• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone zestaw z iglicy a bonusy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

czy zmiana bonusów biblioteki jest potrzebna?

  • jest dobrze, nie trzeba nic zmieniać

    Głosy: 5 6,8%
  • nie, jest jeszcze za mało zwojów

    Głosy: 2 2,7%
  • tak, biblioteka powinna dawać jedwab i kryształ dla odmiany

    Głosy: 12 16,4%
  • wszystkie towary z zestawu (w tym nawet te ze zwoju) powinny być uzależnione od naszych bonusów

    Głosy: 53 72,6%
  • inne... (opis w komentarzu)

    Głosy: 1 1,4%

  • W sumie głosujących
    73

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Temat został zbadany i jest przychylność, natomiast nie będzie to w takiej formie. Nie będzie zmiany tego zestawu, ale są plany aby wprowadzić dodatkowe inne zestawy w iglicy, które zrównoważą ilości zdobywanych surowców(od razu mówię że nie wiadomo kiedy to będzie). Podejrzewam że po prostu inne zestawy będą produkowały inne surowce.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Zgadzam się z @kikimora że jeśli ktoś wylosuje na początku gry jako bonus zwoje i pył to już jest na gorszej pozycji.
Tak się składa że na s3 posiadam taką małą wioseczkę w 3 rozdziale i tam właśnie jako bonusy mam zwoje oraz pył. Co ciekawe już od początku widzę że jest problem z przehandlowaniem zwojów na jedwab czy kryształ u kupca ponieważ nikt nie chce tego brać. Nawet jeśli wystawiam jakąś ofertą nie ważne czy 1:1 czy w promocji (więcej zwojów za mniej z grupy T2 ) to i tak nie ma chętnych na nie.
Jeśli zacznę robić iglicę a zacznę to przy odrobinie szczęście wpadnie mi zestaw biblioteki i wtedy nie będę potrzebował manufaktur T2 (wspomniane zwoje) ponieważ z zestawu i tak będę miał to co z manufaktury może nie dosłownie tylko po co miałbym powielać ilość i tak już trudnego do zbycia T2
 

xEasyRiderx

Rycerz
kiki w IG nie zakłada się plastra na otwarte złamanie tylko ogryza wystające kości.... bo to twardziele są
Z całym szacunkiem tutaj nie o to chodzi kto jest twardy a kto miętki :)
Już wyjaśniam.
Gracze którzy zakładają sobie konto na innym serwerze mając już swoje macierzyste wioski gdzie indziej jakoś sobie z tym problemem poradzą w taki lub inny sposób. Tutaj nie ma co ukrywać tych sposobów jest kilka na dzień dzisiejszy pomijając fakt bractw typowo iglicowych.
Jednak co ma zrobić gracz zaczynający dopiero co grę kiedy z automatu dostaje właśnie takie bonusy. Nie może w normalny sposób handlować z innymi graczami i już na starcie łapie frustracje do gry.
Zaczyna się kombinowanie po najlepszej według niego wersji czyli na rynku pojawiają się oferty mieszane T1 za T2 itp. ponieważ jak taki gracz widzi że nie może wymienić w danej grupie towarowej to kombinuje żeby zdobyć potrzebne mu surowce.
I tutaj właśnie mamy sytuację którą @kikimora opisała
za to mamy zmiany w turniejach, które wymuszą prawdopodobnie większe zainteresowanie towarami... tylko że my własciwie dysponujemy jednym towarem niezależnie od posiadanych bonusów. Produkuje jedwab i pomimo posiadania 5 manufaktur (trzymanym wbrew logice) to najwięcej w magazynie mam zwojów

Mój dzisiejszy zbiór z zestawu to 89k zwojów... jedwabiu po zbiorze z manufaktur przybędzie mi 26k z groszami jedwabiu... czy to trzeba wyjaśniać???
Nadprodukcja towaru którego nikt nie chce.

Temat został zbadany i jest przychylność, natomiast nie będzie to w takiej formie. Nie będzie zmiany tego zestawu, ale są plany aby wprowadzić dodatkowe inne zestawy w iglicy, które zrównoważą ilości zdobywanych surowców(od razu mówię że nie wiadomo kiedy to będzie). Podejrzewam że po prostu inne zestawy będą produkowały inne surowce.
@jarq tutaj nie potrzeba odkrywać koła na nowo żeby było wiadome iż takie rozwiązanie jest tylko połowiczne o czym wspomniał @Paracelsus

Dlatego jak najbardziej skłaniam się na tak do załączonej ankiety. Taka zmiana jest potrzebna jak najbardziej.
 
Ostatnia edycja:
inne zestawy to nie jest rozwiązanie problemu.
Moim zdaniem jest i nie zgadzam sie z przedmowcami. Szczegolnie, gdyby nowe zestawy gabarytami przypominaly biblioteki i daloby sie zastapic jedne drugimi bez koniecznosci wiekszej przebudowy. Ale to szczegol.

Kiki, tu trzeba szukac dlugofalowego rozwiazania na dluzsza mete, a nie probowac szukac czegos, co na szybko prawie calkowicie wyeliminuje wiekszosc zrodel produkcji zwojow. Co np. z graczami, ktorzy maja w bonusie zwoje, ale nie maja manufaktur T2, bo posiadajac biblioteki ich po prostu nie potrzebuja ? Tacy gracze maja przeciez miasta dopasowane do obecnych warunkow i musieliby od nowa stawiac swoje bonusowe manufaktury. Czyli producenci zwojow znow byliby ta poszkodowana grupa. Zamienil stryjek...

Co do ogolnej sytuacji na rynku, to gdyby w bibliotekach nagle zmieniono zwoje na bonusowy surowiec T2+1/-1, to wiesz, co by sie stalo ? Na poczatku wszystko byloby pieknie i super, bo serwery korzystalyby z nagromadzonych w magazynach graczy duzych zapasow zwojow. Najpozniej za pol roku sytuacja by sie odwrocila. Nagromadzone zapasy zwojow by sie wyczerpaly, a gracze ze zwojami w bonusie mieliby wtedy dla odmiany raj i na gwalt stawialiby bonusowe manufaktury zwojow. Moze uscisle: owszem, wszystkie dostepne na serwerze biblioteki produkowalyby wprawdzie mniej wiecej po rowno jedwabiu, krysztalu i zwojow, ale w ogolnym bilansie surowcow na serwerze problemem bylby ogolny niedobor manufaktur zwojow. Po co nam takie hustawki i popadanie z jednej skrajnosci w druga ?? I dlaczego zmiany maja zmuszac tylko jedna grupe graczy (czyli producentow zwojow) do przebudowy swoich miast ?

Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem na dluzsza mete jest wlasnie dostepnosc budynkow i zestawow produkujacych inne surowce T2, sposrod ktorych gracze beda mogli wybierac. Potrwaloby to pewnie wiele miesiecy, ale w koncu rynek T2 uregulowalby sie sam i wtedy pozostal juz na stabilnym poziomie, bez przeginki w druga strone i popadania ze skrajnosci w skrajnosc.
 

DeletedUser174

Guest
@chris07070707 nie zgadzam się z Twoją argumentacją

1/ od produkcji powinny być manufaktury, a nie budynki kulturowe. To, że świat gry wywrócił te proporcje to akurat nie nasza wina, ale nie mieszajmy przyczyny ze skutkiem

2/ nowe zestawy są pewną alternatywą, ale:
pierwsze ale: nie wiemy jak będa wyglądać -> czyli nie wiemy czy będziemy zainteresowani ich obecnością w mieście -> czyli nie mamy gwarancji rozwiązania problemu. Budynek z inwentarza niewiele wnosi do balansu w magazynie
drugie ale: nie wiemy kiedy doczekamy sie tego dobrodziejstwa i raczej nie ma co sie spodziewać rozwiązania problemu w krótkim czasie
trzecie ale: ad pkt 1: zestawy nie powinny stanowić zamiennika manufaktur... to trochę stawianie sprawy na głowie

3/ wprowadzenie sztywnych bonusów budynków kulturowych wymusza w dłuższym okresie właśnie huśtawę skrajności. Miejsce w mieście jest jedno i musimy dokonywać wyboru jak je wykorzystamy. Jezeli będziemy mieć kilka zestawów będziemy musieli dokonać wyboru A B czy C... ale można przypuszczać, ze podobnego wyboru dokona zdecydowana większość ... czyli znowu wrócimy do punktu wyjścia a nadprodukcją surowca X. To, ze akurat zwoje bedą wtedy towarem deficytowym nie rozwiązuje istoty problemu

Tu nie ma znaczenia czy za pół roku będziemy mieć nadprodukcję jedwabiu czy klejnotów. Problem jest systemowy. Do tego każdy serwer (przynajmniej tak podejrzewam) ma inne potrzeby i będzie mieć inne oczekiwania dotyczące surowców
 

xEasyRiderx

Rycerz
Wszystko fajnie pięknie zestawy dające inne bonusy które możemy sobie zamienić w przypadku połączenia bonus manufaktur T2 i biblioteki dającej to samo co bonus manufaktury. Tylko znając życie oraz IG znowu będzie czynnik losowy jak w przypadku biblioteki- wylosujesz ją lub portalówkę czy coś innego.
Nie sądzicie że rozwiązanie może być prostsze?
Skoro mamy już biblioteki to czemu nie zmienić tego bonusu T2 w zależności od tego jaki bonus manufaktury posiada gracz czyli coś na kształt T2 +1/-1.
Masz w bonusie manufaktur zwoje to z biblioteki dostaniesz jedwab lub kryształ.
Czy to waszym zdaniem aż tak zaburzy rynek na dłuższą metę ?
 
Tu nie ma znaczenia czy za pół roku będziemy mieć nadprodukcję jedwabiu czy klejnotów. Problem jest systemowy. Do tego każdy serwer (przynajmniej tak podejrzewam) ma inne potrzeby i będzie mieć inne oczekiwania dotyczące surowców
I dokladnie z tego wlasnie powodu pozostawienie wyboru graczom, co chca produkowac (rozmawiamy tu o T2, bo to najwiekszy problem na rynku zwyklych towarow), byloby najbardziej sensownym rozwiazaniem. Poza tym nie karaloby jakiejs wybranej grupy graczy (znow ci nieszczesni producenci zwojow) za bledy firmy z przeszlosci.

Zreszta, skoro problem jest natury systemowej, to Twoja propozycja na dluzsza mete rozwiaze jeszcze mniej problemow niz to, co wg. @jarq planuje IG.
Skoro mamy już biblioteki to czemu nie zmienić tego bonusu T2 w zależności od tego jaki bonus manufaktury posiada gracz czyli coś na kształt T2 +1/-1.
Masz w bonusie manufaktur zwoje to z biblioteki dostaniesz jedwab lub kryształ.
Easy, przeczytaj jeszcze raz moj poprzedni post, pisalem przeciez o skutkach takiego wlasnie rozwiazania. Pierwszy i najbardziej powazny skutek tego bylby taki, ze producenci zwojow z dnia na dzien obudziliby sie z reka w nocniku (bo niewielu z nich ma wystarczajaco wiele manufaktur zwojow). O skutkach na troche dluzsza mete tez pisalem.
 

DeletedUser174

Guest
@chris07070707 sam piszesz o długoterminowej strategii. Ile czasu towarzyszy nam już zestaw z iglicy? Rok? Czy w momencie wprowadzania zestawu to strategia była na urlopie? Bo zakładając, że jednak pfojcy maja jakiś sensowny plan to chyba już powinny być jakies witki o nowych zestawach? A jak na ten moment to mamy tylko mgliste zarysy planów. W mojej ocenie to trochę za mało
 
Tu pelna zgoda Kiki, ale nie to bylo przeciez tematem naszej wymiany pogladow tutaj. To, ze IG wykazalo sie brakiem wyobrazni i umiejetnosci przewidzenia skutkow wprowadzenia zestawow biblioteki, to rzecz bezdyskusyjna. Sam przeciez napisalem o bledach firmy. Ale teraz rozmawiamy o tym, czy na dluzsza mete lepsza bylaby zmiana produkcji w bibliotekach na T2+1/-1, czy wprowadzenie nowych zestawow, produkujacych inne surowce i pozostawienie graczowi wyboru, co sam chce w miescie produkowac. Moim zdaniem lepsze jest to drugie rozwiazanie, a ze to pewnie na razie tylko patykiem na wodzie pisane, coz. I tak nie mamy na to wplywu ;) Przynajmniej tworcy nie udaja, ze wszystko fajnie jest i przyjeli do wiadomosci, ze problem istnieje. A z tym jak wiesz w innych kwestiach "roznie" bywa ;)
 

Steefann

Zwiadowca
@chris07070707 nie zgadzam się z Twoją argumentacją

1/ od produkcji powinny być manufaktury, a nie budynki kulturowe. To, że świat gry wywrócił te proporcje to akurat nie nasza wina, ale nie mieszajmy przyczyny ze skutkiem

O właśnie to. Nie zapominajmy, że mamy cudaki, które zwiększają produkcję TYLKO manufaktur nie jakichś dziwnych budynków dających w gratisie surowce, których namnożyło nam się. Zastępowanie manu takimi budynkami to też osłabianie efektu tego cudu/cudów to raz a dwa mamy w grze też takie zaklęcie jak magiczna produkcja, których na te śmieszne budyneczki NIE rzucimy, bo działa tylko na manu.
Zresztą nie wiem jak Wy ale ja postawiłem cały ten zestaw tylko ze względu na katalizatory, wszystko inne jest po prostu bonusem a w przypadku zwojów to ten bonus jest tak silny, że mogłem całkowicie wywalić moje manu zwojów a to chyba nie tędy droga, jak już wspomniałem wyżej.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Co do ogolnej sytuacji na rynku, to gdyby w bibliotekach nagle zmieniono zwoje na bonusowy surowiec T2+1/-1, to wiesz, co by sie stalo ? Na poczatku wszystko byloby pieknie i super, bo serwery korzystalyby z nagromadzonych w magazynach graczy duzych zapasow zwojow. Najpozniej za pol roku sytuacja by sie odwrocila. Nagromadzone zapasy zwojow by sie wyczerpaly, a gracze ze zwojami w bonusie mieliby wtedy dla odmiany raj i na gwalt stawialiby bonusowe manufaktury zwojow. Moze uscisle: owszem, wszystkie dostepne na serwerze biblioteki produkowalyby wprawdzie mniej wiecej po rowno jedwabiu, krysztalu i zwojow, ale w ogolnym bilansie surowcow na serwerze problemem bylby ogolny niedobor manufaktur zwojow. Po co nam takie hustawki i popadanie z jednej skrajnosci w druga ?? I dlaczego zmiany maja zmuszac tylko jedna grupe graczy (czyli producentow zwojow) do przebudowy swoich miast ?
Zrozumiałem twoje myślenie jednak czy to producenci zwojów (owszem na pewno niektórzy) zobaczą że skoro biblioteki dają co innego niż ich bonusy w manufakturach to nie postawią na nowo swoich manufaktur tylko będą czekać z tym do wykończenia się zapasów ?
Zresztą nie do końca rozumiem tutaj ten obiecany w twoim poście raj dla producentów zwojów skoro ma to wyrównać poziom towarów poprzez losowość z bibliotek T2.
A można też inaczej. Zabrać w ogóle z bibliotek T2 i zastąpić je dla przykładu młotkami. Tak wiem zaraz mi napiszesz że to jeszcze gorsze od tego co jest w tej chwili jednak nie każdy (nie odbierz tego osobiście) topi się w młotkach które jak by nie patrzeć stają się w tej chwili jednym z cenniejszych surowców zwłaszcza u graczy ze środka nie wspominając z początku drzewka badań.
 

Paracelsus

Wędrowiec
wybacz chris ale w Twoim dzisiejszym sporze stanę po stronie kiki...
1. akurat mam bonusowe zwoje i dobrze wiem jak ciężko pozbyć się tego surowca
2. Twój bonus to jedwab więc Ciebie problem zwojów nie dotyczy (zakładając, że masz chęć korzystania ze swego bonusu)
3. mając w bonusie zwoje dostaję na s1 dodatkowo karę bo mam żywy aksamit, który średnio schodzi na giełdzie
4. ktoś tu słusznie zauważył, że nadmiar zwojów wywołany biblioteka powoduje, że wielu graczy z niższych rozdziałów nie może sprzedać swojego urobku i część z nich zrezygnuje z gry...
5. pomysł by biblioteka dawała po 1/3 różnych surowców byłby najbardziej sprawiedliwy.......
6. to kiki jest naszą arcy :) :)
 

DeletedUser174

Guest
Ig wykazało się brakiem wyobraźni przy zestawie, ale w kolejnych wersjach to już pełną profeska się wykażą? Interesujące założenie.

Nie trzeba być geniuszem, aby przewidzieć, że serwery utona w zwojach. Oczywiście można to określić brakiem wyobraźni... A może to zwykły idiotyzm jest tylko? Bo coś za często czytam o braku wyobraźni w Ig i chyba zaczyna mnie to już drażnić.

Zakładając że Ig miało plan, to dodatkowe zestawy już byśmy mieli. A mnie akurat nie interesuje co się z grą będzie działo za 5 lat i czy wtedy ona będzie zbilansowana czy nie. Jakoś z żaba szybko się uwineli... Tak, pamiętam czyja to zasługa :p

Problem z nadprodukcja zwojów i bizmutu mamy już dzisiaj. I na dzisiaj potrzebujemy rozwiązania tego problemu, a nie zapowiedzi

Uważam że bonusy powinny być uzależnione od produkcji. Pozwoli to na elastycznosc towarów. Jeżeli będziemy mieć sztywne bonusy, to będziemy kręcić się w kółko zmieniając tylko mianownik że zwojów na coś innego

Ponadto budynki produkujące towary powodują wzgledna samowystarczalnosc miast. W rezultacie znaczenie handlu maleje. Nie jestem przekonana, że to jest dobry kierunek. A skoro to ma być docelowa strategia, to po co nam zwiększenia produkcji? Dlaczego drzewko wymusza na nas odkrywanie technologi na wszystkie produkcje? W tym też dodatkowo na zwiększenie produkcji? To chyba zmarnowane książki na niepotrzebne badania? Jeżeli mamy bazować tylko na budynkach kulturowych...

A Para ma fajnego kotka w avku, więc na pewno ma rację :cool:
 
5. pomysł by biblioteka dawała po 1/3 różnych surowców byłby najbardziej sprawiedliwy.......
Moze i tak, ale jak sie dzis dowiedzielismy, na zmiany w samych bibliotekach nie mamy co liczyc. Miedzy innymi dlatego skasowalem wlasnie z pol strony napisanej juz polemiki z Easym i z Kiki, bo i tak toczymy tu dyskusje czysto akademickie ;)
6. to kiki jest naszą arcy :) :)
Nie kazdy jest lizusem :p W kwestii dyskusji merytorycznych nie ma zadnego znacznia, ze jest nasza arcy. Zreszta, znajomosc Kiki i moja zaczela sie wlasnie od takich sporow na forum, wiec tylko kontynuuje tradycje ;)
 

Koval92

Kapłan
Jakby były zmiany w tym zestawie to nie trzeba by stawiać innych a tak bedzie zajmowane dodatkowe miejsce w mieście = trzeba bedzie kupic jeszcze więcej VIP ekspansji. Wiadomo skąd teraz kasę chcą brać. Będą zasypywać nas toną rzeczy na które nie ma miejsca.
 

DeletedUser174

Guest
@chris07070707 wiesz doskonale, że zamrozenie bibliotek nie jest dobra decyzja. A jako gracze prowadzimy tylko akademickie rozważania, bo nie mamy żadnych innych narzędzi oddziaływania na Ig. A jak nam już wielokrotnie udowodnili, to nadmiarem inteligencji nie grzesza w tym ig
 
Do góry