• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.3

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Z punktu widzenia pisania kodu ma to sens, starczy poczytać trochę na necie. Lata lemu sam przez to przechodziłem (fragment pracy magisterskiej)

Niestety wszystko to teorie bazując na zmierzonych danych, nie mamy dostępu do kodu gry :p tylko tyle że to ładnie pasuje do wyników
 

Koval92

Kapłan
Może na kwietniowy miesięczny event wielkanocny wrócą do starego systemu nagród dziennych... Oby...

Chciałem tylko powiadomić, że facebook elvenara znowu dał mi bana, tym razem za to, że napisałem, że oszukali z eventem z cukierkami i dali taką ilość, żeby ciężko było zdobyć nagrody główne. Miło słuchać feedbacku, nawet tego negatywnego.
 
Ostatnia edycja:
Chciałem tylko powiadomić, że facebook elvenara znowu dał mi bana, tym razem za to, że napisałem, że oszukali z eventem z cukierkami i dali taką ilość, żeby ciężko było zdobyć nagrody główne.
I dziwisz sie, ze dostales bana ? A na czymze to oszustwo mialoby niby polegac,
na tym, ze musza z czegos zyc i nie daja wszystkiego za darmo ?
W realu jak komus bezpodstawnie zarzucisz oszustwo (to slowo jest raczej jasno
zdefiniowane), to moze cie pozwac za "naruszenie dobr osobistych", no ale
niektorzy sie przyzwyczaili, ze w necie to wszystkim i kazdym mozna sobie
bezkarnie morde wycierac (sformulowanie jak najbardziej zamierzone).
 

visit0r

Paladyn
I dziwisz sie, ze dostales bana ? A na czymze to oszustwo mialoby niby polegac,
na tym, ze musza z czegos zyc i nie daja wszystkiego za darmo ?
W realu jak komus bezpodstawnie zarzucisz oszustwo (to slowo jest raczej jasno
zdefiniowane), to moze cie pozwac za "naruszenie dobr osobistych", no ale
niektorzy sie przyzwyczaili, ze w necie to wszystkim i kazdym mozna sobie
bezkarnie morde wycierac (sformulowanie jak najbardziej zamierzone).
w realu jesli oszustem nazwiesz osobe to pozywa z kodeksu cywilnego, jezeli oszustami nazwiesz firme to lecisz pod sąd z kodeksu karnego (art. 212k.k.) dobrym przykladem jest sprawa "matka kurka", w skrajnym przypadku mozna dostac bransolete na kostke
 

Sorcha

Rycerz
w realu jesli oszustem nazwiesz osobe to pozywa z kodeksu cywilnego, jezeli oszustami nazwiesz firme to lecisz pod sąd z kodeksu karnego (art. 212k.k.) dobrym przykladem jest sprawa "matka kurka", w skrajnym przypadku mozna dostac bransolete na kostke
@visit0r wygugluj sobie "pomówienie", dowiesz się że przytoczony przepis odnosi się również do osób nie tylko firm według serwisu prawo.pl
Wyłączenie bezprawności pomówienia opisuje art. 213 KK.
Zgodnie z owym przepisem nie ma przestępstwa jeśli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy lub w sytuacji gdy publicznie podnosi się i rozgłasza prawdziwy zarzut dotyczący postępowania osoby pełniącej funkcję publiczną lub w celu obrony społecznie uzasadnionego interesu.
Forum lub strona na FB firmy to miejsce publiczne, inna sprawa czy zarzut, który rozgłasza @Koval92 jest prawdziwy, bo admin forum lub strony oficjalnej firmy jest jej przedstawicielem, ale czy pełni funkcje publiczną to już nie wiem. Prawdopodobnie jedyne co można zweryfikować to to,że @Koval92 dostał bana. Na koniec, zależy co dla kogo jest społecznie uzasadnionym interesem (to już kompletnie dżungla interpretacji):confused:.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Nowości z bety
Zaklęcie renowacji będzie można teraz tworzyć w akademii magii przy użyciu katalizatora i schematu. Zostaną dodane 3 nowe recepty, pozwalające tworzyć różne ilości zaklęć renowacji.
Dodatkowo będzie można tworzyć Antyczną Wiedzę (paczki z PW) z fragmentów zaklęć i uszkodzonych odłamków run. Również 3 nowe recepty z różnymi ilościami.
https://beta.forum.elvenar.com/index.php?threads/release-notes-version-1-74.12361/#post-70509

Jak to będzie dokładnie wyglądać i czy będzie opłacalne okaże się w praniu.
 

visit0r

Paladyn
Nowości z bety
Zaklęcie renowacji będzie można teraz tworzyć w akademii magii przy użyciu katalizatora i schematu. Zostaną dodane 3 nowe recepty, pozwalające tworzyć różne ilości zaklęć renowacji.
Dodatkowo będzie można tworzyć Antyczną Wiedzę (paczki z PW) z fragmentów zaklęć i uszkodzonych odłamków run. Również 3 nowe recepty z różnymi ilościami.
https://beta.forum.elvenar.com/index.php?threads/release-notes-version-1-74.12361/#post-70509

Jak to będzie dokładnie wyglądać i czy będzie opłacalne okaże się w praniu.
oplacalne to raczej nie bedzie
z prostej przyczyny
mialo byc do wygrania w turnieju
teraz bedzie do produkowania
do produkcji trzeba inne skladniki ;(
//
@visit0r wygugluj sobie "pomówienie", dowiesz się że przytoczony przepis odnosi się również do osób nie tylko firm według serwisu prawo.pl

Forum lub strona na FB firmy to miejsce publiczne, inna sprawa czy zarzut, który rozgłasza @Koval92 jest prawdziwy, bo admin forum lub strony oficjalnej firmy jest jej przedstawicielem, ale czy pełni funkcje publiczną to już nie wiem. Prawdopodobnie jedyne co można zweryfikować to to,że @Koval92 dostał bana. Na koniec, zależy co dla kogo jest społecznie uzasadnionym interesem (to już kompletnie dżungla interpretacji):confused:.
nie musze uzywac wujaszka google, dobrze o tym wiem, dlatego przytoczylem konkretny przyklad matki kurka, tam "pokrzywdzonym" byla konkretna "osoba" dlatego wujaszka google trzeba raczej zaprzegnąc do wyjasnienia kwestii o nazwie ostroznosc procesowa....

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sorcha

Rycerz
oplacalne to raczej nie bedzie
z prostej przyczyny
mialo byc do wygrania w turnieju
teraz bedzie do produkowania
do produkcji trzeba inne skladniki ;(
Obserwatorium jest w nagrodach dziennych w trwającym evencie karnawałowym, to znaczy było piątego dnia. Jest również w recepturach Akademii Magii w Tworzeniu. Gdzie jest większa szansa na jego dostanie? Jak już trafię w Akademii Magii na recepturę Obserwatorium, to 100%, to tylko kwestia "przemiału" budynków z Inwentarza.
 
oplacalne to raczej nie bedzie
do produkcji trzeba inne skladniki ;(
Nie beda potrzebne fragmenty zaklec, tylko schematy i katalizatory, a te mozna sobie
przeciez wytworzyc. Wyglada to na krok w dobrym kierunku, ale jak napisala @Nusion
okaze sie w praniu. Obawiam sie, ze wraz z rosnaca liczba recept w Akademii
coraz ciezej bedzie trafic to, co danego gracza akurat interesuje i prawdopodobnie
okazji do przetapiania schematow na zaklecia renowacji bedzie zbyt malo w stosunku
do potrzeb. Moze nie bedzie tak zle, wszystko zalezy od tego, ile tych zaklec bedzie
mozna wytworzyc z jednej recepty. Ale biorac pod uwage wszystko razem, czyli schemat z
10 skrzynki, 5 zaklec z turnieju i mozliwosc tworzenia zaklec w Akademii ze schematow
jestem dobrej mysli, ze z ta forma renowacji schematowcy beda mogli zyc ;)
 

Sorcha

Rycerz
Dodatkowo będzie można tworzyć Antyczną Wiedzę (paczki z PW) z fragmentów zaklęć i uszkodzonych odłamków run.
To może i dobry pomysł, ale czemu nie można by zrobić tak żeby przerabiać odłamki run "cudaków", które się nie buduje a odłamki się zbiera bo wpadają w turniejach i z podboju mapy. Wiem to trudniejsze, bo trzeba by to zrobić z możliwością jakiegoś minimalnego wyboru, dla każdego co innego przecież jest niepotrzebne. Ale to temat do pomysłów, które wiadomo jak są traktowane.
 

visit0r

Paladyn
Nie beda potrzebne fragmenty zaklec, tylko schematy i katalizatory, a te mozna sobie
przeciez wytworzyc. Wyglada to na krok w dobrym kierunku, ale jak napisala @Nusion
okaze sie w praniu. Obawiam sie, ze wraz z rosnaca liczba recept w Akademii
coraz ciezej bedzie trafic to, co danego gracza akurat interesuje i prawdopodobnie
okazji do przetapiania schematow na zaklecia renowacji bedzie zbyt malo w stosunku
do potrzeb. Moze nie bedzie tak zle, wszystko zalezy od tego, ile tych zaklec bedzie
mozna wytworzyc z jednej recepty. Ale biorac pod uwage wszystko razem, czyli schemat z
10 skrzynki, 5 zaklec z turnieju i mozliwosc tworzenia zaklec w Akademii ze schematow
jestem dobrej mysli, ze z ta forma renowacji schematowcy beda mogli zyc ;)
oczywiscie ze mozna
ale kosztem reliktow...
wlasnie o to mi chodzilo wczesniej
ze to co pierwotnie mialo byc po prostu do ugrania w turnieju bedzie do zrobienia jakims tam kosztem, w sumie to ich juz kolejne podejscie do tematu
wejsciem na bete juz bym sie tak nie ekscytowal, poprzednioo tez weszlo na bete ale i szybko zniklo
konkrety poznamy jak juz wprowadza calkowicie ;(
a coraz mniej sie ludziom podobaja koncowe efekty ich prac ;(
 

Koval92

Kapłan
w realu jesli oszustem nazwiesz osobe to pozywa z kodeksu cywilnego, jezeli oszustami nazwiesz firme to lecisz pod sąd z kodeksu karnego (art. 212k.k.) dobrym przykladem jest sprawa "matka kurka", w skrajnym przypadku mozna dostac bransolete na kostke

Whatever, przecierpie tego bana, nasi wszechmocni moderatorzy i tak jak zwykle nic nie mogą zrobić.

Brawo za renowację na becie tylko teraz szybkie tempo, 1 max 2 tygodnie i wprowadzić to do gry.
 
Ostatnia edycja:

Sorcha

Rycerz
Te mozna przeciez samemu "przerobic" na uszkodzone odlamki na niepotrzebnym cudaku ;)
Nie wiem czy dobrze rozumiem sformułowanie "na niepotrzebnym cudaku" @chris07070707? Jak sugerujesz,żeby na przykład budować "cudaka" którego nie będę rozwijał ponad pierwszy poziom tylko po to, żeby się pozbyć odłamków run, to ja dziękuję. Szkoda zachodu. Mam powiedzmy 100 odłamków Bezdennych Wykopalisk i mam je postawić jak ich nie chcę? Bo inaczej przecież nie"przerobię" runek na te uszkodzone. Jest jakaś inna możliwość, ktoś proponował wymianę u kupca, ale to raczej nie przeszło!
 

visit0r

Paladyn
Nie wiem czy dobrze rozumiem sformułowanie "na niepotrzebnym cudaku" @chris07070707? Jak sugerujesz,żeby na przykład budować "cudaka" którego nie będę rozwijał ponad pierwszy poziom tylko po to, żeby się pozbyć odłamków run, to ja dziękuję. Szkoda zachodu. Mam powiedzmy 100 odłamków Bezdennych Wykopalisk i mam je postawić jak ich nie chcę? Bo inaczej przecież nie"przerobię" runek na te uszkodzone. Jest jakaś inna możliwość, ktoś proponował wymianę u kupca, ale to raczej nie przeszło!
tylko jak odzyskac runy z cudu ktory ma poziom 30 i nie chce sie go kasowac i od nowa rozbudowywac do maksymalnego powodu gdzie znowu beda potrzebne runy ;>
 

Sorcha

Rycerz
tylko jak odzyskac runy z cudu ktory ma poziom 30 i nie chce sie go kasowac i od nowa rozbudowywac do maksymalnego powodu gdzie znowu beda potrzebne runy ;>
Potrzebujesz nowej rasy Dekonstruktów ;) :p, ale tak poważnie to nie wiem. Chodziło mi raczej, że jak można powiedzieć rezygnujesz z jakiegoś "cudaka" (powody każdy pewnie ma inne) to w zależności od rozdziału masz mniej lub więcej odłamków run do tego "cudaka", których pewnie nigdy nie użyjesz. Teraz idąc dalej zrobić jakąś wymianę "niepotrzebnych" na "potrzebne" na przykład z tego samego rozdziału albo na uszkodzone odłamki run to już by było coś? Prawda??
 

visit0r

Paladyn
Potrzebujesz nowej rasy Dekonstruktów ;) :p, ale tak poważnie to nie wiem. Chodziło mi raczej, że jak można powiedzieć rezygnujesz z jakiegoś "cudaka" (powody każdy pewnie ma inne) to w zależności od rozdziału masz mniej lub więcej odłamków run do tego "cudaka", których pewnie nigdy nie użyjesz. Teraz idąc dalej zrobić jakąś wymianę "niepotrzebnych" na "potrzebne" na przykład z tego samego rozdziału albo na uszkodzone odłamki run to już by było coś? Prawda??
ten temat juz sie w pomyslach przewijal, to jedno z utrudnien gry, aktualnie mam zablokowana rozbudowe cudu ze wzgledu na brak run do niego podczas gdy w innych cudach mam ich setki ktorych juz nie uzyje, ciezko sensownie budowac cud zbierajac tylko odlamki w turnieju i z ambasady
 
Nie wiem czy dobrze rozumiem sformułowanie "na niepotrzebnym cudaku" Jak sugerujesz,żeby na przykład budować "cudaka" którego nie będę rozwijał ponad pierwszy poziom tylko po to, żeby się pozbyć odłamków run, to ja dziękuję
Chyba sie nie zrozumielismy ;)
Sformulowanie "na niepotrzebnym cudaku" mialo oznaczac, ze uzywasz go jak
narzedzia do przekuwania odlamkow, ktore wykorzystasz gdzie indziej.
Uszkodzone odlamki run do tworzenia pw z nowych recept (bo w tym kontekscie toczy
sie dyskusja) mozna uzyskac w ten sposob, ze wypelnia sie kolo runiczne cudaka,
ktorego nie chce sie stawiac i ktory jest w miescie niepotrzebny. W Twoim przypadku
wchodzisz w menu Wykopalisk i uzupelniasz kolo ruiczne. Powstaje przy tym sporo
uszkodzonych odlamkow run. Jesli kolo sie zapelni, a uszkodzonych odlamkow masz
jeszcze zbyt malo, budujesz na chwile wykopaliska i natychmiast je burzysz. Wtedy kolo
runiczne w menu Wykopalisk znow jest puste i mozna zaczac od nowa caly proces
produkcji uszkodzonych odlamkow. W ten sposob runy do niechcianych i niepotrzebnych
cudow jednak na cos sie przydaja, bo powstale z nich uszkodzone odlamki nie sa przypisane
do zadnego konkretnego cudu i mozna ich tez uzyc do przekucia runy w kolach
runicznych innych cudow, tym razem juz tych bardziej przydatnych, niz wykopaliska ;)
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry