• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiana arcymaga

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 198835
  • Data rozpoczęcia

Deleted User - 198835

Guest
W naszym przypadku na pl3 support nic nie może zrobić , bo arcy jest aktywny w grze , ale wiem , że detronizacja arcy , który nie loguje się do gry jest możliwa i u nas prawdopodobnie tak by się odbyło
Teraz jedynie odżałować tych perków i założyć nowe bractwo - duża część od razu tam się znajdzie , bo już rozmawiamy o tym w bractwie , część może dobić później a do pełnego składu będziemy dobierać z mapy , bo zawsze będzie ktoś , kto będzie chciał grać po naszemu
 

Poziomek

Rycerz
Chriss i widzisz i tu jest problem bo od ilu miesiecy mozemy mowic o nie aktywnosci 2?3? czy wiecej. Bractwo pozostawione na taki okres jesli nie jest ustabilizowanym samograjem moze upasc. Arcy wraca po tych 2-3 mc i mowi bylem na wakacjach , gdzie moj arcymag? . Dlatego powinna byc szybka sciezka zmiany arcymaga nawet aktywnego. Czyli ja sobie wyobrazam tak. Ktos z bractwa przygotowuje wzor pisma o zmiane arcy. i majac pewnosc ze CHCACYCH zmiany jest 50% +1 wysylaja to samo pismo do supportu, Oni widza ze np 2/3 bractwa wysyla taka prosbe, wiec zmieniaja - Jak w demokratycznym ustroju- decyduje 50% +1. Uczciwe i szybkie rozwiazywanie problemow. Byc moze Elvenar nie spotykal sie z takim problemem dlatego nie jest przygotowany na takie rozwiazania, ale w innych grach zmienialismy liderow klanu przedstawiajac nasza argumentacje - i najczesciej udawalo sie to zrobic.bo jak wspominalem pracuje iles osob na to co osiagnelismy, i chciejstwo jednej osoby nie moze byc wazniejsze niz (te 50% +1 chce).
 

stapa11

Rozbójnik
Jeśli arcymag jest aktywny to niestety nic nie możemy zrobić.
Może gracz ma w skrzynce 10000000 wiadomości, których nie chce czytać, a może ma powody, dla których nie chce odpowiadać.
Jeśli @Andrzej M poda listę braci wnoszących o zmianę arcy, to może @jarq mógłby wysłać email do arcy z prośbą o odpowiedź?

PS.
A co to te perki? Bo chyba nie pyrki smażone, albo pieczone z ziołami, mniam.
 

Tajniakos

Paladyn
Moim zdaniem biorąc pod uwagę wskazaną sytuację przy aktywności arcy, który nie wspiera swoimi działaniami bractwa ścieżka jego zmiany mogła i powinna być prosta a zaistniały problem mógł by się zakończyć na dwóch prostych krokach.
1. Gdy arcymag jest aktywny a nie odpisuje na wiadomości graczy z bractwa to na prośbę większości jego członków do kontaktu z Arcy zaprasza się suport.
2. Suport pisze wiadomość do Arcy z prośbą o zajęcie stanowiska na powyższe zgłoszenie w terminie np 2-tygodni zaznaczając, że brak kontaktu z suportem będzie skutkowało przekazaniu władzy w bractwie innemu magowi.
2 tygodnie oczekiwania i sytuacja by się wyklarowała a bractwo nie musiało by tracić korzyści przy tworzeniu nowego bractwa od podstaw. :)
 
Arcy wraca po tych 2-3 mc i mowi bylem na wakacjach , gdzie moj arcymag?
Kiepski przyklad :) Jesli ktos nie raczyl nawet poinformowac bractwa, ze udaje sie na trzymiesieczne wakacje i zostawil je samo sobie, to raczej "srednio" nadaje sie na arcy i nie ma za bardzo prawa narzekac, prawda ?

Tak ogolnie widze tu glosy za demokracja i troche mnie to dziwi :) Demokracja bezposrednia w takich grach jest najczesciej troche problematyczna, bo ciezko wtedy cos ustalic. Z moich obserwacji wynika, ze w wiekszosci bractw najlepiej sprawdza sie system republikanski lub wrecz umiarkowana autokracja, tzn. rzady jednej osoby, ktora dobrowolnie dzieli te wladze z kilkoma innymi (ale nie ze wszystkimi). Nawet zhierarchizowany system rang w bractwie wydaje sie swiadczyc o tym, ze tworcy gier widza to podobnie :)
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Tak ogolnie widze tu glosy za demokracja i troche mnie to dziwi :) Demokracja bezposrednia w takich grach jest najczescie troche problematyczna, bo ciezko wtedy cos ustalic. Z moich obserwacji wynika, ze w wiekszosci bractw najlepiej sprawdza sie system republikanski lub wrecz umiarkowana autokracja, tzn. rzady jednej osoby, ktora dobrowolnie dzieli te wladze z kilkoma innymi (ale nie ze wszystkimi).
W sumie to masz rację :)
Mi po prostu szkoda graczy, którzy muszą opuścić niekompetentnego czy toksycznego arcy i stracić wszystkie swoje perki, na które długo pracowali. Pamiętasz pewnie sytuację już dość dawno temu, gdy pewne aktywne bractwo uwolniło się od właśnie toksycznego arcy odchodząc całą grupą. Wtedy było to proste, teraz w takiej sytuacji byłoby trzeba zaczynać od zera. Trochę przykre.
Nie bardzo mam pomysł, jak można by to dobrze rozwiązać.
 

Poziomek

Rycerz
ale w kazdym systemie masz mozliwosc dokonania zmiany czy to pokojowo badz krwawo:) - Tu tworcy nie przeiwdzieli opcji. I moze sie to wydac smieszne niedorzeczne nas niedotyczace ale co jesli Wasze Nasze Inne stanie w takiej sytuacji za kilka miesiecy - zmarnowac tyle czasu wspolnego grania bo ktos ..ma w nosie innych..dziwne.
 

stapa11

Rozbójnik
Demokracja bezposrednia w takich grach jest najczesciej troche problematyczna
Piszesz jakby w gdziekolwiek indziej, poza grami, nie była problematyczna :)

Nie bardzo mam pomysł, jak można by to dobrze rozwiązać.
Niestety punkty perkowe nie są przypisane do gracza - ale może mogły by być?
Ja mam 100k, Ty masz 100k, nasze bractwo ma 200k
Jak ja odejdę, zabieram swoje pyrki (tfu, perki) do innej piaskownicy.
Punkty są z dawania łapek, turniejów i iglicy (PB?), żeby nie komplikować z turnieju i iglicy punktu są równo dzielone między biorących udział.
I tak, jak Ci się nie podoba arcy, czy grupa dominująca bractwo, zbierasz zwoje perki i idziesz dalej.
 
W naszym przypadku na pl3 support nic nie może zrobić , bo arcy jest aktywny w grze
...ale zupelnie nie uczestniczy w zyciu bractwa. Wiesz @Andrzej M , naszla mnie taka refleksja. Skoro ten arcy nie czyta nawet wiadomosci, czemu nie ustalicie miedzy soba w bractwie swojej wlasnej hierarchii ? Po co wy go w ogole potrzebujecie ? Wyznaczcie kogos sposrod siebie, kto bedzie zarzadzal bractwem, wyznaczcie nowych magow itd., zupelnie nie zwracajac uwagi na obecnosc nominalnego arcy. Dajcie spokoj z pobami kontaktu, ignorujcie go i robce po prostu swoje. Podajcie w opisie bractwa do kogo pisac w sprawie rekrutacji i tyle, nominalny arcy w ogole nie bedzie potrzebny. Jego obecnosc nie powinna przeszkadzac, dopoki robi swoje w grze, czyli Iglice i turnieje, a wy bedziecie sie rzadzic zgodnie z wasza wlasna wola. Czyli byloby dokladnie tak samo, jakbyscie zalozyli nowe bractwo :) Bedziecie sie rzadzic sami i nie przepadna wam punkty z perkow.
 

Deleted User - 198835

Guest
U nas sprawa się już rozwiązała - jako dopiero rozwijający się na pl3 słabo radzę sobie w iglicy więc w tym tygodniu nie wchodziłem tam , więc za namową ludzi z bractwa ledwo przytargałem siebie do domu to założyłem nowe bractwo i już jest nas 6 graczy z poprzedniego bractwa , jedna osoba jest poza domem , więc ona przyjdzie dzisiaj , ale troszkę później, a reszta najdalej po zakończeniu iglicy , chociaż może wcześniej
Co do jak ma wyglądać rządzenie , to arcy zawsze może na czas imprez zrobić wszystkich toważyszami i jedynie jedną , czy dwie osoby magami , ale to takie co do których ma zaufanie
Co do arcymaga , który będąc aktywnym w grze nie odzywa się do nikogo i nie chce tego robić , to mogłoby być jakieś rozwiązanie aby takowego usunąć
Arcymag nie odpisuje , ale nie wiemy czy nie czyta wiadomości , chociażby wyrywkowo , ale ma kłopot z odpowiadaniem ludziom
Co do tego , że możemy sami się żądzić , to oczywiście , ale arcy może zawsze wywinąć numer i odebrać wszystkim uprawnienia albo wręcz usuwać ludzi z bractwa , bo ma taki kaprys , albo ktoś mu podpadł i tego usuwania się boimy , oraz odebrania uprawnień a potem reset perków i wszystkie punkty , które zdobywamy idą na marne
 

BlossomValvi

Łucznik
Czyli największym problemem i chyba jedyny jest utrata punktów doświadczenia w perkach?

Ja bym porozmawiał z supportem ;) czy nie dałoby rady skopiowac punktów do nowego bractwa z na przykład warunkiem ze minimum 50-60%+ obecnego bractwa tam pójdzie
 

Deleted User - 198835

Guest
Punkty w perkach z czasem odrobimy , ale najważniejsza jest atmosfera - puki co jest nas 9 osób , może jeszcze ktoś dobije
Tak , że poszukujemy chętnych graczy do wspólnej zabawy na pl3 w bractwie Przyjaciele
Stawiamy na miłą atmosferę , ale turki nie są aż tak trudne więc będziemy się kręcić wokół dziesięciu skrzyń , ale bez napinki , bo ważniejsi są ludzie :)
 

Tolka1345

Zwiadowca
A tak mi przyszło do głowy nie da się wywalić takiego gracza z bractwa MAG nie ma przypadkiem takiej funkcji, niech sobie gra sam jak lubi. A jedna z osób niech zostanie nowym Arcy
 

Deleted User - 198835

Guest
Arcy jest nienaruszalny w bractwie , dlatego założyliśmy nowe i większość ze starego bractwa już jest u nas a reszta powoli się będzie schodzić - tą resztę przesiejemy , bo tych , co nic nie robili w starym bractwie to my nie weźmiemy :)
 

Deleted User - 198835

Guest
Na dzień dzisiejszy tylko 6 z nas może robić turka zdobyliśmy już wczoraj 6 skrzynek
Iglice raczej słabo będziemy robić - nagrody nie urywają czterech liter , a jest duuuużo trudniej , niż w turku a do tego , żeby coś w iglicy osiągnąć , to całe bractwo musiałoby walczyć na maxa - całe znaczy 25 kont , bo w mniejszej ilości nic się nie da zrobić na złoto , ale jesteśmy zgraną paczką i zaczynają do nas dobijać inni
Gra jest dla nas przyjemnością i ile ugramy w wydarzeniach to będziemy się cieszyć - nic na siłę i bez napinki :)
 
Do góry