• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zajrzałem przed zgłoszeniem pomysłu - i co dalej? :)

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 848947043
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Deleted User - 848947043

Guest
Drodzy Moderatorzy/Administratorzy,

jestem stosunkowo nowym graczem, bo dołączyłem do gry ledwie pod koniec grudnia ub. roku.

Szybko zorientowałem się, że bardzo brakuje mi w grze dwóch oczywistych i prostych, a bardzo pomocnych usprawnień, znanych z innych produktów InnoGames:
- listy odkrytych sąsiadów (w dokładnie takiej formie, jak w przypadku listy członków bractwa, do którego należymy - więc od strony informatycznej powinno być to b. łatwe do realizacji),
i listy cudów antycznych, w których zainwestowaliśmy swoje punkty.

W bractwie poradzono mi, żeby zgłosić takie propozycje na forum. Zauważyłem wątek "Zajrzyj przed zgłoszeniem pomysłu", zajrzałem i nawet przeczytałem "od deski do deski" :). Z radością zauważyłem, że moje propozycje już ktoś wcześniej zgłosił (opisane są w tym poście innymi słowami, ale chodzi o to samo), i że jakiś dawny Admin (obecnie konto już ma nazwę deleted) zaklasyfikował te propozycje w kategorii "Świetny pomysł", z opisem "pracujemy nad tym". Moja radość jednak nieco zmalała, kiedy spojrzałem na datę publikacji tego posta: pochodzi z października 2017 r., a ostatnio aktualizowany był w maju 2018 r. ...

Czy można prosić o informację, na jakim etapie jest realizacja powyższych propozycji?
Czy jest przewidywana ich realizacja (a jeśli tak, to czy można wiedzieć, kiedy), a jeśli nie, to czy można wiedzieć, co było powodem rezygnacji?


Aktualnie gra zmusza do wchodzenia do każdego miasta oddzielnie (o ile nie jesteśmy w tym samym bractwie), co zwłaszcza przy rozbudowanych miastach znacznie wydłuża ładowanie i wiąże się prawdopodobnie z ogromną ilością niepotrzebnie przesyłanych danych. W dobie powszechnych zachęt o dbanie o oszczędność, unikanie marnotrawstwa i podejście ekologiczne - warto pochylić się nad tą sprawą, i potraktować ją priorytetowo. :)

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam serdecznie!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

xEasyRiderx

Rycerz
Aktualnie gra zmusza do wchodzenia do każdego miasta oddzielnie (o ile nie jesteśmy w tym samym bractwie), co zwłaszcza przy rozbudowanych miastach znacznie wydłuża ładowanie i wiąże się prawdopodobnie z ogromną ilością niepotrzebnie przesyłanych danych
Nie musisz wchodzić do każdego miasta osobno i szukać w nim gdzie by tu dać pomoc sąsiedzka. Wystarczy jak na mapie klikniesz w ikonkę łapki a otworzy ci się osobne okno gdzie masz pokazane w co możesz dać motywke i zawsze z najwyższą dostępna kulturą. To samo masz w powiadomieniach klikasz na wybrana osobę i otwiera się tam takie samo okno.
Jeśli zaś chodzi o cuda to jak dajesz komuś pw pojawia się pod ikonką danego cudu zielony napis "zainwestowano" .
Mam nadzieję że to wytłumaczenie ułatwi Ci choć trochę grę :)
 

Deleted User - 848947043

Guest
Nie musisz wchodzić do każdego miasta osobno i szukać w nim gdzie by tu dać pomoc sąsiedzka. Wystarczy jak na mapie klikniesz w ikonkę łapki a otworzy ci się osobne okno gdzie masz pokazane w co możesz dać motywke i zawsze z najwyższą dostępna kulturą. To samo masz w powiadomieniach klikasz na wybrana osobę i otwiera się tam takie samo okno.
Jeśli zaś chodzi o cuda to jak dajesz komuś pw pojawia się pod ikonką danego cudu zielony napis "zainwestowano" .
Mam nadzieję że to wytłumaczenie ułatwi Ci choć trochę grę :)

Dziękuję bardzo za dobre chęci! Ale - tak jak sugeruje mój Przedmówca, kol. Skrybik - czy przypadkiem nie jest to opcja dostępna tylko w wersji mobilnej? Ja gram na komputerze przez przeglądarkę i żadnej łapki tam nie widzę. Pojawia się oznaczenie łapki dopiero jak miasto zmotywuję - wtedy łapka poprzedza informację o czasie, który został do kolejnej możliwości motywowania tego miasta...
 

xEasyRiderx

Rycerz
@skrybik, @mudeni macie rację jednak miałem na myśli apkę nie wersję przeglądarkową na apce są łapki bez chodzenia do miasta dlatego jest szybciej i sprawniej dawać z apki pomoc sąsiedzką :)
W wersji przeglądarkowej trzeba wejść do miasta żeby pojawiła się łapka w dolnym pasku chyba że w powiadomieniach (dzwoneczek pod avatarem) macie osoby które wam odwzajemniały pomoc sąsiedzką już z łapką
 

Deleted User - 848947043

Guest
@Urdur - dziękuję bardzo! Czekam z zainteresowaniem na odpowiedź (a pewnie nie tylko ja) :)
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Jedyne czego udało się nam dowiedzieć, to to że namiastką listy cudów ma być okienko z cudami na liście w Bractwie. Poza tym niestety nikt już nic na te tematy nie wie (jak sami wiecie, ekipa się trochę pozmieniała przez ten czas w centrali). Proponuję jeszcze raz zgłosić te pomysły zakładając nowe tematy.
 

Deleted User - 848947043

Guest
1. Dzięki, że się zapytałeś...
2. To okienko nie spełnia tej funkcji, o której mowa, więc nie jest żadną namiastką. Ok, zgłoszę oba pomysły ponownie. Czy dobrze rozumiem, że każdy z nich powinienem zgłosić w osobnym wątku i włączyć sondę z głosowaniem?
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Tak jak @xEasyRiderx napisał, każdy pomysł w osobnym wątku i z ankietą. Można dodać w opisie, że zgłaszamy to ponownie.
 

Deleted User - 848947043

Guest
Zgodnie z sugestią, oba pomysły zgłosiłem formalnie na forum:

Lista odkrytych sąsiadów: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/lista-odkrytych-sąsiadów.5242/
Lista cudów, w których zainwestowaliśmy punkty: https://pl.forum.elvenar.com/index....w-których-zainwestowaliśmy-swoje-punkty.5243/

Wszystkich, którzy tu zabierali głos lub lajkowali poszczególne posty, zachęcam do zajrzenia i wzięcia udziału w głosowaniu.

A niniejszy temat chyba można zamknąć. Za wszelką udzieloną w nim radę i pomoc - dziękuję.
 
Status
Zamknięty.
Do góry