• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Rebalans najstarszych budynków wydarzeń

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

zdziwiony1

Wędrowiec
zastanawia mnie strategia twórców gry, chyba jej nie mają, bo jak niby po takich akcjach mam im dać swoją kasę???
za co??? i czy aby na pewno mnie nie okradną znowu???
 

DeletedUser2834

Guest
Zabieracie coś a nie macie nic na dzień złodziejskiego rebalansu do zaoferowania w zamian?! I jeszcze zdziwienie że gracze są wściekli? Naobiecywac to każdy potrafi - gorzej zawsze u Was z realizacją. Tragedia jakaś, każdy kolejny pomysł gorszy od poprzedniego. Eventów ostatnim czasem już nie robię bo nagrody które oferujecie są do niczego - szkoda na nie czasu. I jak niby będzie wyglądało wynagrodzenie poniesionych strat u mnie - gdzie straciłam na rebalansie bardzo dużo, a u kogoś, kto nie stracił nic, bądź w niewielkim stopniu? Dacie wszystkim pewnie po tyle samo??? I to będzie sprawiedliwe? Dla gracza który jest z Wami prawie od 2 lat fundujecie wulkan tak negatywnych emocji, że aż to się w głowie nie mieści !!!!! !!!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser

Guest
@radiradi Nie uważasz że to jest Jakuba sprawa czy robi przygody czy nie? ja uważam , że to jest jego sprawa i nikomu nic do tego a ponadto uważam że Jakub pokazał klasę swoją odpowiedzią ;) a Ty swoim dalszym drążeniem tematu niestety tej klasy nie pokazujesz...
Powtarzasz się.
Informacja, dlaczego 4 bractwo w rankingu z 25 członkami nie robiło przygody w/g mnie jest istotna w dyskusji - może np. nagrody uznali za słabe, może uznali, że wysiłek jest niewspółmierny do korzyści, może na wyższych poziomach większość budynków eventowych jest niepotrzebna, może w ogóle nie warto robić przygód bractw (bo i tak mogą wszystko pozmieniać).
Może to jest tylko gra dedykowana dla starszych stażem graczy, którzy są na 4 ostatnich rozdziałach, a innych Inno postanowiło zniechęcić do gry i olać, być może nie jesteśmy potrzebni w tej grze.

Akurat kilka godzin po zakończeniu ostatniej przygody nagroda główna dostała bardzo mocno w plecy na rozdziałach od pierwszego do orków włącznie - kończysz przygodę, poświęcasz czas - dzień później zamiast budynku 940 populacji i kultury masz 580 - to jest jak splunięcie w twarz przez autorów gry.

Jeżeli zakończenie dyskusji bez podania żadnych argumentów poza "w innych grach jest tak samo" i odwołania się do regulaminu, którego nie przeczytał uważasz za zachowanie z klasą to może rzeczywiście nie ma o czym rozmawiać.

Fakty są następujące: Innogames wprowadziło zmianę bez uprzedniej informacji ("Niestety, nie możemy szczegółowo opisać, które budynki zostaną wzmocnione, a które osłabione, ponieważ w każdym rozdziale są to inne zmiany i inne wartości dla każdego z budynków.") zaburzającą w bardzo dużym stopniu grę dla wielu z nas.
Dodam, że inni potrafią szczegółowo opisać ww. zmiany - http://www.elvenarchitect.com/beta/buildingchanges154/ , ale autorów gry to najwyraźniej przerosło, być może to świadome działanie, żeby wydoić z kasy część graczy, póki jeszcze ktoś w to gra (na mapie pewnie z 90% miast jest martwych), zakończyć projekt i zająć się innym.
Jest to niepoważne i nie mogę traktować poważnie wypowiedzi graczy, którzy popierają takie działania.
Mogą się obrażać i nie kontynuować dyskusji - ich prawo, tobie mogą nie podobać się moje wypowiedzi i też masz takie prawo - ja z kolei będę komentował wypowiedzi, które mi się nie podobają i z którymi się nie zgadzam (chyba forum do tego służy).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2753

Guest
a było gdzieś to napisane - że wejdą takie konkretne zmiany? po co brałam udział we wszystkich eventach zdobywając teraz te g... warte rzeczy? może choć zmniejszycie zapotrzebowanie na budynki populacji i zrobicie łatwiejsze zdobywanie terenów - bo przez te ustawienia teraz nie da się za bardzo egzystować - proporcje nie są teraz zupełnie
wyważone.
 

DeletedUser947

Guest
Ta sytuacja która ma miejsce jest przez nas nie do przyjęcia. Nie możecie w czasie trwania gry stale coś zabierać W moim przypadku złożę oficjalny protest w sprawie obniżenia o 2000 populacja na wszystkich światach Moim zdaniem i nie tylko moim jest to zwykła kradzież ze strony moderatorów co jest nie do pomyślenia
 

DeletedUser2553

Guest
Ludziska piszcie do supportu. Muszą zobaczyć, że nie akceptujemy takiego zachowania!
Pisałem do supportu, że nie akceptuję jak ktoś ładuje sobie PW w cuda z fejkowych kont - nic nie dało, a jest to dla mnie o wiele bardziej bulwersujące ;)
W tym wszystkim jeszcze bardziej kuriozalne jest, jak ktoś oszukuje z PW a teraz się oburza, że to jego oszukują xD
Tak jak ktoś tu już napisał, jest to idealny moment żeby zmienić tę grę na inną. Ja już powoli zaczynam szukać i namawiam do tego innych ;)
 

Tajniakos

Paladyn
Jeżeli zakończenie dyskusji bez podania żadnych argumentów poza "w innych grach jest tak samo" i odwołania się do regulaminu, którego nie przeczytał uważasz za zachowanie z klasą to może rzeczywiście nie ma o czym rozmawiać.
@radiradi dlaczego z góry zakładasz że Jakub nie przeczytał regulaminu
jakub357
po co się wypowiadasz w ogóle wypowiadasz,
Skoro jak piszesz każdy ma prawo się wypowiadać w postach to dlaczego Jakub według ciebie nie może?
Za leniwi jesteście na przygody, ale o zmianach w nagrodach jakoś chętnie się wypowiadasz.
Skoro zadajesz pytania i sam sobie na nie odpowiadasz to po co pytasz?
Ponad to zarzucasz w swoim poście bractwu Jakuba lenistwo za nieskończone przygody i zajęcie 88 miejsca a Twoje bractwo zajmuje 141 miejsce w przygodach więc może napisz dlaczego wy sobie nie zadaliście trudu aby ukończyć przygodę?
Jak widzisz jak się chce to kija można znaleźć na każdego więc nie atakuj bo i Ciebie można zaatakować tylko po co?
Każde bractwo ma swoje wewnętrzne zasady i się nimi kieruje i dziwi mnie to że zadajesz pytania na które nie musisz dostać odpowiedzi choć tak bardzo się ich domagasz
Powtarzasz się.
Ja może jak piszesz się powtarzam ale mnie nie obchodzi na którym miejscu kto skończył przygody , czy je zaczął i czy skończył czy nie bo mnie to po prostu nie obchodzi...
 

DeletedUser629

Guest
Ale w tym przypadku jest jeszcze jeden ważny aspekt o którym jak widać IG zapomniało - wiele osób w tym i ja aby zdobyć budynki dające populacje i kulturę w różnych eventach inwestowało swoje prywatne pieniądze w diaksy - a teraz zostaliśmy pozbawieni korzyści jakie te budynki nam dawały - wiec w takim wypadku robiąc rebalans na takich budynkach IG chcąc postąpić uczciwie powinno zrekompensować zwrot odpowiedniej ilości diamentów , tak aby teraz osoby które kiedyś inwestowały swoje pieniądze po to aby zdobyć te budynki a teraz zostały wydymane, przynajmniej ze zwrócone diamenty mogli sobie kupić magiczne rezydki lub cokolwiek innego - i wtedy myślę nikt by nie miał do IG pretensji
Popieram !!!
Najlepiej jakby IG ciut zminimalizował ten rebalans, bo niektórym opadły chęci do gry, nie pisząc o kupowaniu diaxów :confused:
I zastanawia mnie teraz to ... po co IG tą aktualizację zrobiło, bo @kukaszek20 też pisał że duże kwoty przeznaczył na tą grę ... więc komu robi na złość ? odejdą z gry diaxokupujący, chyba że rzeczywiście chcą zakończyć grę ... ale po co taka zabawa w "kotka i myszkę ?
BRAWO IG - BRAWO TY
 

Salvea

Wędrowiec
Ja już nie zapłacę ani grosza na ta grę.. a przyznam kiedyś trochę wydałam.. ale widzę, że się nie opłaca bo i tak okradną człowieka!!!
 

DeletedUser

Guest
dlaczego z góry zakładasz że Jakub nie przeczytał regulaminu
Jeżeli powołujesz się na jakiś dokument wypadałoby zacytować jego fragment / paragraf - ja nie pamiętam z regulaminu sformułowania którego użył ani takiego paragrafu.

Skoro jak piszesz każdy ma prawo się wypowiadać w postach to dlaczego Jakub według ciebie nie może?
Może - zapytałem, po co ?
Przypomnę: cała sytuacja się rozbija o to, że gracze którzy mają mało budynków eventowych są mniej dotknięci tymi zmianami, więc nie do końca rozumiem potrzebę komentowania ww. zmian

"Ja otrzymałem około 200 populacji na plus, oraz straciłem jakieś 1000 kultury, której mam aktualnie 16k więc niezbyt mnie to ruszyło."
"Biorąc jeszcze to pod uwagę, to w moim przypadku naprawdę nie mam czego negatywnego się doszukać w tym rebalansie."
"Z tego wszystkiego wynika, że straciły wioski które po prostu opierały swój rozwój na budynkach eventowych."
"Lecz z punktu widzenia optymalizacji gry jest to zmiana konieczna."

To są w/g Ciebie racjonalne argumenty ? Parafrazując : mnie nie ruszyło więc jest fajnie , rebalans jest konieczny, gdyż jest konieczny ?

Skoro zadajesz pytania i sam sobie na nie odpowiadasz to po co pytasz?
Moja interpretacja została zanegowana przez jakuba, więc zapytałem o prawdziwy powód - odpowiedzi nie otrzymałem.

Ponad to zarzucasz w swoim poście bractwu Jakuba lenistwo za nieskończone przygody i zajęcie 88 miejsca a Twoje bractwo zajmuje 141 miejsce w przygodach więc może napisz dlaczego wy sobie nie zadaliście trudu aby ukończyć przygodę?
Ależ proszę bardzo:
Arendyll - Alfa(17 osób) - event skończony - 26 miejsce
Na Felyndralu, na którym akurat sprawdziłeś jestem po prostu w casualowym bractwie, gdzie wspieramy nowych graczy i podjęliśmy decyzję o braku uczestnictwa w przygodzie ze względu na mniejsze możliwości (znacznie niższy poziom graczy, mniejsze miasta, mniejsze doświadczenie itd. itp.)

Jak widzisz jak się chce to kija można znaleźć na każdego więc nie atakuj bo i Ciebie można zaatakować tylko po co?
Nie potraktowałem twojego pytania, jako atak, odpowiedź powyżej.

Każde bractwo ma swoje wewnętrzne zasady i się nimi kieruje i dziwi mnie to że zadajesz pytania na które nie musisz dostać odpowiedzi choć tak bardzo się ich domagasz. Ja może jak piszesz się powtarzam ale mnie nie obchodzi na którym miejscu kto skończył przygody , czy je zaczął i czy skończył czy nie bo mnie to po prostu nie obchodzi...
Już przyjąłem do wiadomości, że Cię to nie obchodzi, mnie natomiast nie obchodzi, że Ciebie to nie obchodzi.
W/g Ciebie powinienem zadawać pytania po konsultacji z Tobą, czy Cię to interesuje, czy nie ?

Bardzo ciekawe, że z mojego poprzedniego posta nie odniosłeś się ani razu do tematu wątku - trochę merytoryki bym poprosił.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3290

Guest
Regulamin jest regulaminem, ale to jest troche kradziez, bo ludzie wydaja pieniadze na to by moc ukonczyc np event, trzecia ngroda jest zawsze trudna do zdobycia i bez diamentow trudno.... zaplacili za konkretny produkt, planowali pod to swoja rozbudowe a teraz im to zabrano. Mnie nie obchodzi zadna optymalizacja, w momencie gdy ktos decydowal sie na zdobycie budynku eventowego, posiwecajc czas a czasem takze i pieniadze robil to, bo uwazal, ze warto. po co w takim razie w ogole tracic tu swoj czas? strasznie nieladnie sie zachowali wobec graczy. Mam nadzieje ze wroci to do nich ze zdwojona sila i przejada sie na tych swoich glupich pomyslach.
 

DeletedUser3295

Guest
Ja również w dniu dzisiejszym straciłem około 2000 populacji, ta gra z każdą aktualizacją coraz bardziej jest do dupy.
 

Tajniakos

Paladyn
Ależ proszę bardzo:
Arendyll - Alfa(17 osób) - event skończony - 26 miejsce
Na Felyndralu, na którym akurat sprawdziłeś jestem po prostu w casualowym bractwie, gdzie wspieramy nowych graczy i podjęliśmy decyzję o braku uczestnictwa w przygodzie ze względu na mniejsze możliwości (znacznie niższy poziom graczy, mniejsze miasta, mniejsze doświadczenie itd. itp.)
Super to teraz mi proszę napisz jaki związek ma wasze uczestnictwo bądż nie z rebalansem ? poza tym że z budynku który był nagrodą zabrano populację bo to chyba jedyny związek według mnie ale jak masz inne zdanie to chętnie poczytam... wszak człowiek uczy się całe życie :)
Przypomnę: cała sytuacja się rozbija o to, że gracze którzy mają mało budynków eventowych są mniej dotknięci tymi zmianami, więc nie do końca rozumiem potrzebę komentowania ww. zmian
Każdy planuje swoje miasto na swój sposób i jeszcze tego tylko brakowało żeby ktoś nam napisał że mamy ponastawiać sobie budynków iventowych tylko po to aby sam poczuł się lepiej że i ja coś straciłem... z lekka niedorzeczne
Już przyjąłem do wiadomości, że Cię to nie obchodzi, mnie natomiast nie obchodzi, że Ciebie to nie obchodzi.
W/g Ciebie powinienem zadawać pytania po konsultacji z Tobą, czy Cię to interesuje, czy nie ?
Nawet 5 letnie dzieci zadają sporo pytań bo się uczą i są chłonne wiedzy Ty natomiast stwierdziłeś że kolega Jakub z bractwem jest leniwy i nie skończył przygody a ja go bardzo szanuje jako osobę, która po pierwsze udziela się na tym forum, po drugie jego posty trzymają się kupy i widać w nich bogaty zasób słownictwa, po trzecie potrafi tez doradzić i interesuje się gra cały czas a nie tylko w momencie jak zniknie mu populacja i podnosi larum :)
Bardzo ciekawe, że z mojego poprzedniego posta nie odniosłeś się ani razu do tematu wątku - trochę merytoryki bym poprosił.
No i na koniec napiszę tak... Sam domagasz się merytoryki? a merytorycznie masz problem z tekstem i jego zrozumieniem... kilka razy pisałem że nie powinno Ciebie interesować i nie musisz znać powodów dla których jakiekolwiek bractwo czy topowe czy nie rezygnuje z brania udziału w przygodach... Nie wydaje mi się żeby ktokolwiek musiał się tutaj z tego spowiadać i jak widać nie zrozumiałeś mojej merytoryki i niestety mam wrażenie że szybciej bym nauczył małpę tańczyć niż Ty to zrozumiesz...
To by było na tyle
 

Azulena

Rozbójnik
ja +1000 ludzi i -6000 kultury
O, ciekawy układ trafił Ci się Sąsiedzie. :)

U mnie jedno j drugie w dół, liczbę ludków zastałam na czerwono z minusem, straciłam ponad 1000 - to pewnie te, co Ty zyskałeś ;) przeprowadzili się ;) - kulturę miałam na maks przy nawet małym wsparciu, pełne słonce -teraz świeci, ale bladziutkie..
 

DeletedUser3240

Guest
A ja sobie patrze na to wszystko tak..... otwieram google play wchodze na stronke aplikacji elvenar i widze ze ma ocene 4,3 w zasadzie same 5 gwiazdek... ok ktos jest niezadowolony dal 2 bo mu sie wiesza... ja juz dalem ocene grze moze nie tyle grze co jej tzw twórcom a moze lepiej uzyc slowa niszczycielom i umowytowalem dlaczego... wiec moze zamiast narzekac i zastanawiac sie co zrobic... wezcie telefon do reki wejdzcie na google play i napiszcie co myslicie dajcie jedna gwiazdke i gdy takich negatywnych ocen bedzie duuuzo bardzo szybko nastapia zmiany na lepsze
 
Do góry