• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgadnijcie, kto zawita do miasta....

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Osobiście jestem za sięgnięciem do mitologii słowiańskiej. Mamy bowiem odpowiedniki. Wspomniane już tutaj były Rusałki, ale chyba bardziej odpowiednie byłyby Wiły.
 

DeletedUser449

Guest
Zapominasz, z jakiego kraju pochodzi ta gra. Elvenar nawiązuje głównie do międzynarodowego fantasy zaczerpniętego z klasyki gatunku. Przy czym to głównie baśniowa kolorowanka, do której zupełnie nie pasuje mroczna słowiańska mitologia.
Większość niestandardowych odpowiedzi można wykluczyć z uwagi na skrzydła, różki i grzybowy kapelusz. Fairy wydaje się właściwą odpowiedzią, chociaż raczej przetłumaczyłbym je w tym przypadku jako duszki.
 

DeletedUser62

Guest
Podoba mnie się propozycja @thek aby poszperać w mitologii słowiańskiej :D

:oops: MOKOSZ - Bogini Urodzaju, czczona szczególnie na wiosnę, odpowiadała bowiem za obfite plony .

:rolleyes: SIEMARGŁ - opiekun roślin i mitycznego Drzewa Życia .

PS. Mitologia słowiańska wcale nie jest mroczna ! Skąd taki wniosek u ciebie @Kalart ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 34008

Guest
Pewnie stąd, że większość istot miała zarówno swoje dobre strony jak i złe. Ot weźmy wspomnianą wiłę;
"Wobec ludzi wiły były nader kapryśne. Zdarzało się, że pomagały młodym mężczyznom zawrzeć małżeństwo, ostrzegały przed gradobiciem, pomagały potrzebującym rolnikom czy przepowiadały przyszłość, jednak rozgniewane potrafiły same zniszczyć pola, wywołując opady gradu, wichurę albo suszę. Bywało także, że wiły zatańcowywały na śmierć napotkanych mężczyzn, oślepiały ich lub doprowadzały do szaleństwa, sprowadzając na nich żądze niemożliwe do zaspokojenia.
W dawnym języku polskim słowo "wiła" oznaczało osobę szaloną"
 

DeletedUser62

Guest
@Kusziel - wow to te wily to takie przewrotne jak my kobiety :) dla jednych do "rany przyloz" dla innych " wredne wiedzmy" ... no teraz to calkowicie wyjasnia moj charakterek hihi, czyli mamy to w genach kobitki :p
 

DeletedUser

Guest
@Defiance Bo mnisi i kapłani starali na wszelkie sposoby pogaństwo wykorzenić. Dlatego tak mało z wierzeń przetrwało do czasów obecnych. W zasadzie strzępki dawnych wierzeń, gdzieś tam po wsiach lub to co wiara katolicka zasymilowała z nich. Wielu nie zdaje sobie sprawy jak wiele z pogaństwa jest w obecnych wierzeniach katolickich, a co uznawane jest za "tradycję" :)
 

DeletedUser110

Guest
Wróżki to już zatwierdzona nazwa? Bo to jakieś małe stworki, które latają, zupełnie mi się nie kojarzą z wróżkami. Jakby pszczoły. Może nową rasę nazwać Rój? Portal Roju, Rojowa manufaktura xxx, Rojowe rezydencje? Jakoś lepiej brzmi.
 

Axatloc

Wędrowiec
I teraz tak już w kółeczko będzie? Co nowe drzewko badań to nowa rasa gościnna? I te same budynki kulturowe dla Elfów i Ludzi (wielki minus)? Mogliby pomyśleć nad wprowadzeniem trzeciej rasy głównej, z wielką chęcią pograłbym Ogrami, Trollami czy też Gnomami jest tego mnóstwo do wyboru a jakie pole do popisu w tworzeniu budynków i projektowaniu jednostek wojskowych, no i może światy by się zapełniały ładnie bo na s1 to ja za wielu sąsiadów nie mam, pustki na mapie :(
 

DeletedUser

Guest
Z sąsiadami ja też mam problem na S2,zaledwie 20.Wychamowany rozwój przez brak kasy.Mam nadzieje że wraz z aktualizacją poprawi się sytuacja z powiadomieniami(wielki bałagan) oraz dodadzą w końcu sąsiadów.
 

DeletedUser

Guest
Kasa to później żaden problem. Prędzej Zasoby i Towary. Pomyśl ile masz Monet przy 50-60 Rezydencjach.Ratusz wypełnia Ci się w moment. Ja mam jakoś 12-13 sąsiadów, ale do większości muszę/musiałem się dokopywać prowincjami, a to kosztuje naprawdę spore ilości czasu i Towarów. To już prowincje, gdzie wygranie robi się naprawdę ciężkie.
 

DeletedUser

Guest
Ileż można budować chałupy,czy to naprawde wielki problem dla programistów żeby dorzucić paru sąsiadów albo przenieść wioski z takimi problemami w miejsca gdzie sa luki??3-4 miesiące już tak jest i przypomina walenie głową w BETON.Zamiast tego zajmują sie dodawaniem wrożek.Nie mam nic przeciwko bo akurat kłopotów z zasobami nie mam trzymam poziom m/w 100-150k gorzej z monetami trzymam poziom m/w 500-600k wogóle nic nie zarabiam bo koszty utrzymania manuaktur/ekspansji/budowy przewyższają zbiory
 

Rudolf

Zwiadowca
Ja osobiście obstawałbym przy Rusałkach. Takie to nasze , słowiańskie i ładne określenie. :D
 

DeletedUser626

Guest
Miałam czas dziś do rana na decyzję i zostałam jednak przy Wróżkach, ale bardzo mi się podobały niektóre pomysły, które tu padły. Muszę Was częściej pytać o takie rzeczy :D
 

DeletedUser

Guest
@Dragomira Zobacz ilu ludzi tu siedzi ostro w fantastyce w tematach gdzie piszą o sobie. Mają pewnie bogatą wiedzę merytoryczną. A wspólnymi siłami można naprawdę wiele zdziałać :) Burza mózgów co jakiś czas by graczy do gry wciągnąć i czuli, że coś mogą zrobić od siebie.
 

DeletedUser62

Guest
oj @Dragomira ale nam pic probujesz sprzedac ... haha :D przeciez z gory bylo wiadomo, ze beda to z nazwy Wrozki :p
Podalas nam tylko temat abysmy sobie popisali i pogadali ;)
 

DeletedUser626

Guest
Zaprzeczam @Defiance :p Fakt, że zgłosiłam Wróżki już dawno jako tłumaczenie, ale każdy większy dodatek ma czas do kiedy może być przetłumaczony i dopóki ten czas nie minie, można wszystko zmienić. :)
 

DeletedUser

Guest
Co prawda za późno, ale... ja bym chętnie widział Dobre Duszki :)
 

DeletedUser

Guest
dla mnie mogą się nazywać nawet teletubisiami, wolałbym konkretną datę kiedy wejdą...
 
Status
Zamknięty.
Do góry