• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Iglicy Wieczności i równowadze gry

Osteres

Zwiadowca
Przecież Cuda na wyższe poziomy to RAJ... dla Multikontowców. Nie widzę celu ich podnoszenia za tak beznadziejne statystyki i ładowania tysiące PW. Ale oczywiście niby wszyscy o Multi wiedzą ale nikt nic z tym nie robi. Oczywiście nawet jest mówione, że wolno mieć kilka kont... Tylko, że jak te konta pompują setki PW w główne konto to już nie jest złamaniem regulaminu??? Grać się odechciewa po prostu takiej gry, gdzie popierane są Multikonta. Gdzie tu jakiś balans? Serio... Istnieje? Ja go jakoś nie widzę.
A Iglica jak to Iglica do łatwych nie należy i spora część osób ma z nią kłopot.
Zysk Portalu nagroda z Bossa i skrzynek gdzie wypada ciągle? I co to za nagroda... Mam ich setki i co? Nie mogę użyć bo nowa rasa daje możliwość dopiero na ostatnim etapie.
Więc po co one są? Żeby wkurzać wszystkich? No to gratulacje bo się IG to udaje z pewnością.
Gdzie tu przyjemność z gry i relaks??? A gra taka była na początku. Przyjemnie się w nią grało. Po prostu się chciało w nią grać a teraz tylko irytuje. :mad:
 

DeletedUser3975

Guest
Osti, nie narzekaj, tylko zakładaj multikonta, będzie Ci o wiele lżej ;)

Oczywiście żartuję. Sama mam tylko jedno, bo tak chcę i czuję się z tym dobrze, choć mam przez to pod górkę, to zdaję sobie sprawę, że wszystko to zawdzięczam swojej czasochłonnej, aktywnej pracy + wsparciu Bractwa. Dla mnie posiadanie kilku kont, to pójście na łatwiznę, bo tak można/jest przyzwolenie i sorry, ale nie ma w tym nic z "fair play".
 

DeletedUser3033

Guest
oki coś napisze ale zastrzegam że to nie jest namawianie kogokolwiek na takie zachowanie
lecz napiętnowanie i bez opisu nie da się przekazać info
to tylko przykład mam tylko jedno konto jak bym miał więcej to bym się wykończył nerwowo;)
i to chyba jedyny sposób walki z multi lecz o przeciwnym działaniu
np:
masz 1główne konto na s1 i multi na s2
ktoś ma 1główne konto na s2 a multi na s1
kto chce już widzi a kto nie to trudno pomyślmy do czego to zmierza ?
chcieć to znaczy móc kto chce to ma prawda ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
ALe cos w tym jest ze gra zrobila sie nudna, przewidywalna i do bolu schematyczna, widze po tym jak ludzie koncza gre na wszystkich swiatach, jak niektorzy odchodza gdzie indziej, albo kasuja miasta bo maja dosyc. Ostatnio jeden z 2 co mial miasto prawie 800k poprostu wykasowal wszystko i skonczyl grac. Na 1 tez widze w bractwie co gram wielkie zniechecenie i zmeczenie ta gra. Zrobienie z eventow parodii tego co bylo tez nie pomaga. Nie wszyscy mieli farmy studni, bo wiele osob dalej gra na jednym swiecie nie posiadajac nawet miast na dwoch innych. Zgadza sie byly/sa miasta pod diamenty, bo sam mam takie dwa, ale tylko jeszcze przez 60 dni i koniec z studniami. A co do wydwania pieniedzy na diamenty, nie wiem jak trzeba byc pogrzanym zeby wydac 200zlotych ktore daja 8k diamentow w promo 16k, ktore starczy na moim etapie na 2 ekspansje. Zero dostosowania cen, zero naprawde fajnych promocji, raz zrobili 20% na ekspansje. WIelie halo. Iglica i diamenty z niej to rzuczenie na zasadzie macie tutaj ochlapy zebyscie nie krzyczeli ze zabralismy studnie. Co to jest 500 diamentow tygodniowo? zakladajac 2 poziom nagrod na 3 swiatach? To nawet nie sa drobne to kpina. Nawet nie chce mi sie juz pisac o tej cudownie szanse na 500 z akademii, nie wiem jak oni to ustawili ale odkad weszlo na 3 swiatach dostalem uwaga cale 2x. Na pewnie juz dziesiatki jesli nie setki losowan lacznie. Gram juz tylko z przyzwyczajenia z tego ze jeszcze mnie trzyma to ze chce zrobic 1mln punktow i podbudowac cuda do 30, ale jak to osiagne to pewnie oleje calkowicie ta gre.
 

Vito Andolini

Zwiadowca
Sa slabsze bractwa w ktorych wiekszosc graczy jest slabo rozwinietych .Czesc wybija sie ponad przecietnosc ale bractwo nie ma szans na zrobienie 10 skrzynki w turnieju a tylko w niej jest krolewska renowacja.Mysle ze bardzo dobrym rozwiazaniem byloby zamienienie zysku portalu na krolewska renowacje jako nagrode za przejscie calej iglicy.Wielu takich graczy ucieka wlasnie dlatego do innych bractw silniejszych aby zdobyc renowacje a tak mieliby alternatywe.Dalo by to wieksza szanse na rozwoj slabszych bractw.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Sa slabsze bractwa w ktorych wiekszosc graczy jest slabo rozwinietych .Czesc wybija sie ponad przecietnosc ale bractwo nie ma szans na zrobienie 10 skrzynki w turnieju a tylko w niej jest krolewska renowacja.Mysle ze bardzo dobrym rozwiazaniem byloby zamienienie zysku portalu na krolewska renowacje jako nagrode za przejscie calej iglicy.Wielu takich graczy ucieka wlasnie dlatego do innych bractw silniejszych aby zdobyc renowacje a tak mieliby alternatywe.Dalo by to wieksza szanse na rozwoj slabszych bractw.
Królewska Renowacja jest w 4, 6, 8, 9 i 10 skrzynce. Może miałeś na myśli schemat?
Schemat w III bossie to byłby dobry pomysł i pewna całościowa koncepcja, skoro po pokonaniu I bossa mamy szansę na Magiczną Rezydencję, po II bossie szansę na Magiczny Warsztat, to po III powinien być schemat. Już to zresztą ktoś pisał. 5% szansy to nie byłoby tak wiele, żeby załamać finanse IG, a zresztą pewnie więcej osób by startowało wtedy w Iglicy i wydawało również diamenty.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm pomysł ciekawy lecz nic nie zmieni w słabszych bractwach
nom czemu bo to skutek budynków ewolucyjnych może nie wszystkich ale feniks ognia i niedzwiadki
po tej głupocie co wystarczyło ograniczyć ilość tych budynków do zdobycia w evencie
większość nowych graczy gra wojem nie mając szans na rozwój bo inni grają wojem i jakie wyniki robią :)
tak dla nowych graczy wy nigdy takiego wyniku nie zrobicie chyba że się powtórzą te eventy
 

Vito Andolini

Zwiadowca
Tak mialem na mysli schemat i sadze ze jednak zmienilo by to w bractwach bo mnie ucieklo z tego powodu juz pare osob i wyraznie pisaly ze w silniejszych bractwach maja mozliwosc rozbudowy zdobytych wczesniej budynkow eventowych dzieki 10 skrzynce.
 

DeletedUser3033

Guest
może i masz racje nie przeczę ale to tylko umocni silniejsze bractwa a słabsze upadną
w bractwie wszyscy powinni pracować na wspólną korzyść dla wszystkich w bractwie
jeśli ktoś zmienia na tej podstawie bractwo to może lepiej ja mogę być nawet w słabszym bractwie
i jestem pewien że odrobina chęci i 10skrzynka jest w zasięgu
równowaga to nie wspieranie najsilniejszych im pomoc jest nie potrzebna ;)
 

DeletedUser3033

Guest
a popatrz ja nie mam ani jednego ...
czemu ?
te budynki powinny być zlikwidowane odgórnie wszystkie ewolucyjne
zresztą tak z swojego przykładu chyba event walentynkowy zrobiłem większość zadań miałem chyba ze 3k tych pkt
lecz jakoś nie wydawałem bo nie było na co ostatniego dnia miałem już to zrobić lecz 30min i nie zdążyłem pkt przepadły 0 nagród
tak to moja wina wiem i w sumie nic nie straciłem może tylko mase nerwów
 
a popatrz ja nie mam ani jednego ...
czemu ?
Bo nie zrobiles doslownie nic, by je zdobyc. To nie zadna zlosliwosc - sam wielokrotnie o tym pisales.
te budynki powinny być zlikwidowane odgórnie wszystkie ewolucyjne
To, ze nie pasuja do stylu gry niektorych graczy nie znaczy, ze innym sie nie przydaja. Tak samo ci, ktorzy zupelnie swiadomie z nich zrezygnowali, nie powinni teraz miec za zle innym graczom, ze na nich skorzystali i dzieki nim jest im teraz latwiej. Jakos mlodzi gracze bardzo chwala sobie Feniksa i jest im dzieki temu latwiej. Dlaczego niby ktos mialby im go teraz zabrac ? Nie widze ani jednego sensownego powodu.
 

Koval92

Kapłan
Tak mialem na mysli schemat i sadze ze jednak zmienilo by to w bractwach bo mnie ucieklo z tego powodu juz pare osob i wyraznie pisaly ze w silniejszych bractwach maja mozliwosc rozbudowy zdobytych wczesniej budynkow eventowych dzieki 10 skrzynce.

W FOE renowacja jest jednym przedmiotem (tak jak u nas czar), rzuca się ją na budynek i pozwala na renowację budynku do rozdziału, w którym jesteśmy, od razu przeskakując wszystkie rozdziały do przodu. Nie rozumiem, dlaczego w Elvenarze zrobiono z tego jakiś przedmiot w liczbie mnogiej, w ilościach po prostu śmiesznych, strasznie ciężki do zdobycia i niedostępny w eventach. Tego powinny być tony rozdawane bo nie idzie poulepszać nic w rozsądnym tempie, uwierz mi mam bractwo 10-skrzynkowe i wydaje diamenty, żeby ulepszać bo dalej mam budynki z silnych zestawów w rozdziale leśnych elfów gdzie normalnie kończę 16 rozdział
 

DeletedUser3033

Guest
chris07070707
może nie miałem czasu ?
chcieć a móc to dwie różne sprawy mylę się ?
przed chwilą w innej grze w turnieju tu to raczej event zająłem 6 miejsce w grupie oprócz nagród pobocznych za miejsce zdobyłem 100sztuk waluty premium
nie martwię się bo jak tylko się zaloguje wyskakuje komunikat i mogę odebrać nagrody jakie zdobyłem można ?
edit :
już nie chce mi się klepać nowych postów ta gra tamtej nie dorównuje do pięt
w tym samym czasie jest kilka turniejów jak i kilka eventów ale koloryzujcie dalej :)
tak gracze na własne życzenie postanowili nie posiadać 10 feniksów ognia czy niedzwiadków bo tak o_O
jak to bezsensownie brzmi ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
@chris07070707
może nie miałem czasu ?
chcieć a móc to dwie różne sprawy mylę się ?
przed chwilą w innej grze w turnieju tu to raczej event zająłem 6 miejsce w grupie oprócz nagród pobocznych za miejsce zdobyłem 100sztuk waluty premium
nie martwię się bo jak tylko się zaloguje wyskakuje komunikat i mogę odebrać nagrody jakie zdobyłem można ?
@Shadows Dragon Tak mylisz się ;) Ci co chcieli to mają a Ci co nie chcieli mają to co chcieli, czyli nic. Wszak dla chcącego podobno nie ma nic trudnego. U nas też po zakończonym turnieju przy logowaniu wyskakuje komunikat o wygranych nagrodach... można?.
 

djmags14

Rozbójnik
To, ze nie pasuja do stylu gry niektorych graczy nie znaczy, ze innym sie nie przydaja. Tak samo ci, ktorzy zupelnie swiadomie z nich zrezygnowali, nie powinni teraz miec za zle innym graczom, ze na nich skorzystali i dzieki nim jest im teraz latwiej. Jakos mlodzi gracze bardzo chwala sobie Feniksa i jest im dzieki temu latwiej. Dlaczego niby ktos mialby im go teraz zabrac ? Nie widze ani jednego sensownego powodu.

Prawda jest taka, że niektóre budynki ewolucyjne dosłownie zniszczyły balans gry. Nikt nie zapracował na nie. Oczywiście, wielu natrudziło się wykorzystując głupotę osób odpowiedzialnych za mechanikę gry. Ale ten trud był tylko czasowy i oczywistym jest, że chodziło o wykazanie niepoprawnych założeń ludków przygotowujących event. Jednak dany etap został już zamknięty. Dlatego jak ktoś nadal posiada owoc tego trudu i oczywiście z niego korzysta to dla nowych graczy jest tak jakby grał w zupełnie inną grę. Ma coś co w pewnych płaszczyznach gry daje tak wielką skalę korzyści, że nawet nie ma z czym jej porównać.

Nie będę się pastwił, ale ostatnio za diamenty można było kupić oddziały wojskowe. Wydawca gry stwierdził, że może to zrobić każdy tylko musi wydać diamenty. Ile diamentów musiał wydać nowy gracz, aby zorganizować sobie taką ilość oddziałów, która pod względem odniesionych korzyści na jego poziomie gry równoważyłaby efekt karmienia budynku ewolucyjnego gracza, który wcześniej bardzo się natrudził? Ups, a może korzystanie z efektów wcześniejszego trudu teraz nazwiemy pracą? Z pewnością musi być ona bardzo ciężka. ;) W tym ujęciu rozmawiamy o dwóch innych grach.

Jeśli nagrody w eventach dają czasowe korzyści to w dłuższej perspektywie jest to sprawiedliwe. Np można otrzymać budynek, który coś daje i przyczynia się do szybszego rozwoju, ale nie powoduje trwałą zmianę mechaniki gry. Z tego powodu gracze, którzy do tej pory nie natrudzili się powinni dostać taką możliwość, aby mieć możliwość grać w tą samą grę. Jednak niektórzy mogli zrobić to już rok temu, ale z różnych przyczyn postąpili inaczej. Z drugiej strony takie działanie byłoby utwierdzeniem Wydawców w ich rozumowaniu, co normalnego człowieka przyprawia o dreszcze.

Dlatego pomysł o usunięciu budynków ewolucyjnych jest dobrym rozwiązaniem. Ale, aby było to sprawiedliwe trzeba zastosować następujący wzór: trud włożony w zdobycie budynku minus już odniesione korzyści. Niestety zdecydowana większość byłaby na wielkim minusie i może nawet nie chciałaby już grać w tą grę, która obecnie jest dostępna dla reszty :cool:

Ostatnie zmiany w Iglicy są złe. Po co w ogóle zostało czekanie na następny etap? Co te czekanie ma powodować? Chodzi o to, aby gracz który nie miał czasu, aby wcześniej poklikać użył jednak przyspieszaczy? Czyli tak jakby nie otrzymał części nagrody. Skala losowość jest ogromna. Nie chodzi tylko o negocjacje, ale i możliwe nagrody do zdobycia. Różnica pomiędzy kosztem przejścia danego piętra nijak ma się do możliwych do zdobycia na nim nagród (3 piętro jest po prostu niedowartościowane). Ilość potrzebnych materiałów do negocjacji jest też bardzo różna. Wystarczy porównać konto z rozdziału XVI, które ma jeszcze kilka budynków z eventu z takim z rozdziału III, gdzie Iglica (i to z 3 piętrami) jest już dostępna. Tam cały pasek monet i narzędzi przy idealnej negocjacji czasem nie wystarcza do zaliczenia pierwszych 8 przeciwników. A co dalej? Większość wypowiadających się graczy ma wojska w nieograniczonej ilości, ale są i tacy, którzy pod względem mechaniki grają w zupełnie inną grę i teraz dzięki pozornej równowadze są na jeszcze bardziej przegranej pozycji. Brawo Wydawcy gry!
 

SlodkiElf

Wędrowiec
A kto powiedział że gra będzie przewidywalna od A do Z, że rozpoczynając ją będzie można bez wysiłku, wyobraźni zaplanować ja sobie od pierwszego do ostatniego rozdziału? Wg mnie właśnie, żeby gra nie była nudna, skostniała i niereformowalna powinni wrzucać co jakiś czas coś, co ją w mniejszym bądź większym stopniu zmieni. Zawsze można się dopasować, trzeba tylko trochę chęci.
 

SlodkiElf

Wędrowiec
Rozumiem to, ale chcąc aby było sprawiedliwie i aby wszyscy tzn starzy i nowi gracze mieli po równo, trzeba by pozostawić grę niezmienioną na etapie na jakim była na samym początku. Budynki ewolucyjne zgodnie z proponowanym pomysłem należało by zabrać, a kolejne nowe eventy musiały by mieć do wygrania co najwyżej budynki z pop kulturą.
 
Do góry