• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.10

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser626

Guest
Orki zostaną niedługo włączone, bez obaw, nie są one po prostu bezpośrednio częścią aktualizacji i muszą zostać oddzielnie uruchomione.

edit: zrobione : )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser650

Guest
Miasta popsuliscie... wszystko kumuluje sie w jednym rogu...
 

DeletedUser37

Guest
Pytanko. Zbadałem zaawansowany zwiad i wyskoczyło okienko ze odblokowałem nowe awatary ale ja jakoś ich nie widzę albo widzę tylko dla mnie wyglądają jak te stare i nic nowego nie ma. Tez tak macie? Gram elfami.

Tu screen z awatarami które mam do dyspozycji.

kf5jqb.jpg
 

Tessi

Zwiadowca
Miasta popsuliscie... wszystko kumuluje sie w jednym rogu...
Dokładnie... u mnie to samo. Motywowałam graczy w świecie i po zmotywowaniu kilku, kilkunastu u następnych WSZYSTKIE budowle na planszy sąsiada są skupione w górnym rogu. "Łapki" widać, ale klikanie na ten róg nic nie daje.
Aby odblokować sytuację - trzeba przeładować grę... do następnego razu...
 
Ostatnia edycja:

Tessi

Zwiadowca
Orki nie są w prowincjach sprzedawane jako towar. W ramach negocjacji w odległych krainach są pozostawiane tam jako dodatkowa ochrona terytorium. :)

OK. Tylko że jestem teraz w takiej sytuacji, iż mam trzy odkryte prowincje o wartości 11 w punktach rankingowych z kilkomami wygranymi walkami i gdy nie uda mi się zwyciężyć w pozostałych walkach, to przed zmianami w aktualizacji 1.10 mogłabym się posiłkować wyprawieniem uczty. Ponieważ w drzewku odkrywam dopiero końcowe technologie poziomu V (Ścieżka do dziedzictwa), więc do Orków i Goblinów (poziom VIII) mam baaaardzo daleko. Jedynym wyjściem aby odkryć taką prowincję, jest wykupienie orków za diamenty, czyli za kasę.

Jest to bardzo niesprawiedliwe dla średnio zaawansowanych graczy, ponieważ przedtem te prowincje mogły być zdobywane bez takich dodatkowych "ochron", więc dogonienie czołówki graczy będzie dla nich teraz zdecydowanie trudniejsze, gdyż kierunek ekspolarcji następnych prowincji często się wybiera tam, gdzie znajduje się "interesujący" gracz, produkujący interesujące nas towary na odpowiednim poziomie.
Może się też okazać, że w obszarze, ograniczonym prowincjami, w których za odkrycie prowincji można zdobyć co najwyżej 10 punktów rankingowych, a które nie mają "ochrony" orków, wszystkie prowincje zostaną odkryte, a jeszcze nie osiągnie się poziomu VIII.
Czyli wracamy do problemu poprzedniego akapitu.

Nie wiem co przyświecało twórcom gry przy wprowadzaniu tej "ochrony"?
Czyżby była to żądza dodatkowego pieniądza, gdyż diamenty trzeba kupić, a szybko się je wydaje przy różnych innych okazjach?
Czy może była to jedynie stricte techniczna próba ograniczenia tempa zdobywania kolejnych prowincji, która jednak zdecydowanie foruje graczy z początku listy rankingowej, aby zadośuczynić przysłowiu: "Biednemu zawsze wiatr w oczy wieje"? (Biednemu, czyli nie znajdującemu się z różnych powodów w czołówce graczy)

Ta "ochrona" to mało zachęcający do dalszego udziału w grze gadżet, gdyż częściowo odbiera wolność dotychczasowej eksploracji świata Elvenaru :(
Jest zwykłą niesprawiedliwością.
 

DeletedUser580

Guest
Czekałam właśnie na taki głoś jak @Tessi.

Nie uwierzę, że ktoś kto ma zablokowane rozszerzenie terenu przez 2 rozdziały z uśmiechem na twarzy zapłaci za ekspansje premium, albo z radością poczeka te kilka miesięcy, żeby pójść dalej z ekspansjami i reliktami.

Będą tacy, co zapłacą, ale raczej mniejszość. W sumie dobry pomysł na oddzielenie ziaren od plew, tylko ciekawe ile tych ziaren rzeczywiście pozostanie. ;) Ten kto nie zapłaci jest w grze tylko kosztem, ale jednak gra wymaga 'tłumu' (sąsiedztwa, hihi?)... Że już nie wspomnę, że ta zmiana znowu uderza w tych, co nie walczą. Zresztą walczący też nie każdą bitwę mogą/potrafią wygrać...

Mam nadzieję, że ta zmiana to tylko początek i 'za chwilę' zostaną przedstawione nowe możliwości zdobycia ekspansji. Hmm? ;)
 

DeletedUser449

Guest
Wrócę jeszcze do rezydencji. Patrząc na poziom 20 i olbrzymi skok wymaganej kultury, chciałbym jeszcze porównać 19 i 21 poziom w przypadku rezydencji elfów.
Tak więc.
Najlepszy budynek kulturowy: Grill polowy. 2900 kultury na 20 pól. Daje to 145 kultury na pole.

Rezydencja 19 lv
550 elfów
8 pól
210 kultury
"Koszt" budynku to 8 pól + 1,449 na kulturę (~210/145), czyli 9,449 pól
550/9,449=~58,20

Rezydencja 21 lv
850 elfów
12 pól
382 kultury
Koszt budynku to 12 pól + 2,634 na kulturę (~382/145), czyli 14,634 pól
850/14,634= ~58,08
Tak więc 21 jest minimalnie, ale mniej opłacalny od 19 poziomu. Różnica jest pozbawiona znaczenia (jeśli planujemy ~46 tysięcy mieszkańców, 19 poziom rezydencji da sumarycznie o ~102 więcej elfów), zwłaszcza biorąc pod uwagę o ile łatwiej rozbudować np. 66 orkowych rezydencji niż 99 elfich. Ale już przy manufakturach można notować o wiele wyższe straty powiązane ze zbyt dużym kosztem pracowników/kultury w stosunku do produkcji.

Co do negocjacji i orków. Wymagania orków zostały chyba dopasowane do wymagań drzewka technologicznego (czyli bez ich produkcji można podbić plus minus 160 prowincji). Jeśli tak, to są wymagane zdecydowanie za wcześnie. Podbicie tylko 160 prowincji przy orkach to zdecydowanie niskie wymagania, normalny gracz powinien mieć powyżej 200. Nastawiony na podbijanie prowincji - 240 i więcej.
 

Hassano

Łucznik
To jakaś kpina że wymuszają walke w każdej prowincji bo wprowadzili orki.. Tylko zadam pytanie jak mam ich mieć skoro jestem w połowie wróżek?? Ktoś przemyślał to czy zaczynamy jechać w gre PAY TO WIN bo negocjować można tylko za diamenty.. Rozumiem orki ale w momencie kiedy wejdę w ich ere w książce a nie gdy jestem przed nimi.. WIELKI BŁĄD TEJ AKTUALIZACJI I NALEGAŁBYM ABY TO ZOSTAŁO POPRAWIONE
 

DeletedUser740

Guest
Rozumiem orki ale w momencie kiedy wejdę w ich ere w książce a nie gdy jestem przed nimi..

Poszedł bym dalej - płacenie orkami dopiero kiedy te orki zacznie się produkować albo przy odblokowaniu zbrojowni-wylęgarni.

Skoro orki to obstawa, to czemu do mnie nie wracają po wykonania zadania odtransportowania surowców? Dla mnie to przykrywka dla nielegalnego handlu tanią siła roboczą :p
 

DeletedUser80

Guest
Miasta popsuliscie... wszystko kumuluje sie w jednym rogu...

U mnie też to wystąpiło ale ciekawostka.
Na Firefoxie nie występuje, na Chromie gdy wejdę do miasta z poziomu mapy i to za drugim razem, za pierwszym wszystko w porządku.
Gdy wchodzę z poziomu bractwa lub dzwonka, problem nie występuje.
 

DeletedUser626

Guest
Nikt nie planował zmuszać Graczy, do kupowania premium w taki sposób. Orki w prowincjach miały być utrudnieniem, ale nie uniemożliwieniem postępu na mapie. Rozważamy właśnie możliwe rozwiązania tego problemu.

Błąd ze zbieraniem się grafik w jedno miejsce jest już w trakcie naprawy.
 

DeletedUser449

Guest
Nie mogę znaleźć oficjalnych informacji, od którego kręgu wymaga się orki. @ag123 podała że od 10 kręgu. Rozumiem że 10 krąg wymaga orków w negocjacjach i od bety nie uległo to zmianie?

Właśnie próbowałem dojść, ile prowincji można negocjować bez orków. Jeśli ktoś zna właściwy wzór na takie obliczenia, niech da znać.
Do ósmego kręgu włącznie mamy 148 możliwe do zdobycia prowincje. Dziewiąty krąg to dodatkowo 36 prowincje. Czyli bez wylęgarni orków można wynegocjować 184 terenów. Aby wejść do epoki orków, trzeba 160. Czyli tak jak myślałem - ograniczenie pomyślano tak, by dopasować do ograniczenia technologicznego.
Tymczasem wydaje się on zbyt niski (łatwy do osiągnięcia) nawet dla wróżek, a co mówić o orkach&goblinach. Wymóg orków oparto o niewłaściwe kryterium.
Nie uwzględnia on tego, że gracze mogą ładować punkty badań w cuda, swoje lub innych graczy. Jeśli tak zrobią, a mimo to kontynuują podbijanie/negocjacje okolicznych terenów, w końcu nastąpi moment gdy muszą mieć do negocjacji orki, pomimo że do zbadania wylęgarni mają jeszcze bardzo daleko. Nawet dbając o ciągły zwiad oraz inwestując punkty tylko w badania, również pod koniec wróżek w końcu nastąpi owa przeszkoda w negocjacjach.
Mnie przymusowa przerwa w badaniach spotkała dopiero po ukończeniu wróżek, a wtedy miałem powyżej 220 prowincji.
Oddalenie wymogu orków choćby o jeden krąg (do 226 p.) nadal będzie sprawiało problemy graczom, ale i tak jest lepsze niż aktualne rozwiązanie.
 

DeletedUser621

Guest
U mnie też to wystąpiło ale ciekawostka.
Na Firefoxie nie występuje
A u mnie w Firefoxie niestety tak po odwiedzeniu kilku/nastu miast wszystko skupione jest w lewym górnym rogu. Klikam na środek ekranu po prostu i jakoś trafiam przynajmniej w ratusz...

Pytanko. Zbadałem zaawansowany zwiad i wyskoczyło okienko ze odblokowałem nowe awatary ale ja jakoś ich nie widzę albo widzę tylko dla mnie wyglądają jak te stare i nic nowego nie ma. Tez tak macie? Gram elfami.

U mnie też brak nowych awatarów po odblokowaniu zwiadu i też gram elfami.


Co do problemu negocjacji prowincji z orkami to chyba najlepiej jakby została ta opcja wprowadzona po skończeniu ery wróżek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser997

Guest
Nikt nie planował zmuszać Graczy, do kupowania premium w taki sposób. Orki w prowincjach miały być utrudnieniem, ale nie uniemożliwieniem postępu na mapie. Rozważamy właśnie możliwe rozwiązania tego problemu.
Problem w tym, że Orki w prowincjach nie są utrudnieniem... są całkowitym uniemożliwieniem gry i rozwoju, i to wprowadzonym w taki sposób , że gracze znajdujący się mniej więcej w Epoce Wróżek czują się oszukani i zawiedzeni. Nasi "starsi" w grze bracia nie mieli takiego problemu.
Jak mamy się rozwijać ?.. skoro w uproszczeniu czeka nas grubo ponad miesiąc czekania na możliwość ekspansji. Bo najmniej tyle zajmie nam dojście do orków. Wymagania terytorialne pod rozbudowywane budynki ciągle rosną a nie mamy możliwości zdobycia ekspansji.

Jestem graczem walczącym, mam nieco ponad 220 prowincji i mniej więcej 1/3 Epoki wróżek. Pilnuję zwiadów, walczę i negocjuję. W większości walczę, ale to nie jest rozwiązanie, bowiem prawie w każdej prowincji znajduje się 1-2 takie obszary gdzie można wytracić całe wojsko a i tak się nie zwycięży, zostają więc tylko negocjacje.. bez orków, bez szans.
Dragomira pisze, że miało to utrudnić grę.... tak jakby tą grę trzeba było jeszcze bardziej utrudniać.. jest wystarczająco trudna i "upierdliwa" - co widać po ciągłym odpływie graczy.
Szczerze mówiąc, jeśli to nie ulegnie zmianie, to sądzę ze nie ja jedyna zakończę grę. Skoro nie można grać i rozwijać się to po co w niej tkwić?
 

DeletedUser580

Guest
Nikt nie planował zmuszać Graczy, do kupowania premium w taki sposób. Orki w prowincjach miały być utrudnieniem, ale nie uniemożliwieniem postępu na mapie. Rozważamy właśnie możliwe rozwiązania tego problemu.
To musi być zmienione.
Zadziwiające, że mimo tego, iż tłum graczy na Becie wskazywał jak bardzo idiotyczny pomysł to jest i tak został (siłowo) wprowadzony. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz.
Dla mnie to trochę wygląda jakby kox-programiści Elvenaru mieli problem z powiązaniem prowincji z drzewkiem technologii, więc wybrano prostszą opcję z ustawieniem tego na sztywno jako parametr "kręgu".

@Kalart, informacja o 10 kręgu została podana na Becie. Moim zdaniem powinna się pojawić w notce z aktualizacji (nawet lepiej jako liczba prowincji, żeby była spójność ze skrzyniami), ale co ja tam wiem...
 

kasiaczb

Zwiadowca
Witam:))
Chyba jednak zmuszacie graczy do pożegnania się z grą. Jestem we wróżkach, dzisiaj zakonczył mi się zwiad, wchodze żeby zdobyć prowincję a tu niespodzianka! Oprócz surowców Orek chcą!!! A niby jak mam je wytrzasnąć skoro jak już wielokrotnie zaznaczałam że jestem graczem wyłącznie handlującym, nie mam zbrojowni!!!! Czy to oznacza koniec gry? też juz zadawałam to pytanie i mówiono mi że nie, nie musze kończyc i nie musze walczyć .OK tylko skąd mam wytrzasnąć zbrojownię na 20lvl? To kpina i tyle. A diamentów kupować nie będę.
 

DeletedUser964

Guest
Wprawdzie jestem graczem typowo walczącym, ale utrudnienie negocjacji uważam za kolejny strzał w stopę twórców. Co to znaczy, że rozważacie możliwe rozwiązania tego problemu? Może by tak po prostu wywalić niedziałającą funkcjonalność, przynajmniej do czasu, aż zostanie przemyślana i nie będzie zniechęcać graczy do elvenaru. W chwili wejścia w epokę orków miałem podbite prawie 280 prowincji, czyli przekroczyłem o jakąś setkę limit dostępny bez orków. Odblokowanie rozszerzenia terenu wymaga ode mnie podbicia jakichś 9-10 prowincji, wprawdzie ogromną większość wygrywam w walce, ale czasem jest to prawie niemożliwe lub zwyczajnie nie mam czasu na grę. W takim wypadku zablokowanie prowincji poprzez uniemożliwienie negocjacji jest zwyczajną złośliwością. U mnie taki problem potrwa jeszcze tylko parę dni, ale co z graczami, którzy dopiero zaczęli epokę krasnoludów lub wróżek?
Na koniec mam apel do wszystkich użytkowników forum - możecie nie podzielać tolkienowskiego szacunku dla rasy orków, ale błagam, nie nazywajcie ich imieniem ssaków morskich.
 

kasiaczb

Zwiadowca
To jakaś kpina że wymuszają walke w każdej prowincji bo wprowadzili orki.. Tylko zadam pytanie jak mam ich mieć skoro jestem w połowie wróżek?? Ktoś przemyślał to czy zaczynamy jechać w gre PAY TO WIN bo negocjować można tylko za diamenty.. Rozumiem orki ale w momencie kiedy wejdę w ich ere w książce a nie gdy jestem przed nimi.. WIELKI BŁĄD TEJ AKTUALIZACJI I NALEGAŁBYM ABY TO ZOSTAŁO POPRAWIONE
Zgadzam sie całkowicie. Też mam ten problem i też nalegam na natychmiastową poprwawę.
 

Deleted User - 34008

Guest
Trzeba ponownie przypomnieć, że gra jest reklamowana jako dająca wybór, pomiędzy walkami i grą ekonomiczną. I niestety, nie ma żadnego balansu dla tych opcji. A to o czym wspomniano już powyżej, całkowicie deklasuje graczy "ekonomicznych".
Mało tego, nawet gracze "wojskowi" mają pod górę. Bo gdzie są jednostki wróżek, skoro już gramy w epoce orków i goblinów ? Nie dość że nie przemyślane kroki, to jeszcze olewa się kolejność wprowadzania nowych elementów gry.
 

DeletedUser878

Guest
Porażka. Jak tak dalej będzie, to stracicie wszystkich graczy. Ja również prozę o zmianę tego durnego pomysłu z ORKAMI.
 
Status
Zamknięty.
Do góry