• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zamiana Punktów "Antyczna Wiedza w Punkty Wiedzy"

Zmiana Punktow Antycznej Wiedzy w Punkty wiedzy jest potrzebna?

  • Tak

  • Nie

  • Nie mam zdania, jest mi obojetne.


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Poziomek

Rycerz
Tak sobie pomyślałem że czemu nie. . Punkty z Paska wolno sie zbierają , Punkty Wiedzy Antycznej wpadaja w dość dużej ilości, np robiąc Turniej czy jakis event - i może to dobry sposob aby przespieszyc troche rozwój badań.
Co sadzicie?
Myślę ze dość znacząco by to przyśpieszyło rozwój naszych miasteczek.
Minusów nie widze
 

xEasyRiderx

Rycerz
Sądzę że taka zmiana jest niepotrzebna ponieważ pw które można wykorzystać dowolnie jest i tak w tej chwili sporo. Podział jest dobry moim zdaniem i w niczym nie koliduje przy rozwoju miasta.
O wiele trudniej jest zebrać surowce do badań w drzewku niż uzbierać odpowiednią ilość potrzebnych pw.
 

Poziomek

Rycerz
Oj nie byloby az tak duzym ulatwieniem bo wez pod uwage ze tutaj NIC nigdy nie bylo w stosunku 1:1 . Wiec jakby taka zmiana weszla to byloby to nie wiem 3:1? czy wiecej. . Patrzac tylko na ostatni rok od kiedy gram, gra staje sie coraz bardziej przyjazna- coraz latwiejsza. To byloby tylko kontynuacja trendu a takze zachecieniem tych z nizszych rozdzialow do gry- poprzez jej przyspieszenie.
Sądzę że taka zmiana jest niepotrzebna ponieważ pw które można wykorzystać dowolnie jest i tak w tej chwili sporo. Podział jest dobry moim zdaniem i w niczym nie koliduje przy rozwoju miasta.
. No tak ale chcialbym sobie podniesc 1 lub 2 badania w miescie to potrzebuje pi x oko, ze 100 PW (na niskim poziomie) - 100pw=100godzin =4dni. a Gdyby sie dalo zrobic po mojemu to by kosztowlao mnie to przykladowo 200-300pw (czyli 1 dobry turniej i mam ).Pamietajmy ze Aby zdobyc te wspomniane ilosci PW z turnieju trzeba sammeu zrobic dobry wynik, i miec aktywne bractwo. To takze wymusilo lub zacheciloby osoby do grania aktywniej -przechodzenia do tych co robia chociaz te 10 skrzynek.Gra zespolowa- to kwintesencja elvenara- Iglica/Turniej Przygoda..i inne
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
@Poziomek rozumiem twój punkt widzenia jednak w dalszym ciągu uważam takową zmianę na nie potrzebną. Po za turniejem o czym wyżej wspomniała już @Charlene istnieje kilka innych sposobów na pozyskiwanie pw. A sam turniej nawet robiąc na te 15 czy 20 prowincji to ani nie jest za drogo ani zbytnio wojska nie stracisz a pw ci wpadają i to nie aż tak całkiem mało. Do tego nie potrzebujesz zbyt aktywnego bractwa ponieważ same pw jakie zdobywasz w turnieju to jest twój indywidualny wynik a dopiero pakiety pw otrzymane na koniec turnieju są odzwierciedleniem aktywności danego bractwa. Dlatego mieszanie pw z pakietami uważam osobiście za niezbyt dobry pomysł :)
 

Poziomek

Rycerz
Jestem na nie. Taka zmiana nie jest w ogóle potrzebna, ponieważ tak jak wspomniał @xEasyRiderx to nie pw są przeszkodą w badaniach a ilości surowców/ produktów osady, żeby dane zadanie odblokować. Jak komuś brakuje PW to niech robi wyżej turnieje (mi tam wchodzi ponad 500PW za turniej)
i tu sie nie zgadzamy, bo: Jesli chce odblokowac zalozmy jakies badanie w srednim rozdziale potrzebuje tylko surowcow - I majac dobrze zgrane bractwo na roznych etapach zaawansowania rzecza normalna jest zapytanie sie czy ktos pomoze z surowcem (obojetnie jakim) aby to zbadac. Gorzej jest z tymi wszystkimi towarami (zapomnialem ich nazwy) ktorych ktos Ci nie moze przekazac - ale wtedy nie ma drogi na skroty i robisz to w normalny sposob - nie wymagam aby wszystko byly dostepne ot tak za kliknieciem- Interesuje mnie tylko wymiana AW>PW.

Piszecie o tych wynikach w turniejach 15-20 prowincji (x5 gwiazdek) - a co jesli ktos nie jest w stanie tyle dorzucic z roznych wzgledow - zle rozbudowanego miasta/niskiego aktu w ktorym sie znajduje/Lub innego powodu np braku czasu *Nie kazdy jest w bractwie super aktywnym, i traktuje ta gre wyczynowo) a odnosze wrazenie ze tacy ludzie Tutaj sie wypowiadaja, same prze-kozaki robiace super wyniki. Taka osoba ma byc wykluczony bo WY uwazacie to za zmiane nie potrzebna? . I zamiast zaglosowac na "Nie mam zdania to dajecie NIe" . Podejscie naprawde super- Mi jest to nie przydatne - nie bede korzystal to Dam Nie - Niech inni Ci ktorzy by chcieli tej zmiany beda w D

Jak komuś brakuje PW to niech robi wyżej turnieje (mi tam wchodzi ponad 500PW za turniej)
Zlota rada. - Jak znajde chwilke czasu i checi to przygotuje serie Twoich zlotych rad i przemyslen w formie mema:)
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
@Poziomek skoro podałeś propozycje oraz ankietę to nie rozumiem zdziwienia twojego że znów ktoś ma inne niż Ty zdanie na ten temat. Po to jest chyba ten dział oraz ankieta aby kto chce mógł oddać swój głos oraz się wypowiedzieć w temacie.
Tematem tym jest: “ Zamiana Punktów Antyczna Wiedzą w Punkty Wiedzy“.
Zlota rada. - Jak znajde chwilke czasu i checi to przygotuje serie Twoich zlotych rad i przemyslen w formie mema:)
To trochę nie smaczne bo już robisz z tego zupełnie inny temat ponieważ ktoś oddał głos na NIE a tobie najwidoczniej to nie pasuje.
 

Poziomek

Rycerz
Wiesz naiwnie sadzilem ze nawet jak Ktos jest przeciwny , bo nie podziela mojej argumentacji i pomyslu - lub nie zamierza z tego rozwiazania o ile by weszlo korzystac to zaglosuje na 3 opcje czyli nie mam zdania. A teraz wychodzi troche tak ze Ci ktorym moze jednak ten pomysl sie spodoba chcieli by skorzystac nie beda mieli takiej okazji bo ilosc minusow - mozna by rzec usmierci projekt juz na starcie (a przeciez od fazy pomyslu do wejscia potrafia minac lata swietlne ). Pamietam jeszcze wieki temu jak byla mala drama odnosnie ze ludzie minusowali czyjs pomysl nawet go nie uzasdniajac (tu widze jest tak samo) bo na NIE padlo 6 glosow.. .To nie chodzi ze ktos oddal glos na Nie - tylko ta zlota rada mnie rozbawila - rownie dobrze mozesz napisac - "jak nie podoba ci sie co sie dzieje w elvenarze mozesz nie grac " to sie mowi chyba teraz w mlodziezowym jezyku rada z tyłka. (gdzie tyłka uzylem grzecznosciowo). Dobrze ze w wielu aspektach ta gra zmierza w kierunku 'przyjaznym nowemu graczowi- i wierze ze bedzie kiedys jeszcze lepiej, i postepu nie zatrzymacie (mowie ogolnie o osobach co sa zdania ze "Ja gram dluzej mi sie nalezy - a nowy niech sie obejdzie smakiem"). I tego sobie w nadchodzacym Nowym roku zycze .
 

Charlene

Szef kuchni
i tu sie nie zgadzamy, bo: Jesli chce odblokowac zalozmy jakies badanie w srednim rozdziale potrzebuje tylko surowcow - I majac dobrze zgrane bractwo na roznych etapach zaawansowania rzecza normalna jest zapytanie sie czy ktos pomoze z surowcem (obojetnie jakim) aby to zbadac. Gorzej jest z tymi wszystkimi towarami (zapomnialem ich nazwy) ktorych ktos Ci nie moze przekazac - ale wtedy nie ma drogi na skroty i robisz to w normalny sposob - nie wymagam aby wszystko byly dostepne ot tak za kliknieciem- Interesuje mnie tylko wymiana AW>PW.

Piszecie o tych wynikach w turniejach 15-20 prowincji (x5 gwiazdek) - a co jesli ktos nie jest w stanie tyle dorzucic z roznych wzgledow - zle rozbudowanego miasta/niskiego aktu w ktorym sie znajduje/Lub innego powodu np braku czasu *Nie kazdy jest w bractwie super aktywnym, i traktuje ta gre wyczynowo) a odnosze wrazenie ze tacy ludzie Tutaj sie wypowiadaja, same prze-kozaki robiace super wyniki. Taka osoba ma byc wykluczony bo WY uwazacie to za zmiane nie potrzebna? . I zamiast zaglosowac na "Nie mam zdania to dajecie NIe" . Podejscie naprawde super- Mi jest to nie przydatne - nie bede korzystal to Dam Nie - Niech inni Ci ktorzy by chcieli tej zmiany beda w D

Zlota rada. - Jak znajde chwilke czasu i checi to przygotuje serie Twoich zlotych rad i przemyslen w formie mema:)
Miałam nie wchodzić w dyskusję z Tobą, ale już mnie **** bierze jak czytam Twoje brednie na tym forum. Jesteś totalnym LENIEM. Ciągle tylko liczysz na to, że od kogoś będziesz miał surowce i jeszcze udzielasz rad innym graczom jak właśnie być takim leniem i pasożytem. Nie ma czasu, ma źle rozbudowane miasto, niski akt - to jest wina tylko i wyłącznie gracza i powinien wziąć na klatę swoje decyzje. Dostaje się tyle, ile się poświęca czasu na grę oraz zgłębianie informacji i ich wykorzystywanie. Nie chce Ci się robić wyżej turniejów to nie masz większej ilości nagród. Twoja zmiana spowodowałaby zmniejszenie zainteresowania turniejami, ponieważ w ciągu dnia można zdobyć nawet 50-100 AW z AM i przerabiając to na PW, nie ma potrzeby robienia turniejów - wystarczy tylko Iglica. Poza tym po co Ci przeróbka na PW, skoro w późniejszych rozdziałach i tak będziesz stał w badaniach i tak, ale Ty o tym nie masz pojęcia, bo nawet nie wiesz jakie są dalsze surowce, tylko się zatrzymałeś na Orkach. To jest gra strategiczna i Ty tego nie rozumiesz, uważasz, że jest inaczej i próbujesz zmieniać jej podstawowe zasady. Zrobiłeś ankietę, to chyba liczyłeś się z tym, że ktoś może mieć inne zdanie na ten temat.

Zlota rada. - Jak znajde chwilke czasu i checi to przygotuje serie Twoich zlotych rad i przemyslen w formie mema:)
Nie zrobisz, bo jesteś leniem. Akurat te moje ,,złote rady" są więcej warte niż wszystkie Twoje posty razem wzięte. Mam prawo udzielać rad i brać udział w dyskusjach, ponieważ gram od roku i 8 miesięcy, przerobiłam 9 ras; od początku gry siedziałam na forum oraz wiki i czytałam wszelkie wskazówki odnośnie gry, które wprowadzałam w czyny i nadal słucham rad. Przerobiłam etapy budowania wioski i popełniania błędów, byłam w słabszych bractwach oraz w TOP, wiem jak wygląda wspomaganie surowcami od innego gracza oraz zupełnie samodzielna gra. Ogarniam bardzo dobrze Eventy, Iglicę, Turnieje- podnoszę swój poziom i PB. Jeśli uważasz, że mój głos na nie wynika ze złośliwości, to jesteś w ogromnym błędzie, bo jest podyktowany tym jak ta gra działa, biorąc pod uwagę mój stopień zaawansowania.
 

BlossomValvi

Łucznik
Żeby nie było, ze dałem nie bez argumentacji. Tutaj sam sobie odpowiadasz dlaczego nie:

i tu sie nie zgadzamy, bo: Jesli chce odblokowac zalozmy jakies badanie w srednim rozdziale potrzebuje tylko surowcow - I majac dobrze zgrane bractwo na roznych etapach zaawansowania rzecza normalna jest zapytanie sie czy ktos pomoze z surowcem (obojetnie jakim) aby to zbadac. Gorzej jest z tymi wszystkimi towarami (zapomnialem ich nazwy) ktorych ktos Ci nie moze przekazac - ale wtedy nie ma drogi na skroty i robisz to w normalny sposob - nie wymagam aby wszystko byly dostepne ot tak za kliknieciem- Interesuje mnie tylko wymiana AW>PW.

Wlasnie PW są tym towarem bez drogi na skróty które musisz sobie sam zdobyć - w normalny sposób ;). A tak to byłby kolejny towar sponsorowany, którym właśnie są AW
 
Piszecie o tych wynikach w turniejach 15-20 prowincji (x5 gwiazdek) - a co jesli ktos nie jest w stanie tyle dorzucic z roznych wzgledow - zle rozbudowanego miasta/niskiego aktu w ktorym sie znajduje/Lub innego powodu np braku czasu *Nie kazdy jest w bractwie super aktywnym, i traktuje ta gre wyczynowo) a odnosze wrazenie ze tacy ludzie Tutaj sie wypowiadaja, same prze-kozaki robiace super wyniki. Taka osoba ma byc wykluczony bo WY uwazacie to za zmiane nie potrzebna? . I zamiast zaglosowac na "Nie mam zdania to dajecie NIe" . Podejscie naprawde super- Mi jest to nie przydatne - nie bede korzystal to Dam Nie
Ton dyskusji znow zupelnie niepotrzebnie sie zaostrza. Rozmawiajmy normalnie :)
Ja rowniez uwazam mozliwosc zamiany AW na PW za kiepski pomysl i swoja opinie potrafie konkretnie uzasadnic. Trzeba spojrzec na temat z troche szerszej perspektywy. Kiedys, juz dawno temu, nie bylo w grze AW, byly tylko PW. Nawet grupowe nagrody za zdobyte skrzynki w turnieju byly wyplacane w postaci PW prosto na pasek. W pewnym momencie tworcy, nie bez powodu i zapewne po dluzszym namysle, zdecydowali, by rozdzielic punkty wiedzy zdobywane za aktywnosc bractwa w turniejach od tych zdobywanych za indywidualny wysilek gracza. Zamysl byl zupelnie czytelny - dzieki nagrodom grupowym za kolektywny wysilek w turnieju (czyli AW) bedzie mozna rozwijac antyczne cuda, ale zeby moc sie szybko rozwijac i w miare szybko robic badania w drzewku, trzeba sie bedzie wykazac aktywnoscia i wlozyc w to troche indywidualnego wysilku. W ten sposob ci, ktory nic albo prawie nic nie robili, musieli sie ograniczyc do 24 darmowych PW dziennie. Zasada byla prosta - jesli chcesz sie rozwijac szybciej, zrob cos w tym kierunku, zamiast liczyc na owoce pracy innych graczy. Jesli z jakichs powodow (obojetnie jakich, np. z powodu braku czasu, slabego miasta itp.) robisz niewiele lub prawie nic, cierpliwie czekaj na swoje darmowe PW na pasku, ktore i tak zapewnia ci rozwoj, ale normalnym tempem. Moim zdaniem to bardzo zdrowa sytuacja, promujaca aktywnosc i przynajmniej czesciowo ograniczajaca "slizganie sie" przez epoki na skroty i to czasem na plecach innych.
Sadze, ze ta idea i motywacja tworcow, stojaca za rozdzieleniem nagrod grupowych od tych za wysilek indywidualny, do dzis nie stracila na aktualnosci i ja sam podzielam ten punkt widzenia, dlatego nie widze zadnego powodu, by glosowac za ich ponowna unifikacja. Zazwyczaj w takich sytuacjach nie glosuje wcale, ale tym razem zaglosuje na nie i nie ma to nic wspolnego z osoba autora pomyslu. Tym razem temat nie jest mi obojetny i nie mam do niego neutralnego stosunku, bo podzielam argumentacje przedmowcow i uwazam, ze powrot do poprzedniego stanu rzeczy (a tym de facto byloby wdrozenie tego pomyslu) nie wyszedlby szeroko pojetej grze na zdrowie.
Argument, ze skoro sam tego nie potrzebuje, powinienem zaglosowac neutralnie, w tym przypadku nie ma zastosowania, choc zazwyczaj tak wlasnie robie. W tym konkretnym przypadku glosuje na nie, poniewaz uwazam, ze taka zmiana zaszkodzilaby na dluzsza mete spolecznosci graczy jako calosci, nawet jesli niektorzy pojedynczy gracze by na tym zyskali.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
naiwnie sadzilem ze nawet jak Ktos jest przeciwny , bo nie podziela mojej argumentacji i pomyslu - lub nie zamierza z tego rozwiazania o ile by weszlo korzystac to zaglosuje na 3 opcje czyli nie mam zdania.

Hehe, że co? :D
A nie przyszło Ci do głowy, że jak ktoś będzie przeciwny, to zagłosuje na NIE??
I skoro jestem na NIE, to dlaczego miałabym głosować na "nie mam zdania"?
 

Illu

Wędrowiec
Zagłosowałem na nie. Ja PW mam i tak w nadmiarze, a AW daje w cuda swoje lub kogoś z bractwa. Rozumiem, że może brakować PW do badań, ale bez przesady. Trochę się trzeba wysilić. Zresztą w turnieju i też w kilku innych przypadkach PW parę wpada. Niepotrzebne to jest, przynajmniej wg mnie, ale widzę, że nie tylko mnie. ;)
 

Vesna

Wędrowiec
Jestem na NIE i nie będę przytaczać jeszcze raz argumentów, które już tu padły. Nie lubię, jak "niedzielni gracze" usiłują ustawiać grę ludziom, którzy grają tu regularnie, kilka lat. Nie obrażaj się, ale pomysł jest zupełnie nietrafiony.
 

Poziomek

Rycerz
"niedzielni gracze' Dobre:) - o i widzisz o to chodzilo.
Nie lubię, jak "niedzielni gracze" usiłują ustawiać grę ludziom, którzy grają tu regularnie, kilka lat
Czyli dlatego ze ktos gra kilka lat jego racja jest ta jedyna, i to co on powie to trzeba przyjac za pewnik. Cale szczescie ze to nie Wy decydujecie jaki pomysl wejdzie a jaki Nie, bo gdyby tak bylo to Ci co graja kilka Lat nie dopusciliby do sytuacji ze nowi jakkolwiek ich nazwac i zaszufladkowac nie mieliby tego co WY . A tak dzieki zdrowo rozsadkowemu podejsciu tworcow - wszyscy beda mieli okazje miec takie same czy to cuda, czy budynki ewolucyjne jak i inne budowle - kwestia czasu. Jestem ciekaw czy jakby ktos inny napisal ten temat - no nie wiem ktos bardziej nazwijmy go "forum friendly" - to czy glosowanie i argumenty bylyby takie same. .
 
Jestem ciekaw czy jakby ktos inny napisal ten temat - no nie wiem ktos bardziej nazwijmy go "forum friendly" - to czy glosowanie i argumenty bylyby takie same.
Zaspokoje Twoja ciekawosc: TAK. Przeciez napisalem wyraznie:
zaglosuje na nie i nie ma to nic wspolnego z osoba autora pomyslu
Nie doszukuj sie prosze spiskow, jak widac prawie wszyscy sadza, ze sam pomysl jest po prostu mocno nietrafiony.
 
Ostatnia edycja:
Do góry