• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Co jest pozytywnego w Elve... ;)

Azulena

Rozbójnik
Witam,
w wątku o nowej rasie w Elvenar (1 str. na dole), pewien student tak jakby włożył przysłowiowy kij w mrowisko, zarzucając nam między innymi uzależnienie i inne takie.. ;)
Kilka osób odpowiedziało, ja również, ale te posty zostaną zapewne usunięte - są absolutnie, całkowicie, nie na temat w tym wątku. ;)

Dlatego zachciało mi się nowego wątku, na temat jak wyżej - bo może faktycznie, od czasu do czasu, warto sobie odpowiedzieć na pytanie: po jakiego czorta ja w to to gram?! :p
Innymi słowy co nam się tutaj na tyle podoba, że nas trzyma wbrew wszelkim wysiłkom InnoGames zmierzającym do pozbycia się nas jak najprędzej. :p :D

Dla mnie to 3 rzeczy:
- Bractwo,
- grafika,
- i nie wiem jak to krótko nazwać. ;) To siedzenie w mieście i przeliczanie ile czego na pole dają itemy, który postawić, który jednak nie, przestawianie, znowu przestawianie, irytowanie się brakiem miejsca ;) ale ufff.. wreszcie pasuje, handlowanie na rynku, "obowiązki" w Bractwie, czyli szukanie info na Wiki lub na Forum, żeby je podać wszystkim, odwiedzanie Sąsiadów, szczególnie tych znanych najdłużej i to miłe uczucie, kiedy pierwsza mogę kliknąć w "robotków", czego Sąsiad sobie życzy...

Wiem, że większość "narzekających" / "alkoholików" (to z postu studenta) ma podobnie, ale fajnie by było, żebyście napisali, co Was tu trzyma. ;)

A jak mowa o grafice, to moje ulubione "budynki" w mieście:
Manu_Marmur_ostre_M.jpg
Manufaktury Marmuru w epoce Elfów - czyż nie są bajeczne?! ;)
 

DeletedUser1174

Guest
Ja zacząłem grać jako odwyk od prawdziwych gier, które mi zajmowały zbyt wiele czasu. Tu nie muszę się wysilać, nikt mnie nie zabija, nie napada, nie burzy mi miasta. Pykam na luzie w czasie, gdy na innych ekranach robię inne rzeczy. Typowa "zapchajdziura", i to mi odpowiada. Gram, bo ktoś mi tą grę polecił, i mnie tu ściągnął, a obecnie nie widzę żadnej nowej innej gry która byłaby kusząca.
Oczywiście również z powodu mojego bractwa i ludzi w nim, oraz innych znajomych. Sama gra obecnie stała się drugorzędna, przez wprowadzane od października 2016 zmiany stała się zdecydowanie mniej atrakcyjna. Gdyby ktoś mi dziś powiedział o właśnie startującej nowej grze, która by mnie zaciekawiła, zacząłbym się przenosić.
 

Deleted User - 172852

Guest
Mnie tu trzyma piękna grafika, możliwość budowania (bo uwielbiam stawiać miasta) oraz sprawa najważniejsza - pokojowy charakter gry. Mogę spokojnie i bez obaw coś tworzyć. Nikt mnie nie napadnie, nie ograbi, nie zniszczy mi czegoś itd. :) A poza tym, jest to gra zmuszająca do myślenia, przewidywania, planowania i czego tam jeszcze. Zawiera po prostu wszystkie te elementy, które mają dla mnie znaczenie :)
Rozglądałam się wiele razy za jakimiś dobrymi grami strategicznymi bez PvP i nic ciekawego nie znalazłam. Wygląda na to, że Elvenar jest jedyny w swoim rodzaju i nieprędko pojawi się coś mogącego się z nim równać. Mimo wszystkich wad, które posiada i tak, w moim odczuciu, jest zwyczajnie najlepszą grą tego typu :)
 

DeletedUser110

Guest
W zasadzie to chciałem napisać dlaczego w to gram, ale patrząc na to, co napisała Alex to w zasadzie nie mam nic do dodania. Siląc się na dodanie jakiejś treści napiszę, że ulubione chwile w grze to są te momenty, kiedy rozplanuję miasto pod nowe rozmiary budynków, postawię je tam, a potem przychodzi moment ulubiony: podnoszenie, podnoszenie, podnoszenie - i obserwacja nowego wyglądu.
[łyżka.dziegciu]
Ale z nowej rasie Żywiołaków to już nie wiem jak to zrobię, bo nie będę mieć miejsca. Spróbuję. Jak się nie da, to się nie da. Stanę się graczem wegetującym.
[/łyżka.dziegciu]
 

DeletedUser

Guest
o właśnie gram bo to taka pacyfistyczna gierka:
- nikt mi nic nie niszczy(poza sobą i pewnymi programistami:p)
- wystarczy że sie zaloguję raz na x godzin
- grafika pieści oko itd
- i uwielbiam planować więc to coś dla mnie
- do tego powolny rozwój, to też lubię bo można się grą cieszyć dłuższy czas

aa i zalogowałem się tutaj z reklamy 18+
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2977

Guest
Ładna, pozytywna, rozbudowana, bezstresowa, nie wymagająca dużo czasu. Zaletą jest też możliwość walki.
 

Tajniakos

Paladyn
Mnie w tej grze urzekło kilka aspektów :) przepiękna grafika, muzyka w tle oraz możliwość rozmów na czacie ze znajomymi z bractwa :) Nawet ten ciągły irytujący brak miejsca w mieście i kombinacje alpejskie z rozbudową mają swój urok :) Ciągle przemeblowanie miasta pozwalają zrelaksować się. Turnieje pozwalają na wspólną integrację,wspólne działania dla wspólnego wzmacniania bractwa :)
 

DeletedUser1496

Guest
Właściwie mogę się uczciwie podpisać pod większością wypowiedzi w tym wątku.
Dzięki @Azulena za taki wątek, spokojne posty, bez emocji a wybieramy to co nam się podoba :)
Mnie najbardziej grafika, możliwość rozbudowy miasta, rozmowy na chacie, nikt mnie nie napadnie i nie spali ;) a powalczyć też można :)
I ... nie będę oryginalna ...chciałabym tyko więcej miejsca :)
 

Azulena

Rozbójnik
Nawet ten ciągły irytujący brak miejsca w mieście i kombinacje alpejskie z rozbudową mają swój urok :) Ciągle przemeblowanie miasta pozwalają zrelaksować się.
;) ;)
O dziwo, to prawda - to ma swój urok i właściwie tym, co mi najbardziej przeszkadza są eventy. :p ;) Lubię przemeblowania, kiedy wiem ile mam czasu / drzewka badań do następnej rasy, kiedy to JA decyduję, kiedy to będzie i mogę sobie pozwolić na dłuuugie namyślanie się, liczenie we wszystkie strony, itd. co mam już usunąć, co zostawić, gdzie pomału szykować puste miejsce....

A tu mi nagle wrzucają event i wszystkie plany biorą w łeb. ;) No pewnie, mogę nie robić, ale cóż... natura ludzka jest ułomna. ;)
 
Do góry