• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat Teamu i Forum - stary

Status
Zamknięty.

DeletedUser3033

Guest
chris07070707
Juz naprawde ostania rzecz, bo mam dosc tego tematu.
i tu się z tobą zgodzę ale jeśli możesz opisz czego dotyczyło pytanie i jak było sformułowane
ale nie istotne bo napiszecie że prowokuje czytałem i intencje jasno zrozumiałem
edit może też w innym temacie
to jak koniec tematu czy nadal macie jakieś grzeczne upomnienia ?
masz racje może ja edytuje posty i się odrobinę po wybielam ?
ja drążę przynajmniej będę uczciwy i zostawię to jak napisałem
do nie zobaczenia w grze
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
i tu się z tobą zgodzę ale jeśli możesz opisz czego dotyczyło pytanie i jak było sformułowane
ale nie istotne bo napiszecie że prowokuje czytałem i intencje jasno zrozumiałem
edit może też w innym temacie
to jak koniec tematu czy nadal macie jakieś grzeczne upomnienia ?
Cały w tym problem że nic tak naprawdę nie zrozumiałeś... My piszemy koniec tematu Ty się z tym zgadzasz i drążysz dalej... Po co?
I na tym pozwolę sobie zakończyć temat bo nie widzę sensu w dalszych przepychankach :confused:
 

DeletedUser

Guest
ja napiszę tylko tyle:

https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/zasady-forum.2/

1. Tylko język polski
Językiem forum jest polski. Posty napisane w innych językach będą usuwane.

@Hajmdal jak w innych wątkach jesteście tak gorliwi to zgłaszam zbiorczo ostatnie kilka stron i proszę o wykasowanie wszystkich postów pisanych w innym języku. Podstawa to złamanie regulaminu, ponieważ one w ogóle nie trzymają podstawowych zasad pisowni w tym jezyku, więc uznaję je za obcy

Chyba że team woli:
4. Styl komunikowania się (nie używaj CAPS-locka!)
  • Zanim dodasz post, przeczytaj go uważnie, by uniknąć błędów. Nie pisz wszystkiego przy użyciu CAPS-locka i formułuj pełne zdania. Twój post może być czytany przez setki graczy, w związku z tym upewnij się, że jest zrozumiały.
  • Zabronione jest pisanie postów z uwagami nt. literówek, stylu pisowni itp. Jeśli gramatyka/składnia użytkownika jest tak zła, że post traci sens/kontekst, możesz użyć opcji „Raportuj” i wówczas administrator albo moderator się tym zajmie

To z przyjemnością pobawię się tym guziczkiem na dużą skalę :) tylko powiedzcie gdzie jest guzik "Raportuj" bo ja widzę "Zgłoś"
 

Hajmdal

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Postów @Shadows Dragon nikt nie edytował ponieważ idzie z nich wyłapać sens, ale właśnie, idzie wyłapać. W związku z tym mam prośbę, @Shadows Dragon, zacznij proszę używać podstawowych zasad interpunkcji, ponieważ Twoje wpisy czasami naprawdę trzeba kilka razy przeczytać aby je zrozumieć. Nie wszystkie, ale czasami się tak zdarza.

A póki co jedyną osobą na tym forum, która pisała w zupełnie niezrozumiały sposób był ten Pan i w tym przypadku jak dobrze pamiętacie interweniowaliśmy.
 

DeletedUser

Guest
Powtórzę:

(...) Jeśli gramatyka/składnia użytkownika jest tak zła, że post traci sens/kontekst (...)


Jako, że pijesz do konkretnego użytkownika oto próbka twórczości z tej strony:

(...)
edit może też w innym temacie
to jak koniec tematu czy nadal macie jakieś grzeczne upomnienia ?
masz racje może ja edytuje posty i się odrobinę po wybielam ?
ja drążę przynajmniej będę uczciwy i zostawię to jak napisałem
do nie zobaczenia w grze

To jest forum białych wierszy? Ja mam się domyślać co autor miał na myśli? Chyba idziemy nie w tą stronę...
Moje dzieci w podstawówce za takie teksty z zadania domowego mają pałę (post. negatywną ocenę jedynkę), czy to powoduje że w ramach błędnie pojętej politycznej poprawności mamy być zrównani do tego poziomu?
 
Spokojnie, moderator publicznie poprosil kogo trzeba o zmiane swoich nawykow
dotyczacych pisowni i formulowania zdan, a przynajmniej ja zrozumialem
to rowniez jako zawoalowane ostrzezenie. Chcielismy reakcji Teamu to ja mamy :)
Poczekajmy teraz na spokojnie i zobaczmy co z tego wyjdzie, jesli ostrzezeniew
zostanie zignorowane. Na chwile obecna wszystko chyba zostalo powiedziane,
a raczej napisane ;) A jesli chodzi o nawolywanie do dogmatycznego stosowania
regulaminu (juz, teraz, natychmiast), to nie badzmy hipokrytami, ciezko byloby znalezc
tu osobe, ktora sama dogmatycznie stosuje sie do regulaminu. Publiczne imienne
ostrzezenie to moim zdaniem odpowiednia reakcja Teamu w tej akurat konkretnej
sytuacji.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
@chris07070707 ja to rozumiem, ale się z tym nie zgadzam, nasze posty są wycinane w pień bez ostrzeżeń. To każdy użytkownik podlega pod ten regulamin tak samo czy też mamy święte krowy?
A może to tylko ja nie dostałem ostrzeżenia przed wycięciem moich postów?

W każdym razie jestem przeciwnikiem siekania wątków przez nożyce modów, ale jeśli to robią to trudno mają podstawy regulaminowe tym niemniej robienie wyjątków bo ktoś podstawówki by nie skończył ( albo nie skończył) mnie irytuje. Jakie są podstawy takiego traktowania?
 

DeletedUser174

Guest
chris07070707 doskonały przykład z dogmatycznym stosowaniem się do regulaminu mieliśmy w "Czarnych Owcach". Po tamtym doświadczeniu oświadczenie @Hajmdal że on oto uprzejmie i łaskawie uprasza się o zachowanie elementarnych zasad języka pisanego mnie nie satysfakcjonuje... i z nadmiernym optymizmem doszukujesz sie w tej prośbie jakiegokolwiek ostrzeżenia.

bo gdyż ponieważ najwidocznie trza pisać jak upośledzony to wpisując się w trend postaram się sprostać temu wyzwaniu:
Szczerze wygląda to dość groteskowo
@Hajmdal czy naprawdę uważasz ze jest się czym chwalić wskazując na poczynania tego pana?
Gościu bezkarnie biegał po forum przez tydzień i nie byliście sobie w stanie z nim poradzić a akurat posty tego pana mimo iż były napisane twardym stylem były do odczytania
i przy odrobinie samozaparcia dało radę się przez nie przebić a wypowiedzi naszego zacnego kolegi nie zawsze dało sie odszyfrować
więc porównywanie tych dwóch spraw jest lekkim nieporozumieniem bo to są zupełnie inne klasy wagowe a żeby było jeszcze śmieszniej minimum 2x z imienia wzywałam Ciebie i @Urdur do reakcji na bełkot kolegi
to dzisiejsza prośba brzmi bez urazy ale smiesznie. Musieliście jakoś zareagować, więc na odczepne dałeś uprzejma prośbę
ta doceniam i szanuje
a odpowiedź na moje pytanie dalej leży i kwiczy oczywiście zdaję sobie sprawę dlaczego ale wiesz co może to i lepiej nie bedę musiała się logowac zeby Ci odpisać co o tym myślę

i jak mi poszło?


z szacunku dla czytających tłumaczenie:
Szczerze wygląda to dość groteskowo.
@Hajmdal czy naprawdę uważasz ze jest się czym chwalić wskazując na poczynania >tego pana<? Gościu bezkarnie biegał po forum przez tydzień i nie byliście sobie w stanie z nim poradzić. A akurat posty >tego pana< mimo iż były napisane "twardym" stylem były do odczytania i przy odrobinie samozaparcia dało radę się przez nie przebić. A "wypowiedzi" naszego zacnego kolegi nie zawsze dało sie odszyfrować, więc porównywanie tych dwóch spraw jest lekkim nieporozumieniem, bo to są zupełnie inne klasy "wagowe". A żeby było jeszcze śmieszniej minimum 2x z "imienia" wzywałam Ciebie i @Urdur do reakcji na bełkot kolegi... to dzisiejsza prośba brzmi bez urazy ale smiesznie. Musieliście jakoś zareagować, więc na odczepne dałeś "uprzejma prośbę"... ta... "doceniam i szanuje"

a odpowiedź na moje pytanie dalej leży i kwiczy. Oczywiście zdaję sobie sprawę dlaczego... ale wiesz co... może to i lepiej... nie bedę musiała się logowac zeby Ci odpisać co o tym myślę
 

visit0r

Paladyn
@chris07070707 ja to rozumiem, ale się z tym nie zgadzam, nasze posty są wycinane w pień bez ostrzeżeń. To każdy użytkownik podlega pod ten regulamin tak samo czy też mamy święte krowy?
A może to tylko ja nie dostałem ostrzeżenia przed wycięciem moich postów?

W każdym razie jestem przeciwnikiem siekania wątków przez nożyce modów, ale jeśli to robią to trudno mają podstawy regulaminowe tym niemniej robienie wyjątków bo ktoś podstawówki by nie skończył ( albo nie skończył) mnie irytuje. Jakie są podstawy takiego traktowania?
są równi i równiejsi. wszystko zależy od humoru moda, ewentualnie od nakazow jakie ma z gory aby tępić niewygodne treści
 

DeletedUser

Guest
<dys:mod mode on>

niedziela rano <nom> ...
pytanie me @visit0r być może skierowane było
do tego moderatora
czekam na niego
odpowiedź też, aby przyszła na mnie
albo i nie
ale edytować tego nie będę a nuż
a nuż przecież przeczytać można i zrozumieć też
nom hehe @Hajmdal

<dys:mod mode off>

Mam teraz tak pisać posty? Nawet mi nowy tytuł wskoczył Pisarz :p to będę sypał wierszami albo innym bajzlem niech sie mod domyśli co mam na myśli

Tłumaczenie:
@visit0r pytanie było raczej skierowane do moda, aby wytłumaczył dlaczego jedni mają ostrzeżenia a inni nie, jakie są kryteria doboru
 

visit0r

Paladyn
<dys:mod mode on>

niedziela rano <nom> ...
pytanie me @visit0r być może skierowane było
do tego moderatora
czekam na niego
odpowiedź też, aby przyszła na mnie
albo i nie
ale edytować tego nie będę a nuż
a nuż przecież przeczytać można i zrozumieć też
nom hehe @Hajmdal

<dys:mod mode off>

Mam teraz tak pisać posty? Nawet mi nowy tytuł wskoczył Pisarz :p to będę sypał wierszami albo innym bajzlem niech sie mod domyśli co mam na myśli

Tłumaczenie:
@visit0r pytanie było raczej skierowane do moda, aby wytłumaczył dlaczego jedni mają ostrzeżenia a inni nie, jakie są kryteria doboru
gdy jakis czas temu dostalem bana, dzien pozniej zamienionego na ostrzezenie to do dnia dzisiejszego de facto nie wiem za co konkretnie to dostalem, byla tylko wiadomosc ze ban przez pomylke bo wystarczylo ostrzezenie wiec raczej bym sie nie spodziewal szybkiej reakcji na tego typu pytania ;(
 

DeletedUser174

Guest
nasz sławetny regulamin głosi:
  • Moderatorzy forum egzekwują zasady, by zapewnić każdemu użytkownikowi przyjemne korzystanie z forum.
nie wiem jak inni, ale ja nie mam poczucia że ten punkt jest egzekwowany. Korzystanie z tego forum mi osobiście nie sprawia przyjemności. Nie wiem jak samopoczucie innych...

Poziom moderacji na tym forum zawsze pozostawiał wiele do życzenia, ale ostatnie popisy to już miszczofski poziom

Samo sobie zakładam bana. Nie chcę zniżać się do takiego poziomu...
Teoretycznie każdy może być modem, ale to nie znaczy że każdy powinien nim być. A niektórzy wręcz nie powinni...

szkoda, bo mamy szczęście mieć ogarniętego CM, ale sam bez pomocy zaplecza niewiele zrobi. Ale co zrobić... życie... sapcie są wśród nas...
 

DeletedUser2017

Guest
Po co ja tutaj zaglądam aby czytać jakiś bełkot i starania innych graczy o to by zachowywać się byle jak ale przynajmniej z kulturą a modzi nic sobie za bardzo z tego nie robią. To forum na prawdę schodzi na psy coraz bardziej i robi się z tego zwykła plotkarnia choć chyba mamy już taki dział do plotek przeznaczony. To może po prostu tam modzi zacznijcie przenosić te posty zamiast pisać prośby o poprawność językową i merytoryczną.
 

Christo

Rozbójnik
skąd założenie że osoby piszące na forum ukończyły szkołę podstawową? nie zwróciłem uwagi ale raczej nie ma kryterium minimalnego wieku
Hmmm... a gdzie ja założyłem, że ukończyły szkołę podstawową? Napisałem ogólnie ;). Tutaj raczej chodziło mi o nieprzyswojenie pewnej nauki ze szkoły :D
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Ja bardzo proszę już o zakończenie tego tematu, bo zaraz znów zaczną się wycieczki personalne(a po co, znów będzie trzeba ciąć) a myślę, że kto miał coś do powiedzenia to już powiedział i nie ma sensu ciągnąc tego nadal. Użytkownik został ostrzeżony, następne jego posty w tym stylu będą wycinane.

Co do innych rzeczy i tego że modzi tną co popadnie, to już dyskutowaliśmy sobie niedawno na ten temat, sami nie chcieliście aby kasować tematy a posty tylko na prośbę gracza lub jeśli faktycznie łamią regulamin. Wpisy o które się rozchodzi faktycznie źle się czyta i trzeba czasami nawet kilka razy to zrobić aby je zrozumieć, ale jednak są zrozumiałe. Dlatego też gracz dostał ostrzeżenie i następne takie wpisy będą usuwane.
 

DeletedUser174

Guest
zaraz, zaraz...
chciałabym przypomnieć, że kwestia stylu wypowiedzi kolegi była jedynie offtopowym wątkiem w dyskusji. I Użytkownik to powinien zostać przywołany do porządku bez naszej ingerencji i to juz dawno temu...

z całym szacunkiem @jarq bardzo sprytna zagrywka socjotechniczna by z wątku pobocznego zrobić temat główny i ładnie uklepać że niby załatwione.

Jak już tak usilnie chcesz zakończyć temat to może wypadałoby odpowiedzieć na pytanie? a nie zasłaniać się prowizorycznym działaniem na "zamknięcie tematu", które nawet z głównym tematem ma niewiele wspólnego.
. Bo mi akurat nie zależało na postawieniu kolegi do przysłowiowego kąta, a jedynie o wyjaśnienie z czego wynika taka dysproporcja siły w interwencji ekipy w zaprezentowanych przypadkach, a posty naszego Kolegi były podane tylko jako jeden z przykładów.

I wybacz, ale ta kwestia jest dla mnie dalej otwarta.
 

DeletedUser2017

Guest
@kikimora to forum to przecież ulica sezamkowa nie szukaj tu odpowiedzi na trudne pytania czego ty wymagasz po tygodniu uwag od innych graczy na temat trola grasujacego bezkarnie nie pierwszy to i nie ostatni raz kiedy moderatorzy nie wiedzą jak to rozwiązać.
 

DeletedUser

Guest
@jarq to mod zaczął personalnie wyjeżdżać, natomiast ja:
- zażądałem wyczyszczenia wątku zgodnie z regulaminem, tak jak to robią nader gorliwie w innych wątkach (bez personalizacji)
- zapytałem też gdzie jest przycisk/opcja Raportuj bo nigdzie takiej nie widzę (brak odpowiedzi)
- następnie po odpowiedzi, zapytałem dlaczego niektórzy gracze mają inne kryteria i jakie są ku temu podstawy (brak odpowiedzi)

Jak dla mnie to całkowicie pasuje do tego tematu, bo chyba nie ma wyraźniejszego dowodu na to że macie dwojakie standarty

Przy okazji zdania były podzielone na tematy chcenia/ nie chcenia kasowania tematów, co nie przeszkodziło modom na życzenie twórcy tematu wykasować CAŁE pomimo zawartości wartościowych postów innych użytkowników, więc teraz proszę mi się tutaj nie wykręcać, że nie chcemy bo i tak robicie co chcecie, nieprawdaż? Zresztą sam napisałeś w podsumowaniu, że i tak będziecie kasować na życzenie :)
 
@BlossomValvi, @kikimora, zazwyczaj czytam wasze posty z przyjemnoscia,
ale nie tym razem niestety. Wybaczcie ;) Nie bede nawolywal do umiaru, ale o
odrobine obiektywizmu i poczucia realizmu chyba wolno mi poprosic ?
- zażądałem wyczyszczenia wątku zgodnie z regulaminem, tak jak to robią nader gorliwie w innych wątkach
A niby z jakiej racji mieliby czyscic kilka stron, jak tego zazadales ?
Jestesmy w temacie dotyczacym teamu i ogolnie forum, a dyskusja
toczyla sie wlasnie na temat tego, co sie na forum dzieje. A ja z kolei
zadam, zeby zgodnie z regulaminem forum posty, ktore nie sa w tym
temacie offtopem (a praktycznie zaden nim nie jest) zostaly. No i co
team ma teraz zrobic ?
co nie przeszkodziło modom na życzenie twórcy tematu wykasować CAŁE pomimo zawartości wartościowych postów innych użytkowników
Na prosbe tychze uzytkownikow temat zostal przywrocony, co pokazuje,
ze moderatorzy nie dzialali w zlej wierze.
- zapytałem też gdzie jest przycisk/opcja Raportuj bo nigdzie takiej nie widzę (brak odpowiedzi)
Serio ? To juz wybitne czepianie sie, bez urazy. Lapka w dol.
- następnie po odpowiedzi, zapytałem dlaczego niektórzy gracze mają inne kryteria i jakie są ku temu podstawy (brak odpowiedzi)
A ja pytam, kto jest Twoim idolem i dlaczego wlasnie Shazza ?
Jakiej odpowiedzi spodziewasz sie stawiajac pytanie, ktore juz samo
w sobie zawiera pewna wroga rozmowcy (moim zdaniem nieprawdziwa)
teze ?

I tu wlasnie brakuje moim zdaniem odrobiny obiektywizmu.
Nie sadze, zeby istnialy podwojne standardy. Ciezko byloby mi zliczyc
offtopowe posty roznych forumowiczow (moje wlasne rowniez), ktore nie
zostaly wyciete, choc byly offtopem do nie wiem ktorej potegi. Tylko
ze jakos na co dzien sie tego nie dostrzega. Mowcie sobie co chcecie,
ale team nie stosuje dogmatycznie regulaminu w stosunku do nikogo,
Kiedy w jakims temacie offtopu nazbiera sie za duzo, czesto mod prosi
(tak, prosi i ostrzega), by tego offtopu nie bylo za duzo. Jesli to zignorujemy
wkracza z nozyczkami, przeciez moderatorzy od tego wlasnie sa.
Miszcz interpunkcji zaczal przesadzac, co wielu uzytkownikom zaczelo
przeszkadzac, wiec w koncu nastapila reakcja. Dostal ostrzezenie
i wie, ze wszelkie proby radosnej belkotliwej tworczosci beda usuwane.
Czego wy jeszcze wiecej chcecie ? Przeciez to sytuacja identyczna
z ostrzezeniami dotyczacymi offtopu w innych tematach, nie widze tu
podwojnych standardow. A ze sami na te tworczosc nie reagowali
(co wedlug Kiki jest dowodem na podwojne standardy) ? Mi do pewnego
momentu ten belkot tez nie przeszkadzal, stanowil dla mnie pewien
element, jakby to nazwac, forumowego folkloru ;) Ale co za duzo to niezdrowo.

Wszystko rozbija sie o zadyme w temacie "Czarne Owce", gdzie poszlo
o jedno slowo. Wyzej nawolywalem do obiektywizmu, teraz poprosze o
troche poczucia realizmu. Moderator popelnil blad, ot tak z rozpedu.
Szczerze, ja rowniez uzyte tam przez Kiki slowo uwazalem kiedys za
wulgarne i nie znalem jego slownikowej definicji i klasyfikacji. Slwo zostalo
zastapione nieszczesnym okresleniem "zajefajne". No i juz poszly konie
po betonie... i wszyscy wiemy, co bylo pozniej. Koniec tej calej zadymy
powinien nastapic w momencie, kiedy @jarq napisal wyjasnienie, ze team
przyjal zasade jednomyslnosci w kwestiach interpretacji roznych sformulowan.
Tu wlasnie brakuje mi u innych odrobiny realizmu. Przeciez to wyjasnienie az
krzyczalo (przynajmnie dla mnie), ze "sluchajcie ludzie, no tak, moze i
byl to blad, ale przeciez nie bede teraz stawial tutaj mojego czlowieka
pod publicznym pregierzem, jako szefu musze stac za moimi ludzmi
murem, wiec trudno, ale jest jak jest i niestety nie mozemy zrobic kroku
wstecz". Wiecie co ? Ja w takiej sytuacji zrobilbym to samo, dlatego
nie bede sie czepial, choc moderator moze rzeczywiscie nie blysnal
idac w zaparte i broniac swojej interpretacji jak Czestochowy.
Radosna bezprzecinkowa tworczosc byla okazja
do wznowienia dyskusji na tamten temat, ale moze juz pora odpuscic, co ?
Nie widze tu ani "podwojnych standardow", ani "dysproporcji sily w interwencji
ekipy", widze tu tylko normalne ludzkie zachowania w takiej sytuacji po obu
stronach. Tak jak w zyciu, czasem warto odrobine odpuscic i spojrzec na
wszystko z dystansem. Nie zawsze warto isc po trupach nawet majac 100 %
racji. Poddajac to pod rozwage, wylaczam sie ze wszelkich dalszych dyskusji
na ten temat i zycze wszystkim spokojnego niedzielnego wieczoru :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry