• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Antyczne cuda

Charlene

Szef kuchni
Ech wychodzi na to że w kiepskim momencie trafiłam z przerwą w grze, akurat kiedy te zmiany wchodziły. Teraz przyznam, że próbuję przebrnąć przez forum żeby nauczyć się grać "na nowo", część postów mi w tym pomogła, ale gdzieś chyba umyka mi całość XD zrozumiałam, że poziom trudności w turniejach zgodnie z algorytmem zależy od poziomu cudów ogółem, ekspansji itd. Żeby zmniejszyć straty ilościowe w turnieju powinnam dbać o to by nie zwiększać niepotrzebnie wielkości oddziału turniejowego. Wciąż mnie nurtuje kwestia bastionu, usuwać czy nie... skoro bastion zwiększa oddział szkoleniowy, a nie turniejowy to jaki jest jego negatywny wpływ na turniej (pomijając ogólny wpływ wszystkich cudów)? Czy ja to źle rozumiem? Usunięcie bastionu, a w zamian dostawienie zbrojowni??
Chriss w poprzednich postach pisałeś o negatywnym wpływie hal na turniej, chodziło o same hale czy po prostu rozwijanie cudu jako tako i wplyw rozwijania cudów na powiększenie oddziału? Na ten moment hale dają mi 100% więcej populacji z tej samej powierzchni co rezydencje plus bonus produkcji, mały czy duzy sprawa dyskusyjna, ale jednak jest i to w ramach tej samej powierzchni;) Jeśli zadaję pytanie które już się pojawiło prosze o wybaczenie, czytam ile mogę, jednak po przerwie mam sporo do nadrobienia;)
Zmniejszenie strat ilościowych odbywa się przy pomocy większej ilości wzmocnień wojskowych. Po prostu nie uniknie się tych strat na wyższych prowincjach, bo to już nie jest ten sam turniej co wcześniej. Gdzieś była tabelka z % wzrostem jednostek u wroga, ale nie mogę jej znaleźć mimo, że miałam zapisaną :/ jak znajdę to wrzucę.
EDIT:

Bastion o wiele mniej zwiększa nam grupę szkoleniową niż Grzybki, więc po co trzymać gorszy cud?( u mnie Grzybki na 22 poziomie dają rozmiar grupy szkoleniowej 3844 przy 4 zbrojowniach na 31 poziomie a Bastion na tym samym poziomie dawałby rozmiar 2351, przy czym w Grzybkach można to łatwo zwiększać/zmniejszać a w Bastionie nic się z tym nie zrobi, bo jest zależny od badań powiększeń rozdziału, których tak szybko się nie robi, więc dużo łatwiej kontrolować wielkość przy pomocy Grzybków i dużych/małych zbrojowni) Chodzi o ogólny poziom cudaków, który teoretycznie zwiększa nam trudność, choć przyznam szczerze ja go nie widzę, najwyżej może mi się trafić jakiś egzotyczny skład wojska w Iglicy, ale to już losowość, bo nie zawsze tak jest. Gdyby ten poziom cudaków był tak straszny, to by topowi gracze nie robili turniejów na wysoki poziom a dalej robią. Po prostu trzeba mieć więcej wzmocnień na turnieje niż wcześniej, bo nam rośnie bardziej ilość przeciwnika niż w starym turnieju.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Zadaniem Hal jest podniesienie populacji oraz wydajności manufaktur.
W nowy algorytm powrzucali kilka współczynników za jednym zamachem, co sprawia, że mamy niezwykle ograniczone możliwości reagowania na negatywne jego konsekwencje. Stąd mój wniosek, żeby w ogóle nie przejmować się cudami.
Ale jeślibym miał wyburzyć akurat Hale w pierwszej kolejności patrzyłbym na spadek populacji a w drugiej - ile manufaktur te Hale obsługują.
Czyli czy te Hale nie są filarem dla mojego miasta.
A dopiero na końcu pomyślałbym jaką korzyść ewentualnie daje to wyburzenie.

Prędzej niż Hale poburzcie sobie Ambasady Enara , Labirynty i te Wiry nieszczęsne.
 
Do góry