• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zamiana Punktów "Antyczna Wiedza w Punkty Wiedzy"

Zmiana Punktow Antycznej Wiedzy w Punkty wiedzy jest potrzebna?

  • Tak

  • Nie

  • Nie mam zdania, jest mi obojetne.


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

BlossomValvi

Łucznik
no ale przeciez teraz punkty Pw mozesz wrzucic komus w CUD - czyli to juz jest, i dziala, wiec nie rozumiem:)
Proste, można by w ten sposób magazynować nadmiarowe PW z opcja do wykorzystania tylko w cuda. Aktualnie to tez tak działa poprzez system bonusowych skrzyń, ale wymaga cierpliwości i dokladnosci

:) chyba to jest ta przewaga lat gry, ze się „łapie” co autor miał na myśli
 
Do wypowiedzi @BlossomValvi dodam tylko, ze poniewaz obecnie PW i tak mozna wplacac bezposrednio w cuda, w zamianie PW na AW nie chodziloby o zadne ulatwienie w jakims elemencie gry, tylko o swego rodzaju uporzadkowanie. W sensie, ze jesli PW z paska i tak chcemy pozniej przeznaczyc ma wplate w cuda, zamiana tych PW na AW pozwala po prostu dodac te punkty do innych, rowniez przeznaczonych na podnoszenie cudow (czyli do AW w inwentarzu), zeby wszystko bylo w jednym miejscu :)
 

xEasyRiderx

Rycerz
Dodam tylko do wypowiedzi poprzedników że obecnie wrzucanie pw z paska gdzie jest powiedzmy 650pw komuś w cud i to jeszcze jak nie chcemy całości tylko powiedzmy 320 to takie klikanie po 1pw jest czasochłonne i mamy do tego opóźnienie gry ponieważ te wrzucane pojedynczo pw nie wchodzą tylko trzeba odczekać ok. 1-2sekund :)
Przerzucenie tych pw w pakiety znacznie by to ułatwiło ponieważ częściej inwestujemy w cudaki niż w badania.
 

Deleted User - 198835

Guest
Jestem na NIE
Jak już wspomniano wcześniej - PW można w dużych ilościach zdobywać w turniejach a ostatnio zmienili to tak , że zdobywa się ich więcej , poza tym pierwszy bardzo długi okres nie było AW i często PW przelewało się jak gracza nie było w trakcie dodawania ich z czyjegoś cudaka , czy podczas kończenia turnieju
Wiadomo od dawna , że gra uczy cierpliwości czy to nowych graczy , czy grających od dawna
 

Wilczeq

Wędrowiec
Także na nie. Jeśli ktoś nie ma co robić z PW z antycznej wiedzy zawsze może je wydać na cuda sąsiadów lub członków bractwa. Badania czasami stają bo to nie problemem są PW na późniejszych etapach a towary ras gościnnych.
 

blazius1

Paladyn
Zamiast psuć coś, co dobrze działa, można naprawiać coś, co kiepsko działa. Z dość podobnym rezultatem ułatwienia gry.
Gdyby ktoś postulował o kolejne (które to z kolei?) ułatwienie gry i przyspieszenie rozwoju miasta, to powinien wnosić o obniżenie kosztów nauk w towarach ras gościnnych...

... albo o rozszerzenie działania Zysków Portalu na inne towary ras gościnnych. A nie tylko na wybrane.
Gdyby pójść z takim ułatwieniem, to Orki to by się przechodziło, strzelam, we dwa tygodnie najdalej, a 18 epokę o kilka miesięcy szybciej. Pomijam wyczynowców, którzy 18 zrobili w czasie krótszym niż kwartał.

Ale Inno równocześnie mogłoby przykręcić kurek strumieniowi z Zyskami Portalu, jaki zalewa grę, który w zasadzie jest lekko bez sensu (zwłaszcza te Zyski w Iglicy są bez sensu i w evencie także - głupota lekka, żeby to dawać jako nagrodę dzienną imo w obecnym układzie nagród.), ale także poszerzyć ich zastosowanie do pozostałych elementów kosztów.

Zapasy (wprost nadwyżki!) Zysków w skali gry szybciutko by się rozeszły, więc i Wilk syty, a doszedłby jakiś tam element strategiczny do rozgrywki, ponieważ zaczęlibyśmy gospodarować Zyskami Portalu z namysłem. Zaczęłoby nas interesować ile ich mamy. Czyli i Owca cala, bo gramy w strategię.

Gdyby Zyski Portalu zyskały na swojej wartości (oraz na rzadkości), to z powodzeniem mogłyby pozostać jako nagrody dzienne (jeśli to na prawdę takie konieczne, żeby tam też były).
Bo na razie to wygada tak jakby Zyski pełniły funkcję odbierania graczom szans na sensowniejsze nagrody.

A Pakiety AW mają sens i pełnią określoną funkcję w całym systemie. Jeśli mówimy np. o nagrodach, to one są sensowną nagrodą w eventach dla wielu graczy. A Zyski nie są. Wniosek? Pokombinować z Zyskami, a nie z AW.
 
Ostatnia edycja:

Klops

Rozbójnik
Zaznaczyłem "NIE", nie dlatego, że jestem przeciwny, tylko jak już ktoś wspomniał, nie zmienia się dobrze działającego mechanizmu. Aktywne bractwo, regularne turnieje i łańcuszki (u niektórych będzie to rynek skrzynek) sprawiają, że zarówno AW jak i PW mam więcej niż potrzeba. Od dawna nie korzystam z zaklęcia "Inspirująca Medytacja" i wchodząc w nowy rozdział mam przygotowane 700-1000 PW.
 

Zarie

Zwiadowca
Piszecie o tych wynikach w turniejach 15-20 prowincji (x5 gwiazdek) - a co jesli ktos nie jest w stanie tyle dorzucic z roznych wzgledow - zle rozbudowanego miasta/niskiego aktu w ktorym sie znajduje/Lub innego powodu np braku czasu *Nie kazdy jest w bractwie super aktywnym, i traktuje ta gre wyczynowo) a odnosze wrazenie ze tacy ludzie Tutaj sie wypowiadaja, same prze-kozaki robiace super wyniki. Taka osoba ma byc wykluczony bo WY uwazacie to za zmiane nie potrzebna? . I zamiast zaglosowac na "Nie mam zdania to dajecie NIe" . Podejscie naprawde super- Mi jest to nie przydatne - nie bede korzystal to Dam Nie - Niech inni Ci ktorzy by chcieli tej zmiany beda w D

Jeśli ktoś ma źle rozbudowane miasto, zawsze może to zmienić poprzez konsultację z czlonkami bractwa lub poczytanie tematów na forum odnośnie rozwoju miast zamiast brnięcie w zaparte na swoją niekorzyść. Ktoś nie ma czasu na grę i wchodzi tam rzadko, to po wejściu ma cały pasek PW do wydania. Jeśli ktoś nie traktuje gry jak pisałeś "wyczynowo" to czemu ma mu zależeć na szybkim rozwoju badań? Trochę się to wyklucza wg mnie. Na niskich etapach to nie problem uzbierać pw do badań. Od tego jest już uproszczona pomoc sąsiedzka za ktorą są monety, ktore można na PW wymienić. Na niskich etapach łatwiej robić turnieje bo koszty są niskie a jak dodatkowo jest się w bractwie ze starymi graczami to przeważnie pomogą z surowcami bylebyś tylko lepszy wynik zrobił. Tak jak pisali inni, w badaniach problemem są surowce i potem surowce portalowe. Wtedy PW które się zbiera wrzuca się w cuda bo badania są zablokowane. Uważam, że zdanie powinno należeć bardziej do graczy starszych którzy widzą na przestrzeni lat zmiany w grze na lepsze lub gorsze, ci sami ludzie służą radą i pomocą mlodszym graczom przecież tylko trzeba chcieć korzystać z tych rad. A kwestia głosowania tak jak napisałeś "Podejscie naprawde super- Mi jest to nie przydatne - nie bede korzystal to Dam Nie" akurat Ciebie nie powinno to dziwić bo sam z takiego załozenia wyszedłeś oceniając moj pomysł kilka miesięcy temu.
 

Serengeti

Szef kuchni
Również zagłosowałam na nie.
Nie ma potrzeby wprowadzania kolejnego mechanizmu zdobywania Punktów Wiedzy niż to, co jest dotychczas - automatyczny przyrost z paska, turnieje i zakup za monety oraz surowce są w zupełności wystarczające i nie ma potrzeby tego zmieniać.
Natomiast z radością przyjęłabym propozycję odwrotną, jakiś sposób zamiany PW na instanty AW, inny niż wrzucanie znajomym w ramach Rynku Skrzynek.
Złóż taką propozycję, to na pewno zagłosuję na tak :)
 
Do góry