• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

System PREMII za motywacje [PS] i opis budynków kulturowych

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser917
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser917

Guest
Obecnie:
1. osoby, które mają 10 czy 240 sąsiadów dostają 3 skrzyneczki za motywacje, ciut niesprawiedliwe.
2. skrzyneczki odnajduje się w pierwszych 10 odwiedzonych miastach - system idealny dla leniwych, wyklikuje swoje 10 miast i ma 3 skrzyneczki, osoby sumienne wyklikujące wszystkich sąsiadów (nawet 240) też mają 3 skrzyneczki - zero motywacji dla leniwych, niesprawiedliwe dla sumiennych.
3. każda rasa ma kilkanaście budynków kulturowych - nie sposób zapamiętać wartości kulturowej dla wszystkich, zwłaszcza tej drugiej rasy - czasu na wertowanie wiki też nie ma - aby móc wspomóc sąsiada, czy bractwo motywką w najistotniejszy budynek.

Propozycja:
1-2. 1 skrzyneczka na np. 10-20 wyklikanych/zmotywowanch sąsiadów/braci - im więcej motywek, tym więcej nagród.
3. zamiast 'zdjęć avatarow' (zbędnych i nic nie wnoszących do gry), wiszących nad zmotywowanym budynkiem dodanie w nazwie budynku kulturowego jego wartości, np. "Staw Wypoczynku [3700]", widoczne jak obecnie - po najechaniu kursorem nad budynek. Ułatwiłoby to motywacje, zwłaszcza nowym graczom, którzy są nie obyci z systemem PS.
 

DeletedUser917

Guest
4. przydałoby się również wyróżnienie Kwater Robotniczych w obu rasach... odszukanie tych budynków u niektórych graczy - graniczy z cudem! a tym samym z dużą stratą czasu... ;-|
 

Hassano

Łucznik
Ja bym wogóle zrezygnował z wybierania budynków przez osoby motywujące. Według mnie powinno wystarczyć samo kliknięcie na łapki gdy wejdzie sie w miasto innej osoby i tyle. A ta osoba w opcjach powinna mieć już ustawiona na co idzie ta premka BEZ WYBORU PREMIUJĄCEGO. I cały problem by sie rozwiązał, nie dość że premiowanie było by dużo szybsze to w dodatku premki były by dawane tam gdzie sobie tego życzymy a nie byle gdzie.

Co do skrzynek to te nagrody są śmieszne nawet nie warte szukania :)
 

DeletedUser917

Guest
dla początkującego gracza, każda skrzyneczka na wagę złota... ;p

pomysł wpadł, przy śledzeniu wątku o blokowaniu motywek... https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/blokowania-pomocy-sąsiedzkiej.1542/ ... - idealne rozwiązanie, na tyle idealne, że wręcz utopijne do wykonania w tej grze... ;)

niestety, każdy bardziej zorientowany, szybko się domyśli, że takowych blokad się nie doczekamy, bo są to koszty, czas, a ta gra nie ma nas rozpieszczać, co najwyżej może nas bardziej irytować, poprzez całkowicie nieświadome, bzdetne lub złośliwe motywowanie innych graczy...

ten pomysł, jest wykonalny bo już funkcjonuje.... we własnym mieście widzimy nazwę budynku i jego 'wartość kulturowa'... więc, co za problem ten sam schemat przenieść na miasto sąsiada? żaden! ... zamiast całego zdania "że klikniecie tego budynku da sąsiadowi premie do kultury trwające 8h" ma być kilka cyfr z wartością budynku kulturowego, przynajmniej skończyło by się 'latanie' po chat, pytanie ile co ma, po wiki, czy swoim budowlańcu i sprawdzanie wartości jednego budynku... niestety wielu graczy ma tych budynków dziesiątki, po jednym z każdej ery, eventu, tudzież za diamenty... koszmar, albo groteska w jednym... ;-|

gierka była fajna, niestety z czasem staje się bardzo czasochłonna, żmudna i nudna... gdy sobie uświadomimy, że jak już postawimy wszystko, to będziemy na tym samym poziomie, mało co będzie nas odróżniać od innych graczy... ani indywidualna linia rozwoju, ani unikalne podejście do strategii, ani budynki za diamenty... wszyscy musimy równo, po kolei robić te same zadania, i dostaniemy tyle samo punktów za to samo... jeżeli dołożyć do tego irytacje, że połowa graczy nie umie czytać po polsku, że nie chce umieć, a druga połowa klika jak popadnie, żeby tylko odbębnić, to niestety irytacja, osoby starającej się - sięga zenitu...

tak więc ponawiam swoją prośbę do suportu, żeby przynajmniej dodali u sąsiadów do opisu budynków kulturowych ich wartość (tak jak jest w naszych miastach), żebym nie musiała przy okazji motywek, latać po wiki, po forum, po chat, pisać prywatnych wiadomości, itp, itd., etc., aby dowiedzieć się, czy ten budynek przypadkiem nie ma większej wartości niż inny z 10, czy 20 różnych... już nie wspomnę, że budynki z konkursów, dla mnie nieopłacalne, jak np. Wonky za 2,3k do 3,7k stawu... dla innych graczy, znajdujących się we wcześniejszych rozdziałach jest obiektem najwartościowszym... a ja go omijam, taktuję jak u siebie - szkoda miejsca, żeby go stawiać... :|
 

DeletedUser964

Guest
już nie wspomnę, że budynki z konkursów, dla mnie nieopłacalne, jak np. Wonky za 2,3k do 3,7k stawu...
Ty tak serio? Te namioty zajmują 12 pół i dają 2.3k kultury, a staw daje 3.7 za 30 pół, jeśli dla Ciebie ten drugi jest bardziej opłacalny, to chyba musisz poważnie pomyśleć nad sensem stawiania budynków kulturowych.
 

Hassano

Łucznik
Ty tak serio? Te namioty zajmują 12 pół i dają 2.3k kultury, a staw daje 3.7 za 30 pół, jeśli dla Ciebie ten drugi jest bardziej opłacalny, to chyba musisz poważnie pomyśleć nad sensem stawiania budynków kulturowych.

Jemu chodzi o aspekt czysto liczbowy kultury :) stawy dają 3700 a wonk 2 300 więc jak dostaniesz premke na kulture to na co byś chciał ?? Wiadomo że staw, wonk powinien np zajmować tyle co staw albo troche mniej ale dawać więcej niż 3700 kultury wtedy wszyscy byli by zadowoleni :)
 

DeletedUser964

Guest
@hassano, też o tym pomyślałem, jednak dalej to nie ma sensu. 7400 kultury na 30 kratek wciąż jest gorsze od 4600 na 12. Może przyrost po zmotywowaniu jest większy, ale (jak mniemam) koleżanka napisała, że nie opłaca się jej go stawiać, stąd moje oburzenie. Już któryś raz widzę na forum hejt na nowości, które cyferkowo wypadają lepiej, nie ma tu miejsca na dyskusje, bo w tym przypadku współczynnik kultury na pole jest lepszy albo gorszy (ewentualnie równy), a podawane argumenty wołają o pomstę do nieba.
 

Hassano

Łucznik
Fakt jest taki że nikt nikogo nie zmusza żeby to budować :) ja np zrobiłem całego qesta ale nie wybudowałem jeszcze tego budynku bo po prostu nie mam na niego miejsca :) fakt jest taki że wszyscy by oczekiwali budynku najlepiej 1x1 który da z 5k kultury i jeszcze ze 2k ludzi i będzie siego dało motywować..
 
Do góry