• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.1

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser80

Guest
Z pamiętnika producenta gry:
Czwartek
Co by tu jeszcze skiepścić?
36_1_42.gif

Piątek
W tym tygodniu nie wyrobiłem się z limitem wkurzeń graczy
36_1_38.gif

Sobota
Z nową aktualizacją znów każę im cofnąć się w drzewku badań
yahoo.gif


Z pamiętnika gracza:
Niedziela

Co myślę o producencie gry?
ban.gif


Z pamiętnika Dragomiry:
Niedziela

Tyle roboty a gracze ciągle coś ode mnie chcą
th_0girlactive.gif
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser382

Guest
Z pamiętnika programisty:
Co by tu jeszcze skiepścić?
Popraw na Z pamiętnika producenta gry bo programiści maja niewiele do powiedzenia w korporacji takiej jak IG, są od wykonywania pomysłów twórców gry zatwierdzonych przez producentów (czasami tylko opiniują wykonalność pomysłu i wpływ na mechanikę gry)
 

DeletedUser1088

Guest
Z nową aktualizacją znów każę im cofnąć się w drzewku badań
yahoo.gif

akurat chyba ta aktualizacja dotyczy tylko osób które są już w orkach lub w elfach. Reszta czyli 90-95% nawet nie zauważy zmiany ponieważ są jeszcze daleko i dla nich to nie będzie opcja tylko normalne drzewko:)
 

DeletedUser449

Guest
W dokumencie Google jest już 100 zadań bez ograniczenia losowego. Jest wśród nich dużo zwiadów prowincji, sporo jedno i dwudniowych produkcji manufatur i chyba 193 relikty do zdobycia. Czy lista została udostępniona przez administrację i to są wszystkie zadania?
 

DeletedUser449

Guest
No to wyrazy podziwu. W ile zrobili oni te zadania, dwa tygodnie? Niektóre z nich są naprawdę trudne, a przecież nie mogli się do nich przygotować, nie znając ich przedtem :)
 

Abinka

Wędrowiec
No to wyrazy podziwu. W ile zrobili oni te zadania, dwa tygodnie? Niektóre z nich są naprawdę trudne, a przecież nie mogli się do nich przygotować, nie znając ich przedtem :)
w circa 1,5 tygodnia. bo dzienne są do 10 zadania podane.
i faktycznie - przygotować się do nich nie da, ale przyspieszyć diamentami... jak najbardziej ;)
 

DeletedUser1391

Guest
szkoda tylko ,że 3-cia nagroda główna jest praktycznie nie do zdobycia bez użycia diamentów, bo jak policzycie wszystkie możliwe punkty ( płatki ) do zaliczenia, to wystarczy ich na około 50 otworzeń dużego prezentu , a by zdobyć wszystkie 3 duże nagrody potrzeba razem 73 , więc ponad 20 pakietów 140 płatków trzeba by zdobyć w losowaniach prezentów ( i to tylko dużych ! ) , gdzie szansa jest tylko 20 % ....statystycznie więc , jest praktycznie niemożliwe osiągnięcie 3-ej nagrody - Wieża Króla Zimy . To trochę nie fair w stosunku do graczy , skoro od początku autorzy wiedzieli ,że nikt tej nagrody nie uzyska .
 

DeletedUser1088

Guest
a dlaczego nie fair???
IG zawsze dawało część a nie wszystko, chcesz część za robienie zadań to bierz, chcesz wszystko to płać. Ja potrafię cieszyć się ze szklanki, że jest w połowie pełna a nie biadolić, że jest w połowie pusta. Tyle fajnych dodatkowych budynków, że uważam ten event za o wiele lepiej przygotowany od letniego przesilenia.
 

DeletedUser1391

Guest
źle mnie zrozumiałeś kolego - ja również bardzo się cieszę z wielu nagród , które już uzyskałem i jeszcze uzyskam oraz faktu ,że udział w tym evencie daje szansę "zarabiania" niejako podwójnie, ale jest po prostu nie fair robienie komuś nadziei na wszystkie prezenty , skoro z góry autorzy wiedzieli ,że NIKT ich nie uzyska z samej gry , nawet jak poświęci mnóstwo czasu, środków i energii...analogią są tu nieuczciwe działania socjotechniczne sprzedawców telefonicznych, którzy również nie informują o wszystkich aspektach transakcji , a wybierają tylko same pozytywy - na szczęście UOKIK w końcu wymusił przepis, dzięki któremu masz 30 dni na rezygnację z każdej transakcji kupna przez telefon bez potrzeby podawania przyczyny .... dodatkowo , jeśli osoba z tzw. "support"u" pisze Ci ,że 3-cią nagrodę można uzyskać wysiłkiem i szczęściem LUB walutą premium ( diamentami ) , to przepraszam , ale jest to zwyczajne kłamstwo , bo tego szczęścia musiałbyś mieć więcej niż do wygrania 6-ki w Lotka...i to nazywam nie fair
 

DeletedUser1391

Guest
Dziękuję za informację , ale jeśli nawet te wyliczenia są poprawne , to nie odczytałaś ich poprawnie. Przede wszystkim w linku jest napisane, że szanse wylosowania 3-ej nagrody nie są równe ok. 1 % , tylko są mniejsze od 1 % , a to spora różnica, bo może to być i 0,99 % , jak i 0,0000001%. Po drugie zauważ proszę, że przy nawet max liczbie płatków, czyli 6388 tak wyliczone szanse zawarte są między 0,88% a o,24 %, więc szczyt prawdopodobieństwa wypada gdzieś przy ok. 0,5% . Po trzecie , te 0,5% będziesz mieć tylko wtedy , gdy oprócz wszystkich zadań zbierzesz też wszystkie kryształy na peryferiach , czyli logując się przynajmniej 4 razy dziennie bez względu na porę dnia i nocy. Po piąte, o ile można mieć pewność co do liczby płatków za zadania , o tyle zakładanie zdobycia 1104 kryształków na peryferiach w 34 dni , czyli 32,5 dziennie , jest co najmniej wątpliwe. Po szóste, zauważ jak szybko spadają nawet tu wyliczone szanse, kiedy liczba płatków wynosi 6000 - 0,07 % czy 5750 , gdzie jest to już tylko 0,01 %. Po siódme, mam obecnie 1520 płatków, może ok. 600 zdobędę "z peryferii" i 630 za zadania dzienne ( setkę zadań zakończyłem 3 dni temu )- razem więc mogę liczyć na 2750 płatków, czyli 19 otwarć dużego prezentu, co da mi również 380 zimowych kul. Dodaj te 380 do 10 , które już mam zdobyte na 3-ci prezent i co zauważysz ? ...że brakuje jeszcze aż 410 kul lub 2870 płatków, a to oznacza ,że w tych 19 losowaniach , które mi pozostały musiałbym dolosować dodatkowe pakiety płatków aż 21 razy ! Czy to jest wg Ciebie ok. 1 % ? Nawet jak uwzględnisz wylosowanie pakietów 200 płatków i założymy ,że w tych 19 losowaniach szczęście potrzebne będzie jedynie 19 razy , to przy proporcjach 1 do 5 prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest obecnie jak 1 do 5 do potęgi 19 ! , a przy tym szanse w Lotto 1 do 14 000 000 to pikuś , bo jak wg autorów gry mamy szanse na 3-ci prezent " z gry" , to idę szybko kupić kupon Lotka, gdyż tam "na pewno" wygram :)
 

DeletedUser1088

Guest
według mnie, to otwieranie dużych pudełek, jeśli walczymy o nagrody główne (zaznaczam główne a nie poboczne) jest nielogiczne.
Jeśli podstawimy koszt płatków do kul to się zgadzam w 100%, natomiast ilość dodatkowych bonusowych 50/90 płatków jest niewspółmiernie większa, więc rekompensuje stratę 60 płatków;)
Proponuję wrócić do tego tematu po zakończeniu eventu i porównać wyniki. Oczywiście z osobą, która otwiera tylko pudełka za 140 płatków. Ja otwieram tylko 50.
stan na dziś to:
zadania poboczne 80 zadań wykonanych
budynek bonusowy 2 (345/400)
ilość płatków 458
ilość zainwestowanych diamentów 0 ( i tak zostanie, nie inwestuję diaxów w event;)
 

DeletedUser1391

Guest
Dodam tylko ,że do tej pory otworzyłem duży prezent 33 razy i jeśli się nie mylę , dodatkowe pakiety płatków udało mi się wylosować 6 lub 7 razy , czyli dokładnie zgodnie z szansami 1 do 5.
 

DeletedUser1391

Guest
Masz rację ,że szanse wygrania pakietu płatków są większe przy otwieraniu tylko małych czy średnich prezentów, jednak nie rekompensuje się utrata wielkości pakietu płatków. Wg tych wyliczeń szanse uzyskania 3-go głównego prezentu są między 0.07 % do 0,26 % dla małego pudełka i tylko między 0,01 a 0,00 % dla średniego . Ja wybierałem tylko duże prezenty , gdyż tak było zasugerowane i tak czułem intuicyjnie ,że będzie optymalnie. Mógłbym się postarać o dokładne wyliczenia osobiście, ale zakładając ,że w linku są one poprawne , autorzy gry pozostawili tylko bardzo mały cień szansy na to , by komukolwiek udało się odblokować 3-ci prezent " z gry" ( bez konieczności użycia diamentów ). Nie żebym był strasznie zawiedziony - do tej pory wylosowałem już 13 budynków ( w tym 2 główne ) i jeszcze coś pewnie wpadnie, chodzi o pewien "niesmak " , że mimo poświęconego czasu i tak nie mam szans na nagrodę główną .
 

DeletedUser449

Guest
Proponuję wrócić do tego tematu po zakończeniu eventu i porównać wyniki.
Wystarczy że jedna z osób miała większe szczęście i wyniki wcale nie odzwierciedlają większego prawdopodobieństwa. Po to istnieje cały dział matematyki na temat probabilistyki, by korzystać w takich przypadkach. Na US forum obliczono prawdopodobieństwo dla wszystkich trzech skrzynek. Zakładam, że obliczenia są poprawne, a w takim przypadku małe skrzynki są lepsze dla nagród dziennych, za to mniejsza szansa na nagrodę główną. Ale na nagrodę główną praktycznie nie ma szans... więc jeśli nie przeszkadza ci strata punktów wiedzy (ja sam chętnie je przyjmuję, dla rozwoju antycznych cudów) to dobrze wybrałeś. Statystycznie jedna nagroda dzienna więcej na koniec eventu.

Trzeba zdobyć 1450 zimowych kul na trzecią nagrodę główną, co oznacza 72,5 dużych (10150 płatków) lub 290 małych (14500). Może i dostajesz więcej płatów, ale potrzebujesz ich ponad 4 tysiące więcej by dorównać dużej skrzynce, a aż tyle więcej ich nie dostajesz.
 

DeletedUser80

Guest
100 zadań to około 4150 płatków
zadania dzienne to 1050 płatków
zbieranie z rubieży (bardzo aktywni) to 30 dziennie czyli 900
razem daje to 6100 płatków czyli 43 losowania. Brakuje 4000 płatków i są minimalne szanse, że uzyskamy je w tych 43 losowaniach nawet uwzględniając te kolejne, z wygranych płatków.
Czyli albo mamy baaaardzo dużo szczęścia albo wspomagamy się diamentami.
Pocieszające jest to, że szansa ta jest większa od wygranej w totka, czego nie można było powiedzieć o przesileniu letnim.
Inna rzecz, że nagród jest dużo więcej niż w przesileniu letnim i brak tej jednej nie jest tak bolesny jak brak dwóch w letnim.
Trzeba też pamiętać, że oprócz budynków w tych 43 losowaniach powinno wpaść 30 odłamków run i 150 PW, też w sumie cenna sprawa o reliktach nie wspomnę:)
 

DeletedUser1391

Guest
100 zadań to około 4150 płatków
Oczywiście masz rację ,że początkowe szanse na "ugranie" 3-ej nagrody są nie aż tak "tragiczne" jak moje obecnie ( nie jestem pewien dokładnie jaka jest to proporcja i czy jest większa czy mniejsza od Lotka , należałoby to wyliczyć ), gdyż z tych 72,5 pakietów w ok. 45 losowaniach ( teoretycznie max 6388 płatków dzielonych przez 140 ) musiałbyś uzyskać 27,5 dodatkowych paczek 20 kul , co zwiększyłoby liczbę wszystkich losowań do właśnie 72,5 ( w zaokrągleniu 73 ), ale wg moich wstępnych szacunków szanse są tak małe , że jestem praktycznie pewien , iż NIKT nie zdobędzie 3-ej nagrody bez użycia diamentów. Jeśli autorzy wiedzieli to od początku , to po co wystawiają "cukierka" , którego nie mają zamiaru nikomu dać ? Dziwi mnie to tym bardziej ,że już w ten piątek , sobotę i niedzielę , a dodatkowo w następną środę do wylosowania ( z prawdziwymi szansami : 7, 13 czy 25 % ) będą praktycznie prawie tak samo wartościowe nagrody , jak ta 3-cia główna ( zbliżona na pole ilość ludzi + kultur , szczególnie w ten piątek i najbliższą środę ) - nawet dzisiejsza tak bardzo od niej nie odbiega . Czy jest więc fair robienie apetytu na coś czego NIKT nie "ugra" już z założenia na poczatku gry ?
 

DeletedUser37

Guest
Cześć :)
Nowa jednostka:
Jednostka:
9usp4h.jpg

Zdolność specjalna:
2niv1c5.jpg

Do odblokowania w V rozdziale:
2sakuv7.jpg

Można szkolić w Terenach treningowych. Czasu i kosztów na razie nie znam, jak odblokuje to dam znać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry