• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
w sumie macie co chcieliscie, 1o skrzynka w srode, przepchniecie pomyslu 11 skrzynki, to wszystko sie sprowadza do zblizajacej sie 7 gwiazdki w prowincji, ktorej sie nie zrobi bez nakarmienia miska
dodatkowo 11 skrzynka prawdopodobnie bedzie wymagala 9 moze zaokrąglonych 10k punktow
czyli wymogi aby zebrac nagrody z turnieju wzrosna o 25%, bez miskow sie tego nie da
Dla równowagi w moim bractwie pewnie teraz nie damy rady zrobić 10 i dla mnie miski mogą być zbawieniem jak ktoś się urlopuje :)

Reklama:
Jakby ktoś chciał przystąpić do bractwa z aspiracjami na robienie turnieju 10x co tydzień to zapraszam świat Winyandor mam 3 miejsca wolne
Minusem jest zniesienie mojej persony jako arcy
Po reklamie
 

Hassano

Łucznik
Na becie w wersji przeglądarkowej można od dziś ustawiać produkcje we wszystkich warsztatach jednocześnie :)

View attachment 959

Mogli by jeszcze wprowadzić taki sam schemat do manu i by było idealnie :) może przy normalnej grze to nie jest jakoś uciążliwe ale podczas przygód taka opcja by sie przydała bo ustawianie tylu manu ręcznie nawet na apce jest po prostu nudne..
 

DeletedUser2723

Guest
Czy ktoś z graczy Bety może mi wyjaśnić jak działa Brunatny?
Bo ze screenshotu i opisu na Gemie wynika że wpływa na wielkość grupy szkoleniowej, a jak wiadomo większa grupa szkoleniowa nie przyspiesza produkcji w jednostce czasu bo większa grupa = dłuższy czas produkcji...
Czy to zwiększa grupę a nie zwiększa czasu szkolenia tej grupy czy jak??
Bo jak tylko zwiększa grupę to są to takie Grzybki Bis ...
Najwyżej zadziała na już wyprodukowane (o ile tak działa)
 
Czy ktoś z graczy Bety może mi wyjaśnić jak działa Brunatny?
Bo ze screenshotu i opisu na Gemie wynika że wpływa na wielkość grupy szkoleniowej,
Brunner nie ma nic wspolnego z wielkoscia grupy szkoleniowej. Dziala w ten sposob, ze nakarmiony dodaje +50% wojska szkolonego w Koszarach/Obozie Najemnikow/Terenach Treningowych. Ten bonus dodawany jest w momencie zbioru. Jesli wyszkoliles np. 3000 jednostek (nie mylic z oddzialami), to z nakarmionym miskiem na 10 poziomie ewolucji zbierzesz 4500 jednostek.
 

DeletedUser3983

Guest
Może dzięki brunatnemu uda mi się Iglice zrobić do końca.
 

DeletedUser2723

Guest
Dzięki za wyjaśnienie Chris :)
Ale jak jest przez 12H w momencie szkolenia?
Zbieram w ciągu 12H 2 x więcej wojska czy zwiększa mi się grupa szkoleniowa i np. zamiast 5 grup na 8h w koszarach mam 16H ... ?
 

DeletedUser

Guest
Dzięki za wyjaśnienie Chris :)
Ale jak jest przez 12H w momencie szkolenia?
Zbieram w ciągu 12H 2 x więcej wojska czy zwiększa mi się grupa szkoleniowa i np. zamiast 5 grup na 8h w koszarach mam 16H ... ?
Jak @chris07070707 pisze jest to bonus do zbioru czyli normalnie szkolisz wojsko tylko podczas zbioru dostajesz go więcej to tak samo jak z bonusowym manu ani czas ani zasoby nie są pochłonięte na dodatkowy bonus
 
Podoba mi sie analogia z manufaktura :) Karmienie miska mozna wlasnie porownac do rzucania na manufakture zaklecia "magicznej produkcji", to dziala na dokladnie tej samej zasadzie. Jako procentowy bonus do wszystkich zbiorow, ktore maja miejsce w czasie dzialania zaklecia.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Ja tam bym chcial 11 skrzynke w turnieju, z zakleciem teleportacji i dodatkowymi 2 renowacjami, biore w ciemno. JA juz nie narzekam na to co bedzie, adaptuje sie do nowych rozwiazan. Moj cel na ten event?wyciagnac ile sie da
 

blazius1

Paladyn
Efekt z Brunatnego możesz traktować jak efekt natychmiastowy z ograniczoną w czasie możliwością powtarzania tego efektu. Moment wystąpienia efektu, to każdorazowo moment zbioru oddziałów wojska z Koszar, w ciągu 12 godzin. Sam efekt zatem występuje jednorazowo i następuje w ułamku sekundy, ale można go powtarzać w przeciągu 12 h. Tak często, go uzyskamy, jak często najedziemy kursorem np. na Koszary i zbierzemy gotowy oddział/odziały.

Efekt zwiększenia grupy szkoleniowej np. przez Grzybki będzie efektem stałym. Zwiększasz raz, afekt pozostaje teoretycznie już na zawsze i jedynym sposobem zniesienia efektu jednorazowego zwiększenia grupy przez Grzybki byłoby zburzenie całych Grzybków. Ten efekt powtórzysz tylko tyle razy, ile razy podniesiesz Grzybki o jeden poziom. Czyli max 30 razy w trakcie gry.

Czyli różnice są dość istotne.
To tylko trochę teorii pokazującej że nowe typy budynków np. Zwierzaki nie są zwykłymi zamiennikami za cudy antyczne. Są zazwyczaj mocniejsze od cudów. I jednym tylko ich parametrem, np. odpowiednio długim okresem wykarmienia, łatwo sprawić, żeby były OP czy must have.
Np. jedynym ograniczeniem zdolności Brunatnego jest ilość karmy. Bo nawet nie czas nakarmienia (bo 12 h to długo), i nie czas produkcji oddziałów, który łatwo skrócić.
 
Ostatnia edycja:

Hassano

Łucznik
@Nusion mam takie może głupie pytanie ale chyba nie było o tym wzmianki :p napisałaś że GRUPA 4 (39-69 kluczy) (zad. 30-59) Tu zaczyna się zupełna losowość
Od tego momentu wszystkie produkcje* będą zaliczane wyłącznie w warsztatach rozbudowanych co najmniej do poziomu "aktualna epoka - 3" i w manufakturach co najmniej "aktualna epoka - 1"!!!

czyli zadania do 29 można objechać na manu i warsztatach na 1lv??
 

Nusion

Kapłan
@Nusion mam takie może głupie pytanie ale chyba nie było o tym wzmianki :p napisałaś że GRUPA 4 (39-69 kluczy) (zad. 30-59) Tu zaczyna się zupełna losowość
Od tego momentu wszystkie produkcje* będą zaliczane wyłącznie w warsztatach rozbudowanych co najmniej do poziomu "aktualna epoka - 3" i w manufakturach co najmniej "aktualna epoka - 1"!!!

czyli zadania do 29 można objechać na manu i warsztatach na 1lv??
Tak, na becie tak właśnie było, do zadania 29 produkcje warsztatowe zaliczało na budyneczkach 1lvl, natomiast na manufakturach już nie, zadanie 17 (jedyne na manu w zadaniach 1-29) wymagało rozbudowanych manufaktur
(co zresztą w liście zadań jest opisane: "warsztat" - "rozbudowany warsztat" i "rozbudowany bonus", jaśniej już nie mogłam)

Oczywiście ani ja ani nikt nie może dać gwarancji, że zadania wejdą do nas w takiej formie jak na becie... to chyba jasne
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Co zmienią miśki?
Czeka nas era kosmicznych wyników.
Era bitych rekordów.
Co tydzień.
 

DeletedUser2723

Guest
Czy Tier1 boost działa także dla manuf z żywymi (czyli i na nich można robić zadania z eventu?) ? One też są de facto Tier1 i też są boost tylko innego rodzaju...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry