• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

usunięcie odznaki z Przygody Bractw

Status
Zamknięty.

ryjuwka

Rozbójnik
Mój wpis nie ma na celu snucie teorii spiskowych ani narzekania. Ma tylko na celu poprawę jakości gry.

Niniejszym składam wniosek o usunięcie na stale z Przygody Bractw odznaki „Kapelusz Czarownicy”
Ta odznaka w dużym stopniu jest zdobywana losowo.
Można ją zdobyć udzielając pomocy sąsiedzkiej i to właśnie tutaj występuje owa losowość.

Przykład
25 graczy jednego bractwa dostaje przy „łapkowaniu” za każdym razem zaklęcie umożliwiające zdobycie odznaki Kapelusz Czarownicy
Więc to bractwo zdobywa 25 odznak i jeszcze ma jedno zaklęcie do następnej odznaki.
Natomiast 25 graczy innego bractwa za tą samą czynność może nie dostać ani jednego zaklęcia.

Jaką to robi różnicę przy ‘WIROWANIU” jest łatwo policzyć.

Tak naprawdę różnica 10 odznak na dystansie całej Przygody Bractw robi różnicę 600 pkt.
 

Proqrator

Rozbójnik
Można ją zdobyć udzielając pomocy sąsiedzkiej i to właśnie tutaj występuje owa losowość.

Akurat kapelusze robi się w największym stopniu turniejem. Więc ta losowość nie ma tu aż tak dużego wpływu. A jeśli usuwać odznaki w których los ma wpływ to pozostałości powinny polecieć w kosz :) Tam wystapuje losowość w pojawiających się danemu graczowi schematach do tworzenia i nie ma możliwości zdobyć tej odznaki pomijając losowość. W kapeluszach masz inne źródła do zdobycia bez losowości.

Kapelusze teraz po zmianach są luźne.
 

ryjuwka

Rozbójnik
Nie mam zakładki "opublikuj ankietę"
mam tylko zakładki
- dodaj załączniki
- podgląd
//
Zgadzam się, że zaklęcia do odznaki Kapelusz Czarownicy można zdobywać podczas turnieju. Można je również wytwarzać w Akademii.
Ale nie zgadzam się, że "łakpowanie" nie ma tutaj znaczenia.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blazius1

Paladyn
W skali serwera znaczenie raczej niewilkie. Masz widocznie bractwo nieturniejowe. A to turniej (i Iglica) są bazą dla Przygód na poziomie wcześnie otwartego wira.

Największe Znaczenie w systemie odznak ma to że jedna z nich - Pozostałości - jest związana z losowaniami receptur w akademii Magii i kosztuje dobro rzadkie - czyli katalizatory. Top 3 każdego serwera ładuje diamenty w tym momencie w ten element gry. Oni przełamują losowość diamentami.

Braki Kapeluszy możesz przewalczyć turniejem, pod braki Branzolet możesz się przygotowac dzięki ekonomii miasta. Z Pozostałościami, czyli z recepturami i dobrem rzadkim - Katalizotarami - nie masz często pola manewru. To jest głównie wąskie gardło.

Dobrze że turniej kończy się w środę. Dobrze że o 19-tej. Ożywi to lekko końcówkę Przygody. Dojdziecie i do Kapeluszy.
 

ryjuwka

Rozbójnik
Przygoda kończy się o 20 ( tak przynajmniej pokazuje mój zegar na wszystkich światach ) może dlatego, że rozpoczęła się o 12.
Blazius to co napsałeś to wszystko jest prawdą.
Mnie jednak kłuje to łąpkowanie, które może w ostatecznym rozrachunku mieć wpływ na wynik końcowy.
katalizatory można wytwarzać w Akademii
na S1 jesteśmy na 3 miejscu i póki co bronimy się przed wydawaniem diamentów
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Poczekaj niech zerknę na s1.
Na s1 nie wydajecie. To widać po różnicy do pierwszej dwójki. Na s3 wydajecie prawdopodobnie!:)

Moim zdaniem sprawne bractwo bez wspomagania diamentami i kontami zewnętrznym w przeddzień finału robi sposkojnie 30-35k .
Wynik dziś powyżej 40k oznacza diamenty lub inne wsparcie.
W każdym razie nadmiar kapeluszy na S1 to by wam niczemu raczej nie zaradził.
Powiedz lepiej jak stoicie na s1 i s2 z Pozostałościami. I ile sumarycznie macie Bibliotek w bractwach?
 
Ostatnia edycja:

ryjuwka

Rozbójnik
o godz. 10.09 akademia zmieniła receptury i udało mi się zrobić aż 4 tajemne pozostałości
więc spokojnie poczekam 6 godzin aż akademia znowu zmieni receptury
//
na s2 i s2 jestem w bractwach iglicowych
tam zrobiliśmy po jednej ścieżce aby zdobyć artefakty do popielatego feniksa
i nic więcej

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nusion

Kapłan
Dziwne, ale faktycznie nie ma.
W każdym razie jakoś się musi dać, bo już nie raz tu tak było, że ktoś dodawał ankietę z opóźnieniem.
Może @jarq poradzi coś, albo @Urdur
 

Lanariko

Szef kuchni
z ankietą czy bez, jestem na NIE i to duże NIE.
po pierwsze kapelusze tak jak tu wcześniej pisano można również zdobyć w turnieju, a jak ktoś bardzo nie chce walczyć to wyprodukować w akademii.
A po drugie Ino już mnie nauczyło ze takie zmiany rzadko kiedy wychodzą nam na lepsze - odznaka na pewno nie byłaby usunięta a (jeśli w ogóle by to przeszło) zamieniona na inną - niekoniecznie łatwiejszą do zdobycia.
pomijając to wszystko przygody praktycznie dopiero co zostały zmienione i dopasowane do zmieniającej się formuły gry (iglica, zmienione turnieje).

Robiąc przygodę po jednej ścieżce, w najgorszym wypadku będziecie potrzebować 54 kapeluszy. 10 dzielnic w turnieju na drugiej gwiazdce daje 3 kapelusze.

Naprawdę nie rozumiem gdzie tu trudność zdobycia odznaki.

A jeśli chodzi o bractwa które chciałyby powalczyć o ranking w przygodzie, to naprawdę??? Kapelusz jest przeszkodą?
Jak zdobędziecie kulki albo ducha nie walcząc w turniejach? No ducha można jeszcze z iglicy, ale kulki to juz wybitnie turniejowa odznaka.
A skoro i tak robicie turniej po kulki to kapelusze sama wam wpadną przy okazji.

troche mi to pachnie szukaniem na siłę problemów tam gdzie ich nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Zarie

Zwiadowca
Również NIE ponieważ kapelusze można produkować w AM jesli turnieju sie nie robi. A 3 losowe nagrody z łapek to jest nic w porównaniu do tego co gra oferuje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry