• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Iglicy Wieczności i równowadze gry

Midi67

Rozbójnik
A może to on zabrał całego farta i z każdego Bossa wypadają mu magiczne to jemu portalówka nie przeszkadza bo jej nigdy nie trafił :D

Odpowiadając na Twój schemat @Midi67 myśle ze stanowcze NIE!!
@hassano - jeżeli miał farta to no tylko gratulować :) szkoda, że inni takiego farta nie mają

???? o jaki schemat ci chodzi - bo się pogubiłem ....
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Co do magicznych rezydek i warsztatow to jest kwestia szczescia, bo jedni dostaja sporo a drudzy, 1-2 i tez sa sfrustrowani, portalowka powinna poleciec z bossow jak i z fioletowej skrzyni. Za 3 pietro naprawde powinna byc nagroda warta tego trudu. Bo 3 pietro wychodzi w sumie 2x drozej niz 1 i 2 razem wziete.
 

Midi67

Rozbójnik
kolejny tydzień i kolejne 2 poziomy Iglicy
dzisiaj 2 poziomy i aż 4 niebieskie skrzynki w których kryły się :eek:.... roślinki many/kauczuku... a u dużego bossa na koniec 2 poziomu :eek:.. bęc, portalówka 10% ... och co za ulga....że za tyle straconego woja i wywalonych surowców tak zacna nagroda.....yupiiiii co za radość.... :mad:
jak widzę, chyba nikt ze strony IG czyli twórcy i cm nie robi z tego co piszemy
może faktycznie trzeba przestać klikać iglicę, żeby powrócili do ustawień początkowych.

coraz mniej zaglądam do elvenara - coraz częściej jednak do foe.... słabo TEAM ELVENAR oprócz super grafiki, brawa wielkie dla grafików - niestety sama gra pod względem wciągnięcia i budowania zaangażowanie gracza w grę pikuje ostro w dół.

p.s. każdy może sprawdzić i też team elevnar - moją aktywność na FoE (świat fel .. coś tam :) i ten sam nick ) a opisie mam kiedy zaczynałem, można zobaczyć aktywność a kiedyś był tylko Elvenar, chyba twórcy mordują grę i chcą wywalić starych graczy.. cóż są na dobrej drodze, przynajmniej w moim przypadku.
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Co do jednego jesteśmy zgodni.Chcemy by portalówki 10% znikły z bosów. Tym bardziej, że ze skrzynek wypada 50%. Tylko aby do tego mogło dojść @jarq "musi" drążyć dziurę w brzuchu twórcom gry. Portalówek mam nazbierane na dwie rasy jak nie więcej a z bosów głównie wpadają właśnie one. Jest to i frustrujące i w pewnym stopniu zniechęcające choć poboczne fanty i nagrody zbiorowe cieszą. Co do zamiany owej portalówki na inną nagrodę mogła by się nadawać magiczna skrzynka od najsłabszej do najmocniejszej o czym wspominał już @chris07070707 .Dodało by to element dodatkowej losowości a i nawet jakby tam wypadła portalówka to już przynajmniej 50% a nie 10%.
@jarq było by miło, gdybyś w swoich raportach o tym wspominał a my postaramy się Tobie o tym przypominać :)
 

Koval92

Kapłan
Dziękujemy Jarq.

Mogli by jakiś sklepik iglicy dodać czy coś takiego, żeby sobie za jakieś punkty nabijane w niej móc coś kupić... Jakiś dawny budynek czy coś przydatnego...
Coś chociaż odrobinę podobnego do tego handlarza w FOE, gdzie można licytować odpowiedniki artefaktów, rozkładać przedmioty na części pierwsze i kupować za duże ilości tych składników jakieś stare zestawy, przyspieszacze i inne takie...
 

mayder

Tancerz ostrzy
Dziękujemy Jarq.

Mogli by jakiś sklepik iglicy dodać czy coś takiego, żeby sobie za jakieś punkty nabijane w niej móc coś kupić... Jakiś dawny budynek czy coś przydatnego...
Coś chociaż odrobinę podobnego do tego handlarza w FOE, gdzie można licytować odpowiedniki artefaktów, rozkładać przedmioty na części pierwsze i kupować za duże ilości tych składników jakieś stare zestawy, przyspieszacze i inne takie...

Też o tym myślałem, ale nasza wersja handlarza z foe to akademia, tylko że w porównaniu z owym handlarzem to my mamy bieda wersję. Zamiast dodawać nową walutę i budynek gdzie by się z tej waluty korzystało to należy zrobić coś z akademią bo od wprowadzanie tworzenia nic tam nie zostało ruszone (poza zmniejszeniem liczby karmy). Ogromne ilości fragmentów zdobywamy w iglicy tylko że nie jesteśmy w stanie tego zużyć przy obecnym systemie tworzenia (poza kręceniem za diaxy i używaniem czasówek).

Tworzeniu w akademii potrzebny jest lekki rework. Zwiększyć ilość dostępnych rzeczy do tworzenia z 5 na 8-10, równocześnie dodając nowe budynki które można stworzyć (np. z poprzednich eventów czy poprzednie zestawy). Opcja z licytacją też jest ciekawa bo można by dać tam mocniejsze rzeczy czy budynki (np. studnia), a nawet raz na jakiś czas artefakt do któregoś z budynków ewolucyjnych. To tylko kilka opcji które mi przyszły do głowy, a jest ich więcej wystarczy się tylko nad tym zastanowić.
 

Koval92

Kapłan
Dokładnie, mam dość tego, że Elvenar jest bieda wersją FOE z wszystkim 2x droższym do tego.
Oni dostają do craftingu budynki ewolucyjne i ich podnośniki a my 10 pw i zyski portalu.
 

Midi67

Rozbójnik
niestety prawda jest taka, że Elvenar staje nudną grą z nudnymi Eventami w których nie ma już na nagród "must have". Budynki w eventach stały się żenujące biorąc pod uwagę to co było, np: drzewko vs miśki czy feniks ognia. Niestety dla Nas graczy, kiedyś twórcy coś atrakcyjnego stworzyli, dlatego nie powinni się dziwić, że teraz część graczy jest niezadowolona.

Wprowadzili Iglicę - było fajnie a co jest po zmianach => ze skrzynek wypadają 9/10 fragmenty, obcięli diamenty w skrzynkach, pozostawiając wykup tur na niezmienionym poziomie czyli de facto dokłada się do interesu - oczywiście można byłby to zrozumieć gdyby nagrody były warte zachodu za wysiłek, stracone wojo i surowce. Otrzymując nagrodę typu 10% portalówka za bossa na końcu 2 poziomu to jawny śmiech twórców w oczy graczy.

Uważam, że należy przestać klikać iglicę do czasu jej przebudowania.

Twórcy jak ostatnio widać umieją czerpać garściami z FoE to niech zrobią podobne nagrody (chodzi o wartość nagród dla gracza) a nie pchają Nam chłam i mamy się z tego cieszyć - bo nie płacimy, co jest nie prawdą - bo płacimy Naszym czasem a część jeszcze realną kasą.

Przykład - teraz na FoE jest event archeologiczny - budynek (sterowiec) znacząco wspiera rozgrywkę - czy to samo można powiedzieć o drzewku z majowego eventu na Elvenarze?

Jeżeli nic nie zmienią to faktycznie zostawię sobie miasteczko w Elvenarze (bo jest śliczne) a grał będę w FoE bo tam poziom wciągania gracza w rozgrywkę jest wielokrotnie lepszy niż obecnie w Elvenarze a dodatkowo obecna Iglica powoduje tylko frustrację a nie o to chyba w grach chodzi.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4281

Guest
Twórcy jak ostatnio widać umieją czerpać garściami z FoE to niech zrobią podobne nagrody (chodzi o wartość nagród dla gracza) a nie pchają Nam chłam i mamy się z tego cieszyć - bo nie płacimy, co jest nie prawdą - bo płacimy Naszym czasem a część jeszcze realną kasą.
No na tym czasie to IG pewnie najwięcej zarabia. Mogą wręcz pływać we wpłaconym czasie.
 

Midi67

Rozbójnik
No na tym czasie to IG pewnie najwięcej zarabia. Mogą wręcz pływać we wpłaconym czasie.

jeżeli nie wiesz jakie przełożenie ma ilość graczy i kliknięć w danej grze na możliwość sprzedaży reklam ... to OK zgadzam się z Tobą, ja jednak mam inne zdanie i wiem o czym piszę, gra zarabia nie tylko z kasy wpłacanej przez graczy, pozdrawiam

p.s. poza tym duża część firm oferujących gry to spółki giełdowe a jednym z czynników, ocenianych przez inwestorów jest to ilu graczy aktywnie klikających jest w stanie dany tytuł pozyskać, tyle w temacie Naszego czasu poświęcanego dla IG
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Dzisiaj zysk portalu oczywiscie z 3 bossa :) :rolleyes:
Ja robię iglicę pół na pół wojskiem/surowcami, moim zdaniem to rozsądne rozwiązanie, są walki które sie wygra na automacie prawie bez strat a są takie, gdzie nawet sterując wojskiem jest ciężko
//
niestety prawda jest taka, że Elvenar staje nudną grą z nudnymi Eventami w których nie ma już na nagród "must have". Budynki w eventach stały się żenujące biorąc pod uwagę to co było, np: drzewko vs miśki czy feniks ognia. Niestety dla Nas graczy, kiedyś twórcy coś atrakcyjnego stworzyli, dlatego nie powinni się dziwić, że teraz część graczy jest niezadowolona.

Wprowadzili Iglicę - było fajnie a co jest po zmianach => ze skrzynek wypadają 9/10 fragmenty, obcięli diamenty w skrzynkach, pozostawiając wykup tur na niezmienionym poziomie czyli de facto dokłada się do interesu - oczywiście można byłby to zrozumieć gdyby nagrody były warte zachodu za wysiłek, stracone wojo i surowce. Otrzymując nagrodę typu 10% portalówka za bossa na końcu 2 poziomu to jawny śmiech twórców w oczy graczy.

Uważam, że należy przestać klikać iglicę do czasu jej przebudowania.

Twórcy jak ostatnio widać umieją czerpać garściami z FoE to niech zrobią podobne nagrody (chodzi o wartość nagród dla gracza) a nie pchają Nam chłam i mamy się z tego cieszyć - bo nie płacimy, co jest nie prawdą - bo płacimy Naszym czasem a część jeszcze realną kasą.

Przykład - teraz na FoE jest event archeologiczny - budynek (sterowiec) znacząco wspiera rozgrywkę - czy to samo można powiedzieć o drzewku z majowego eventu na Elvenarze?

Jeżeli nic nie zmienią to faktycznie zostawię sobie miasteczko w Elvenarze (bo jest śliczne) a grał będę w FoE bo tam poziom wciągania gracza w rozgrywkę jest wielokrotnie lepszy niż obecnie w Elvenarze a dodatkowo obecna Iglica powoduje tylko frustrację a nie o to chyba w grach chodzi.

Niestety musze się zgodzić, że FOE ma w tej chwili o wiele lepsze eventy i o wiele lepsze nagrody.
Tam w daily są praktycznie odpowiedniki artefaktów naszych, są jeszcze te inne.
Natomiast ja się o majowy event żarłem na becie z wieloma osobami i nie wygrasz, bo CMom płacą za to, żeby na pustą szklankę powiedzieli, że jest pełna. Taka prawda. Natomiast tą dyskusje mozemy kontynuować w innym temacie bo tu jest temat o iglicy i sie zrobił offtopic.

Co do iglicy po raz 10 powtórzę, zmieniać nagrody sezonowo a nie ciągle to samo, albo wprowadzić sklepik iglicy na zasadzie handlarza z FOE

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nusion

Kapłan
Na stronie MinMaxgame.com został opracowany algorytm wielkości Oddziałów Iglicowych, na tej podstawie można śmiało stwierdzić, że poziomy cudów mają BARDZO DUŻY WPŁYW na rozmiar naszych armii w iglicy.

Formula.png

*SSSo - Wynik obliczeniowy jest równy wielkości naszego oddziału w 1-ej walce podczas rozpoczęcia 1-go poziomu Iglicy


Źródło
: https://minmaxgame.com/spire-squad-size-model-v3-0/

Ja sobie to właśnie dziś policzyłam dla mojego miasta na S3.
Mam nadzieję, że się nie machnęłam gdzieś ;)

Moja baza (czyli wielkość oddziału iglicowego w oparciu o obecne parametry mojego miasta)
3676,492

baza + 1 badanie (T)
3691,045
wzrost o 0,4%

baza + 1 poziom cudu (A)
3683,57
wzrost o 0,19%

baza + 1 powiększenie oddziału (S)
3653,23
spadek o 0,63% *

baza + 1 ekspansja premium (P)
3696,175
wzrost o 0,53%

baza + 1 ekspansja zwykła (V)
3705,649
wzrost o 0,79%

* ALE...
powiększenie oddziału wiąże się nierozłącznie z dodatkowym badaniem, więc:

baza + 1 powiększenie oddziału (S) + 1 badanie (T)
3667,7
spadek o 0,24%

W obliczeniach zaokrąglałam wszystko do max 3 miejsc po przecinku, w procentach do 2.
Nie mam bladego pojęcia, jak będzie to wyglądało w innych miastach u innych graczy.
Komuś się chce policzyć? ;)


EDIT:
Tak, żeby było jasne, mimo tych "spadków" robienie opcjonalnych badań na powiększenie oddziału to nieodwracalny błąd i należy omijać je szerokim łukiem!!!!!
 
Ostatnia edycja:

jakub357

Łucznik
Na stronie MinMaxgame.com został opracowany algorytm wielkości Oddziałów Iglicowych, na tej podstawie można śmiało stwierdzić, że poziomy cudów mają BARDZO DUŻY WPŁYW na rozmiar naszych armii w iglicy.
View attachment 1999
*SSSo - Wynik obliczeniowy jest równy wielkości naszego oddziału w 1-ej walce podczas rozpoczęcia 1-go poziomu Iglicy


Źródło
: https://minmaxgame.com/spire-squad-size-model-v3-0/
https://minmaxgame.com/spire-squad-size-model-v3-0/

Bardzo ciekawe dane.
To, co można z nich odczytać:
- poziomy Antycznych Cudów mają wpływ na poziom trudności w Iglicy, zwłaszcza jeśli ktoś ma je bardzo rozwinięte (0,01)
- wielkość bazowego oddziału odrobinę zmniejsza ilość wojsk wymaganą w walkach Iglicowych (0,004; oraz 0,01), chociaż wiąże się z badaniem technologii, o czym w punkcie niżej (też patrz powyżej: @Nusion)
- ilość wojsk w Iglicy najmocniej zależy od Drzewka Badań (dokładnie liczby zbadanych technologii) przy czym wszelkie badania dodatkowe (np. powiększenia oddziału) tylko zwiększają poziom trudności (1,004)
- kolejnym czynnikiem wpływającym na wymagane wojska w Iglicy jest ilość ekspansji premium (2,45; oraz 0,66), a także ilość zwykłych ekspansji (3,45; oraz 0,965)
 
Ostatnia edycja:
* ALE...
powiększenie oddziału wiąże się nierozłącznie z dodatkowym badaniem, więc:

baza + 1 powiększenie oddziału (S) + 1 badanie (T)
3667,7
spadek o 0,24%
Trzeba przy tym jednak pamietac, ze pomimo otrzymanego wyniku (czyli "spadek") badania na powiekszenie oddzialu maja negatywny wplyw na gre. Jesli wierzyc tej formule, to byc moze i sam oddzial iglicowy w zaawansowanych miastach sie zmniejsza, ale to tylko pozorna korzysc. W przykladzie @Nusion mamy spadek wielkosci oddzialu iglicowego o 0.24% (co jest pozytywne), tyle ze w tym samym czasie to samo badanie na powiekszenie oddzialu powoduje, ze mozemy szkolic o ok. 5-6% oddzialow koszarowych mniej (a to juz jest bardzo negatywne). Takze pod kreska powiekszenie oddzialu to i tak ZUO ;)

EDIT: napisalem ten post po to, zeby nikomu przypadkiem nie przyszlo do glowy robienie zaleglych badan na powiekszenie oddzialu w drzewku ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4408

Guest
Witam
Ten post kieruję głównie do osób które czasem zastanawiały się nad możliwością zapisu nagród z Iglicy Wieczności oraz nad tym jak jest ona zorganizowana. Gdzie i kiedy jakich nagród możemy się w niej spodziewać lub będziemy mogli mieć nadzieję aby się ich spodziewać. Od dziecka tak miałem że gdy dostałem nową zabawkę, jeden dzień intensywnie się nią bawiłem a sześć kolejnych, też intensywnie, rozkręcałem na części, sprawdzając co jest w środku i jak działa, więc ..."rozkręciłem" tym razem Iglicę Wieczności :D Ale do rzeczy .... Założenie było takie jak zapisać w formie tabeli w sposób w miarę czytelny i przejrzysty to co mnie interesowało. Zapisanie nagrody z danej skrzyni, kiedy pojawia się dodatkowa skrzynia, ewentualnych powtórzeń nagrody w zakresie danej osoby indywidualnie, oraz ich porównanie z drugą osobą wpisaną w tabeli. Nie było to proste zwłaszcza jeśli chodzi o formę ale po dłuższych przemyśleniach w końcu się udało. W tym celu sporządziłem tabelę w Excelu.

Tab-for-ig.png
Na powyższym przykładzie pierwszy poziom pozostaje nie wypełniony aby zobrazować jak wygląda czysta tabela. Drugi poziom jest wypełniony przez jednego gracza. Dopiero na trzecim poziomie Iglicy Wieczności tabela jest prawidłowo wypełniona danymi od dwóch graczy, łącznie z kosmetyką. Wpisane nagrody są przykładowe i zupełnie przypadkowe.

Jak to działa... ? Hmmm... w tym momencie mógłbym napisać że wszystko jest opisane w legendzie tabeli i chwila uwagi wystarczy aby to zrozumieć, najlepiej podczas zmagań w Iglicy Wieczności. Jednak przy założeniu że mimo to dalej znajdą się osoby które będą chciały psuć sobie wzrok czytając ten tekst, temat trochę rozjaśnię, mam nadzieję ;)

Tabela jest przygotowana dla dwóch graczy, X, Y. Umożliwia zapisanie lub odnotowanie tego o czym napisałem wyżej. Wszystkie skrzynie jakie pojawiają się w iglicy, ich zawartość, mamy opisane i ponumerowane u góry tabeli lub po jej prawej stronie. Są skrzynie które pojawiają się wiele razy za każdą bramą ( 1*,2*,3* x 12 sztuk, każda w całej iglicy ) Skrzynie powtarzające się na każdym poziomie ( 4*, 5*, 6* x 3 sztuki, każda w całej iglicy ) Oraz skrzynie niepowtarzalne, występujące tylko raz na każdym z poziomów iglicy ( Boss IV, B* x 1 każda ) Mając pogrupowane skrzynie i opisany sposób w jaki występują w Iglicy Wieczności reszta jest prosta. Od bramy do bramy poruszamy się w poziomie, trzymając się danego koloru ścieżki na której zawsze mamy cztery skrzynie. Pomijam skrzynie dodatkowe, o tym po tym ;) Przechodząc za kolejną bramę skrzynia końcowa ( czwarta ) w tabeli, przesuwa się w prawo ponieważ się zmienia, tak jak na obrazku. Nagrodę jaką otrzymaliśmy wpisujemy skrótowo pod danym rodzajem skrzyni, która powyżej naszego wpisu jest dokładnie opisana, wystarczy tam spojrzeć. Tym sposobem cały proces zapisu trwa sekundy w niczym nie utrudniając nam przyjemności lub nieprzyjemności ( nagrody ) podczas zabawy w iglicy. Teraz o tym o czym pisałem wyżej że będzie po tym :) Skrzynie dodatkowe. W tabeli jest to osobna grupa skrzyń opisanych skrajnie po prawej stronie. Kolor ścieżki pozostaje ten sam. Przykład z dodatkową skrzynią .... zaczynam iglicę, ubijam skrzynie 1*, nie ma, kolejną 2*, nie ma,...nie ma, nie ma :mad: Za kolejną bramą po ubiciu skrzyni 5*..ufff jest :p W tabeli przesuwamy się w poziomie po kolorze ścieżki do miejsca gdzie możemy to odnotować i wpisujemy 5* plus kolor skrzyni, np niebieska ( kolorowy prostokąt dla ułatwienia ) plus rodzaj nagrody, wszystko. Maksymalnie możemy wpisać na jednej ścieżce cztery dodatkowe skrzynie i nagrody u każdej z dwóch osób ( wersja optymistyczna ) Pozostała jeszcze kosmetyka ewentualnie, porównywanie nagród ich powtarzalność itp. To robimy już na spokojnie po zakończeniu iglicy i dokonaniu wpisów obu graczy ale przecież nie musimy ( opcja dla ciekawskich, jak ja ) Każdy z graczy X, Y ma wąską pionową kolumnę, indywidualny zapis powtórek nagrody, kolor czerwony. Szersza, pionowa kolumna między wąskimi, służy do porównania nagrody między graczami. Zielona kostka - różne, czerwona - identyczne nagrody. Gwiazdka przy numerach skrzyń służy jako dekoracja aby było wiadomo w oknach z dodatkowymi skrzyniami skąd została przepisana, równie dobrze może być tam sama cyfra. Gwiazdka przy zysku z portalu wyróżnia tą premię tylko ponieważ czytałem na forum uwagi odnośnie tej premii. To tyle w zasadzie. W powyższej tabeli chodziło o rzetelną informacje i maksymalną prostotę zapisu. Używając w zasadzie do edycji dwóch kolorów mamy pełny wzrokowy obraz bez zbędnego zgłębiania się w szczegóły. Tabela ma sens po jakimś dłuższym czasie notowania wtedy można wysnuć jakieś przemyślenia, wnioski lub nie. Przeglądając czasem forum zauważyłem że jest tu sporo fajnych osób które wnoszą swój wkład aby rozjaśnić lub wytłumaczyć mniej doświadczonym graczom jak to wszystko w grze funkcjonuje. Postanowiłem dołożyć tą mała cegiełkę od koleżanki i siebie mając skromną nadzieje że nie będzie za ciężka i nie będzie bolało jak na Was spadnie :rolleyes: Ja z koleżanką z bractwa notujemy sobie trafienia z ciekawości od dłuższego czasu testując też tabelę i funkcjonuje to bardzo fajnie. Tabela w arkuszu Excel z rozszerzeniem ".xls" jest zarchiwizowana do formatu ".zip" i dostępna poniżej. Są tam dwie tabele jedna jest wypełniona jak na zrzucie jako przykład, druga poniżej całkiem czysta z wpisaną datą kolejnej Iglicy Wieczności. Później wystarczy pierwszą skasować a drugą sobie skopiować niżej w tym samym arkuszu dowolną ilość razy. Jeśli znajdą się chętne osoby aby ją przetestować to na spokojnie mogą sobie arkusz pobrać, dowolnie edytować, zmienić pod własne potrzeby. Post starałem się napisać trochę na wesoło w sobotni poranek dla dobrego nastroju, pozdrawiam :)
 

Załączniki

  • Iglica-tabela-nagród.zip
    14,2 KB · Wyświetlenia: 16
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry