• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.

Koval92

Kapłan
Wiemy, że nie macie możliwości sprawdzenia schematów, natomiast argument o reliktach dalej do mnie nie przemawia, gdyż do momentu wprowadzenia katalizatorów i questów z mgłą wizji i tworzeniem zużywały je wyłącznie 4 zaklęcia, które można było zdobyć poprzez turniej i eventy nie tworząc ich wcale w akademii + malutkie ilości rozbudowa cudów, przez co nagromadziliście ich potężne ilości i daje wam to możliwości takie jak widać było na syrenach.

Inni gracze mogli dalej tworzyć katalizatory i mgły wizji ale nie mieli z czego, a wy mieliście tylko dlatego, że graliście tak długo nim wprowadzili cokolwiek co relikty zużywa, dlatego mgła wizji musi zniknąć z questów, szczególnie, że teraz będzie się jej zdobywać jeszcze 2x mniej niż do tej pory po aktualizacji 5 września.

Chyba, że wprowadzą wymianę reliktów co zgłaszałem i co częściowo problem by rozwiązało, ale nikt tego nie poparł więc widać, że starzy stażem gracze chcą zachować swoją przewagę i obecne status quo.
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Wiemy, że nie macie możliwości sprawdzenia schematów, natomiast argument o reliktach dalej do mnie nie przemawia, gdyż do momentu wprowadzenia katalizatorów i questów z mgłą wizji i tworzeniem zużywały je wyłącznie 4 zaklęcia, które można było zdobyć poprzez turniej i eventy nie tworząc ich wcale w akademii + malutkie ilości rozbudowa cudów, przez co nagromadziliście ich potężne ilości i daje wam to możliwości takie jak widać było na syrenach.

Inni gracze mogli dalej tworzyć katalizatory i mgły wizji ale nie mieli z czego, a wy mieliście tylko dlatego, że graliście tak długo nim wprowadzili cokolwiek co relikty zużywa.
za to do nas nie przemawia "argument" ze ci co mniej grają są przez ten fakt pokrzywdzeni, kazdy kto gra aktywnie ma za to profity, ale widac ze i do gry dotarła juz roszczeniowa poza;"dej, mam horom curke"
 
Wiemy, że nie macie możliwości sprawdzenia schematów, natomiast argument o reliktach dalej do mnie nie przemawia, gdyż do momentu wprowadzenia katalizatorów i questów z mgłą wizji i tworzeniem zużywały je wyłącznie 4 zaklęcia, które można było zdobyć poprzez turniej i eventy nie tworząc ich wcale w akademii + malutkie ilości rozbudowa cudów, przez co nagromadziliście ich potężne ilości i daje wam to możliwości takie jak widać było na syrenach.
A przemawia do ciebie argument, ze mam dokladnie taki sam staz w grze jak ty (nie dluzszy), a @Ljosael gra jeszcze krocej ? U nas obojga Akademia chodzi na okraglo, a reliktow nawet po evencie mamy pod sufit !!! Staz w grze nie ma tu nic do rzeczy - po prostu nie wykorzystales tych kilkunastu miesiecy badz wykorzystales je ZLE - mozesz winic WYLACZNIE SIEBIE i to jest KONIEC TEMATU.
 

Koval92

Kapłan
za to do nas nie przemawia "argument" ze ci co mniej grają są przez ten fakt pokrzywdzeni, kazdy kto gra aktywnie ma za to profity, ale widac ze i do gry dotarła juz roszczeniowa poza;"dej, mam horom curke"

Nie rozumiem wypowiedzi gdyż mało jest tak aktywnych graczy jak ja.
Gdyby relikty były zdobywane za aktywność to byście płakali że mam 30 syren.


A przemawia do ciebie argument, ze mam dokladnie taki sam staz w grze jak ty (nie dluzszy), a @Ljosael gra jeszcze krocej ? U nas obojga Akademia chodzi na okraglo, a reliktow nawet po evencie mamy pod sufit !!! Staz w grze nie ma tu nic do rzeczy - po prostu nie wykorzystales tych kilkunastu miesiecy badz wykorzystales je ZLE - mozesz winic WYLACZNIE SIEBIE i to jest koniec tematu.

Chris ty siedzisz w leśnych elfach i wykorzystujesz system turniejów do nabijania sobie kosmicznej ilości reliktów a ja jestem z takim stażem już prawie w konstruktach bo robiłem to na czym gra polega - rozwijałem się.

Gra obecnie przygotowuje system walk który wyeliminuje takich <CIACH> co siedzą we wróżkach albo leśnych elfach cały rok, mówili o tym w Q and A .

edytowano//Urdur
 
Ostatnia edycja:
Nie rozumiem wypowiedzi gdyż mało jest tak aktywnych graczy jak ja.
Gdyby relikty były zdobywane za aktywność to byście płakali że mam 30 syren.
Tu sie mylisz. Jestes tu jedynym, ktory czegokolwiek zazdrosci innym. Gdybys mial 30 syrenek - kazdy by serdecznie pogratulowal.
Znasz takie pojecie jak projekcja ? Zreszta, to bylo pytanie retoryczne.
Chris ty siedzisz w leśnych elfach i wykorzystujesz system turniejów do nabijania sobie kosmicznej ilości reliktów
Akurat nie mialem na mysli mojej turniejowki na Felyndral, tylko miasto na Arendyll. Zreszta, w kazdej wiosce mam reliktow pod sufit. Ba, juz od IV epoki przestalem je liczyc. Ani ja, ani zaden inny znany mi aktywny gracz nie ma najmniejszego nawet problemu z reliktami, niezaleznie od epoki w ktorej jest. Chyba, ze sie obijal lub okazal sie zbyt malo przewidujacy. Sknociles po prostu, a teraz probujesz zwalic to na swoj staz w grze.
 

Koval92

Kapłan
Tu sie mylisz. Jestes tu jedynym, ktory czegokolwiek zazdrosci innym. Gdybys mial 30 syrenek - kazdy by serdecznie pogratulowal.
Znasz takie pojecie jak projekcja ? Zreszta, to bylo pytanie retoryczne.

Akurat nie mialem na mysli mojej turniejowki na Felyndral, tylko miasto na Arendyll. Zreszta, w kazdej wiosce mam reliktow pod sufit. Ba, juz od IV epoki przestalem je liczyc. Ani ja, ani zaden inny znany mi aktywny gracz nie ma najmniejszego nawet problemu z reliktami, niezaleznie od epoki w ktorej jest. Chyba, ze sie obijal lub okazal sie zbyt malo przewidujacy. Sknociles po prostu, a teraz probujesz zwalic to na swoj staz w grze.

Ja się nie czuję że sknociłem, nie wiem skąd to wziąłeś.
Gram fair rozwijając się, dochodzę do ostatniego rozdziału.
Nie robię kosmicznych wyników w turnieju nabijając sobie tony reliktów, to jedyne co mnie różni od ciebie.
 

Nusion

Kapłan
robiłem to na czym gra polega - rozwijałem się.
Nie "rozwijałeś się" tylko leciałeś bezrefleksyjnie do przodu nie patrząc na możliwości, jakie gra daje po drodze, a jedynie na punkty w rankingu. I teraz te punkty dały Ci to, co punkty rankingowe dają - czyli nic. I dlatego właśnie teraz wszystkiego Ci brakuje. I słusznie, każdy ma to, co sobie wypracował. A ty zamiast zająć się grą i pomyśleć co by tu zrobić lepiej to biegasz po forach i miauczysz że Ci wciąż czegoś brak. Już czytać się tego nie da... :confused:
 

Koval92

Kapłan
Nie "rozwijałeś się" tylko leciałeś bezrefleksyjnie do przodu nie patrząc na możliwości, jakie gra daje po drodze, a jedynie na punkty w rankingu. I teraz te punkty dały Ci to, co punkty rankingowe dają - czyli nic. I dlatego właśnie teraz wszystkiego Ci brakuje. I słusznie, każdy ma to, co sobie wypracował. A ty zamiast zająć się grą i pomyśleć co by tu zrobić lepiej to biegasz po forach i miauczysz że Ci wciąż czegoś brak. Już czytać się tego nie da... :confused:

Największe możliwości turniejowe dają cuda konstruktów, dlatego lecę do przodu aby potem skorzystać z ich dobrodziejstw.

Nusion wy się po prostu uczepiliście i tyle, cała masa osób mówi tak samo jak ja, że nie powinno być zwiadów i 15 mgły wizji w questach. Ja będę bronić swoich interesów, widocznie wy macie przeciwne interesy jeżeli tak się temu sprzeciwiacie, tyle. Nie chce obrażać nikogo.
 
Ja się nie czuję że sknociłem, nie wiem skąd to wziąłeś.
Zabraklo ci reliktow, czyli byles za malo przewidujacy. Sknociles sam, a teraz narzekasz i sie miotasz, zwalajac wine na wszystko inne.
Nie robię kosmicznych wyników w turnieju nabijając sobie tony reliktów, to jedyne co mnie różni od ciebie.
Rozni nas jeszcze cos oprocz wynikow w turniejach. Niezaleznie, w jakim kierunku pojdzie gra, niezaleznie od tego, jakie wejda zmiany - ja sie dostosuje, a kiedy mi czegos zabraknie, to wyciagne wnioski i wezme sie do roboty.. (...) To rozni nas od siebie jeszcze bardziej.

edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4018

Guest
Cześć, czy to prawda że po Leśnych Elfach rosną koszty turniejów? Chodzi o cenę negocjacji czy o co? Czym jest ten exploit?
 
Cześć, czy to prawda że po Leśnych Elfach rosną koszty turniejów? Chodzi o cenę negocjacji czy o co? Czym jest ten exploit?
Nie ma zadnego exploitu. Koszty rosna po kazdym jednym badaniu na powiekszenie oddzialu w obojetnie ktorej epoce. Jakies 2-1.5 roku temu pojawilo sie pokolenie "mlodych" graczy, ktorzy zamiast leciec na oslep przed siebie w drzewku, zaczeli sie interesowac mechanika gry i liczyc, czasem doslownie z kalkulatorem w reku. Nie, nie mowie tu tylko o sobie, znam wielu takich graczy, ktorzy dokladnie zaplanowali sobie przechodzenie epok i w obieraniu strategii gry czesto kieruja sie... matematyka.. Elementem obieranej strategii sa tez celowe postoje w pewnych miejscach w drzewku. Jest kilka takich miejsc, w ktorych postoj jak najbardziej ma sens, bo pozwala na powolne zwiekszanie wydajnosci miasta i stosunkowo szybka rozbudowe cudow bez wzrostu kosztow w turniejach.
Nizsze koszty w turniejach to wyzsze wyniki, a te z kolei przekladaja sie na realne zyski - czyli czary, punkty wiedzy itd. Te zyski znow inwestuje sie w wydajnosc miasta, co jeszcze bardziej podnosi wyniki i zyski i tak w kolko. W tym czasie caly czas podbija sie kolejne prowincje na mapie, a wiec zdobywa sie kolejne ekspansje, a wiecej miejsca to wieksza latwosc przejscia nastepnych epok. Czyli takie celowe postoje nie sa tylko po to, by sobie poszalec w turniejach - to po prostu matematycznie wyliczona strategia, zupelnie swiadoma inwestycja w przyszlosc. Od czasu wejscia zyskow portalu to rowniez okazja, by zebrac ich jak najwiecej i ulatwic sobie przechodzenie nastepnych ras. Jedno takie wrecz idealne miejsce na 3-4 miesieczny postoj to sam koniec Wrozek, drugie to poczatek Lesnych Elfow (tu jest co robic nawet przez pol roku i to nie jest stracony czas - wrecz przeciwnie, w Lesnych Elfach wrecz drastycznie mozna zwiekszyc wydajnosc miasta, jesli ktos wie jak sie za to zabrac). Nastepnym takim miejscem w drzewku jest poczatek Niziolkow, gdzie rowniez w przypadku wielu graczy warto sie zatrzymac na chwile (ja akurat ten postoj sobie darowalem i poszedlem dalej, bo zebralem juz wystarczajaco wiele zyskow portalu na szybkie dojscie do konca drzewka). Te miejsca na postoje nie sa oczywiscie wybierane przypadkowo. Znane sa wzory matematyczne i formuly na obliczanie wielkosci oddzialu w dowolnym miejscu w drzewku, a wiec rowniez na efektywna predkosc szkolenia wojska. Tak samo na obliczanie kosztow w surowcach. Swego czasu pare osob wzielo sie za to i policzylo, w ktorych miejscach w drzewku ma sie najbardziej korzystny stosunek predkosci szkolenia i wysokosci produkcji do kosztow. Ot i cala tajemnica. Ktos, kto nie rozumie mechaniki gry nazywa to exploitem, bo nie ma pojecia, czemu taka strategia ma sluzyc. Oczywiscie samo stanie w miejscu nic nie daje, jesli nie pracuje sie caly czas nad kazda doslownie drobnostka zwiekszajaca wydajnosc miasta. Sa rowniez minusy tej strategii. Stojac jakis czas w miejscu i nie posuwajac sie w epokach ma sie do czynienia z sytuacja, ze znaczaco rosnie czas zwiadu, bo nie ma okazji go zredukowac o 25% robiac badanie na zaawansowany zwiad przy wejsciu do kolejnej epoki.
 

DeletedUser4018

Guest
Nie ma zadnego exploitu. Koszty rosna po kazdym jednym badaniu na powiekszenie oddzialu w obojetnie ktorej epoce. Jakies 2-1.5 roku temu pojawilo sie pokolenie "mlodych" graczy, ktorzy zamiast leciec na oslep przed siebie w drzewku, zaczeli sie interesowac mechanika gry i liczyc, czasem doslownie z kalkulatorem w reku. Nie, nie mowie tu tylko o sobie, znam wielu takich graczy, ktorzy dokladnie zaplanowali sobie przechodzenie epok i w obieraniu strategii gry czesto kieruja sie... matematyka.. Elementem obieranej strategii sa tez celowe postoje w pewnych miejscach w drzewku. Jest kilka takich miejsc, w ktorych postoj jak najbardziej ma sens, bo pozwala na powolne zwiekszanie wydajnosci miasta i stosunkowo szybka rozbudowe cudow bez wzrostu kosztow w turniejach.
Nizsze koszty w turniejach to wyzsze wyniki, a te z kolei przekladaja sie na realne zyski - czyli czary, punkty wiedzy itd. Te zyski znow inwestuje sie w wydajnosc miasta, co jeszcze bardziej podnosi wyniki i zyski i tak w kolko. W tym czasie caly czas podbija sie kolejne prowincje na mapie, a wiec zdobywa sie kolejne ekspansje, a wiecej miejsca to wieksza latwosc przejscia nastepnych epok. Czyli takie celowe postoje nie sa tylko po to, by sobie poszalec w turniejach - to po prostu matematycznie wyliczona strategia, zupelnie swiadoma inwestycja w przyszlosc. Od czasu wejscia zyskow portalu to rowniez okazja, by zebrac ich jak najwiecej i ulatwic sobie przechodzenie nastepnych ras. Jedno takie wrecz idealne miejsce na 3-4 miesieczny postoj to sam koniec Wrozek, drugie to poczatek Lesnych Elfow (tu jest co robic nawet przez pol roku i to nie jest stracony czas - wrecz przeciwnie, w Lesnych Elfach wrecz drastycznie mozna zwiekszyc wydajnosc miasta, jesli ktos wie jak sie za to zabrac). Nastepnym takim miejscem w drzewku jest poczatek Niziolkow, gdzie rowniez w przypadku wielu graczy warto sie zatrzymac na chwile (ja akurat ten postoj sobie darowalem i poszedlem dalej, bo zebralem juz wystarczajaco wiele zyskow portalu na szybkie dojscie do konca drzewka). Te miejsca na postoje nie sa oczywiscie wybierane przypadkowo. Znane sa wzory matematyczne i formuly na obliczanie wielkosci oddzialu w dowolnym miejscu w drzewku, a wiec rowniez na efektywna predkosc szkolenia wojska. Tak samo na obliczanie kosztow w surowcach. Swego czasu pare osob wzielo sie za to i policzylo, w ktorych miejscach w drzewku ma sie najbardziej korzystny stosunek predkosci szkolenia i wysokosci produkcji do kosztow. Ot i cala tajemnica. Ktos, kto nie rozumie mechaniki gry nazywa to exploitem, bo nie ma pojecia, czemu taka strategia ma sluzyc. Oczywiscie samo stanie w miejscu nic nie daje, jesli nie pracuje sie caly czas nad kazda doslownie drobnostka zwiekszajaca wydajnosc miasta. Sa rowniez minusy tej strategii. Stojac jakis czas w miejscu i nie posuwajac sie w epokach ma sie do czynienia z sytuacja, ze znaczaco rosnie czas zwiadu, bo nie ma okazji go zredukowac o 25% robiac badanie na zaawansowany zwiad przy wejsciu do kolejnej epoki.

Bardzo dziękuję Ci za tę wyczerpującą odpowiedź. Sama niedawno zaczęłam Wróżki i, szczerze mówiąc, do tej pory nie zastanawiałam się za bardzo nad celowymi postojami. Jednak, chyba warto to przemyśleć, aby tak jak napisałeś rozwinąć miasto - co z pewności przyda się na przyszłość. Jak najlepiej wykorzystać postoje? Pisząc, że można zwiększyć wydajność o ile ktoś wie jak się do tego zabrać, masz na myśli że trzeba w tym czasie po prostu produkować surowce, brać udział w turniejach i wzmacniać odpowiednie cuda? Bo oczywiście, można pędzić z rozdziałami, tylko aby w pewnym momencie nie okazało się, że nasze miasto jest za słabe jak na dany rozdział i wszystkiego brakuje. Trzeba wszystko odpowiednio zbilansować.
 
tylko aby w pewnym momencie nie okazało się, że nasze miasto jest za słabe jak na dany rozdział i wszystkiego brakuje. Trzeba wszystko odpowiednio zbilansować.
Dokladnie o to wlasnie chodzi :) Na pytanie jak najlepiej wykorzystac takie planowe postoje odpowiem Ci na priv, tu w tym temacie byloby to offtopem. Daj mi prosze dzien-dwa na odpowiedz.
 

DeletedUser3642

Guest
Dokladnie o to wlasnie chodzi :) Na pytanie jak najlepiej wykorzystac takie planowe postoje odpowiem Ci na priv, tu w tym temacie byloby to offtopem. Daj mi prosze dzien-dwa na odpowiedz.

Jestem właśnie w Leśnych Elfach, czy i ja mogłabym prosić Pana o taką poradę? :)
 

Tajniakos

Paladyn
Do tego nie można było się przygotować, gdyż nigdy nie było zapętlonej linii questów i nikt nie wiedział, że ogromne ilości reliktów będą potrzebne.
@Koval92 Sam sobie momentami zaprzeczasz... Jak trafnie zauważyłeś nikt nie wiedział o pętli w lini zadań więc jak widzisz było dla wszystkich sprawiedliwie :) A to, że zabrakło Ci reliktów to sorki, ale sam sobie jesteś winny...kto kazał Ci gnać na urwanie głowy w badaniach? skupiłeś się na szaleńczym wyścigu po pkt rankingowe bo dla Ciebie najważniejszy jest ranking i miejsce w topce... Ty grasz półtora roku a ja 3 lata i przechodziłem rozdziały swoim tempem, bo nigdzie mi się nie śpieszyło. Tylko,że ja po drodze ciułałem relikty o których Ty zapomniałeś i to teraz Ty płaczesz a nie ja.
Może ilości nie powalają ale braków jak widzisz nie mam choć akademia mieli katalizatory od czasu jak się pojawiły w grze 24h na dobę.
65259215kEr.jpg
Nawet jak chcę teraz zgromadzić zapasik to nie ma wystarczająco czasu teraz tego zrobić
Teraz to już możesz tylko stękać, że zapatrzony w topkę zapomniałeś o zbieraniu reliktów... Niestety nikt za Ciebie ich nie uzbiera a tym bardziej nie da Ci ich za darmo bo i nam też ich za darmo nikt nie dał.
Dla porównania poniżej staty moje i Twoje dla udowodnienia mojej tezy.
65259345bXo.jpg
65259346nGy.jpg
Niby ekspansji masz tyle co i ja... więc prowincji na mapie masz podbitych praktycznie tyle samo :) to i niby reliktów powinieneś troszkę mieć... Nie masz ? to Ci napiszę dlaczego ;) bo ja przez półtora roku różnicy, która nas dzieli, czyli przez 18 miesięcy wziąłem udział w 72 turniejach w których przeciętnie zdobyłem około 100 reliktów za każdy turniej co nam daje 7200 reliktów.
Jak dobrze wiesz są na naszym serwerze gracze ,którzy grają dłużej ode mnie o jakieś dwa lata i mają o dużo więcej reliktów uzbierane ode mnie, ale pójdę dalej i założę się o co chcesz, że @chris07070707 ,który notabene gra tyle samo czasu co Ty ma tych reliktów więcej niż ja... ale on to zawdzięcza tylko i wyłącznie sobie,swojej wytrwałości i swojej strategi. Więc jak widzisz turnieje w tej grze są jednym z ważnych elementów na pozyskiwanie reliktów. Nie możesz mieć pretensji do nikogo, że ma czegoś więcej bo akurat Tobie tego brakuje i zamiast kruszyć tu o to kopie pomyśl może co Ty możesz zrobić aby poprawić swoją sytuację.
Kolejny event będzie przed zakończeniem cyklu 9 turniejów od poprzedniego, co oznacza, że nawet nie dano nam czasu 1-2 razy uzupełnić reliktów, niektórzy dalej mają po 1 relikt potrzebny do katalizatorów a niepotrzebnych 1500 reliktów ich bonusu i nie mają jak ich wymienić.
nie sugeruj się, oni tak, żeby podokuczać bo się boją, że jako starsi stażem gracze stracą przewagę.
To tylko potwierdza to o czym pisałem wyżej. Dobre rady nie są dokuczaniem i jak widać to Ty się cały czas miotasz bo nie możesz tej przewagi zyskać.
O questach za 64 korale w których było 15 mgły wizji napisano dopiero w połowie eventu na becie, wcześniej mówiono na gems of elvenar, że co 6-7 questów będzie przeskakiwanie pomiędzy pierwszymi czterema grupami questów. Questy za więcej niż 48 korali pojawiły się na liście dopiero potem.
Defakto nikt nie musiał nic pisać... Załóżmy że nie ma serwera beta... Wchodzi do nas event i nie ma dobrodziejstw bety. Nie ma @Nusion , która dla nas mozolnie opracowuje linie zadań. Robisz z marszu zadania i może wtedy nie miał byś powodu do miałczenia tu i tam jak to Ciebie w błąd wszyscy wprowadzili...
Od miałczenia niestety reliktów Tobie nie przybędzie.
Jeżeli do Ciebie nie trafiają argumenty, że nikt nam reliktów nie dał a sami na nie sobie zapracowaliśmy to mi już pozostaje tylko ironiczna rada... kuj sobie relikty w Akademii Magii.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Nie rozumiem wypowiedzi gdyż mało jest tak aktywnych graczy jak ja.
Gdyby relikty były zdobywane za aktywność to byście płakali że mam 30 syren.




Chris ty siedzisz w leśnych elfach i wykorzystujesz system turniejów do nabijania sobie kosmicznej ilości reliktów a ja jestem z takim stażem już prawie w konstruktach bo robiłem to na czym gra polega - rozwijałem się.

Gra obecnie przygotowuje system walk który wyeliminuje takich <CIACH> co siedzą we wróżkach albo leśnych elfach cały rok, mówili o tym w Q and A .

edytowano//Urdur

Proszę o podanie źródła na czy ta gra polega :) bo „rozwijanie się” jest tutaj wielopoziomowe np ja rozwijałem jakość miasta a nie jego postęp w badaniu ( również rozwijałem ilość reliktów w magazynach) kosztem ilości syrenek ale cieszę się ze niektórzy mogli zdobyć ponadnormatywna ich ilość i to ze iG zachowała się w porządku dając je graczom
Ps a od jakiegoś czasu rozwijam bractwo bo to ciekawszy aspekt niż dojście do konstruktów
 
Status
Zamknięty.
Do góry