• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiana arcymaga

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 198835
  • Data rozpoczęcia

Deleted User - 198835

Guest
Witajcie
Nasz arcy odszedł sobie i wyznaczył następcę , który nie chciał , nie chce i nie będzie chciał się z nami komunikować
Większość z bractwa nie chce tego arcy i jak nic nie da się zrobić to odejdziemy zakładając nowe
Arcy jest aktywnym graczem , nie martwą duszą
I tu pojawia się pytanie , czy idzie takowego zdetronizować a jak tak , to w jaki sposób
 

Deleted User - 198835

Guest
Na początku mojej przygody z tą grą na innym serwerze byłem w bractwie w którym jeden po drugim odchodzili z gry i arcy też przestał grać - przeszedłem wtedy do innego bractwa , ale później gdzieś wyłapałem , że niegrającego arcy można zdetronizować stąd pytanie o aktywnego arcy
Jest jakaś szansa , że tym samym trybem zmieni się w suporcie aktywnego arcy , czy nie warto w ogóle męczyć się z pisaniem do nich ?
//
Szkoda nam zdobytych punktów w perkach - niby krótko one są , ale i tak cofniemy się o jakieś 2-3 miesiące biorąc pod uwagę , że nie wszyscy przejdą do nowego bractwa

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Poziomek

Rycerz
a ja mysle ze support moze w tej sytuacji pomoc. Wystarczy ze kazdy z graczy (skontaktuje sie z supportem) aby nie bylo tak ze komus ktos uwierzy na slowo i opisze sprawe - i support powinien pomoc. Bo dlaczego mialby nie pomoc.
 

Charlene

Szef kuchni
Witajcie
Nasz arcy odszedł sobie i wyznaczył następcę , który nie chciał , nie chce i nie będzie chciał się z nami komunikować
Większość z bractwa nie chce tego arcy i jak nic nie da się zrobić to odejdziemy zakładając nowe
Arcy jest aktywnym graczem , nie martwą duszą
I tu pojawia się pytanie , czy idzie takowego zdetronizować a jak tak , to w jaki sposób
Skoro bractwo chce innej osoby, to czemu Arcy nie może przekazać swojej rangi?
 

Deleted User - 198835

Guest
Skoro bractwo chce innej osoby, to czemu Arcy nie może przekazać swojej rangi?
Bo arcy nigdy nie odpowiadał na czacie ani na wiadomości w kopercie a teraz , po tym , jak stary przekazał temu władzę i odszedł , to nowy został zasypany wiadkami od większości bractwa na kopercie a i na czacie był wywoływany w czasie jak był na grze i nie odzywa się do nikogo - boimy się , że coś odwinie przeciwko bractwu , a poza tym arcy ma decydujące zdanie we wszystkim i to on powinien koordynować działania bractwa , albo wyznaczyć do każdego zadania osobę a u nas nic
 
Jedna osoba nic tu nie zdziala, ale gdyby w tej sprawie do supportu napisali WSZYSCY pozostali gracze z tego bractwa, to kto wie ? Wiesz co ? Najlepiej zanim podjmiecie jakies akcje, napisz prywatna wiadomosc do @jarq i zadaj mu to wlasnie pytanie. Tzn. poradz sie, co w tej sytuacji mozna zrobic. Jesli on nie pomoze, to nikt nie pomoze, nawet support.
 

Deleted User - 198835

Guest
Dzięki Chris - o tym nie pomyślałem
Kilkoro z nas napisało już do suportu , ale jak jarq pomoże , to byłoby lepiej :)
 

Poziomek

Rycerz
czesto zalezy to od dobrej lub zlej woli osoby ktora odpowiada na dana skarge - w Wocie pomagalo pisanie bezposrednio do opiekuna
Dzięki Chris - o tym nie pomyślałem
Kilkoro z nas napisało już do suportu , ale jak jarq pomoże , to byłoby lepiej :)
Jarq pracuje w supporcie i odpowiada na pytania problemy.
 

Deleted User - 198835

Guest
Mam nadzieję , że wspomniany pan pomoże w naszej sprawie - szkoda by było rozbijać tak zgraną grupę na dwie części a dodatkowo tracić wspólnie zdobyte osiągnięcia w bractwie i renomę naszej grupy dzielić na dwa bractwa - szukamy rozwiązania nieciekawej decyzji arcymaga , który odszedł
Decyzja nieciekawa według subiektywnej oceny części z naszej grupy , która już zdążyła się wypowiedzieć , reszta może być po naszej stronie , lub nie mieć zdania , albo wręcz przeciwne , ale przeciwników może być niewielu po tych wypowiedziach w bractwie , które już padły
Rozumiem , że łatwiej byłoby , jakby obecny arcymag był nieaktywny , ale ten gra , ale nie chce z nami kontaktować się
 

Tajniakos

Paladyn

Nie wiem jak sytuacja wygląda z aktywnym graczem ale milczącym na grze. Dziwi mnie z lekka decyzja waszego byłego Arcy z przekazaniem władzy właśnie temu a nie innemu graczowi ale to już tak na marginesie.
Swojego czasu mieliśmy problem z zanikiem aktywności naszego Arcy i po prostu założyliśmy nowe. Teraz w związku z perkami założenie nowego bractwa skutkuje utratą korzyści. Tak jak napisał @chris07070707, Jarq powinien znaleźć wyjście z tej impasowej sytuacji :)
 

Deleted User - 198835

Guest
W perkach mamy archiwum turnieju na 5lvl , archiwum iglicy na 3lvl i 172K wolnych punktów , do tego całe bractwo zdążyło się dotrzeć i wiemy co od kogo oczekiwać
Są oczywiście milczki notoryczni , osoby z rzadka wypowiadające się , aktywni na czacie i ja - super gaduła , ale są i takie osoby , co niewiele mi ustępują , ale wszyscy gramy razem i rozwijamy się każdy swoje miasto i we wspólnych wydarzeniach idzie nam coraz lepiej
Arcymag według nas , co się wypowiadali a robią to nawet milczki powinien nas prowadzić i jego decyzje roztrzygać o tym co robić a nie tylko grać sobie po cichu
Nikt z nas nie rozumie decyzji poprzedniego arcy o wyborze tego a nie innego gracza , bo wybrał jedyną osobę , która nie odzywa się w ogóle i w ogóle zaskoczyło nas odejście poprzedniego arcy
Zżyliśmy się ze sobą i nikt z nas nie chce rozłamu - bardziej zaboli nas sam rozłam , niż utrata perków , które poszłoby odrobić z czasem , ale to będzie kosztowało czasu a sam niesmak rozłamu pozostanie
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Jeśli arcymag jest aktywny to niestety nic nie możemy zrobić.
 

Deleted User - 198835

Guest
Jeśli arcymag jest aktywny to niestety nic nie możemy zrobić.
Czyli jednak musimy coś zrobić wewnątrz bractwa , żeby arcy oddał władzę , albo zrobić rozłam ?
Braliśmy też to pod uwagę - rozłam
Mój pomysł był na próbę zdymisjonowania go poprzez system
 

Tajniakos

Paladyn
Zróbcie ankietę w bractwie i zobaczycie głos i zdanie wszystkich braci i sióstr :) Jeżeli będzie większość za utworzeniem nowego bractwa to jest wysoce prawdopodobne, że i przeciwnicy też do Was dołączą. Wątpię, że jak np zostanie 7 osób w bractwie to, że tam pozostaną. Jeżeli byliście zgraną paczką to jest mało prawdopodobne, że poszukają miejsca w innych bractwach, choć i z takim obrotem sprawy trzeba się liczyć :)
Trzymam kciuki za powodzenie całej akcji :)
 

Nusion

Kapłan
Tak sobie poczytałam i sprawa w bractwie @Andrzej M nie wygląda fajnie.
Kiedyś takie problemy można było rozwiązać bardzo łatwo, ekipa zostawiała niechcianego Arcy, zakładała nowe bractwo i po kłopocie.
Teraz jak mamy perki to już nie jest takie proste. A za rok czy dwa, jak perki będą już mocno rozwinięte, to w ogóle impas. 24 osoby są skazane na 1 osobę...
Może jakieś zmiany by się przydały w zasadach regulujących takie przypadki? W sensie, że nie tylko zupełnie nieaktywny arcy może być zmieniony. Nie wiem, może jeśli jakiś duży % członków chce zmiany? Mnie to nie dotyczy, ale jak by ktoś miał mądry pomysł na rozwiązanie tego, to mamy dział z pomysłami :)
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
A jak arcymag jest nie aktywny to co wtedy? tez nic nie mozecie zrobic? czyli bractwo jest skazane na rozwiazanie bo nie przewidzieliscie takiej sytuacji? a przeciez wiemy ze w obecnych czasach - rozne sytuacje moga sie zdarzyc i co wtedy?. Za pol roku za rok bractwa beda mialy 20+ korzysci czy tam ktorys i nagle musza robic wszystko od zera bo nie ma opcji zmiany, to jest chore
 
Jesli arcy jest nieaktywny od kilku miesiecy, wtedy na pewno da sie cos z tym zrobic, czyli obsluga gry prawdopodobnie pojdzie graczom na reke. Na przyklad support moze sie zalogowac na takie nieaktywne konto i przekazac funkcje arcymaga innemu graczowi z bractwa. Glowy za to nie dam, ale jesli dobrze pamietam byl juz podobny przypadek ponad 3 lata temu (jesli nie tu, to na innym serwerze) i wtedy wszystko dobrze sie skonczylo :)

Natomiast wcale sie nie dziwie, ze w przypadku aktywnego arcymaga odpowiedz byla negatywna. Przeciez to by bylo potezne pole dla roznego rodzaju naduzyc, gdyby np. kilku graczy zmawialo sie przeciwko nielubianemu arcy i uzywalo obslugi gry w celu zalatwiania swoich osobistych porachunkow i urzadzania jakichs rewolt i rewolucji :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry