• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Antyczne cuda - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek Reynevan
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser621

Guest
U mnie z kolei przy górskich halach początkowe miejsca w kole jakoś jeszcze szły, ale przy wypełnianiu ostatnich dwóch to był jakiś kosmos - dwadzieścia sztuk, każda jedna była uszkodzona i dopiero jak przekułem je z odłamków mogłem cud wybudować.

Moim zdaniem o ile wcześniej każdy się szczypał z reliktami to teraz w turniejach można ich sporo zdobyć, podobnie jak runy, do tego możliwość pozyskania reliktów z pomocy w bractwie. Wcześniej przeliczano opłacalność cudu pod katem stracenia bonusu do produkcji z reliktów które trzeba było zainwestować w podniesienie cudu, obecnie można ich zdobyć więcej a poza tym bonus do produkcji i tak jest ograniczony więc chyba lepiej je w cuda pakować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
Kilka dni temu miałem dokładnie 18 odłamków górskich hal i tyle zajęło mi zapełnienie kręgu runicznego. W tym przypadku probabilistyka wygrała :)
18 run zajęło mi pierwsze 8 slotów, a ostatni to oczywiście przekuta runa.

BUMP.
Fajnie wygląda balans nowych antycznych cudów. Złota otchłań (4060 pkt badań), dostępna już w drugim rozdziale, oferuje 2600 ludzi. Górskie hale (6595), budynek krasnoludów, 2400. Po przeliczeniu na rozmiar, daje to 288,(8) vs 100 ludzi! Oczywiście, głównym bonusem hal jest zwiększenie produkcji, podczas gdy otchłań oferuje tylko złoto... ale już sanktuarium/klasztor (188 kratka) oferuje dużo mniej niż nieco dalsze w rozwoju ruiny strażnicy (260). IMO, złota otchłań wydaje mi się najlepszym z antycznych cudów.

Posty połaczone
/Falantir
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser967

Guest
Cześć, ile osób dostanie nagrodę za pomoc w rozbudowie cudu na 5 lvl?
 

DeletedUser449

Guest
To zależy od rodzaju cudu. W mniejszych, takich jak złota otchłań, mniej potrzeba do osiągnięcia wyższego poziomy, ale i mniej jest nagród.
 

DeletedUser1061

Guest
Czy przy rozbudowie cudu z 5 na 6 poziom trzeba też zbierać PW, czy tylko wypełnić stół runami??
 

DeletedUser1002

Guest
Dlaczego nie otrzymałem skrzynki z nagrodą za pomoc w rozbudowie antycznego cudu sąsiada? Powinienem dostac 5 punktów wiedzy i 1 rune, tak poziom rozbudowy cudu jest zakończony. Wcześniej otrzymywałem nagrody bez problemu. :/
 

DeletedUser824

Guest
To twórcy gry stanęli na wysokości zadania i znaleźli rozwiązanie jak pomóc nam by zyskać runy do odpowiedniego cudu, jestem pod wrażeniem.


Jak ktoś nadal się łudzi ze zrobią coś z runami by można było zbierać do cudu jakiego się obecnie potrzebuje, to po dzisiejszej reklamie na zakup run z konkretnego cudu rozwiało wasze wątpliwości, teraz co jakiś czas będą się pojawiać takie reklamy na runy poszczególnych cudów.
Rozumiecie tez dlaczego narobili tyle bezużytecznych cudów, a no dlatego by tym trudniej było uzyskać daną runę.
 

MiroXXL

Wędrowiec
Chodzi mi o to , czy będę musiał jeszcze zbierać punkty wiedzy, czy tylko wystarczy uzbierać runy.
Tylko runy lev. 6 i 11 wszystko jest w wikipedi Elvenar zobacz sam.

Według mojej oceny pomimo rozwiązania problemu "znikających" reliktów bonusowych - dzięki turniejom. Nadal cuda to pułapka na graczy aby grzęźli w grze są przy wyższych poziomach rozwoju nieopłacalne i nieproporcjonalnie drogie w stosunku do efektów np. bonus produkcji który dają górskie hale jest śmiesznie mały w porównaniu do bonusów z reliktów i możliwości rezydencji lev. 21, cud powinien jak wskazuje nazwa faktycznie dawać postęp w grze a nie go hamować. Cuda zaczynają być od biedy opłacalne przy lev. 10 -11 tzn. wtedy wyrównuje się to co dają z możliwościami konwencjonalnych budynków np. dwa warsztaty lev. 1 i zadanie dają co 3 godziny tyle narzędzi co wieże dobrobytu lev. 10 ;-/ to jest żałosne i tak jak napisali poprzednicy uchybia inteligencji graczy ...
Nie rozumiem również dlaczego rozbudowa cudów na lev. 6 i 11 dzięki runom nie jest premiowana punktami rankingowymi ? Czyżby twórcy gry uważali to za łatwe i banalne?
Podzielam zdanie, iż opłacalna wydaje się aby superezydencja tj. złota otchłań, i ruiny strażnicy - po odpowiedniej rozbudowie .... reszta to logiczna pułapka dla graczy ....

Posty połaczone
/Falantir
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
Każdy antyczny cud jest opłacalny. Choćby dla punktów rankingu, jeśli dla kogoś mają one znaczenie. Tylko że to nie są cuda, tylko specjalne budynki, które po rozwinięciu są minimalnie lepsze niż inne budynki.
Rozbudowa dzięki runom jest na 5 i 10 poziomie. Zasady są znane - punkty rankingu za punkty wiedzy. Zapełnienie kręgu runicznego pozwala rozwijać budynek dalej, co jest wystarczającym bonusem.
 

DeletedUser110

Guest
Poza tym - jeśli ma się więcej niż 500 reliktów bonusowych, to bonus z reliktów wynosi 700% i każdą nadwyżkę można wykorzystać do Cudów bez straty. Sam właśnie zacząłem intensywnie rozwijać cuda po wystąpieniu 2 warunków:
1) Posiadanie 700% bonusu
2) Zatrzymanie się w rozwoju drzewka
Przy czym posiadam tylko 3 cudy: Gildię, Hale i Klasztor
 

MiroXXL

Wędrowiec
Niestety nie każdy cud jest opłacalny ponieważ zajmuje sporo miejsca a rozwinięcie go do poziomu zrównującego go pod względem punktów rankingu np. górskich hal z manufakturą zajmuje nieproporcjonalnie dużo czasu, punktów wiedzy, run. odłamków run itp. No chyba, że ktoś z założenia planuje w ta grę 5 lat grać .... :) w miarę sensowne wydaje się skupienie na 1 - 2 cudach. To błąd w założeniach tej gry, pozbawia jej pewnej dynamiki jaką ma np FoE i niepotrzebnie czyni nudną ....
 

DeletedUser580

Guest
w miarę sensowne wydaje się skupienie na 1 - 2 cudach.
Doszłam do tego wniosku już jakiś czas temu.
'Niestety' gram długo i na początku było 'Wow, ale ekstra!'. Dopiero później okazało się, że tych cudów będzie WIELE. Właściwie za dużo, żeby mieć wszystkie.
Mam w mieście 6 i szkoda mi pozbyć się, np. Latarni poziomu 6. Coś nowego zbuduje dopiero jak podciągnę obecne do wyższych poziomów, czyli... Pewnie za 5 lat, tak jak piszesz @MiroXXL . ;)

Jeszcze dodam, że trochę mnie martwią zmiany w walce w kontekście Iglic, Klasztoru i Bastionu.
Póki co wygląda na to, że przy okazji tych modyfikacji militarne cuda staną się słabsze.
Ci co mają Bastion to już chyba mają nastrój jak sinusoida. ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Osteres

Zwiadowca
Heh a ja nie mogę się już doczekać postawienia Bastionu. Teraz to się zastanowię czy stawiać... Ciągle jednak brakuje mi jednej runy a wkrótce zbadam wróżkowe cuda i nie wiem kiedy uda mi się zdobyć tą brakującą... Może akurat doczekam się tych Wszystkich zmian szybciej niż zdobędę runę...:rolleyes:
 

DeletedUser110

Guest
Bastion już dawno mogłem postawić ale dałem sobie spokój. Nie używam 'mięsa armatniego', a pojemność slotu szkolenia w koszarach mi wystarcza - napełniona kolejka ma i bez bastionu ponad dobę. Cud wg mnie zbędny na tym etapie gdzie jestem.
 

DeletedUser449

Guest
Osobiście nad bastionem właśnie się zastanawiam. Jednostki się zmienią, więc znaczenie owego mięsa armatniego może znacząco wzrosnąć; teoretycznie w planach twórców gry graczowi opłaca się korzystać ze wszystkich jednostek w zależności od przeciwnika - a nie jak teraz, jedna lub dwa rodzaje jednostek.
Większa grupa szkoleniowa pozwoliłaby zrezygnować ze zbrojowni. Zjada ona strasznie dużo kultury, co oznacza że o wiele trudniej osiągnąć wyższy poziom kultury. Punkty rankingu mnie nie interesują, a jeśli nawet - rozwinięte cuda oferują ich bardzo dużo.
Cuda wróżek? Biorąc pod uwagę chorą sytuację związaną z narzędziami oraz ułatwionym handlem związanym z przenosinami graczy - trudno mi znaleźć inne słowo na ich określenie niż "bezwartościowe". Jedynie bonus do produkcji towarów rasowych nie brzmi źle, biorąc pod uwagę że nowe rasy są dosyć często - ale szkoda na to tysięcy punktów badań.
 

DeletedUser

Guest
To i tak się zmieni częściowo @Kalart Jeśli mnie pamięć nie myli, to gdy rasy gościnne wchodziły, ich liczbę określono na 5 lub 6. Tym samym jesteśmy w sumie na półmetku, bo Orki i Gobliny to trzecia. Potem mogą się te cuda okazać więc nieprzydatne. Inna sprawa, że bonus jaki dają tak naprawdę przyczynia się do tego, że szybciej daną rasę kończysz, a więc takie sobie to rozwiązanie w sumie, bo prędzej niż inni uderzasz o problemy z "late game" i brakiem nowej zawartości w grze. Sam dlatego nie szaleję już od dawna i na spokojnie wszysko robię. Orki i tak mają dość "irytujący" sposób akumulacji zasobów do rozwoju z racji zależności. Osobiście zaprzestałem nawet wojsko produkować, a część manufaktur też stoi, bo i po co? Żeby robiły towary w milionach? ;)
 
Do góry