• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Turniejowy Rekord Świata

DeletedUser174

Guest
żeby zrobić 1 prowincje potrzeba
1. klik w prowincje
2 klik w walkę
3 klik w wybór walki
4 klik w oboz
5-10 wybór jednostki
11 klik autowalki
12 klik swietnie
13-23 klik kolejnej walki
24-34 klik kolejnej walki
35- 45 klik kolejnej walki
Na 45 klikach kończymy 1 pwowincje na 1 gwiazdce. Czyli 45x6 =270 kliknięć na 1 prowincje. A skoro prowincji mamy 112 to 270x112 = 30 240... Do tego musimy jeszcze dodać 111 klików na wejście w namiot... Klików na ustawienie wzmocnień i karmienie w tym zestawieniu można całkowicie pominąć...
 
Moze warto odswiezyc temat, bo troche sie dzieje sie na polskich serwerach. Co ciekawe, jak na razie na zadnych innych serwerach nie padly jeszcze wyniki po 30k i wiecej, a u nas na wszystkich trzech :)

Chronologicznie od poprzedniego rekordu swiata, czyli 30k:

30 400 - s3, Adviser, eliksiry
30 510 - s1, chris07070707, marmur
30 780 - s1, Mazioj, stal
31 590 - s2, Blondyna, stal

Ostatnie dwa wyniki padly w tym samym turnieju, a poniewaz oba sa wyzsze od poprzedniego rekordu, wiec wpisuje oba. Wszystkim razem i kademu z osobna serdecznie gratuluje :)
 

DeletedUser174

Guest
chciałabym pogratulować wszystkim rekordzistom, w tym tez tym małym ;) którzy tylko biją się ze swoimi wynikami, ale te sukcesy też sa wielkie, i też cieszą... tylko jakoś tak zawsze znikaja w cieniu tych wielkich

Tym z topki nie zazdroszczę wyników. I mam w nosie czy sa wynikiem multi czy nie. O ile tylko żaden skrypt czy inny boot za nich turka nie przeklikał, to kazda prówkę musieli własna myszką w pocie czola mozolnie odklikać... czyli przesiedzieć na tyłku w grze kilka dobrych godzin. Dlatego gratuluję nie tyle samego wyniku, co determinacji w jego wyklikaniu.
A wszelkie insynuacje o multi itd są niesmaczne
 

Steefann

Zwiadowca
Gratki
Z ciekawości Chris ile postawiłeś tych wzmocnień, negocjowałeś coś, ile automatem, ile manualem grałeś i w końcu jakie straty, ile woja poszło mniej więcej. Robiłeś jakieś screeny w międyczasie, przed, po?
 
Dziekuje wszystkim za gratulacje.

@Steefann, mysl o negocjacjach w turnieju na ponad 30k nawet mi w glowie nie powstala ;)
Zdazylem sie juz zapoznac z nowym systemem na becie i wiedzialem, ze spokojnie mozna sobie negocjowac turniej na 5k w wyzszych epokach, lub nawet na wiecej w nizszych, ale wszystko powyzej 8-10k musi sie opierac na wojsku.

Wystawilem 14 swobodnych, 11 oswieconych i 4 powielacze (jednostki magiczne tylko jako wsparcie), przy czym nie dobieralem ilosci wzmocnien "na czuja".

Przed turniejem przeprowadzilem kilka obliczen na podstawie tej tabelki:

W starym systemie wielkosc oddzialu przeciwnika na 6 gwiazdce wynosila 185% w porownaniu do oddzialu gracza i to byl dla mnie punkt odniesienia. Wiedzialem, ze w nowym systemie w najwyzszych prowincjach przeciwnik bedzie mial oddzial o wielkosci 290% mojego.
Do tego, by nie przegrac ani jednej walki na automacie, potrzebowalem minimum 3 swobodnych + bonus z Klasztoru, tzn. oddzial przeciwnika nie powinien byc wiekszy od mojego o wiecej, niz ok. 50%. Plus 3x oswiecony + bonus ataku z Iglic na 35 lv + Feniks Ognia na 10 lvl. Czyli 3x swobodne + 3x oswiecony to bylo absolutne minimum, by caly turniej przejsc na auto bez porazek, a kazde dodatkowe wzmocnienie to byl luksus w celu ograniczenia sumarycznych strat. Tyle ze wtedy te straty wynioslyby jakies... 20-25 tysiecy oddzialow. Liczylem wszystko dla trybu auto, bo Owieczkom zalezalo na czasie, wiec wiedzialem, ze nie bede mial wiecej niz godzine-dwie na testy i na walke na manualu. Pewnie, ze mozna oszczedzac wzmocnienia i dorobic tyle wojska na przyspieszaczach, ale przyzwyczailem sie, ze unikam szkolenia na przyspieszaczach. Ot, taka fanaberia ;)

Nie bede Cie zanudzac dokladnymi wyliczeniami, ale po uwzglednieniu progresywnego stopnia trudnosci, jak tez faktu, ze od 30 prowincji pierwsza gwiazdka jest prawie tak samo trudna jak szosta i jeszcze kilku innych czynnikow, wyszlo mi, ze potrzebuje przynajmniej 12 swobodnych i 8 oswieconych, by straty zamknely sie w maksymalnie 3 tysiacach oddzialow (na manualu pewnie polowe tego). Po starcie turnieju musialem to troche zweryfikowac, kiedy okazalo sie, ze moj oddzial turniejowy w danej prowincji efektywnie wzrosl w nowym sytemie o ponad 50%. Oczywiscie juz po uwzglednieniu 1 konfliktu zamiast 4.

Dlatego do planowanych 12+8+4 dostawilem dodatkowo 2x swobodne i 3x oswiecony, wiec walczylem majac 14 swobodnych, 11 oswieconych i 4 powielacze..

Zamiast screenow taka informacja: w tych najwyzszych prowincjach pokazywalo mi, ze mam 27 turniejowych oddzialow Driad, przy czym rzeczywista liczba dostepnych w tamtej chwili oddzialow koszarowych wynosila ponad 1000... Czyli tylko jedna porazka ze strata wszystkich 5 slotow kosztowalaby tak naprawde okolo 200 oddzialow koszarowych ;)

Ogolnie straty w calym turnieju to ok. 2800 oddzialow, z czego 1000 oddzialow Driad III, 1000 oddzialow Lucznikow, 600 oddzialow Banshee III i 200 oddzialow Kwitnacych Magow III. Przy czym Banshee uzywalem czasem jako jednostki podstawowej, a czasem jako miesa armatniego, kiedy walka pachniala mi zbyt wysokimi stratami. Te najbardziej problematyczne na pierwszy rzut oka walki robilem jednak manualnie, na czym pewnie sporo zaoszczedzilem.

Nie licze strat w Zabach, Zwiadowcach i innych jednostkach, bo uzywalem ich co jakis czas wylacznie do testow w prowincjach o coraz to wyzszym stopniu trudnosci. A wlasnie. Zaby spisuja sie doskonale w poczatkowych prowincjach, ale pozniej zupelnie sobie nie radza, bo oddzial przeciwnika za bardzo przewyzsza wielkoscia nasz bazowy oddzial, czyli krotko mowiac Zaba ma zbyt slaby atak w stosunku do wielkosci oddzialu przeciwnika na wyzszych prowincjach. Tu chyba zadna ilosc wzmocnien zdrowia nie pomoze. Tak a propos, mozna tez z tego wysnuc wniosek, ze na bardzo wysokim poziomie w miare znosne beda tylko te turnieje, w ktorych jako jednostki podstawowej bedziemy mogli uzywac lekkich strzelajacych lub magicznych ze wzmocnieniem ataku. W turniejach, w ktorych bedziemy uzywac ciezkich strzelajacych lub ciezkich malo kto dojdzie do 40 prowincji, a 20k bedzie w tych turniejach moim zdaniem praktycznie niewykonalne.
 
Ostatnia edycja:
Trochę późno, ale chciałabym zwrócić uwagę na szalony wynik Blondyny z S2, który zrobiła na stali :

34 560 punktów

Ogromne gratulacje :) nie wiem czy to nie najwyższy wynik turniejowy na S2, jaki kiedykolwiek został zrobiony.
Ba, nie tylko na s2, to wrecz najwyzszy wynik na swiecie, jaki kiedykolwiek zostal zrobiony :)
Jest okazja do uzupelnienia listy rekordow swiata, ostatni update mial miejsce juz kilka miesiecy temu w sierpniu. Chronologiczna lista rekordow od mojego ostatniego wpisu:

31860 - s1, chris07070707, marmur
32130 - s3, Adviser, eliksiry
34020 - s1, chris07070707, marmur
34560 - s2, Blondyna, stal

Rekordzistom serdecznie gratulowalem juz "prywatnie", wiec nie bede sie powtarzal ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry