• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zaklęcie "Moc towarów"

Czy jesteścia za tym pomysłem?

  • Tak, byłoby ciekawiej.

    Głosy: 3 37,5%
  • Nie, dobrze jest.

    Głosy: 5 62,5%
  • Obojętnie.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    8

skrybik

Rozbójnik
Gram już jakiś czas, kilka eventów widziałam i stąd pomysł, aby w nagrodach wprowadzić nowe zaklęcie "Moc towarów". Polegałoby na tym, aby po wylosowaniu tej nagrody i użyciu jej jak np. zaklęcia Moc Zasobów, dostawało się określoną liczbę towarów. Mógłby być to tylko jeden, losowo wybrany rodzaj towaru, dajmy na to pył. I na podobnej zasadzie działania, dostawalibyśmy określoną ich ilość, zależną od poziomu ratusza, czy rozdziału.
Np.
Mamy Ratusz poziom 15
Używamy zaklęcia
Wylosowało nam pył
Dostajemy (np.) 100 * 15 pyłu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lanariko

Szef kuchni
Nie -
1. dostajemy już wojsko, produkcje portalową, zasoby, monety, mamy przyspieszacze czasu, zaklęcia wspomagające produkcje i budynki dające właściwie wszystko co tylko mogą dac...
jeszcze troche a gra będzie przechodzić się sama...
co za przyjemność z pokonywania epok jeśli wszystko się dostaje?
2. wprowadzenie nowego sposobu pozyskania towarów już całkiem rozwali rynek - w jakikolwiek sposób rozwiązać by te pomocniki (czy to jeden dający losowy towar czy to 27 różnych zdobywanych w losowy sposób) to zawsze będzie to kolejna losowość w grze i jak każda losowość dla jednych będzie "sprawiedliwsza" niż dla innych.
 
Gram już jakiś czas, kilka eventów widziałam i stąd pomysł, aby w nagrodach wprowadzić nowe zaklęcie "Moc towarów". Polegałoby na tym, aby po wylosowaniu tej nagrody i użyciu jej jak np. zaklęcia Moc Zasobów, dostawało się określoną liczbę towarów. Mógłby być to tylko jeden, losowo wybrany rodzaj towaru, dajmy na to pył.
Czyli bylby to nowy instant. Chcialbym dopytac dokladniej, zanim zaglosuje. Gdzie w Twoim zamysle to nowe "zaklecie" byloby do zdobycia ?
W eventach jako nagroda dzienna ? Jesli tak, to tylko tam, czy gdzies jeszcze ? Czy mozna by bylo produkowac je tez w Akademii Magii jak inne zaklecia ?
 

skrybik

Rozbójnik
Twoim zamysle to nowe "zaklecie" byloby do zdobycia ?
W eventach jako nagroda dzienna ? Jesli tak, to tylko tam, czy gdzies jeszcze ? Czy mozna by bylo produkowac je tez w Akademii Magii jak inne zaklecia ?
Tak, jak rzadka nagroda dzienna, powiedzmy szansa na jej trafienie w eventach byłaby równa 3 %. Produkowanie tego byłoby bez sensu, straciłoby to wtedy swoją unikalną wartość.
//
2. wprowadzenie nowego sposobu pozyskania towarów już całkiem rozwali rynek - w jakikolwiek sposób rozwiązać by te pomocniki (czy to jeden dający losowy towar czy to 27 różnych zdobywanych w losowy sposób) to zawsze będzie to kolejna losowość w grze i jak każda losowość dla jednych będzie "sprawiedliwsza" niż dla innych.
Można by było zrobić tak, aby kategoria towaru zależała ed epoki, a jego rodzaj był już z góry określony, przypisany dla gracza, (nie wiem jak to ująć, że bonusowy +1 czy jakoś tak. Nie bijcie! ) i tak gracz ma bonus na drewno, jedwab i klejnoty,(epoka przed wprowadzeniem innych kategorii towarów) po wylosowaniu może dostać tylko i wyłącznie stal lub zwoje lub pył, po wprowadzeniu innych bonusów, może ulec to zmianie.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3812

Guest
Moc towarow to juz jest ale od <ciach> strony. Odkad IG zafundowalo nam nowe stawki wymiany.

wycięto kolokwializm//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
@Adamix Mag Cytat z Regulaminu Forum:" § 3
Surowo zabrania się umieszczania treści:(... )
o charakterze wulgarnym; słów i zwrotów powszechnie uznanych za wulgarne (...)
za zamieszczenie treści będzie się również uważać zamieszczenie jej w jakiejkolwiek niebezpośredniej formie, tj. ukrytej, przekręconej, zaszyfrowanej."
 

BlossomValvi

Łucznik
Jak dla mnie zbyt wysoka trudność zdobycia względem ilości towarów, dlatego uważam na tym etapie ze to słaby pomysł

Aby miał ręce o nogi to:
- sposób naliczania powinien być bardziej jak dla jednostek wojskowych czyli multiplikacja godzinnej produkcji danego tieru towaru w obecnej chwili czyli mamy przyspieszacz 5h produkcji, 15h i 25h
- towary zwykle od połowy gry nie maja znaczenia, jeśli czar ewoluowałby na towary żywe i dalej (epoka 18) to już bylby ciekawym kąskiem dla dalszych epok
- w ewentach nagrody dzienne maja już od razu ustalony % szans na zdobycie, wiec jeśli utrzymamy bardzo niski procent szans na zdobycie to powinien być on możliwy do zdobycia gdzie indziej tj. Jeśli mam czekać na ewent 2-3 miesiące na ten jeden dzień by mieć 5h produkcji z manufaktury i jeszcze płacić za to waluta ewentowa ... to wole jakiś budynek który da mi to samo w trybie ciągłym co 24h ;)

- dlatego albo powinien być np. jako recepta w akademii magi, iglica lub coś nowego (np budynek czasowy z możliwością jego generowania) ewentualnie podbicie nagrody do wysokich poziomów jako nagroda ewentowa lub pb (np 5x25h)
 
Do góry