• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Aktualizacja 0.30 opinie

  • Rozpoczynający wątek Reynevan
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser363

Guest
Stwórz budynki, które zachęcają do puszczania częstszych produkcji. Stwórz zadanie, które zachęca do rzadszych produkcji. Seems legit.

Ja, jako gracz gdzieś w środku stawki nie widzę żadnej poprawy w tej aktualizacji, tylko mnóstwo drobnych błędów, w tym technicznych. Takie rzeczy jak pojawianie się sprawdzonych już powiadomień jako nowe powiadomienia i podobnie sprawdzonych i przeczytanych wiadomości jako nowe jest nieco irytujące. Mapa się ładuje jeszcze wolniej.

Przynajmniej wiadomo kiedy się pojawia aktualizacja, jeśli człowiek zapomni. Wszystko zaczyna chodzić gorzej i pojawiają się nowe błędy.
 

DeletedUser

Guest
Sam fakt, że wrzucono cuda na końcu drzewka 4 ery, przez co zablokowano rozwijanie już napoczętych techów w erze 5 i 6 sprawiło, bez jakielkolwiek informacji dla graczy, że dziś ludzie w bractwach i pewnie w supporcie zasypali innych pytaniami że jest błąd :D Mnie żona także pytała co się stało, bo u niej w bractwie się skarżyli na chacie, że nie można techów rozwijać :D Jeśli się robi zmiany, to warto ruszyć głową czasem i przygoować graczy na to. Gra jak cięła tak tnie jeszcze gorzej, Ogólnie ludzie żeby problem produkcji rozwiązać postawią dodatkowo kilka Warsztatów na 1lvl i będą na nich ustawiać Ulepszone narzędzia. Czysto pod questy powtarzalne z Monetami. Szach-mat. Kolejny raz Was gracze w bambuko zrobią i zapędy mające utrudnić grę zdadzą się psu na budę, a tylko utrudnicie normalnym graczom grę oraz zniechęcicie do częstszych wizyt. Te pomysły są bowiem kontrproduktywne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mikekun

Rozbójnik
thek, uczuliłem już wersji 0.29 aby osoby sprawdzały czy nie mają przez przypadek nowej technologi do odkrycia w drzewku aby móc iść dalej. Też na testowym byłem zaskoczony, co się stało że gra stanęła z rozwojem, a to przez nowe badanie. Zresztą twórcy powinni opracować ten problem troszkę inaczej, czyli jeśli ktoś odkrył już wcześniej Zaawansowany Zwiad, to automatycznie powinien mieć odkrytą technologię Antyczne Cuda, aby bez przeszkód móc dalej awansować. Takie bawienie się w nowe badanie, całkowicie psuje sens rozgrywki.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
@Mikekun jak dla mnie ten tech powinien być całkowicie opcjonalny i niezależny od fabuły. Tak jak do tej pory był. Przez taką machlojkę jak dziś sprawili, że budowa interesującego nas cudu będzie jeszcze trudniejsza, bo trudniej będzie uzyskać runę potrzebną. Co mają teraz powiedzieć gracze, którzy są mocno do przodu, a prowincji na tony już zrobili i szli do cudów krasnoludzkich? Przecież w tym momencie wszelkie prowincje zakończyć to już trudność duża, a nagle jeszcze są zmuszeni tracić runy na cuda elfie/ludzkie, które celowo omijali do dziś, by szanse na run krasnoludzkiego cudu, jaki chcą, były wyższe. Jak takie osoby już pod koniec 5 czy 6 ery mają nadrobić te straty? Przecież osoby które dopiero teraz są w 4 erze i przechodząc do 5 będą miały masę prowincji wciąż do podbicia. Do czasu dojścia do cudów krasnoludzkich zdobędą minimum 50 prowincji, czyli tyle run są do przodu. A co mają powiedzieć Ci już pod koniec 6? Oni runów za prowincje zdobyte pomiędzy przesuniętym techem cudów elfich/ludzkich a obecną pozycją w drzewku już nie odzyskają, a dodatkowo runy będą wpadały do cudów ludzkich/elfich. Ten kto o takim obrocie spraw nie pomyślał wprowadzając tę zmianę, nie może być inaczej nazwany niż bezmózgiem. W ten sposób bowiem twórcy gry karzą niewinnych graczy za swoje błędy i niedopatrzenia. Po prostu ręce opadają, gdy się człowiek patrzy na coraz to nowsze pomysły, które w zamierzeniu twórców miały poprawić rozgrywkę, a de facto ją rozwalają.

O tym, że mogli komuś zawalić tą decyzją rozwój nie wspominam. Przecież ludzie zbierali PW na określony tech zapewne. Jeśli nie ekspansję, to przykładowo manufakturę bonusową. Sam jestem w sytuacji, gdy akurat robiłem ekspansję, by przesunąć budynek kulturowy i zrobić miejsce na rezydencje, gdyż kończy mi się miejsce i nie mam już jak nowych budynków wcisnąć. Zmuszenie mnie w tym momencie do wydania 75 PW na elfie cuda to zatrzymanie mnie w rozwoju na 3 dni. Jeśli ktoś dodatkowo nie ma już populacji na upgrade budynków, a wszystkie rezydencje ma na maksymalny poziom podniesione, to mu Robotnicy stoją i nie mają co robić. Więc jest w jeszcze gorszej sytuacji.

Czy naprawdę osoby odpowiedzialne za takie pomysły nie mają jakiegokolwiek wglądu w sytuację na serwerach? Może ktoś powinien im w ten łeb tak przyfandzolić, by zakryli się nogami. Za te idiotyczne pomysły jakie przez kilka ostatnich aktualizacji widzą wszyscy gracze. Jeśli twórcy chcą iść na wojnę z graczami to niech się potem nie dziwią, że ci drudzy odchodzą z gry. Ale kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
Wydaje mi się, że wprowadzono pewną zmianę, korzystną dla graczy: budowa/podniesienie poziomu Odlewni Miedzi trwa krócej: 5:17 z poziomu 3 na 4 i 4:58 z 2 na 3. Nie mam odlewni poziomu 1. Zbudowanie 1 poziomu od zera: 4:31. To są wszystko czasy ze zmotywowanymi Robolami.
Przedtem, jak kojarzę, to były czasy ~7h z hakiem. Ze zmotywowanym Robolem oczywiście.
 

DeletedUser

Guest
@Fredek z Fabryki Kredek Ale co daje te kilka godzin na budowę krócej, skoro nadal mamy po kilka miedzi za 3 godzinną produkcję? Wymagania budynków i techów zaczynają się zaś od kilkuset miedzi z reguły. Przy standardowych 6 manufakturach ile czasu zajmie najtańszy, czyli ekspansja z 500 miedzi? 6 x 8 = 48/3h, co daje w zaokrągleniu 11 cykli. Niby mniej niż 2 dni, ale niewielu ma czas by pilnować tego w ten sposób. W użyciu więc będą cykle 9- i 24-godzinne, a te już nie dają tyle i zbieramy kilka dni w takim wypadku na najtańszy tech. Zaznaczam raz jeszcze - na najtańszy. By upgrade'ować na 3 poziom Manufakturę granitu, taka 3-godzinna produkcja to także za mało :) By samą Manufakturę miedzi na 2 poziom podnieść to także 2 razy 3-godzinny cykl 6 Manufaktur miedzi :D
 

DeletedUser110

Guest
Ja tego tak szczegółowo nie przeliczałem. Zauważyłem fakt, a nie zwróciłem nawet uwagi, czy podniesienie jest droższe czy tańsze. Zawsze jednak szybsze zwolnienie robola cieszy gracza mającego ich tylko dwóch.
 

DeletedUser

Guest
A ja przeliczam, bo to lubię :) I widzę jak bardzo skopany jest balans, na rzecz spowolnienia rozwoju. Jeśli ktoś myśli, że te 3h budowy krócej cokolwiek zmienia to nie patrzy tak naprawdę całościowo. To tak naprawdę tylko jeden cykl produkcyjny mniej. A jeśli przez ten cykl zdobywamy 8 miedzi, to jest to wartość pomijalna. To nie budowa rzędu 2 dni :) Zostawiałeś na noc, a rano już był budynek i tak. Poza tym przy 6 Manufakturach granitu masz produkcję rzędu 350/h i tak nie zdobędziesz wystarczającej jego ilości by puścić następną Manufakturę miedzi na 2 poziom. Potrzeba na to około kilkunastu godzin (4900 granitu). Skrócenie więc czasu tutaj tak naprawdę jest tylko iluzorycznym zyskiem. W tym czasie tylko kilka miedzi zyskujesz. W perspektywie zaś mając zbieranie jej przez kilka dni by coś sensownego popchnąć do góry, to już nie ma znaczenia, czy budowa trwała 4 czy 7 godzin :)

Dodatkowo aktualizacja wymusiła na mnie stratę 3 dni by postawić Antyczne cuda u elfów, choć jutro chciałem zdobyć ekspansję, bo nie mogę już budynku nowego postawić żadnego, a moja ilość upgradów budynków bardzo stopniała ostatnio i ograniczyła do takich, gdzie najtańszy woła 154 populacji za następny poziom i robi się 4h, czyli mając 3 roboli zasysają mi 500 popa w 4h! Mam na stanie 2000 to po pół dnia nie mam populacji wcale, a miejsca na kolejne rezydencje też już nie. Z kolei dającą mi oddech ekspansję, która miała być dla mnie dostępna już jutro, przesnęli mi o dodatkowe 3 dni i zawalili tym samym wszelkie plany. Teraz będę musiał kombinować co zrobić, by moi robotnicy nie stali bezczynnie przez następne 4 dni. Nie ma co....
 

DeletedUser110

Guest
Skrócenie podnoszenia Miedzi jest nie tak do końca iluzorycznym zyskiem, jeżeli zapuścisz to rano. Wówczas zysk polega na uzyskaniu Robola o ok 2 godziny szybciej. W czasie, kiedy możemy grać. Bo przecież nie chodzi o nastawianie przy wylogowywaniu się budowy na 5 godzin zamiast na 7.
Aczkolwiek mnie to specjalnie nie rajcuje, zauważyłem to tylko jako zmianę "Ę plus" a czy ma taki szczególny wpływ na grę... to już nie wiem. Najbardziej mnie osłabia czas zwiadu, ale o tym napisałem w innym wątku (nie wiem jak do niego zrobić link - "słownie" do pomysłów -> skrócenie czasu zwiadu)
 

DeletedUser

Guest
Wiesz... Jeśli się chodzi do pracy na 7-8 rano to dzień wygląda tak:
- rano puszczasz na 9 godzin,
- po pracy odpalasz 3 godziny,
- potem znowu 3h i na noc jeszcze raz 3h, ewentualnie zamiast dwóch cykli 3h robisz na noc pełną 9h.
Tym samym grając nieważne jakim cyklem masz 3 momenty puszczenia budowy: przed pracą, po pracy i na noc. W większości przypadków krótszy czas budowy sprzyja puszczeniu budowy tylko po pracy. Inaczej po zakończeniu budowy stoi on za długo bezrobotny, a zakończony budynek także czeka na nasze zalogowanie zanim zacznie pracę. Ogólnie przy normalnych obowiązkach tym skróceniem budowy nic nie zyskujemy. Oczywiście gdy ktoś pracuje w sposób nienormowany, zmianowo czy jest studentem, to nieco to się zmienia, ale z reguły można to w większości przypadków tak przedstawić.
 

DeletedUser578

Guest
Ja już zaczęłam być lekko zniechęcona przy poprzedniej aktualizacji. Teraz coraz częściej zastanawiam się czy nie zakończyć gry i jeśli nic się nie zmieni pewnie tak zrobię. Nie ma sensu grać w grę, której zasady zmieniają się tak drastycznie z dnia na dzień , na dodatek zmiany są bezsensowne i nielogiczne. Już wcześniejsze zmiany spowodowały, że części zadań się nie wykonuje. Mam na myśli oczywiście zmiany z zadaniami łączonymi, które z zasady powodują, że gra staje się dużo mniej atrakcyjna.

Mam wrażenie, ze mało kto z supportu gra, albo logiczne myślenie ich boli.

Mam wrażenie, że takich zniechęconych jak ja jest więcej. Szkoda tylko, ze mało kto zabiera głos na forum, chociaż wewnątrz gry aż grzmi od niepochlebnych opinii na temat ostatniej zmiany.
 

DeletedUser

Guest
Nie jesteś jedyna. Problem w tym, że wiele głosów niepochlebnych jest odrzucanych i zwala się je na kiepską komunikację na linii gracze-twórcy. Dodatkowo pewne rozwiązania są forsowane, mimo sprzeciwu społeczności, ignorując jej zdanie. To z kolei rodzi w graczach wściekłość i poczucie arogancji twórców, co tylko zaognia sytuację. To sprawia, że mniej lub bardziej chamsko są oni traktowani. W sumie nie dziwię im się. Rozmawiać trzeba umieć. Jeśli komuś 1 osoba mówi, że jest nie tak coś to można dyskutować, ale jeśli robi to kilkaset lub kilka tysięcy, to należy się zastanowić, czy aby na pewno nasze rozwiązanie jest dobre.
 

DeletedUser580

Guest
W każdej grze tak jest, że deweloperzy nie nadążają za graczami, bo dla jednych to praca, a dla drugich pasja. O ile jest to zrozumiałe w grach o skomplikowanej mechanice, to w przypadku takiej prostej gry przeglądarkowej jest to bardzo smutny fakt. ;) Przyczyny mogą być bardzo różne, ale to sprawa firmy i nie mam zamiaru dociekać...

Moim zdaniem wcześniej było za łatwo, bo warsztaty nie były w ogóle potrzebne, żeby grać. Wytwarzanie podstawowego zasobu zadaniami to jakaś - bardzo wygodna dla graczy - pomyłka. Teraz jest przegięcie w drugą stronę i w zasadzie niewiadomo jak z tego wyjść. Trzepać młotki produkcjami 5 min? Podziękuję. Dostawiać warsztaty lvl1 i stukać produkcje 3h? Ja tak zrobiłam, ale czuję się jakbym wyłudzała 500zł na dziecko mając psa ubranego w dziecięce ubranka. Być może skuteczne, ale wzbudza niesmak.

PS. Z tego, co kojarzę wcześniej był pomysł limitowania możliwości wykonywania danego zadania na raz dziennie (czy ileś tam...). Zrezygnowano z tego po protestach, więc coś tam jednak graczy słuchają. Ewidentnie jednak "żonglowanie" zadaniami zostało uznane za wroga nr 1, tylko dobrego pomysłu na jego wyeliminowanie brak. ;)

Pozdrawiam,
A.
 

Deleted User - 34008

Guest
Gdyby się otwarcie przyznawali do tego, że zależy im na spowolnieniu graczy, to śmiało mogliby zwiększyć ilość wymaganych PW w drzewku i nie byłoby takiego problemu. A tak to ludzie kombinują i się wnerwiają. Przecież to rozwiązanie z postawieniem warsztatów 1 lvl jest podobne do tego co było z manufakturami i produkcją 24h. Jak widać niczego się wtedy nie nauczyli. A jeśli pójdą tym samym śladem co przy tamtych zadaniach, to z następną aktualizacją zadanie będzie niewykonalne.
 

DeletedUser458

Guest
Wydaje mi się, że Innogames zupełnie nie ma pomysłu co zrobić z zadaniami. Robienie pętelek było sposobem na grę dla wielu graczy, ale nie o to powinno chodzić w tej grze.
Może trzeba pomyśleć nie o drobnych zmianach jakie są w tej chwili wprowadzane, a o rewolucji w systemie zadań, powrotu do zadań, które są łatwo wykonywane, ale ograniczenia ilości ich wykonania i usunięcia z pętli, albo po prostu usunięcia zadań powtarzalnych, a skupieniu się na mechanice gry.
 

DeletedUser363

Guest
A jeśli nie chcą, żeby gracze używali zadań powtarzalnych do robienia sobie z nich systemu zarobku i jednocześnie chcą je zostawić to zawsze mogą wypróbować stary, sprawdzony sposób z wielu gier. Zrobić je jako questy dzienne. Raz czy dwa razy dziennie można je maksymalnie wykonać, o północy czy innej godzinie licznik się zeruje i znowu można. Niestety trzeba pomyśleć, żeby to zrobić, a odnoszę wrażenie, że we wszystkich możliwych korpo ludziom dopłacają wręcz za to, że wyłączają myślenie.
 

DeletedUser86

Guest
NA wstępie chciałbym poinformować że nie jestem "narzekaczem" ale to co się wyrabia w tej grze przeczy racjonalnym wyjaśnieniom.
Oczywiście by gra się rozwijała myślę że należy wpłacić kilka zł dla jej twórców na wypłatę, oczywiście nowe aktualizacje coraz bardziej pokazują by tego nie robić. Inwestycja w diaxy jest nonsensowna, pomińmy to iż równowaga co do uzyskania ptk rankingu przez graczy jest całkowicie zależna gdzie wylądowali na mapie (ci z reliktem klejnotów zawsze będą wyżej niż inni) Obecnie zniechęcane są osoby które chciały się pobawić w grze robiąc zadania powtarzalne, teraz nawet tego się nie da gdyż zadanka pięknie zostały zniekształcone. Więc ciśnie mi się pytanie na usta CO DO JASNEJ CIASNEJ MAM ROBIĆ W TEJ GRZE ????? Przewijać zadania o tysiąc razy dziennie by wystarczyło na puszczanie manu co 3h? Czy może dać sobie spokój i rozpocząć przygodę w grze gdzie twórcy nie oszaleli. Na koniec chciałbym prosić by twórcy zrobili coś pozytywnego i rozbudowali grę a nie zajmowali się utrudnianiem obecnego jej stanu (co zniechęca całkowicie do dalszej rozgrywki i rywalizacji).
 

DeletedUser171

Guest
Timon i Olivier - serdeczne dzięki, zabraliście mi znowu dwóch sąsiadów, utrudniliście rozgrywkę, zabraliście zadania, a niech was pokręci. Z 25ooo tysięcy na początku gry zostało tylko 11016 - BRAWO tylko tak dalej . Spapraliście całkiem fajna grę w szczególności dla tych co nie lubią być okradani przez wrogów/sąsiadów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser261

Guest
Masakra z tymi młotkami teraz ,zmieniliscie zadanie i już nie można zdobyc młotków za monetki tylko trzeba monetki + młotki nastawione na 3 h ,nikt jednak nie ruszył główką żeby podnieść nagrodę z 9000 młotków np na 15.000 ,masakra sie zrobiła a na mniejszych miastach to nawet produkcji ustawić nie można bo straszny deficyt młotków jest ,chcieliście zrobić ludziom pod górkę ,zrozumiała sprawa ,ale teraz to przesadziliście ,to tak jak z tym granitem który przy max poziomie kopalni i portalu trzeba zbierać tydzień ,tydzień żeby odblokować jedną technologie to totalna przesada ,rozumiem 3-4 dni ,można to jakoś zrównoważyć .
 

DeletedUser363

Guest
9 000 młotków nagrody? W trzeciej erze dostaje się 4 000 młotków. :D Za tyle to ja puszczam jeden trzygodzinny cykl produkcyjny towarów, nie starczy mi to nawet na puszczenie pełnej produkcji koszar i wybuduję za to maksymalnie dwa budynki jakieś tańsze w młotki (np. rezydencje). :p

Swoją drogą zrobiłem sobie małe przeliczenie. Aktualnie mam 8 warsztatów i przy chwilowej premii kultury na godzinę produkuję w jednym 399 młotków. Wychodzi więc na to, że osiem warsztatów w godzinę wyprodukuje mi 8 * 399 = 3 192 młotki. W trzy godziny da to przy pełnej produkcji 9 576 młotków.

Jeśli dwa warsztaty przeznaczę na wyprodukowanie Ulepszonych narzędzi to kalkulacja (przy obecnej premii kultury 160%) kalkulacja będzie wyglądała tak:

6 * 399 * 3 = 7182
2 * 768 = 1536
7 182 + 1 536 = 8 718

Różnica wynosi 9 576 - 8 718 = 858.

Rzeczywisty zysk młotków nagrody (4 000 - 858 straty) wynosi więc 3 142. Taki jest w moim przypadku jeśli mam tę kosmiczną premię, którą mi się akurat udało zebrać z bonusowania mi budynków kultury. Co jednak w przypadku, gdy produkcja nie ma bonusu i przyrost kultury wynosi 100%?

Cóż, skoro 399 młotków na godzinę stanowi 160% jakiejś liczby to 1.6x = 399. Z tego wynika, że bazowa produkcja młotków w godzinnym cyklu to 250 sztuk. Lub 249. Zaokrąglę to do 250, łatwiej będzie liczyć. Z tego wynika, że w standardzie osiem warsztatów w ciągu trzech godzin wyprodukuje mi 8 * 250 * 3 = 6 000 młotków.

Podział na zabawę z Ulepszonymi narzędziami da natomiast taki wynik:

6 * 250 * 3 = 4500
1.6x = 768 => x = 480, więc 2 * 480 = 960
4500 + 960 = 5460

Różnica wynosi 6 000 - 5 460 = 540.

Rzeczywisty zysk młotków nagrody (4 000 - 540 straty) wynosi więc 3 460.

Jak widać tak naprawdę zabawa w Ulepszone narzędzia bez stawiania dodatkowych warsztatów (a czasem nie można sobie na to pozwolić) zależy od premii kultury i tak naprawdę wymaga od nas również idealnego trzymania czasu. Jeśli się rozjedziemy i w ciągu trwania trzygodzinnej produkcji puścimy tylko dwa razy po godzinie to będziemy i tak stratni i różnice zaczną się powiększać. Niby zawsze dobre te parę młotków, ale trzeba się zastanowić czy mamy czas na takie zabawy i na pewno chcemy z zegarkiem w ręku siedzieć i czekać aż zadzwoni alarm, że trzeba wejść i zebrać młotki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry