• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiana arcymaga

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 198835
  • Data rozpoczęcia

Deleted User - 198835

Guest
Ja jestem zdania , że gra ma być odskocznią od życia w realu i ma dawać radość i chwilę zapomnienia o wszystkich trudnościach w realu a ta grupa podziela moje zdanie i to jest fajne :)
//
Tak pomyślałem ze względu na temat który założyłem
Byłaby to dobra propozycja , żeby dodać coś do wiadomości w kopercie ?
Chodzi o coś takiego , żeby było widać , że wiadomość została otwarta - czasami wiadomości zalegają u odbiorcy całymi miesiącami , albo latami (zależy na ile pozwala na to system przed usunięciem) , albo zostają usunięte bez czytania
Wysyłający prywatną wiadomość do jednego gracza wiedziałby , czy osoba przeczytała wiadkę - nie wszyscy odpowiadają na wiadomości i nie wiadomo , czy wie , co było w niej , czy nie obchodzi go to co inni piszą
Do arcy z poprzedniego bractwa wielu z nas się dobijało i nic nie było wiadomo

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DETES

Wędrowiec
W moim Bractwie Arcy zginał w wypadku drogowym. Miałem go jako znajomego na FB i tam Rodzina wystawiła nekrolog. Sprawę z linkiem zgłosiłem do supportu a i tak trzeba było czekać aż będzie nieaktywny i Support przełączył rangę dopiero.
 
Chodzi o coś takiego , żeby było widać , że wiadomość została otwarta
Czyli de facto chcialbys, zeby dzialalo to jak Facebook :)
Nie wiem, czy to by pasowalo do pewnej ogolnej "logiki" systemu wiadomosci w grze. Abstrahujac od problemu technicznej wykonalnosci, wydaje mi sie ze z zalozenia ten system ma byc jak najprostszy, a najwazniejsza funkcja, czyli pokazywanie, ze w danym temacie pojawila sie jakas nowa wiadomosc, juz jest (czyli pogrubienie nazwy tematu). Pewnie, ze potwierdzenie otwarcia wiadomosci byloby przydatne, ale nie jestem tak do konca przekonany, czy warto to zglaszac.
 

Deleted User - 198835

Guest
Mogłoby być coś prostego - po dodaniu wiadki w temacie jest pogrubienie , a po przeczytaniu może być temat podkreślony , albo dodać przy temacie znaczek koperty - nieprzeczytana , to zamknięta koperta , przeczytana , to otwarta koperta , albo coś takiego
 

Serengeti

Szef kuchni
Chodzi o coś takiego , żeby było widać , że wiadomość została otwarta - czasami wiadomości zalegają u odbiorcy całymi miesiącami , albo latami (zależy na ile pozwala na to system przed usunięciem) , albo zostają usunięte bez czytania
Wysyłający prywatną wiadomość do jednego gracza wiedziałby , czy osoba przeczytała wiadkę - nie wszyscy odpowiadają na wiadomości i nie wiadomo , czy wie , co było w niej , czy nie obchodzi go to co inni piszą
Do arcy z poprzedniego bractwa wielu z nas się dobijało i nic nie było wiadomo

Nie wydaje mi się, żeby to było potrzebną funkcją.
Brak odpowiedzi na wiadomość też jest pewnego rodzaju wiadomością, chociaż może nie całkiem jasną ;)
Albo ktoś się nie loguje, więc nie jest aktywnym graczem.
Albo nie czyta wiadomości i nie jest na bieżąco z własną skrzynką, więc nie jest graczem ogarniętym.
Albo czyta i nie odpowiada, więc nie zależy mu na rozmówcy lub temacie wystarczająco, żeby sobie zadać trud odpisywania.
Każda z tych kategorii wskazuje raczej na osobę, z którą niespecjalnie chce się mieć do czynienia w bractwie :p

Ja w wysyłanej wiadomości podaję do kiedy się spodziewam odpowiedzi i co się stanie jak jej nie dostanę (oczywiście bez gróźb karalnych :p ).
Ważną wiadomość powtarzam 3 razy na przestrzeni tygodnia.
Jeśli po takim czasie nie uzyskam reakcji, to uznaję, że gracz jest nieaktywny i nie ma co sobie nim głowę zawracać.
Osoby niekomunikatywne i niewspółpracujące psują atmosferę w zespole
A Arcymag ma taki guziczek "Usuń z bractwa", z którego czasem może skorzystać :)
 

Deleted User - 198835

Guest
Sedrengeti masz rację w każdym przypadku prócz jednego
Jak brak zainteresowania jest u arcy , to tego się nie usunie , a jak to nie jedna osoba a kilkanaście pisze do niego , to nie jest coś z piszącym , tylko z odbiorcą
A jak arcy jest aktywny , to jak to wynikło w tym temacie to jego funkcja w żaden sposób nie jest zagrożona a sam może zagrozić aktywnym graczom
Twoja odpowiedź na moje pytanie jest wynikiem niewiedzy tematu , na który się pokusiłeś odpowiedzieć
To teraz proszę przeczytaj o co w tym temacie poszło i napisz , jak ktokolwiek z nas miał skorzystać z przycisku zalecanego przez Ciebie :)
Miłej lektury ;)
A tak przy okazji - skończył się turniej w którym mogło uczestniczyć 6 graczy , bo reszta dobiła do bractwa po rozpoczęciu turnieju a mimo to zgarnęliśmy 6 skrzyń :) dodając do tego punkty za łapkowanie to po zakończeniu turnieju podnieśliśmy poziom archiwum turnieju na 1 poziom i zostało nam jeszcze 8390 punktów i nieźle się przy tym bawimy - wszystko od wtorkowego wieczora z tym , że łapkować mogliśmy dopiero od środy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Serengeti

Szef kuchni
Sedrengeti masz rację w każdym przypadku prócz jednego
Jak brak zainteresowania jest u arcy , to tego się nie usunie , a jak to nie jedna osoba a kilkanaście pisze do niego , to nie jest coś z piszącym , tylko z odbiorcą
A jak arcy jest aktywny , to jak to wynikło w tym temacie to jego funkcja w żaden sposób nie jest zagrożona a sam może zagrozić aktywnym graczom
Twoja odpowiedź na moje pytanie jest wynikiem niewiedzy tematu , na który się pokusiłeś odpowiedzieć
To teraz proszę przeczytaj o co w tym temacie poszło i napisz , jak ktokolwiek z nas miał skorzystać z przycisku zalecanego przez Ciebie :)
Miłej lektury ;)

Andrzeju, czytałam wątek, ale nie odpowiadałam w nim na wasz dylemat, a na twoją propozycję wprowadzenia znacznika o tym, czy wiadomość została przeczytana. I wypowiadałam się wyłącznie na temat tego pomysłu, co zresztą zacytowałam :)

Czy gdyby została wprowadzona taka opcja, to pomogłoby cokolwiek na wasz problem z niekomunikatywnym Arcymagiem?
No przecież nie, w żaden sposób. Jedyne o czym moglibyście się dowiedzieć, to czy przeczytał waszą wiadomość.
Ale o tym, że żyje i tak już wiedzieliście ;) skoro aktywnie uczestniczył w grze. Jakiemu jeszcze celowi miałoby to służyć?

Z mojego punktu widzenia, jeśli Arcymag jest aktywnym graczem, a nie martwym kontem, a jednak z jakiegoś powodu nie chce mieć kontaktu ze współbraćmi, to jedyną opcją jest hurtowe odejście i założenie nowego bractwa. Co zrobiliście, więc nie widziałam potrzeby dalszego odnoszenia się do tego tematu. Nie ma w grze, i moim zdaniem nie powinno być, mechanizmu "zdetronizowania" Arcymaga, który żyje i ma się dobrze, nawet jeśli swoją funkcję pełni w niesatysfakcjonujący członków bractwa sposób. Być może tego odniesienia do głównego tematu wątku zabrakło w mojej wypowiedzi :)
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
Wypowiedź nadal nie całkiem na temat - czytałam , ale nie rozumiem o czym mowa
W omawianym przypadku arcymag odszedł i wyznaczył najmniej aktywnego gracza i teraz wiedza o tym , czy odczytał wiadomość i ma nas w pompie , czy jeszcze nie odczytał robi różnicę a co do detronizacji gracza , który tylko się loguje i nic więcej nie robi chyba nie jest takie na nie , bo to całe bractwo pracuje na renomę bractwa a ostatnio też na punkty w korzyściach więc jak 15 na 20 graczy nie chce arcymaga , który nic nie robi a i jest mało aktywny w dodawaniu tychże punktów to powinna być taka opcja tym bardziej , że 5 pozostałych nie wypowiedziało się w temacie i tu znowu niewiadoma , czy zdążyli odczytać wiadomość w 3 dni , czy nie , bo mało widoczni byli we wszystkich wspólnych wydarzeniach a i łapkowali sporadycznie
A w naszym przypadku arcy obudził się dzisiaj , po tygodniu i sam oddał władzę i nie wiem , czy wybór był w tym przypadku całkowicie świadomy , czy po prostu klikną pierwszego z góry
A co do wyboru - albo detronizacja arcymaga , albo odejście 3/4 najaktywniejszych graczy , to coś nie bardzo , żeby ci co dodają punkty do korzyści i uzbierali ich na kilka poziomów mieli zaczynać od nowa a ściemniacze mogli pławić się w efektach nie swojej pracy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blondas

Wędrowiec
W naszym bractwie arcy był nie aktywny od kilku miesiecy napisaliśmy do obsługi gry i tego samego dnia funkcja arcymaga została przekazana innemu graczowi :)
 

PiksaPL

Wędrowiec
Jeśli arcymag jest aktywny to niestety nic nie możemy zrobić.
Czy dobrze rozumiem, że jeśli jestem w bractwie już dość długo i odkąd gram nigdy nie widziałam naszego arcy, a jego konto ani drgnęło od mojego wejścia, to dałoby się zrobić cokolwiek żeby przekazać władzę któremukolwiek aktywnemu graczowi w bractwie? U nas jest ten kłopot, że jest jeden ambasador (również nieaktywny) i sami towarzysze, którzy dopiero się rozkręcają. Zaczynają się fajnie razem bawić, ale bardzo przydałby się jakiś zarządzający ;) Zwłaszcza, że mamy ponad 1400k nierozdysponowanych punktów w korzyściach.... Szkoda tego.
Proszę o odpowiedź, czy da się coś zrobić, czy też musimy szukać innego bractwa.
 

Seviper

Tancerz ostrzy
Jesli dobrze rozumiem arcy jest nieaktywny ,
jesli tak to wystarczy napisac do supportu z prosba o wyznaczenie nowego arcy
 

Deleted User - 198835

Guest
Jak arcy jest nieaktywny , to można pisać do suportu (jak to dobrze podpowiada Seviper) i wyznaczyć innego arcy , ale jak arcy loguje się co jakiś czas na konto i nic nie robiąc odrazu wychodzi , to suport nie pomoże - arcy musi przez określony czas w ogóle nie logować się do gry
Ale tak , czy siak warto pisać do suportu - moja wiedza jest z przed kilku zmian na grze , to i w tej sprawie może coś się zmieniło w Waszym temacie
 

PiksaPL

Wędrowiec
Bardzo dziękuję :) Powiedzcie mi jeszcze w jaki sposób pisze się do supportu? Tzn. gdzie się udać, żeby sprawę sfinalizować?

Już znalazłam!! :) Dzięki jeszcze raz! :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry