• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiany w turniejach

BlossomValvi

Łucznik
Zrozumialem to inaczej, przynajmniej te zapowiedzi dotyczace redukcji losowosci jednostek przeciwnika. Zrozumialem to tak, ze pewna losowosc wprawdzie pozostanie, ale w kazdym turnieju pewne jednostki (w domysle: te same, co w starym systemie) beda pojawiac sie czesciej, niz inne. Co pozwoliloby przynajmniej w pewnym stopniu zachowac stare sposoby walki. Tymczasem na krysztale najlepiej mi sie walczylo Kaplanami, na Zwojach najbardziej przydatne sa Zaby i Lucznicy, a na jedwabiu nawet nie wiadomo, bo jest bardziej porypany niz Iglica :)
No właśnie nie przeciez w zapowiedziac były podane jednostki na najbliższy turniej i były to jednostki zupełnie inne niż poprzednio to już wskazywało na zmiany

@blazius1 ten czynnik cały czas istnieje, ale obecnie można to jeszcze jakoś przełknąć tylko nowy turniej to:
- dużo więcej jednostek na walke
- zawsze 5 armii przeciwnika
- dużo większy miks armii

kombinacja powyższych bardzo mocno uwypukla ten czynnik a w połączeni z tym ze na apce nie ma opcji manualnej to prosta ścieżka by dostać zażalenia :)
A wystarczy obecnie o tym pomyśleć i postarać się zniwelowaćdodajac pare rzeczy w nowym pakiecie turniejowym

*zaznaczam zniwelować wrażenie odbioru bo usunięcie przeszkód raczej podniesie poziom trudności niż go zmniejszy ale jak wyżej pisze znacznie zmniejszy to rozrzut wyników (będą bardziej przewidywalne) mniej więcej to co teraz gracze robią w trybie manualnym na przegladarce
No popatrz jakby to wyglądało:
„Upraszczamy walki” co nie jest prawda ale IG nigdy nie powiedziało prawdy w najlepszym przypadku półprawdy lub „na życzenie dajemy tryb manualny do apki”
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Na chłopski rozum masz rację. Dodanie opcji walki manualnej na aplikacji wydaje się w takim układzie konieczne.
Bez tego cała ta reforma nie będzie jedynie ograniczeniem roli turniejów jako koła zamachowego dla rozwoju miast. To będzie jego zdeprecjonowanie.
Co najmniej tak będzie, dla grających na telefonach - będzie to dla nich już zamiast dużej korekty - deforma. Będą zmuszeni przeprosić się z wersją na przeglądarkę, albo zapomnieć o robieniu turniejów telefonem z sensowym wynikiem.

Tylko czy to jest w ogóle wykonalne? Mam na myśli wprowadzenie (w sensownym terminie) opcji manualnej na aplikację?
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Nie :) nie ma na to szans stad moja propozycja ktora zniweluje ta potrzebę bo armie po prostu będą gnały przed siebie w linii prostej

Ponadto mam wrażenie ze IG w ogóle chciało się wycofać z opcji manualnej w momencie wejścia na platformy mobilne

z drugiej strony tak często zmieniają ścieżkę rozwoju ze kto ich tam wie czy w ogóle i jakie to były plany

*swoje odczucia opieram na tym ze IG ma w swoim porfilio conajmniej dwa-trzy rozwiązania walk taktycznych w swoich grach natomiast tutaj wprowadzone od razu dodatki na apce wskazywały na pominięcie walk
 

Vito Andolini

Zwiadowca
Szczerze mowiac nie moge sie juz doczekac kiedy wreszcie wprowadzone zostana zmiany w turniejach i tak naprawde niewiele mnie juz interesuje czy beda one trudniejsze czy tez nie bo najwieksza ich zaleta i tak bedzie to ze znacznie ogranicza sie klikanie .Wiekszosc osob u mnie w bractwie poprostu uwaza ze klikanie jest nudne i zabija turnieje.Oczywiscie jest tez grarstka zapalencow klikajacych do upadlego ale co kto lubi.Moze ktos wie kiedy zmiany zostana wprowadzone ?
 

BlossomValvi

Łucznik
Nie szybciej niż za 3 tygodnie, bo to jest przedłużony czas testów na EN

Gwarantowane będzie mniej klikania realny zasięg walk to 8-10 prowincji dla spokojnego gracza oraz około 10-20 prowincji dla turniejowego średniego poziomu (ja siebie oceniam gdzieś na poziomie 10-15, przy czym startuję z celem 10 a po zebraniu doświadczeń 15) a że na każdą prowincję jedna walka (+maks 6 gwiazdek) to dużo mniej klikania, ale za to dużo trudniej.
Natomiast ograniczenie strat to walka manualna i ani nie będzie mniej klikania ani nie będzie szybciej... zresztą można sobie to potestować w iglicy, bo mniej więcej tak będzie z turniejem
 

DeletedUser4244

Guest
A moze w imie dobra dla gry zlikwidujmy zyski z eventow tak zaburzajacych balans(miski,syrenki),i zlikwidujmy wszystkie wzmacniacze dla wojska
 

Nusion

Kapłan
A moze w imie dobra dla gry zlikwidujmy zyski z eventow tak zaburzajacych balans(miski,syrenki),i zlikwidujmy wszystkie wzmacniacze dla wojska
Czyli mówisz, żeby zabrać graczom miśki i syrenki, tak? ;) To tak nie działa, gracze sobie na to zapracowali i nikt im tego nie zabierze.
Wzmacniacze dla wojska chciałbyś zlikwidować? Ale dlaczego? Zgaduję, że z nich nie korzystasz. Większość jednak korzysta i nie wiem, kto mógłby chcieć, żeby ich nie było :)
 

DeletedUser4244

Guest
Nusion mam i syrenki i miski i ze wzmacniaczy tez korzystam ,ale nie zrozumialas chyba co znaczy zrezygnowac z czegos dla dobra balansu gry
 

Nusion

Kapłan
Nusion mam i syrenki i miski i ze wzmacniaczy tez korzystam ,ale nie zrozumialas chyba co znaczy zrezygnowac z czegos dla dobra balansu gry
Czyli trzeba Twoim zdaniem pozbawić graczy tego, co posiadają i tego, do czego mają dostęp i co lubią dla balansu? :) I dla kogo ma wtedy być ten balans? I kto chciałby z tego wszystkiego zrezygnować?
Nie wydaje Ci się, że to niemożliwe? :)
Myślisz, że kto mógłby być zadowolony z Twojego pomysłu? (oprócz Ciebie) ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4244

Guest
Nusion TAK( bo tego jest moze 2%)
Czasem niemozliwe jest jedyna sluszna droga
 

BlossomValvi

Łucznik
Nusion TAK( bo tego jest moze 2%)
Czasem niemozliwe jest jedyna sluszna droga
Ale zdajesz sobie sprawę ze to nie zatrzyma zamian :) przeciez cel nowego turnieju jest oczywisty:
- ścięcie źródła dochodu
- jakikolwiek zysk ma być drogo okupiony (patrz iglica)
Dlatego usunięcie wskazanych budynków nic nie zmieni (syreny? a te tu co robią?)
 
A moze w imie dobra dla gry zlikwidujmy zyski z eventow tak zaburzajacych balans(miski,syrenki),i zlikwidujmy wszystkie wzmacniacze dla wojska
To nie takie proste. Ja sam rowniez nie patrze na czubek wlasnego nosa i czesto popieram zmiany, na ktorych sam najwiecej strace, ale nie w przypadku Twojej propozycji, bo skonczyloby sie to katastrofa. Moze to rozwine.

Pomijam juz nawet czynnik, o ktorym wspomniala @Nusion, czyli fakt, ze gracze sobie na te wszystkie dobra zapracowali i wizerunkowo bylby to dla IG strzal w stope. Tak swoja droga, sensownym rozwiazaniem bylby rollback gry tuz po zeszlorocznych Zodiakach do stanu sprzed Syrenek, ale teraz na to za pozno.

Problem w tym, ze moim zdaniem skutek wcale nie bylby taki, jak sie spodziewasz i taka zmiana uderzylaby nie w tych, w ktorych bylaby wymierzona. Pytanie, jacy gracze najbardziej wtedy na tych eventach skorzystali ? Mysle, ze w miare bezpiecznie mozna przyjac, ze w wiekszosci byli to dosc zaawansowani gracze, ktorzy i bez miskow niezle sobie radzili. Jesli im zabierzemy miski, to wlasciwie nic im sie nie stanie, bo chodzi tu o graczy, ktorzy i tak maja wydajne miasta i w wiekszosci przypadkow niezle rozwiniete cuda. Nie tak dawno przeprowadzilem tu na forum pewne wyliczenia, z ktorych wynika, ze nawet bez ani jednego Brunnera wciaz moglbym robic maks dostepnych prowincji. Takze jesli Tobie czy mnie zabiora kilka miskow, to niewiele to zmieni, ale w wiekszosci przypadkow bardzo wiele by sie zmienilo, jesli jakis srednio rozwiniety gracz ma tylko jednego miska i go straci, tym bardziej w tym nowym systemie. Naprawde szczerze uwazam, ze tak wlasnie by bylo - strata jednego miska bylaby dla mniej zaawansowanego gracza bardziej bolesna i odczuwalna, niz strata 3-5 miskow dla tych najsilniejszych.

To, co napisalem, w jeszcze wiekszym stopniu dotyczyloby Feniksa Ognia i wzmocnien wojska. Tu slabiej rozwinieci gracze bez wyspecjalizowanych cudow mieliby naprawde o wiele gorzej, jesli wszystkim zabierzemy Feniksy i wzmocnienia. Zauwazmy, ze w miare rozwoju gry nie tylko graczom, ale i przeciwnikowi doszly nowe, silne jednostki, wiec srednio rozwinietemu graczowi byloby teraz o wiele trudniej walczyc bez Feniksa i wzmocnien, niz jeszcze rok-dwa lata temu. Gracz w Elvenarach poradzi sobie z przeciwnikiem wystawiajacym Lesnych Straznikow czy Zaby III, ale gracz z Lesnych Elfow juz nie za bardzo. Gracze przed rasami goscinnymi mieliby juz kompletnie przechlapane, a wojsko staloby sie prawie bezuzyteczne,

Zamiast likwidowac i usuwac z gry miski i Feniksy, moznaby po prostu ograniczyc maksymalny efekt ich dzialania do +50%, niezaleznie od ich liczby. Nie mialbym nic przeciwko temu, choc nikt nie stracilby wtedy wiecej miskow, niz ja ;) Tyle, ze to naprawde bylaby zmiana czysto kosmetyczna, ktora tak naprawde nic by nie zmienila i nie naprawila. Serio. Moze posiadacze tylko jednego miska lepiej by sie przez to poczuli, ale efekt takiej zmiany na tzw. mete gry bylby zaden. Nie popieram wprawdzie wszystkich zmian, ktore planuja tworcy, ale moim zdaniem jedynym sensownym rozwiazaniem, mogacym naprawic system turniejow, jest wlasnie testowany obecnie progresywny stopien trudnosci. O szczegoly mozna sie sprzeczac, ale moim zdaniem to najbardziej sensowne rozwiazanie na dluzsza mete.
I dla kogo ma wtedy być ten balans? I kto chciałby z tego wszystkiego zrezygnować?
Ja, gdyby to w czymkolwiek pomoglo. Ale nie pomoze.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4244

Guest
Ja uwazam wrecz odwrotnie ,jezeli gra ma przyciagac nowych graczy to musza miec choc namiastke tego ze wraz z rozwojem maja szanse dorownac innym ,wszystkie efekty ze zlych ewentow dlatego bym zlikwidowal ,jak to zrobic to juz osobny temat ,ja osobiscie dodalbym do kazdego miska,feniksa ograniczenie ze po powiedzmy 50 nakarmieniach traci waznosc jak studnia po 100 dniach a w am dal miski do zrobienia juz gotowe ,rozwiniete i do zdobycia dla wszystkich z ograniczeniem ze w magazynie mozesz miec ale postawionego w miescie tylko jednego.czyli za jakais czas kazdy moglby miec maksymalnie po jednym misku kazdego rodzaju i jednym feniu kazdego rodzaju ,jednej syrence i co tam jeszcze bylo
 
Hmm, przeciez to zupelnie inny temat :) Najpierw piszesz o rozwiazaniu w stylu Kononowicza, czyli "zlikwidujmy wszystko" (przy czym takie "zrownanie szans" byloby katastrofa dla slabszych graczy), a teraz o ograniczeniu stanu posiadania do jednego budynku kazdego rodzaju, czyli o zabraniu najbogatszym. Przeciez to 2 zupelnie rozne rzeczy !

Jesli chodzi o ograniczenia i zabieranie najbogatszym, to nawet bym sie nie zmartwil i nie protestowal. Tyle, ze w rzeczywistosci nic by to nie zmienilo, to zwykla kosmetyka. Powody podalem juz w poprzednim poscie. Tzn. moze i nowi gracze rzeczywiscie mieliby namiastke tego, ze beda mogli dorownac innym, ale obaj przeciez wiemy, ze to nieprawda. Taka zmiane nazwalbym wrecz "polityczna", bo byloby to dzialanie pozorne, czysto na pokaz i pod publiczke, a realny skutek takiej zmiany bylby zaden.
 
Ostatnia edycja:

Aslana

Tancerz ostrzy
Dlaczego cokolwiek zabierać? Przecież o wiele lepszym rozwiązaniem jest pozwolić graczom zdobyć te budynki evolucyjne które są problematyczne, niech zostanie to wprowadzone jako dodatkowy quest dostępny tylko dla tych którzy nie mają miśków czy feniksów przecież nie było by to problemem dla tak fantastycznej ekipy programistów;)
A problem balansu sam by się rozwiązał
Ps
Jak słyszę, zabrać żeby było równo, odrazu przypomina mi się kawał o rolniku który narzekał że ma tylko 4 krowy a sąsiad 15, gdy Pan zapytał go czy w takim razie i on chce mieć 15 krów, rolnik poprosił aby sąsiadowi wyzdychały krowy:(
 

Sebby

Wędrowiec
Dlaczego cokolwiek zabierać? Przecież o wiele lepszym rozwiązaniem jest pozwolić graczom zdobyć te budynki evolucyjne które są problematyczne, niech zostanie to wprowadzone jako dodatkowy quest dostępny tylko dla tych którzy nie mają miśków czy feniksów przecież nie było by to problemem dla tak fantastycznej ekipy programistów;)
Oczywiście jako gracz, który nie grał za czasu "starych" miśków, byłbym za tym.
Nie miałbym nic przeciwko gdyby na każdego misia/feniksa była osobna lista zadań (ilość oraz trudność zadań do ustalenia).
Nikt by nie stracił, szanse zostałyby wyrównane, wszyscy szczęśliwi, ale czy na pewno? to musiałby się wypowiedzieć lud.

Choć oczywiście szczerze wątpię, że IG wprowadzi coś takiego, chyba, że za diamenty :diamond:
 

LukasArt

Zwiadowca
Pierwszy raz walczyłam na becie w nowym systemie turniejowym, co mogę powiedzieć - czasowo wyszło na to samo , bo trzeba było się dobrze zastanowić nad każdą walką i nie ma tu miejsca na bezmyślne klikanie, ale według mnie jest znaczniej łatwiej. Jestem na becie zupełnym maluszkiem :), 3 rozd. - 6 k, miałam 7 prow., walczyłam bez żadnych wzmocnień, bo ich po prostu nie miałam, zrobiłam wszystkie na 6 gwiazdek, problem miałam tylko z ostatnią na 7 gwiazdce i po 3 niedanej próbie musiałam zastosować przekupstwo. Dlatego wydaję mi, że dla początkujących i mniej ambitnych, ten nowy system wcale nie jest zły, ale wiadomo po jednym turnieju ciężko jednoznacznie ocenić .
 

BlossomValvi

Łucznik
Pierwszy raz walczyłam na becie w nowym systemie turniejowym, co mogę powiedzieć - czasowo wyszło na to samo , bo trzeba było się dobrze zastanowić nad każdą walką i nie ma tu miejsca na bezmyślne klikanie, ale według mnie jest znaczniej łatwiej. Jestem na becie zupełnym maluszkiem :), 3 rozd. - 6 k, miałam 7 prow., walczyłam bez żadnych wzmocnień, bo ich po prostu nie miałam, zrobiłam wszystkie na 6 gwiazdek, problem miałam tylko z ostatnią na 7 gwiazdce i po 3 niedanej próbie musiałam zastosować przekupstwo. Dlatego wydaję mi, że dla początkujących i mniej ambitnych, ten nowy system wcale nie jest zły, ale wiadomo po jednym turnieju ciężko jednoznacznie ocenić .
Spokojnie cały czas piszemy ze problemem jest wyjście poza 10 prowincje a już poza 20 to trzeba się mocno przygotować

natomiast do 8-10 prowincji jest raczej latwiej

kolejnym problemem jest gwałtowny wzrost trudności wraz z rozwojem miasta czyli jak masz malutkie miasto to jest nieporównywalnie łatwiej, niestety ja mam wybór zacząć od nowa (bo nie mogę zaorać dodatkowych ekspansji) albo ciągnąć ten balast ;)

Tak jak obecnie moja małe miasta śmigają w iglicy natomiast moje duże ma problemy z powodu braku zasobów
 
Do góry