• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Antyczne cuda - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek Reynevan
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser740

Guest
Gdy podniesie się dany cud z 5 na 6 (drugi krąg run) to:
-co się dzieje z nadmiarem odłamków, które są (czy się jeszcze do czegoś przydadzą, czy te kilka run z prowincji są zmarnowane)
-czy z prowincji dalej mogą wypaść odłamki do tego cudu?
 

DeletedUser62

Guest
runy, dalej sie odkladaja na potem :) nadal mozemy z prowincji trafic na rune, ktorej juz teoretycznie nie potrzebujemy :)
Na chwile obecna Cuda mozemy wywindowac na 10lvl, ale nikt nie powiedzial, ze z czasem nie powstana kolejne lvl-e :p
 

Romi1

Zwiadowca
Witam... mam pytanie.... przez turniej nie wchodziłem na zwykłe prowincje i wcięło mi z 8 odłamków run ... nie mam jeszcze wybudowanych cudnych dzieł za runy.... może ktoś wie co i dlaczego ??? Pozdrawiam
 

DeletedUser62

Guest
@Romi1 jak wcielo 8 odlamkow ? zniknely z miejsca "magazynowania" ?
jesli wyparowaly, musisz do supportu pisac :(
 

DeletedUser449

Guest
Tak z ciekawości. Ile średnio należy zużyć run, by zapełnić cały krąg runiczny? Czy ktoś potrafiłby to obliczyć? Pamiętając oczywiście, że nie można wsadzić 1/4 runy...
Minimalnie trzeba dziewięciu run, a maksymalnie 81. O ile potrafię sobie wyobrazić szczęściarza, który za każdym razem trafia runą we właściwe miejsce (powinno się to udać jednej osobie na ~1068 przypadków), to trudno wyobrazić sobie pechowca potrzebującego 80 odłamków. Prawdopodobieństwo wynosi tyle, że nie mogę doliczyć się zer po przecinku, zanim pojawi się cyfra.
Osobiście sądzę, potrzeba około 18 run.
 

Deleted User - 34008

Guest
Z tego co pamiętam rozmowy na czacie, średnia była własnie 18. Ale rozrzut był dość duży bo od 16 do 22.
 

DeletedUser580

Guest
18 run do wypełnienia koła? Żeby tak było... Na Becie widziałam informacje, że ok. 35. Ta wartość jest dla mnie bliższa prawdy.
Mówię od razu, że nie robiłam żadnych kalkulacji prawdopodobieństwa, bo będą różne wyniki w zależności od przyjętej taktyki. Mam tutaj na myśli sposób wykorzystywania odłamków (do którego cudu wykorzystywany jest "pewniak") i ich źródeł (złamane runy z innych cudów).

Jak wypełniałam kółko do Klasztoru, to potrzebowałam ponad 40 run. ;)
Jutro będę wypełniała kółko do Latarni, więc zobaczymy ile mi ich zejdzie... ;)))
 

DeletedUser449

Guest
Oczywiście, że nie brałem pod uwagę specjalnego łamania run, by dostarczyć je do innego cudu. W takim przypadku wykorzystanie 40 run to nie pech, ale szczęście. 45 wykorzystanych run oznacza, że mogłaś mieć gwarantowane nawet 4 ostatnie runy, a niemożliwe jest złamanie aż tylu o pierwsze pięć miejsc.
Wypełnienie kręgu runicznego bez wykorzystania odłamków jest już trudniejsze; nawet zaokrąglając w górę, wychodzi 29 run (i 20 odłamków).
 

Capricorn

Wędrowiec
mam ok 50 niewykorzystanych odłamków run, myślałam, że da je się wykorzystać do nowych cudów (kolorystycznie pasują- zielone i niebieskie ;), ale w stanie posiadania nowych budowli mam zero-czyli na nowe cuda muszę znów zbierać od początku te odłamki?
 

Deleted User - 34008

Guest
@Cassia tak, trzeba nazbierać nowe. Każdy cud ma swoje.
@bakuyai1 to bardzo subiektywna ocena, zależy na czym Ci zależy. Dla jednych się opłaca, a dla innych to marnotrawstwo.
 

DeletedUser449

Guest
Nie wiem co jest subiektywnego w ocenie cudu. Daje on 116 kultury na kratkę na 10 poziomie, przy 123,(3) najlepszego darmowego budynku - stawu wypoczynku. Przy czym można go rozbudować na 15 poziom, czyli jego opłacalność jest większa. Trzeba czekać na aktualizację wiki.
Tak więc, nawet nie uwzględniając bonusu do zdrowia jednostek - tak, opłaca się.
Właściwym pytaniem byłoby - kiedy go wybudować. Dopiero po skończeniu całego drzewka technologii koszt, jakim są punkty badań staje się marginalny, a stracone relikty stosunkowo łatwo odzyskać z turniejów.
 

Deleted User - 34008

Guest
No to ja osobiście wolę poczekać na nowy obiekt kulturowy z kolejnej rasy gościnnej. I to jest właśnie ta subiektywna ocena.
 

DeletedUser580

Guest
Czy opłaca się Klasztor?
To zależy. Moim zdaniem pacyfiści mogliby zamiast Klasztoru zbudować coś innego, ale dla walczących bonus do życia wojo, to coś bardzo miłego. ;)
Zanim do gry weszły turnieje relikty bonusowe były na wagę złota, teraz przynajmniej jedna wątpliwość nam odeszła i można się skupić na bonusach z cudu vs styl gry. ;)

Edit: A propos bonusu do kultury z Klasztoru... Warto zważyć siłę tego bonusu vs jego koszt... Podniesienie Klasztoru do max poziomu, żeby wycisnąć z niego kulturę to gigantyczny koszt PW, a i tak rezultat wcale nie jest zachwycający...
 

DeletedUser449

Guest
A ja wtedy będę czekał na 20 poziom cudu. Nie ma sensu robić takiej licytacji, tylko należy oceniać na podstawie stanu obecnego i ewentualnych zapowiedzi. Ponadto jestem pewny, że przy kolejnej rasie najlepszy darmowy budynek będzie w dalszym ciągu gorszy niż 15 lv klasztoru - wnioskując po przeskokach pomiędzy kolejnymi epokami.

Edit: Bonus do kultury jedynie uzasadnia opłacalność cudu. Punkty wiedzy wcale nie są minusem; wręcz przeciwnie, przynajmniej są punkty do rankingu. Jak się skończy drzewko badań, punkty nie mają większego znaczenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser878

Guest
Dzięki za opinie. Pokuszę się i postawie go, nie mam nic do stracenia. ;) Bardziej mnie interesuje bonus do życia- bo daje on chyba sporo. Znaczy się, coś tam daje.
 

DeletedUser62

Guest
co do RUN -> ile potrzeba ich by wypelnic kolo ?
18 - 23 run, aby wypelnic kolo :) mam tych cudow troche i na Becie i na S1, na Becie nikt z moich nie pisal, ze potrzeba ich 35 :/) to jakis wymysl :p
 
Do góry