• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Brzasku Feniksa

Deleted User - 198835

Guest
No to kicha - za dobrze mieliśmy , bo 2 w jednym - odznaka i fragmenty zaklęć :(
Ale mi zbiera się i tak sporo pewnych zaklęć , to mogę je zużywać , a "czarować" umiem - jakoś mi to wychodzi bez trudności :) ;)
 

Ovocko

Rycerz
Jak ktoś ma ochotę to poniżej tabelka z kosztami i potencjalnymi szansami na dodatkową walutę.
Kolorkami nie należy się sugerować, wskazują jedynie zakres od najtańszej (ciemna zieleń) do najdroższej (czerwony) skrzynki pod kątem ilości zdobytych z nich piór, bez uwzględniania szans na zdobycie dodatkowej waluty ;)

1649189206109.png
 

Ovocko

Rycerz
Ja bym się jeszcze zastanowił nad opłacalnością pod kątem dodatkowej waluty. Ale to juz trochę zależy od tego na jakie ryzyko chce pójść konkretna osoba.
No i warto pamiętać, że nie zawsze mamy te najoptymalniejsze skrzynki dostępne. Np. ja miałem dziś w dwóch pierszych losowaniach układ typu 65, 36, 33. Nic tylko brać... :D
 

Serengeti

Szef kuchni
Ja bym się jeszcze zastanowił nad opłacalnością pod kątem dodatkowej waluty. Ale to juz trochę zależy od tego na jakie ryzyko chce pójść konkretna osoba.
No i warto pamiętać, że nie zawsze mamy te najoptymalniejsze skrzynki dostępne. Np. ja miałem dziś w dwóch pierszych losowaniach układ typu 65, 36, 33. Nic tylko brać... :D

Pewnie :)
Na liście pierwsze jest 65 :)
 

Poziomek

Rycerz
no szkoda ze nie mozna uzyc 'kola ratunkowego' i ponownie zakrecic.. Z braku laku jak poprzednio biore najwyzsza dostepna ze wzgledu na najwieksza ilosc waluty:)
//
jak ktos jest napalony na ten budynek to moze z odrobina RNG pojawi mu sie taka oferta elve.jpg

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nusion

Kapłan
Ja chce 2 cale i trzecia podstawke, ale dopiero sie okaze, czy to bedzie mozliwe. Lista nagrod konczy sie na drugiej podstawce + bodajze 2 artefakty, ciekawe, czy to juz definitywny koniec nagrod glownych.

Na pewno będą kolejne. Jak się przechodzi do kolejnych stron z nagrodami, to ilość wszystkich stron rośnie. Ja na becie mam już 7 stron. Teraz widać już 2 podstawkę i 6 artefaktów :)

1649243067321.png
 

stapa11

Rozbójnik
kwestia odpowiedniego zaplanowania
Ja te posty Charlene i Nusion 10x przeczytałem i mam już połowę zadań skończoną, przerabialiśmy to w poprzednim evencie.
Zadań głównych jest 72, zakładając, że po 50 fioletów, daje 3500 fioletów. Do losowania 1 piórka min 25 fioletów, 140 piórek
do tego 30 dni po 30 fioletow przez 25, jakies 40 piorek, z zadan dziennych i zbieractwa, no moze 200 piorek.
9 kroków - 5 rozbudowy, Plus 2 rozszerzenia z kolejki zadan.
ledwie jeden cały feniks, tak szacunkowo
 

Ovocko

Rycerz
@stapa11 - z zadań jest 4104 waluty do ugrania (+ to co da feniks popielaty jeśli ktoś ma), z dziennych 770 (35 x 22 dni), z miasta mniej więcej drugie tyle. Czyli około 5500 waluty + 200 z zadań i kolejne 100 z newslettera
Przy odrobinie szczęścia w losowaniach można z tego wyciągnąć cały budynek + drugi + 1 artefakt. Reszta to kwestia albo zapasów diamentów, albo kupowania tych diamentów za kasę.

I to raczej grubszą, bo nawet licząc, że będziesz miał szczęście w losowaniach (1 artefakt do drugiego budynku) i wpadniesz do złotej ligii (2 artefakty) to nadal trzeba uzbierać jeszcze 6 by mieć drugi budynek na maks.
Licząc że średnio wychdozi 500 waluty na etap (czyli 1000 waluty na artefakt) to trzeba wytrzasnąć 6000 waluty. Przy cenach ze sklepu to jakieś 25 tys. diamentów ;)

No powiedzmy że mniej, bo pewnie wpadnie jakaś waluta z losowań za kupioną walutę, można też liczyć na artefakty w przygodzie (wtedy trzeba już zdobyć nie 6 a tylko 4), ale nadal sporo.
Nawet się zastanawiałem czy nie powalczyć o dwa budynki, ale na razie wychodzi mi że musiałbym zainwestować prawdziwą kasę. Oswajam się więc z myślą że zostanę tylko z jednym. Jakby szło o kupno za parędziesiąt PLN to pewnie bym się skusił, ale jest spore ryzyko że przy mało korzystnych losowaniach musiałbym zainwestować sporo więcej.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Zużyłem 1400 waluty i trafiłem jedną daily więc pozdro xD Problemem jak zwykle skończona ilość zadań (kto więcej diaxów ten wygrywa, 0 wyzwania) i słaby system zdobywania nagród daily. Ale to już 20 raz więc nieważne, skupiam się na głównych nagrodach.
 
Problemem jak zwykle skończona ilość zadań
To i tak lepiej, niz w tamtych eventach, w ktorych liczba zadan byla nieskonczona. Wtedy doslownie nikt nie byl zadowolony. Ani ci, ktorzy zdobyli mniej (z oczywistych powodow), ani ci, ktorzy mieli wiecej (bo inni mieli do nich ogromne pretensje). Lepiej juz taki event jsk teraz z dobrym budynkiem, gdzie za rozsadna ilosc diamentow mozna miec druga sztuke. U mnie beda to zaoszczedzone diamenty z gry, ktorych zapas czekal wlasnie na taka okazje. Wiecej Feniksow beda miec prawdopodobnie tylko ci, ktorzy zdecyduja sie je kupic i swietnie - tym razem nikt nie bedzie mial watpliwosci, ze szanse byly rowne dla kazdego.
kto więcej diaxów ten wygrywa,
I bardzo dobrze, obaj pamietamy jak bylo za czasow "kto zrobi ponad 2000 zadan, ten wygrywa".
 

Koval92

Kapłan
To i tak lepiej, niz w tamtych eventach, w ktorych liczba zadan byla nieskonczona. Wtedy doslownie nikt nie byl zadowolony. Ani ci, ktorzy zdobyli mniej (z oczywistych powodow), ani ci, ktorzy mieli wiecej (bo inni mieli do nich ogromne pretensje). Lepiej juz taki event jsk teraz z dobrym budynkiem, gdzie za rozsadna ilosc diamentow mozna miec druga sztuke. U mnie beda to zaoszczedzone diamenty z gry, ktorych zapas czekal wlasnie na taka okazje. Wiecej Feniksow beda miec prawdopodobnie tylko ci, ktorzy zdecyduja sie je kupic i swietnie - tym razem nikt nie bedzie mial watpliwosci, ze szanse byly rowne dla kazdego.

I bardzo dobrze, obaj pamietamy jak bylo za czasow "kto zrobi ponad 2000 zadan, ten wygrywa".

No w sumie. Po prostu szkoda, że event sie kończy tak szybko i jest ta blokada. Ja oszczędzam teraz diaxy na jakiś zestaw bo poprzedni mi pokazał, że warto, artefakty będą jeszcze do zdobycia i podstawki pewnie też tak jak ostatnio w zimie. Liczę tak po cichu, że na jesień dadzą do kupienia kirita/kraraka czy coś.
 

Ovocko

Rycerz
No dobrze... jestem po turnieju z nowym feniksem (na razie 4% mocy).

Pierwsze wrażenia - efekt feniksa jest - przynajmniej na aplikacji - pokazany mało czytelnie.
Po zakończonej walce widać "siarkowe" (żółto-zielone) obłoczki nad informacją z ilością wojska w oddziałach które miały straty, a ilość wojska się zmienia na wyższą. Dzieje się to tak szybko, że ciężko jest sobie porównać ile tak naprawdę zwrotu otrzymaliśmy. Nie mówiąc o tym, że czasem (tak naprawdę dość często) nawet i tych obłoczków nie widać tylko od razu dostajemy wynik powiększony o efekt feniksa. Trudno jest więc ocenić ile tak naprawdę dostaliśmy zwrotu - o ile tam gdzie straty były wyższe niż efekt feniksa można to sobie na piechotę policzyć, to np. jeśli mamy 100% oddziału po walce nie bardzo wiadomo czy to dlatego że nie miał strat, czy po prostu feniks zwrócił całość? itd.

Postanowiłem więc porównać swój wynik w obecnym turnieju z przeciętnym wynikiem z poprzednich turniejów eliksirów.
Teoretycznie teraz zrobiłem 7 prowincji więcej niż zazwyczaj, ALE od ostatniego turnieju eliksiru dość mocno zmieniły się poziomy moich cudów - np. klasztor podniósł się o co najmniej 5 lvl, podobnie ropuchy, kuźnia poszła w górę o 10 lvl (w eliksirze używam zarówno ciężkich strzelających jak i ciężkich). Również wydajność produkcji wojska wzrosła (iglice/źródła/akademia podniosły się o 2lvl każdy), więc już na starcie dysponowałem wojskiem zarówno silniejszym, jak i większą ilością niż w poprzednich turniejach. I to było widać, bo tam gdzie miałem straty nawet przed zwrotem z feniksa (a przynajmniej tam, gdzie zdążyłem to zauważyć) były one raczej niższe niż zazwyczaj.

Summa summarum, patrząc na efekty feniksa w tych prowincjach, w których udało mi się je zauważyć, szacuję że sam feniks pozwolił mi na zrobienie 2-3 prowincji więcej, czyli z grubsza podobnie do tego co sobie wcześniej obliczałem

To jednocześnie i dużo i mało.
Mało, bo dwie, nawet trzy prowincje więcej w turnieju jakoś szału nie robią.
Dużo, bo jak porównam sobie ilość wojska potrzebną do zrobienia tych 2-3 prowincji i zestawię to z moimi możliwościami produkcyjnymi, to wychodzi mi że efekt jest porównywalny do circa 5 dni pracy 1 brunatnego.
Średnio, bo licząc to moimi wydajnościami produkcyjnymi podobną ilość wojska uzyskałbym zużywając 10-12 przyśpieszaczy 5h (zakładając nakarmione 2 brunatne, ale te mam nakarmione non-stop). No i szkoląc wojsko na przyśpieszaczach jestem w stanie dorobić dokładnie te jednostki, których mi do danej walki potrzeba, a przy feniksie to już tak nie działa, chyba że walczymy tylko jednym rodzajem wojska.

Tak naprawdę coś więcej będę w stanie wywnioskować dopiero przy kolejnym cyklu turniejów, kiedy będę w stanie porównać wyniki przy tych samych poziomach cudów, żeby wyeliminować wpływ zmian spowodowanych przez ich rozbudowy.
Chyba że ktoś wpadnie na pomysł jak skutecznie ocenić ile sztuk wojska zwrócił feniks z każdej walki. Nie wiem, może na przeglądarce jest to pokazane w bardziej przyjazny sposób?
 
Ostatnia edycja:
Do góry