• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Rebalans najstarszych budynków wydarzeń

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

MetamFetamina

Wędrowiec
Szkoda cukierkowych drzewek ojca, sporo mi tego wypadło na evencie
Trudno, bardzo ułatwiany działania te nagrody, czasem aż za łatwo było, gra nie stanowiła wyzwania.
 

DeletedUser1530

Guest
Zacznę od tego że żaden budynek eventowy nie przewyższał wartościami najmocniejsze budynki dostępne w grze ( w porównaniu na rozdział i wykluczając 1 rozdział ) więc na pewno nie są i nie były i nie będą zbyt potężne i bez re-balansu. Co zaś się tyczy zmiany schematu na czar to ile tych czarów będzie do zdobycia w czasie turnieju i czy będzie go można wyprodukować w akademii
magii?
 

Tajniakos

Paladyn
Zanim wprowadzicie rebalans to razem z nim powinniście wprowadzić narzędzia do podnoszenia tych budynków a nie odwrotnie bo może okazać się, że spora ilość graczy po aktualizacji obudzi się z populacją na minusie i bez możliwości rozwoju. Na becie do dzisiaj nie ma tych narzędzi więc zabierzecie co chcecie i martwcie się sami jak z tego wybrnąć?
Dlaczego nie robicie czegoś w całości od początku do końca a potem dziwicie sę że niezadowoleni gracze robią wam z tego powodu wyrzuty? Naprawdę Was to dziwi?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser110

Guest
Zacznę od tego że żaden budynek eventowy nie przewyższał wartościami najmocniejsze budynki dostępne w grze
Tu się mylisz: Aktualnie Rezydka max, 4x4 = 2.800 ludzików. Orzechowe miasto = 2.900 ludzików. Wielkość identyczna, 4x4. Bardzo stary budynek "Kult Feniksa" = 2.900 ludzików również, teraz, więc prawdopodobnie po podwyższeniu poziomu będzie znacznie lepszy.
EDIT:
Przypomniało mi się, że kiedyś @Dragomira napisała, że budynki z ewentów nie będą już takie świetne jak kiedyś, bo byłyby "za dobre". Natomiast ciekawe jest doprowadzenie Schematami poziomu Orzechowego Miasta do Żywiołaków. 2.910 ludków? To byłaby kpina i wzburzenie Graczy. 3.000 ludków? Właściwie, to też, bo pewnie Rezydki na nowym poziomie będą lepsze. Lśniące Ogrody? Były tak świetne, że proporcjonalnie powinny dawać z 5.000, więc pewnie zostaną 'zarżnięte'.
Tu jest bardzo trudne pole do popisu dla Twórców: nie przeszarżować ze statysykami nowo podnoszonych budynków, a jednocześnie nie spowodować, że Gracze wszystkie ewentowe zburzą, bo się staną nieopłacalne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

misia111

Wędrowiec
Sama jestem ciekawa jak to będzie po rebalansie budynków iventowych. Zdążyłam pozbyć się już cukierkowych drzewek i rebalans obejmie może cztery budynki.Są niestety tacy co mają tych budynków znacznie więcej więc bardziej to odczują ;)
 

Tajniakos

Paladyn
Tu się mylisz: Aktualnie Rezydka max, 4x4 = 2.800 ludzików. Orzechowe miasto = 2.900 ludzików. Wielkość identyczna, 4x4. Bardzo stary budynek "Kult Feniksa" = 2.900 ludzików również, teraz, więc prawdopodobnie po podwyższeniu poziomu będzie znacznie lepszy.
EDIT:
Przypomniało mi się, że kiedyś @Dragomira napisała, że budynki z ewentów nie będą już takie świetne jak kiedyś, bo byłyby "za dobre". Natomiast ciekawe jest doprowadzenie Schematami poziomu Orzechowego Miasta do Żywiołaków. 2.910 ludków? To byłaby kpina i wzburzenie Graczy. 3.000 ludków? Właściwie, to też, bo pewnie Rezydki na nowym poziomie będą lepsze. Lśniące Ogrody? Były tak świetne, że proporcjonalnie powinny dawać z 5.000, więc pewnie zostaną 'zarżnięte'.
Tu jest bardzo trudne pole do popisu dla Twórców: nie przeszarżować ze statysykami nowo podnoszonych budynków, a jednocześnie nie spowodować, że Gracze wszystkie ewentowe zburzą, bo się staną nieopłacalne.
Fredek wszystko się zgadza tylko po rebalansie wartość tych budynków spadnie drastycznie i sporo schematów będzie potrzebne aby je podnieść do obecnego poziomu a wiemy,że narzędzi do użycia schematów do podnoszenie tych budynków za szybko nie bedzie
 

Axatloc

Wędrowiec
Na becie moje miasto straciło ponad 4,5k populacji a jestem na początku 7 rozdziału, tak więc z 2k na plusie spadłem na 2,5k populacji na minusie, to co jest podane w opisie aktualizacji to kpina, wzmocnienia są nieliczne i bardzo słabe a nerfy ogromne i w większości budynków, no chyba że na live serwerach będzie to wyglądało inaczej niż na becie.
A co do podania nowych statystyk budynków i czy jest to możliwe czy nie to odpowiedź znajduje się tutaj
elvenarchitect.com/beta/buildingchanges154/
 

DeletedUser1921

Guest
Na szczęście Wielu z tych nagród nie zdobyłem,bo większość to zasób monet i Zasób zasobów(zwiększający poziom narzędzi).
Jaki to będzie system?
Jak ta zmiana będzie zrobiona i przeprowadzona aktualizacja tak jak zwykle czy z wyłączeniem serwerów?
Czy Nie możecie choć raz posłuchać graczy;mianowicie stabilizację gry na pewno poprawiłoby usuwanie dożywotnie nieaktywnych graczy. ?
Co jeszcze zmienicie w turniejach?
Jak będą korzyści?
 

DeletedUser976

Guest
W Inno widzę prawo jak zwykle działa wstecz, ciągłe zmiany, które zamiast przynieść coś nowego/innego w przyszłości to walą po nerach z rzeczy, które już kiedyś udało nam się zdobyć. Kiedy IG ogarnie, że to co robi jest po prostu niebiznesowe i nieetyczne z punktu widzenia gry?
 

DeletedUser80

Guest
Dla mnie jest w Inno ktoś bardzo ważny kto ma różne dziwne pomysły i brak odważnego który by powiedział że są łagodnie mówiąc niemądre.
Zamiast robić dziwne i niebezpieczne rebalanse czy nie byłoby prościej regulować ewentualny wzrost budynków eventowych.?
Gdzie jest napisane, że silny budynek musi mieć takie same tempo wzrostu jak słaby?
Czyli zostaje tak jak jest a gracz decyduje czy mocniej podnieść słaby budynek czy mniej mocny.
Ale to już musztarda po obiedzie.
 

jakub357

Łucznik
po rebalansie wartość tych budynków spadnie drastycznie

Oczywiście że tak. Przecież ten rebalans to konieczność - niektóre budynki były znacznie przedobrzone i naturalną rzeczą jest, że przy wyważaniu ich do średniego poziomu, ich wartość spadnie.
Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś miał możliwość podniesienia i tak już silnych Ogrodów na jeszcze kolejne poziomy. Toż to by można wywalić zupełnie większość rezydencji, jak nie wszystkie. Dobrym złego przykładem jest FoE, gdzie starsze wioski w ogóle nie mają odpowiedników naszych warsztatów i rezydencji, czy też manufaktur - wszystko ciągną z Cudów i budynków okolicznościowych. Masakra.
 

DeletedUser1530

Guest
@Fredek z Fabryki Kredek to ty się bardzo mylisz bo najmocniejszy budynek z populacją to wcale nie jest rezydencja lecz jej diamentowy odpowiednik a przecież jest on dostępny w grze czyż nie. dla przykładu spojrzyj jaką populację ona generuje i wtedy podyskutujemy
 

Tajniakos

Paladyn
Oczywiście że tak. Przecież ten rebalans to konieczność - niektóre budynki były znacznie przedobrzone i naturalną rzeczą jest, że przy wyważaniu ich do średniego poziomu, ich wartość spadnie.
Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś miał możliwość podniesienia i tak już silnych Ogrodów na jeszcze kolejne poziomy. Toż to by można wywalić zupełnie większość rezydencji, jak nie wszystkie. Dobrym złego przykładem jest FoE, gdzie starsze wioski w ogóle nie mają odpowiedników naszych warsztatów i rezydencji, czy też manufaktur - wszystko ciągną z Cudów i budynków okolicznościowych. Masakra.
@jakub357 wiadomym jest że spadną i po to jest rebalans tych budynków. Dla mnie i uważam że nie tylko dla mnie paranoją jest, że nie idzie w parze z narzędziami do podnoszenia tych budynków. Sam rebalans w zamyśle złym nie jest i dobrze że wchodzi ale bez możliwości które powinny dać poprawę ich wartości niektórym ciężko będzie przynajmniej na początku wyjść na prostą i się rozwijać jak znajdą się z populacją i kulturą na minusie :)
 

astoN-

Rozbójnik
ja w ogole nie widze sensu pakowania czarow czy schematow w te budynki skoro beda takie same jak nowe z eventu... po co pchac 5 czy 10 schematow w budynek sprzed kilku epok jak nowy bedzie mial tyle samo? schemat powinnien dawac jakis buff aby budynek byl lepszy od nowo dropnietego.
 

DeletedUser

Guest
Nie no schematy były już dawno obiecane i mają sens, natomiast co do tego ma ten rebalans poza oczywistym ;) skokiem na kasę to nie wiem ... nie usuwa budynków więc nie ma wpływu na schematy po prostu potrzebny jak widły w pi..zie. Dlatego dla mnie wahadełko w samozagładzie przesuwa się dla IG coraz bardziej "na wakacyjny skok na kasę"
 

DeletedUser

Guest
Fajnie, że dzień po zakończonym evencie z przygodą bractw ukradliście z głównej nagrody 40% statystyk.
Proponuję walnąć się mocno w głowę - nie zmienia się zasad w trakcie i po fakcie - oszukujecie i plujecie w twarz graczom. Żenujące i odrażające.
 

Tajniakos

Paladyn
No to poszły konie po betonie :) Nie zazdroszczę Ci Dragomiro postów, które z pewnością się dzisiaj tutaj pojawią... Mi za wiele nie znikło bo 600 populacji i 2K kultury ale w bractwie wiem że sporo osób jak przewidywaliśmy tutaj wylądowało ze wszystkim na minusie... BRAWO WY... Jak nikt inny potraficie uprzyjemnić nam grę ;)
 

DeletedUser110

Guest
@Fredek z Fabryki Kredek to ty się bardzo mylisz bo najmocniejszy budynek z populacją to wcale nie jest rezydencja lecz jej diamentowy odpowiednik a przecież jest on dostępny w grze czyż nie. dla przykładu spojrzyj jaką populację ona generuje i wtedy podyskutujemy
Fakt, diamentowe rezydencje są dostępne w grze, ale nie brałem ich pod uwagę. Właściwie to za diamenty wszystko jest dostępne: zrobienie 10 zwiadów w kilka minut, wygranie/wynegocjowanie wszystkich bitew przy braku towarów, podnoszenie poziomów wszystkiego co się ma w kilka(naście) sekund. Wymaksowanie całego miasta.
Ale dyskutujemy raczej o grze, a nie opcji "kupię sobie piksele na ekranie".
 
Do góry