• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Letnim Przesileniu

visit0r

Paladyn
Dziś ponownie zmieniono nagrodę dzienną na bibliotekę,to tej farmy też może nie być na którą co niektórzy czekają.Nie wiem czy to dobrze czy źle z tymi zmianami w stosunku do bety, choć wielkiej różnicy ta biblioteka nie wniosła,bo błysków to już prawie nikt nie ma.Musze przyznać że na wiosce gdzie zdobyłam 9-10 Stona to go jednak postawiłam,dla PW.
a u mnie po zrobieniu wszystkich zadan do dnia ze studnia i zbieraniu tego co sypie dookola miasta ledwie 8 poziom wychodzi ;(
 
a u mnie po zrobieniu wszystkich zadan do dnia ze studnia i zbieraniu tego co sypie dookola miasta ledwie 8 poziom wychodzi ;(
U mnie na jednym swiecie bez dokupowania blyskow jest 10 lvl i dodatkiowo
jeszcze drugi Stonehenge, a na innym swiecie tylko 8lvl. Otoz to - w obu miastach
wszystko robilem i losowalem dokladnie tak samo. Nie narzekam, ale bardzo duzo
w tym losowosci. Nawet odrobine za duzo jak na moj gust...
 

visit0r

Paladyn
U mnie na jednym swiecie bez dokupowania blyskow jest 10 lvl i dodatkiowo
jeszcze drugi Stonehenge, a na innym swiecie tylko 8lvl. Otoz to - w obu miastach
wszystko robilem i losowalem dokladnie tak samo. Nie narzekam, ale bardzo duzo
w tym losowosci. Nawet odrobine za duzo jak na moj gust...
w sumie aby uzyskac nagrody glowne trzeba bylo losowac najmniejsze skrzynki, tam byl jeden ten dziwny niebieski kwiatek, chec zdobycia nagrody dziennej zazwyczaj sklaniala do skrzynki za 142 z 5 niebieskimi kwiatkami wiec lekko w plecy sie bylo ;(
 

DeletedUser3575

Guest
Masz rację @chris07070707 , myślę że skoro poziom zaangażowania i wysiłku włożony w event jest taki sam, to nagrody też powinny być bardziej porównywalne. Jeśli 2 graczy za taką samą błysków zdobywa skrajnie różne ilości i jakości nagród to jest to jednak niesprawiedliwe. Jestem w stanie zaakceptować losowość nagród dziennych, choć mam wrażenie że poziomy procentowe są wyssane z palca, ale uważam, że przynajmniej nagroda główna powinna być możliwa do swobodnego zdobycia przy wykonaniu wszystkich zadań. A dla części graczy jest ona obecnie nieosiągalna (bo system bonusów z nagród ewoluujących poniżej 9lvlu jest nieatrakcyjny) podczas gdy inni zdobyli z łatwością 10lvl.
 

DeletedUser4063

Guest
Ja tam z radości wywaliłem stonhedge na 9 lvl jak zobaczyłem że dali placówkę handlową w miejsce obserwatorium. W sumie wychodzi na to że następny event:
a) nagrody dzienne traktować jako sugestie
b) czekać do ostatniego dnia na placówki handlowe czy kto tam co lubi
c) jak nie będzie przelosować co tam akurat wpada i przemielić
d) przyjąć do wiadomości że elvenar team gra nie fair bo może akurat ktoś sie skusi na diamenty
... a mogliby polepszyć grywalność to by ludzie kupowali diamenty bo lubiliby gre,
 

DeletedUser

Guest
gra ma raczej dobrą grywalność i wierną społeczność, raczej to podejście firmy jest rażące, starczy że będą fair (znaczy z szacunkiem do wszystkich graczy a nie tylko diamentowych) i tyle
aha i brakuje tu mikropłatności :p, nie oszukujmy się cena za diament jest koszarnie wysoka
 

DeletedUser4063

Guest
gra ma raczej dobrą grywalność i wierną społeczność, raczej to podejście firmy jest rażące, starczy że będą fair (znaczy z szacunkiem do wszystkich graczy a nie tylko diamentowych) i tyle
aha i brakuje tu mikropłatności :p, nie oszukujmy się cena za diament jest koszarnie wysoka

ma też liczne miasta duchów, a w opisie gry na stronach z grami mmo powtarza się zdanie dłuuuuga, counter strike 1.6 i heroes III też mają wierne społeczności.
obecnie rozbudowa jednego domku u mnie to 16h, zwiad 28h, rozumiem jeszcze badania po 80PW ale rozbudowa po kilkadziesiąt godzin?? albo rasy gościnne-jak to napisała jedna z dziewczyna z mojego bractwa "albo rozwój albo eventy"

jeśli w moim bractwie połowa ludzi psioczy na błędy gry to znaczy że grają bo elvenar jest fajny ale niedorobiony ergo będą grać do momentu pojawienia się bardziej dopracowanej gry o tej tematyce-tylko że wtedy zaczną się elvenarowi pojawiać bractwa duchów jak paczki znajomych zaczną zmieniać platformy

analogicznie jak LoL i DOTA; zobaczcie co sie stało LoL-owi po tym jak zaczął ostre reworki bohaterów.
 

DeletedUser3983

Guest
Dla gapowiczów,wystarczy mieć 8 ewolucji by mieć Stona na 9 poziomie,ja dopiero po postawieniu załapałam że będę go miała jednak na maxa,ale tylko w jednej wiosce.
 

Koval92

Kapłan
mam 123 waluty, skrzynke za 142 na widoku dającą 5 kwiatków, a brakuje mi 5 kwiatków do 8 artefaktu (na 9 poziom). Uff... Jakby dziś był ostatni dzień eventa a nie jutro to by było słabo
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Mozna grac nie wydajac zlotowki, a miec kupe rzeczy za diamenty. Jestem tego przykladem. Poprostu wymaga to duzo wiecej zachodu. I tego zeby sie chcialo, latwo przyjsc na gotowe i narzekac ze drogie i ze trzeba placic. Przypominam ze kiedys takich cudow jak zysk portalu czy przyspieszacze nie bylo
 

Koval92

Kapłan
Ja sie przyznam dokupiłem walute eventową (żeby wyrobić na 9 poziom stonehenge) za 500 diaxów które co do jednego zdobyłem ze studni, zostało mi jeszcze ponad 3x tyle a studni jest od groma.

Ja zaczynałem grać w 2018 roku gdzie już niektórzy ludzie byli w żywiołakach (które właśnie wtedy weszły), teraz sam za kilka dni w żywiołaki wejdę. W ciągu 14 miesięcy mojej gry diamenty z waluty ekskluzywnej stały się walutą, którą można zdobyć poprzez aktywność i odpowiednie kombinowanie. Jak studnie życzeń weszły pierwszy raz, to dawały 10 a nie 25 diamentów. Dodatkowo nie dało się dawać im pomocy sąsiedzkiej. Nie było tworzenia w akademii.

Problem ze studniami jest taki, że trzeba zbierać mniej więcej co 12h żeby zmaksymalizować ilość diamentów, trzeba być aktywnym, trzeba planować na co się wyda walutę, bo niestety jedną możliwość nam dali ale coś też zabrali, budynki ewolucyjne bardzo mocno zależą od szczęścia, da się zrobić na 10 poziom ale trzeba mieć mega farta w losowaniach, czasem nawet na 8 poziom nie zrobisz bez tego.

Będą teraz dawać same budynki ewolucyjne jako główne nagrody i w końcu pojawi się ten problem, że nie będzie gdzie ich już postawić, a są inteligenci którzy postawili 3 feniksy na raz i teraz boją się ich skasować bo mogą się już nie powtórzyć, a artefakt przez dwa miesiące był aż raz z nagrody z wyzwania.

Ja niestety mam ten problem, że przywiązuję wagę i do wyglądu i funkcjonalności budynku, a niestety Arielka czy tam Maurielka z nadchodzącego eventu jest piękna, ale daje pop+kult w ilości mniejszej niż niektóre inne budynki i to jest 4x4 miejsca, na którym mógłby stać bardziej funkcjonalny budynek z przyszłych eventów głównych który coś produkuje. Rozwiązali by ten problem gdyby dodali nam możliwość schowania chociaż 5 ulubionych budynków do specjalnego inwentarza, żeby ich nie kasować, ale pozostają na to głusi.

Zobaczcie, z Feniksami nawet nie mamy pewności, że kiedykolwiek będziemy mieli chociaż dwa z nich ulepszone na maksa, jeżeli w kwietniu nie wydaliśmy jakieś ponad 2000 zł, a ci, którzy przyszli grać w maju i nie mieli okazji zdobyć feniksa? Rok czasu minimum nie będą mieli takiej okazji. Okej może zdobędą budynek o tych samych właściwościach z kolejnego głównego eventu, ale tamci też go zdobędą i będą mieli dwa takie, feniksa + ten kolejny. Wprowadzisz kolejny raz feniksy w 2020 roku, to długo grająca osoba będzie miała już np 2 ogniste i będzie robiła cuda na turniejach i ogólnie będzie w lepszej sytuacji bo jeśli ulepszyła sobie ognistego na max podczas eventu z 2019, to ma dodatkowy artefakt z majowego wyzwania w inwentarzu (sam mam taki).

Z zestawami nie było aż takiego problemu, bo one do jesieni 2019 nie były aż tak przesadzone i przede wszystkim, zajmowały w cholerę miejsca, nie tylko 4x4. Zestaw sów śnieżnych i karnawałowy rozbiły system, kto ich nie ma ten jest masę PW, kilkadziesiąt tysięcy many i kilka tysięcy towarów do tyłu. Feniks ognia to permamentna placówka handlowa i permamentny boost do wojska jak tworzysz sobie karmę z reliktów w akademii. Kto ma zestaw z daily z eventu jesiennego + złotego feniksa na max, ten co 48h zbiera dwukrotnie po 10 tysięcy marmuru/drewna/stali z zestawu i raz z feniksa drugie tyle.

Gra jest teraz w dziwnym punkcie, osoby które odeszły we wrześniu a teraz np sobie przypomniały o grze i wróciły, straciły niesamowicie dużo rzeczy, które nie wiadomo, czy powrócą. Ciekawi mnie, jakie będą następne budynki ewolucyjne i jak Inno odbije sobie diamenty dane za darmo graczom ze studniami.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Zobaczcie, z Feniksami nawet nie mamy pewności, że kiedykolwiek będziemy mieli chociaż dwa z nich ulepszone na maksa, jeżeli w kwietniu nie wydaliśmy jakieś ponad 2000 zł.
Ja nie wydałam ani grosika i w dwóch miastach mam ognistego na max, kolejny feniks nie jest mi do niczego potrzebny. Nawet mi do głowy nie przyszło narzekać na ten event :) Ognistego mam? Mam :) I daje mi czadu w moich wioskach, wymiata w turnieju i jeszcze znosi złote jaja - zyski portalu :)
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Gra premiuje aktywnych, to chyba dobrze? Mnie tez sie nie podoba, to ze niewiadomo czy beda jeszcze te artefakty, ile ich bedzie. To co pisalem i pare osob, najlepsze by bylo ujednolicenie artefaktow, zostaly CI z feniksa, ok mozesz stone podniesc do maksa, Nie chcesz stone to satawiasz drugiego feniksa i go maksujesz. Fakt ostatnie 2 zestawy byly przegiete. Sam posiadam Karnawalowy i nie wyobrazam sobie juz gry bez niego, ten boost do many i innych rzeczy nie da sie niczym innym nadrobic. Ba na farmach miastach tez go zdobylem, i wiem ze go postawie kiedy farmy wejda do elfow, nawet kosztem 210 renowacji :p
 

DeletedUser174

Guest
@Koval92 w geście solidarności z przyszłymi graczami powinieneś skasować feniksa czy zestawy... przecież nikt inny jak Ty zarzucałeś nam "starym" graczom ze coś tam mamy i jest nam podobno łatwiej w grze. W związku z tym powinieneś się wyzbyć wszelkich udogodnień zdobytych w czasie grania. Ja bym tak zrobiła w imię przyzwoitości..

do 10 poziomi stona brakuje mi 13 kwiatków. Zobaczymy może się uda... gdybym jeszcze go chciała postawić :D ale sam motyw kombinowania na ostatni artefakt jakoś mnie rajcuje to co se będe żałować... a że mi nie potrzebny? a co to kogo:p 1 orełek z feniksa zdobyty w wyzwaniach tez mi niepotrzebny, ale w magazynku se leży. Jeść nie prosi.

a przy okazji
Problem ze studniami jest taki, że trzeba zbierać mniej więcej co 12h żeby zmaksymalizować ilość diamentów,
to moje studnie sa chyba jakieś wybrakowane albo przynajmniej ułomne... nigdy nie udało mi się zebrać dobrodziejstw przed upływem 12h. To niesprawiedliwe jest!
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Nie mozna narzekac ja w ciagu dwoch eventow zdobylem 130 studni. Wlasnie na pierwszym swiecie dostawilem wszystko, jak sie popiesci to i 49 studni wejdzie :) a miasto mozna dalej rozwijac :p. Na 3 swiecie czyli drugiej farmie, odrazu po skonczeniu krasnoludow dostawiam 20 co wylosowalem :). Zobaczymy ile dziennie bedzie diamentow z 130 studni. Jesli nie wycofaja studni z gry, kwestia aktywnego grania i mozna miec wszystkie ekspansje za diamenty na glownym swiecie:).
Chcialem dac 2 screeny studni, ale wyskakuje blad do jednego screena. Musicie wierzyc na slowo:p
 
Ostatnia edycja:
Problem ze studniami jest taki, że trzeba zbierać mniej więcej co 12h żeby zmaksymalizować ilość diamentów
Problem bylby gdyby trzeba bylo z nich zbierac co 1h ;)
Rozwiązali by ten problem gdyby dodali nam możliwość schowania chociaż 5 ulubionych budynków do specjalnego inwentarza, żeby ich nie kasować, ale pozostają na to głusi.
Gra i tak stala sie juz bardzo latwa. Dodaj do tego schowek i juz nie trzeba
bedzie podejmowac praktycznie zadnych trudnych decyzji w planowaniu
miasta.
a ci, którzy przyszli grać w maju i nie mieli okazji zdobyć feniksa? Rok czasu minimum nie będą mieli takiej okazji. Okej może zdobędą budynek o tych samych właściwościach z kolejnego głównego eventu, ale tamci też go zdobędą i będą mieli dwa takie, feniksa + ten kolejny. Wprowadzisz kolejny raz feniksy w 2020 roku, to długo grająca osoba będzie miała już np 2 ogniste i będzie robiła cuda na turniejach i ogólnie będzie w lepszej sytuacji
Wszystko sie zgadza, ale jak to niby rozwiazac ? Przeciez to normalne, ze ci grajacy
dluzej beda mieli wiecej, bo i dluzej na to pracowali, przeciez to naturalna kolej rzeczy.
Wydaje mi sie, ze o ten akurat temat martwic sie nie trzeba. Od jakigos czasu obserwujemy
przeciez dazenia do spowolnienia tych "starych graczy". Mamy tez zmiany w grze, na
ktorych najbardziej zyskuja wlasnie ci "mlodzi" gracze, takie jak Tworzenie, czeste eventy
z silnymi nagrodami, zyski portalu itp.. To wszystko w dosc znacznym stopniu pozwala
tym nowym zblizyc sie do tych starszych stazem.
Z zestawami nie było aż takiego problemu, bo one do jesieni 2019 nie były aż tak przesadzone i przede wszystkim, zajmowały w cholerę miejsca, nie tylko 4x4. Zestaw sów śnieżnych i karnawałowy rozbiły system
No paczaj, nie myslalem ze w czymkolwiek sie zgodze. Stare zestawy nawet nie to, ze nie byly
przesadzone. One byly kompletnie bezuzyteczne. Te nowe wlasnie od eventu jesiennego
sa za to obiektywnie patrzac totalnie przekoksowane (dla mnie to dobrze, mam je prawie
wszystkie :D)
Ciekawi mnie, jakie będą następne budynki ewolucyjne i jak Inno odbije sobie diamenty dane za darmo graczom ze studniami.
To akurat oczywiste - IG zarabia wlasnie na podnoszeniu budynkow ewolucyjnych.
Nie kazdy ma studnie, a nawet jak ma to czasem woli zjesc ciastko i miec ciastko ;)
Wielu kupuje np. ekspansje za diamenty ze studni, a na okazjonalne, niewielkie
dorazne potrzeby jak np. diamenty na zakup dodatkowej waluty eventowej czy zakup
robolka siega od czasu do czasu do portfela. Wielu sie z tym pewnie nie zgodzi, ale
wydaje mi sie, ze patrzac tak calosciowo wiekszosc graczy jest raczej zadowolona ze
zmian wprowadzonych w ciagu ostatniego roku, a gracz bardziej zadowolony chetniej
przeciez wyda realna kase.
 

Koval92

Kapłan
@chris07070707 No właśnie nie da się tego rozwiązać, bo przez wprowadzone rozwiązania powstał problem nierozwiązywalny, starym nie zabierzesz, nowym nie dasz bez podania starym graczom tego samego po raz drugi.

Zastanawiałem się z tym zarabianiem, bo jeżeli dadzą tyle studni, że sobie uzbierasz te 2250 diamentów, to masz za 500 waluty eventowej, co się przekłada na około 15 kwiatków czy jak to nazwać (waluty głównej), więc jeśli ktoś o własnych siłach dowiezie budynek na 9 poziom ewolucji to sobie może spokojnie dokupić i wbić na 10ty, jeśli mu 15-20 waluty głównej braknie.

Zarabiali by mocno, jakby zrobili tak, że bez kasy wbijesz max na 6-7 poziom, a od 8-9 dopiero by zaczynały dawać super bonusy, np feniks ognia tak skusił całą masę graczy bo od 9 poziomu zmieniał się w permamentną placówkę handlową, Stohenenge tego nie miało i dlatego na 110% nie zarobiło, bo ludzie mieli nawet wątpliwości czy to stawiać, nawet po dodaniu do niego PW.

Ja do tej pory sądzę, że stonehenge to była idealnie zmarnowana okazja na budynek dający towary 2 sortu.

Ja miałem ten jesienny zestaw co towary 1 sortu dawał. Pamiętasz, co zestawy dzienne miały innego niż główne? Mogłeś mieć więcej niż 1 budynek taki sam, a ten jesienny zestaw z rogiem obfitości dawał możliwość podpięcia pod zestaw jeszcze kilku innych budynków, żeby też dawały bonusy z zestawu. Ja tak miałem i miałem 15k stali codziennie z tego i po 10-12k innych, ale same budynki miały po pewnym czasie tak słabe statystyki i przede wszystkim tak dużo miejsca zajmowały, że musiałem usunąć. No i renowacji jeszcze nie było.

Zestawy zimowe już oba były mocne, niektórzy do teraz mają po 5-6 choinek samych z zestawu dziennego, a ja mam zestaw sów śnieżnych, który nie dość, że ma dość dobre statystyki i bonusy, to jeszcze rozmiarem idealnie wpasowuje się obok zestawu z karnawału.

Ciekawe czy w tym roku będzie jakikolwiek zestaw z eventu... Wiem, że będzie zestaw z iglicy nieskończoności... Główny budynek będzie 4x4 i będzie dawać zwoje, fragmenty zaklęć i 1 katalizator co 24h.

W ogóle gdyby zrobili tak, że te budynki ewolucyjne jak się stykają to dają jakieś dodatkowe bonusy... xD Wszyscy by stawiali.
 
Ostatnia edycja:
Do góry