• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.2

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
W skrócie: nowa opcja to poświęcanie elementów z inwentarza, np. budynków i wraz z nowym czarem (w ilości 0+, najwięcej widziałam 6) "crafcimy" coś innego, np. szybkie bonusy, inne czary, budynki (w tej chwili mam na becie możliwość zrobienia zielonego płomienia, 2x2, sama kultura, więc bez rewelacji...). Każde "crafcenie" dodaje określoną ilość czegoś, co zapełnia skrzynkę. Po zapełnieniu skrzynki losowo dostajemy coś z listy, jak na załączonym obrazku. Zdaje się, że "przepisy", czyli to, co możemy stworzyć tą metodą, zmieniają się co 8h.

index.php
 

DeletedUser1953

Guest
Niezupelnie, w akademii mozna produkowac podstawowe zaklecia, ale zadnych szybkich zaklec, takich jak np. deszcz monet, strumien zasobow, zysk portalu itd.. Zaklecie renowacji tez ma miec dzialanie trwale i jednorazowe, a nie ograniczone w czasie jak podstawowe zaklecia, wiec idac tym tropem do akademii wlasnie by nie pasowalo. Byc moze w akademii bedzie, ale do wyprodukowania pewnie tylko za diamenty.
Deszcz monet, strumień zasobów, antyczna wiedza czy zysk portalu to nie są zaklęcia tylko szybkie bonusy ( w opisie nazwane pomocnikami) pytanie zatem czy zaklęcie renowacji będzie zaklęciem czy pomocnikiem. Co do trwałości to owszem zgoda ale i w zwykłych zaklęciach magiczna inspiracja różni się od pozostałych - każde inne można rzucić wielokrotnie zwiększając czas trwania zaklęcia a inspiracji nie
 

DeletedUser

Guest
Czyli miało być zaklęcie renowacji a wyszło takie ".... wie , co"
Oczywiście.

Z tego co widzę to craft wymaga:
- katalizatorów ( czas produkcji w akademii poz. 2 - 19:30 , koszt - 3 relikty [do przeliczenia czas na wyższych poziomach akademii] )
- fragmentów czarów uzyskiwanych ze zniszczenia (disenchant) czegoś z inwentarza (z dowolnej zakładki) - budynków, czarów , szybkich bonusów

Możliwe produkcje zmieniają się chyba rzeczywiście co 8 godz. , dostępnych jest 5
w chwili obecnej to : 2 budynki 2x2 z kulturą , zysk portalu 5%, , deszcz monet 100%, 5 x przyspieszenie 30 min.

Produkcja daje jakieś płomienie, które zapełniają pasek do losowania nagrody (na razie 100 pkt wymagane) - analogicznie do zdobywania nagród głównych w dużych eventach (z tym, ze po zapełnieniu jest losowanie a nie 1 nagroda)

W całym pomyśle chodzi o to, żeby wydawać diamenty na rozbudowę akademii (co w sumie i tak warto robić), a nie tylko na ekspansje, podejrzewam też , że ma trochę trochę przystopować nadużywanie smoczego opactwa.

Ciekawe, jak to ma współgrać z zaklęciem renowacji - być może chodzi o to, żeby się beztrosko pozbyć budynków z inwentarza, które niektórzy mogą trzymać z nadzieją, ze je kiedyś podniosą, a być może zaklęcie nigdy nie postanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Jeszcze dodam, że na nowe zaklęcie potrzeba 3 relikty (po 1 z grupy: bonus -1 czy tam +2, zależnie od preferencji, czyli np. przy bonusie na marmur potrzeba reliktu drewna). Im wyższy poziom akademii, tym więcej świstków dostaje się za poświęcanie rzeczy z inwentarza (poziom 2 = 125%; 3 = 150%; zakładam, że max to 200%, chyba że planują dodać nowe poziomy).
 

DeletedUser1530

Guest
@Nusion
proszę o konkrety na temat nowego zaklęcia co trzeba mieć i do czego służy bo inaczej ma kariera na elwenar zapowiada się nadzwyczaj krótko
 

Nusion

Kapłan
proszę o konkrety na temat nowego zaklęcia co trzeba mieć i do czego służy bo inaczej ma kariera na elwenar zapowiada się nadzwyczaj krótko

Z nowym zaklęciem wygląda to tak. W akademii magii tworzymy zaklęcie Combining Catalyst.

CC.jpg

Akademia magii dostanie również nową zakładkę, z której mamy możliwość przejść do naszego inwentarza i zamienić nasze zaklęcia/szybkie bonusy/budynki eventowe na Spell Fragments.

Inventory.jpg

Jeśli mamy wystarczająco zaklęć Combining Catalyst i Spell Fragments możemy w akademii magii w nowej zakładce rozpocząć tworzenie jednego z 5 przedmiotów z recepty/przepisu. Recepty zmieniają się co chyba 8h...

recipes.jpg

Celowo zostawiłam nazwy w angielskiej wersji bo nigdy nie wiadomo, jak zostaną ostatecznie przetłumaczone w naszej wersji językowej :)

Dodatkowo wytworzenie każdego z przedmiotów daje nam punkty (taki zielonkawy płomyczek w prawym górnym rogu każdego z 5 przedmiotów) i jak nazbieramy 100 mamy możliwość wylosowania nagrody ze skrzyneczki, podobnie jak w evencie

prize.jpg
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
@Nusion
proszę o konkrety na temat nowego zaklęcia co trzeba mieć i do czego służy bo inaczej ma kariera na elwenar zapowiada się nadzwyczaj krótko
Nie rozumiem, dlaczego kierujesz pytanie w takiej formie do takiego samego użytkownika, jak ty.
Nie wiem też, dlaczego innych graczy ma interesować czas twojej "kariery" w Elvenar ?
@Nusion - dzięki za wyczerpujący opis :)
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
To jest dla graczy co graja w gre z 2/3 lata maja max level tzw. EOC i porobione eventy, przygody bractw i z tego powodu mase budynkow nagrodowych, ktorych w zaden sposob nie ma sensu budowac. Na przykladzie widac, ze z ostatniego eventu 2 glowne nagrodowe budynki mozna przerobic na 20 punktow do skrzyneczki (pi x drzwi) i jesli dobrze czaje 16PW i 1 relikt.

Zamykaja w ten sposob 2 sprawy beczenie by nie robili eventow za eventem + przygody bract (bo teraz niech robia bo beda budynki do przerobu) i zamykaja kwestie pomyslu by dodac do kupca mozliwosc sprzedazy nadmiarowych nagrod. Do tego dochodzi unowoczesnienie gry jej rozbudowe i zamykaja usta tym co placza kiedy nowy level bo odpowiedz jest przeciez zrobili upgrade i jest chwila spokoju.

Majac 5 level jest to dla mnie lipa bo mam jedynie 2 budynki do przerobu bo reszte z eventow oplaca mi sie stawiac na 1/2 kolejne levele az je wymienie. Do tego z wiekszych eventow jak ktos w jakims temacie bredzil rzeczywiscie oplaca sie tylko studnie lotowac szczegolnie po ich rebalansie przy 10 mam od 50 do 100 niebieskich kamyczkow na 24h i juz doszla prowincja a jak dadza znowu 10% znizki postawie kolejna. Ciekawe by bylo gdyby mozna bylo juz postawione budynki gdy sie wymienia na nowsze przerobic.

No i kazda gra takie cos wstawia jako upgrade tylko sie to inaczej nazywa nie crafting (bo to jest upgrade danego przedmiotu na wyzszy level bez jego eliminacji) a composing gdzie likwidujac dane componenty tworzy sie cos calkiem nowego.
 

DeletedUser3642

Guest
Czyli, jak dobrze rozumiem, własne zaklęcia tworzymy jeżeli mamy max level?
 

DeletedUser

Guest
To jest dla graczy co graja w gre z 2/3 lata maja max level tzw. EOC i porobione eventy, przygody bractw i z tego powodu mase budynkow nagrodowych, ktorych w zaden sposob nie ma sensu budowac. Na przykladzie widac, ze z ostatniego eventu 2 glowne nagrodowe budynki mozna przerobic na 20 punktow do skrzyneczki (pi x drzwi) i jesli dobrze czaje 16PW i 1 relikt.

Zamykaja w ten sposob 2 sprawy beczenie by nie robili eventow za eventem + przygody bract (bo teraz niech robia bo beda budynki do przerobu) i zamykaja kwestie pomyslu by dodac do kupca mozliwosc sprzedazy nadmiarowych nagrod. Do tego dochodzi unowoczesnienie gry jej rozbudowe i zamykaja usta tym co placza kiedy nowy level bo odpowiedz jest przeciez zrobili upgrade i jest chwila spokoju.

Majac 5 level jest to dla mnie lipa bo mam jedynie 2 budynki do przerobu bo reszte z eventow oplaca mi sie stawiac na 1/2 kolejne levele az je wymienie. Do tego z wiekszych eventow jak ktos w jakims temacie bredzil rzeczywiscie oplaca sie tylko studnie lotowac szczegolnie po ich rebalansie przy 10 mam od 50 do 100 niebieskich kamyczkow na 24h i juz doszla prowincja a jak dadza znowu 10% znizki postawie kolejna. Ciekawe by bylo gdyby mozna bylo juz postawione budynki gdy sie wymienia na nowsze przerobic.

No i kazda gra takie cos wstawia jako upgrade tylko sie to inaczej nazywa nie crafting (bo to jest upgrade danego przedmiotu na wyzszy level bez jego eliminacji) a composing gdzie likwidujac dane componenty tworzy sie cos calkiem nowego.


I tak i nie, zgodzę się może to komuś "przeczyścić" inwentarz, ale weź pod uwagę że od długiego czasu czekam na czar renowacji. Jego podstawową zaletą w stosunku do schematu ma być możliwość podnoszenia budynków ewentowych a nie tylko magiczne. Jak dla mnie ta zabawa w alchemika to taka podpucha by ktoś wywalił stare ale dobre budynki ewentowe :).

W skrócie zamiast bawić siew takie "poboczne" usprawnienia skupiliby się na tym co obiecują od dawna
 

Nusion

Kapłan
Jak dla mnie ta zabawa w alchemika to taka podpucha by ktoś wywalił stare ale dobre budynki ewentowe
Oczywiście nadal cierpliwie czekamy na zaklęcie renowacji dla "starych ale dobrych" budynków. Do końca roku już niedaleko, zobaczymy. Ja również nie tracę nadziei i trzymam te dobre.
Z drugiej strony mój inwentarz pęka w szwach od starych i "nienadającychsiędoniczego" budynków eventowych i te dla rozrywki mogę sobie zamienić na być może coś fajnego. Nikt do końca nie wie co pojawi się w receptach. Póki co jest ponad 90 recept, listy niestety nigdzie nie ma, zresztą jest ona cały czas modyfikowana i uzupełniana. Może akurat trafi się coś wartego uwagi
 

Hassano

Łucznik
A mnie troche martwi taka ilość niewiadomej nagrody.. Z jednej strony fajnie że będzie w czym wybierać ale z drugiej jak będzie tego tyle a jeszcze niech tam jakieś budynki z zestawów powkładają to będzie masakra.. zaklęcia itp powiedzmy że sie przydają ale jak wsadzą tam wszystko co sie da to będzie masakra a zebranie czegoś co sie będzie chciało to będzie graniczyło z cudem..
 

Nusion

Kapłan
To racja @hassano . Ale produkcja nowego zaklęcia jest dość długa, zależna oczywiście od poziomu akademii, trwa tyle samo co produkcja Inspirującej Medytacji. No więc tych zaklęć wiele nie narobimy bo inne też czasem trzeba porobić. Zatem trzeba to wziąć na luzie i ignorować byle jakie recepty, a zaklęcia i fragmenty trzymać sobie aż pojawi się coś fajnego... o ile się pojawi ;)
 
Mysle, ze nowe zaklecie i jego uzytecznosc bedzie mozna ocenic dopiero po kilku tygodniach jego uzywania.
Nie po 3 godzinach czy dwoch dniach. A dlaczego tak mysle ? Na poczatku produkcje zaklec w akademii uwazalem za calkowita strate czasu i miejsca. No bo tak: w akademii produkowaly sie w najlepszym razie 2 zaklecia dziennie i kiedy przeliczylem to na dzienne korzysci, to byly one... srednie, delikatnie mowiac. Z czasem nauczylem sie akademie doceniac i patrzec na korzysci z niej plynace bardzij kopleksowo, a nie tylko przeliczajac, ile da mi dodatkowo mlotkow czy surowcow na godzine czy na 24h.
Na tej samej zasadzie nie od razu odczuwa sie dostawienie czy rozbudowe manufaktury czy dwoch, na efekty dlugofalowe trzeba troche poczekac. Mysle, ze dokladnie tak samo bedzie z nowym zakleciem. Dopiero po pewnym czasie bedzimy w stanie ocenic (i mam nadzieje docenic) jego prawdziwa przydatnosc. Ale jestem dobrej mysli :)
 

Nusion

Kapłan
Miła nowinka z bety. W końcu została wprowadzona możliwość zaznaczania tekstu przy pomocy myszki w poczcie i na czacie. Pewnie wkrótce wejdzie i u nas. Koniec kombinowania z kopiowaniem. Doczekaliśmy się po latach :)
 

Hassano

Łucznik
Miła nowinka z bety. W końcu została wprowadzona możliwość zaznaczania tekstu przy pomocy myszki w poczcie i na czacie. Pewnie wkrótce wejdzie i u nas. Koniec kombinowania z kopiowaniem. Doczekaliśmy się po latach :)

Jasny gwint.. Lece otwierać szampana co na sylwestra sie chłodzi :D taka okazja sie za szybko nie powtórzy :p:p
 

Sorcha

Rycerz
Koniec kombinowania z kopiowaniem. Doczekaliśmy się po latach :)
Zwłaszcza, że po wklejeniu skopiowanego tekstu, w wiadomości nie można dopisać ani jednego znaku ani w treści wiadomości ani w jej temacie. Czasami nawet trzeba przeładować grę, żeby można było w ogóle wysłać wiadomość. Przy małej ilości skopiowanego tekstu wystarczało (w moim przypadku) wyjść i wejść w wysyłanie wiadomości. Czekam, więc z niecierpliwością :)!
 
Status
Zamknięty.
Do góry