• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zakaz klikania

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

Czy ten pomysł jest dobry?


  • W sumie głosujących
    9
Status
Zamknięty.

DeletedUser110

Guest
Pomysł powstał na bazie pomysłu z chorągiewkami. We własnym mieście nie ma możliwości wywołania jakiegokolwiek okienka po kliknięciu budynku kultury. Pomysł polega na tym, że jest część graczy, którzy utrzymują kulturę tylko na poziomie pozwalającym na stawianie/rozbudowę budynków, oczywiście jest to jedynie 100%.
Dla takich graczy (do których ja należę) zmotywowanie wszystkich budynków kultury nie wpłynie nawet na podniesienie do 125%, więc taki klik innej osoby kompletnie nic nie daje.
Można wprowadzić okienko, wyskakujące po kliknięciu budynku kultury u siebie, które dawałoby możliwość wybrania jednej z dwóch opcji:
- motywacja dozwolona
- motywacja zabroniona
W wypadku zaznaczenia przez właściciela budynku (mogłaby to być opcja domyślna) "motywacji dozwolonej", wszystko byłoby jak dotychczas, a więc budynek pozostawałby "klikalny" przez odwiedzających.
W wypadku zaznaczenia "motywacji zabronionej", przy odwiedzinach nad takim budynkiem nie ukazywałaby się "rączka" wskazująca na możliwość kliknięcia motywacyjnego.
 

DeletedUser

Guest
Ludzie w bractwie robią Ci na złość? :D :D
Napisz w nazwie miasta co chcesz, aby było motywowane.
Aż nie chce mi się wierzyć, że zmotywowanie wszystkich bud. kulturowych nie daje 125% o_O
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie. Zablokuje się w ten sposob motywowanie i zmniejszy pulę budynków do motywowania. Mnie motywuje nie tylko bractwo ale również sąsiedzi. Pamiętaj, że kwatere można zmotywować tylko określoną ilość razy. Lepszy byłby znacznik "preferowania". Np. łapka koloru zielonego nad budynkiem dla ciebie najważniejszym.
 

DeletedUser110

Guest
Aż nie chce mi się wierzyć, że zmotywowanie wszystkich bud. kulturowych nie daje 125% o_O
Uwierz:

procenty_kultury.png


Avilon, ale ratusz, o ile nie jest w rozbudowie, można motywować nieskończoną ilość razy. Fakt, można wstawiając rozbudowę ratusza, zapomnieć o włączeniu "klikalności" kultury.
 

DeletedUser79

Guest
Bez przesadyzmów Panowie ;) Jeśli ktoś Wam odrestauruje jakiś budynek kulturowy, to przecież nic się nie stanie, jednak faktem jest, że nic to w zasadzie nie da, jeśli poziom kultury nie przekroczy danego progu bonusowego. Jak wspomniała Avilon, zablokowanie możliwości restaurowania budynków kulturowych zmniejszy po prostu możliwości dla innych, a co za tym idzie, oni również na tym ucierpią, bo nie będą mogli zgarnąć tych monet czy zasobów. Reasumując: nie ma sensu blokować czegoś, co jest potrzebne dla współpracy w bractwie i sąsiedztwie.
 

Deleted User - 34008

Guest
Ratusz zanim się zapełni to 100 motywacji, nie widzę problemu. W tej skali 10 kliknięć to znikoma ilość. Z resztą jaki problem zrobić tak, żeby się samo odblokowywało gdy wyczerpią się inne możliwości ?
Ustawiam sobie np kolejność; robotnicy-ratusz-kultura i odblokowują się kolejne budynki w momencie wypełnienia poprzednich możliwości.
 

DeletedUser110

Guest
Do kolejnego poziomu brakuje Ci 2332. Masz wybudowane 6 cyklonów*440 = 2640 dodatkowej kultury (z motywacji) - to powinno wystarczyć na 125%
Poza tym, nawet jeśli z jakiś powodów tych cyklonów i tak jest za mało, to możesz wymienić drzewka owocowe i wróżki na dodatkowe cyklony, które można motywować, bo drzewek nie da rady, jak z resztą wiesz.
Ale właśnie o to chodzi, że mi na tych 125% nie zależy. Dlatego mam minimalną ilość budynków kulturowych. Ale dyskusja się robi niezupełnie na temat. Był gdzieś wątek o kulturze, budynkach i na co lepiej wykorzystać miejsce, więc może by tam przenieść kilka ostatnich postów? (to do modków)
EDYTA podpowiada: chodziło o https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/sens-inwestycji-w-kulture.217/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mikekun

Rozbójnik
W moim wypadku jakoś nie widzę problemu aby utrzymać kulturę na poziomie 170%, co prawda kosztem pozycji w grze jednakże to ma być gra a nie nasz święty obowiązek. Rozwijam się przez to wolniej mimo to mogę sobie dość odważnie planować miasto i iść do przodu bez obaw że nagle będę miał problem z kulturą ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser80

Guest
Coś z tym motywowaniem kultury warto zrobić (może faktycznie znaczniki?)
Ja z kolei mam sytuację dokładnie odwrotną, własnymi siłami mam 170% i wolę żeby mi motywowano robotników i ratusz ale mimo napisania w nazwie miasta żeby klikać robotników lub ratusz namiętnie mam motywowaną kulturę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry