• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

To nie błąd W chacie wiedźmy brak żywych za zbiór orków

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3983
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3983

Guest
Mam chatę Wiedzmy na 3 lvl i niestety przy zbieraniu orków brak u mnie żywych towarów z piramidy co ciekawe na 1lvl pokazywało zbiór a teraz już nie,sprawdziłam stany żywych i brak zmiany po zebraniu orków, gram z apki,czy ktoś też ma ten błąd?
 

Elelkal

Rozbójnik
Na przeglądarce nie sprawdzałem stanu żywych przed zebraniem ale po zbiorach orków brak było charakterystycznego "dymka" z przyznaniem żywych.
 

blazius1

Paladyn
Specjalnie podpytywałem już na etapie bety czy daje Chata Żywe z Piramidy.

Nie zdziwiłbym się gdyby jednak nie dawała. I że to nie jest wcale błąd.

Najprawdopodobniej jednak zapomnieli o tej zdolności.
 

Koval92

Kapłan
Nie daje żywych bo żeby dawała to orki musiały by być "produkcją" budynku a nie są, są bonusem (tym na dole).
Produkcja budynku to ten "pierwszy" towar który produkuje. W syrenkach to jest marmur, w chacie orków są to żaby.
 

DeletedUser174

Guest
w kuźni orki tez są tym "bonusem" (główny bonus to +do ciężkiej), ale żywe leca....
 

Elelkal

Rozbójnik
Nie daje żywych bo żeby dawała to orki musiały by być "produkcją" budynku a nie są, są bonusem (tym na dole).
Produkcja budynku to ten "pierwszy" towar który produkuje. W syrenkach to jest marmur, w chacie orków są to żaby.
Możliwe, że masz rację, i tak to działa. Ale dla wyjaśnienia, orki nie są bonusem a produkcją, jak najedziesz na budynek, to zobaczysz napis "dodatkowa produkcja". Tak wiem, czepiam się :D
 

Koval92

Kapłan
To co jest w "dodatkowa produkcja" nie da żywych towarów z piramidy.
1604345322197.png
W Kuźni orki są produkcją a nie dodatkową produkcją.
1604345192047.png

Te orki z chatki wiedźmy są tak jakby "bonusem" do głównej produkcji czyli żab, tak jak np w syrenach bonusem są stal i drewno a głównym towarem marmur. Gdyby orki były tym pierwszym towarem, nad niebieskim paskiem postępu, to wtedy były by towarem głównym i działał by na nie bonus piramidy. Są produkcją główną w zbrojowni, Kuźni, budynkach takich jak statek orków czy te nowe z halloween z tego roku.

Przez pewien czas ludzie którzy mieli bonus z reliktów do marmuru zbierali z syrenek marmur z tym dodawanym bonusem, nim twórcy się skapnęli, że bonus z reliktów działa na ewolucyjny i to wyłączyli. Budynek zachowywał się jak manufaktura marmuru u osób z bonusem do marmuru.

Też liczyłem na bonus z piramidy, ale spodziewałem się tego widząc, że żaby są pierwszym towarem.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Rozumiem niuans z produkcją podstawową budynku i z produkcją bonusową. Intuicyjnie wyczułem, że nici z tych żywych będą.

Jednak moim skromnym zdaniem budynki ewoluujące z eventów, za wyjątkiem tych sami wiecie których, spokojnie mogłyby współpracować z antycznymi cudami.

Mielibyśmy więcej strategii w strategii.

Czyli zapominam o Chacie.
 

DeletedUser174

Guest
oczywiście sie czepiam tej kuźni, ale przypominam, ze z założenia cudy mają bonus podstawowy i bonus dodatkowy (w założeniu mniej wartościowy od podstawowego). Dokładnie taka sama analogia jak w przypadku produkcji z budynków.
 
Przypomina mi sie sytuacja z karmieniem Feniksow, kiedy za ich nakarmienie nie dostawalo sie many, czyli Feniksy z poczatku nie wspolpracowaly z Opactwem. Dlugo nam tlumaczono, ze to nie blad, ze to inna sytuacja, niz rzucenie`czaru na warsztat czy manufakture itd. Krotko mowiac, wyjasnienia byly dosc metne. Po jakims czasie okazalo sie, ze jednak da sie to zrobic i teraz nakarmienie Feniksa uruchamia bonus z Opactwa. Nikogo nie interesuje kwestia zagadnien technicznych, czyli czy chodzi o rzucanie zaklecia, czy jego "konsumowanie", wazne, ze uzycie czaru daje mane. Tak jak powinno.

@jarq, rozumiem wprawdzie tlumaczenie z produkcja podstawowa i bonusowa, ale moze jednak daloby sie powiercic tworcom dziure w brzuchu w zwiazku ze zbiorem orkow z Chatki Czarownicy ? Przeciez nie gra roli, czy jakas produkcja jest podstawowa, czy bonusowa - w kazdym razie zbieramy z Chatki orki, a Piramida za zbior orkow powinna dawac zywe towary. Precedens juz mielismy w postaci wspomnianego wyzej karmienia Feniksow. Mi akurat na bonusie z Piramidy za zbior orkow z Chatki nie zalezy, ale taka zmiana przyczynilaby sie po prostu do jasniejszego, spojnego obrazu sytuacji i pozwolilaby unikac nieporozumien i rozczarowania graczy.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Dobry przykład z ta maną. Faktycznie coś tam było ze zdolnością Opactwa gdy wprowadzili Karmę. Zdaje się że wtedy przeoczyli fakt, że Karma w pierwszej chwili nie była Zaklęciem, a potem stała się Zaklęciem i zapomnieli o zdolności Opactwa.
Po poprawce Opactwo daje nagrodę za użycie Zaklęcia, w tym też Karmy która jest Zaklęciem.

Jest więc analogia i to pełna a koncepcja różnych rodzajów produkcji powinna upaść.

Skoro Piramida daje nagrodę za zbiór Orczych Głów, to nie ma znaczenia rodzaj produkcji w budynku, który produkuje Orcze Głowy. Ważne, że w ogóle najpierw produkuje Głowy, które potem gracz musi sobie zebrać. Naliczenie Żywych następuje w momencie zbioru Głów - w momencie gdy zostały już dawno wyprodukowane. Nie ma więc żadnego funkcjonalnego związku pomiędzy samą produkcją, a zdolnością Piramidy. Zdolność Piramidy nie została w żaden sposób powiązana z procedurą produkowania czegokolwiek. Jest zależna wyłącznie od czynności gracza - czyli od zbioru wcześniej przygotowanej produkcji. Toteż rodzaj produkcji Orczych Głów byłby tylko wymówką, żeby nam tych Żywych po prostu nie dać.

Chyba że ktoś po prostu nie rozumie jak działa zdolność Piramidy. W co jednak trudno uwierzyć.

Trochę podobne jest, moim zdaniem, wytłumaczenie funkcjonowania bonusu Simii, którego finalny efekt również imo wymaga czynności ze strony gracza (czynności zbioru wojska), z tym że w Simii ta funkcja zbioru wojska jest mocno zaszyta w tym co robi ten bonus Simii i w związku z tym że tam proces naliczenia obywa się dla gracza w Koszarach i gracz naliczenia bonusu w zasadzie nie widzi tak klarownie, jak widzi gdy Żywe wpadają z Piramidy. Ale to temat na osobny wątek.
 
Ostatnia edycja:
Do góry