• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.
Czyli na pierwszy ogien pojdzie Swiatynia Ropuch, wtedy Zaba III znow bedzie tak samo przekoksowana, jak przed nerfem i znow bedzie jej mozna uzywac jako jednostki uniwersalnej. Pozniej wiekszosc ludzi podniesie Latajaca Akademie i Iglice, by jeszcze bardziej zwiekszyc tempo szkolenia wojska. A redukcji ilosci walk turniejowych jak nie bylo, tak nie ma...
 

Sorcha

Rycerz
Czyli na pierwszy ogien pojdzie Swiatynia Ropuch, wtedy Zaba III znow bedzie tak samo przekoksowana, jak przed nerfem i znow bedzie jej mozna uzywac jako jednostki uniwersalnej. Pozniej wiekszosc ludzi podniesie Latajaca Akademie i Iglice, by jeszcze bardziej zwiekszyc tempo szkolenia wojska. A redukcji ilosci walk turniejowych jak nie bylo, tak nie ma...
I pewnie Latającą Akademię do kompletu? Chociaż zanim ja dojdę do Żabiego Księcia alias Żaba III to pewnie jeszcze trochę czasu minie.
 

Nusion

Kapłan
Cóż, nie może być za pięknie...
Klasztor/Sanktuarium to jedyne cuda, w których nie będą dostępne poziomy 31-35.
Kolejna słaba informacja jest taka, że w niektórych pozostałych cudach nie każdy efekt zostanie wzmocniony, jednak w każdym na pewno zostanie wzmocniony co najmniej jeden z nich...

Taki przykład z forum bety

1589277195131.png
 
Ostatnia edycja:

gamin

Rozbójnik
Czyli na pierwszy ogien pojdzie Swiatynia Ropuch, wtedy Zaba III znow bedzie tak samo przekoksowana, jak przed nerfem i znow bedzie jej mozna uzywac jako jednostki uniwersalnej. Pozniej wiekszosc ludzi podniesie Latajaca Akademie i Iglice, by jeszcze bardziej zwiekszyc tempo szkolenia wojska. A redukcji ilosci walk turniejowych jak nie bylo, tak nie ma...

Oczywiscie, ze tak. Kazdy kto w jakis sposob dokonuje analizy zmian w grze pojdzie po ropuchy i akademie na 35 lvl. U mnie dzis akademia idzie na 30 wiec nie bede mial problemu z decyzja w co teraz inwestowac :).
Co do iglicy, to niekoniecznie -jednostki z akademi sa w kazdym przypadku lepsze, moze jedynie kaplan w szczegolnych przypadkach jest lepszy od magow, ale majac akademie na 35 raczej nie ma sie o nich co martwic.


Koniecznym wydaje sie redukcja liczby klikania bo dla czesci graczy robienie max prowincji juz jest wykonalne, a jedynym czynnikem blokujacym jest wlasnie czas na nudne klikanie. Element taktyki i powiedzmy wyzwania jest eliminowany.

Ale @chris07070707 temat zmniejszenia konfliktow walkowalismy jakis czas temu na forum i z tego co pamietam jako zwolennicy tego rozwiazania to bylismy w znacznej mniejszosci. Na becie tez temat byl podnoszony, nawet z ankieta i rowniez przepadl, wiec niestety nie oczekuje "uatrakcyjnienia"turniejow w najblizszym czasie.
 

visit0r

Paladyn
ale najwazniejsze ze odblokuje sie setki okruszkow do cudów ktore stoja z braku odlamkow na niskim poziomie podczas gdy do złotej otchlani marnuje sie kilkadziesiąt
 

mayder

Tancerz ostrzy
Cóż, nie może być za pięknie...
Klasztor/Sanktuarium to jedyne cuda, w których nie będą dostępne poziomy 31-35.
Kolejna słaba informacja jest taka, że w niektórych pozostałych cudach nie każdy efekt zostanie wzmocniony, jednak w każdym na pewno zostanie wzmocniony co najmniej jeden z nich...

Taki przykład z forum bety

View attachment 1988

No ale z kosztami to trochę polecieli :p. Co jeśli mam otchłań na 30 jeszcze przed rasami gościnnymi? Rozbudować będę mógł dopiero jak wejdę w żywiołaki czy koszt rozbudowy będzie adekwatny do obecnego ale w zwykłych towarach i bez orków?
 
Ale @chris07070707 temat zmniejszenia konfliktow walkowalismy jakis czas temu na forum i z tego co pamietam jako zwolennicy tego rozwiazania to bylismy w znacznej mniejszosci.
No wlasnie niezupelnie, bo w naszej ankiecie znaczna wiekszosc byla za redukcja ilosci konfliktow i pomysl przeszedl, czyli zostal oficjalnie zgloszony. Czyli co moglismy, to zrobilismy ;)

Co do Iglic, to nie do konca sie z Toba zgodze. Oczywiscie, ze jednostki z Obozu sa silniejsze, ale wielu zaawansowanych graczy (a tylko tacy maja cuda na 30 lvl) w ciagu ostatnich kilku miesiecy troche przestawilo system szkolenia wojska. Maksymalnie zwiekszaja grupe szkoleniowa, szkola po kolei w 2-3 budynkach i dopiero wtedy karmia brunnera czy brunnery i zbieraja wyszkolone jednostki ze wszystkich budynkow na raz. Tym sposobem nie potrzeba nawet przyspieszaczy na szkolenie duzych ilosci wojska. U tych graczy podniesienie Iglic czy Zrodel tez ma sens, np. w moim przypadku polowa czasu szkolenia przypada wlasnie na wojsko koszarowe, czyli Lucznikow i Trenty.
 

gamin

Rozbójnik
@Nusion patrzac na twoj przyklad z bety mam nadzieje, ze to jakies nieporozumienie, po co komu podnosic otchlan jesli populacja sie nie zmienia ? 92K zlota to chyba nie najlepsza zacheta do inwestycji prawdopodobnie juz >1000 PW :D.

@chris07070707, racja nie uwzglednilem brunerow. W tej sytuacji zarowno iglice jak i tereny maja duzy sens :)
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Cóż, nie może być za pięknie...
Klasztor/Sanktuarium to jedyne cuda, w których nie będą dostępne poziomy 31-35.
Kolejna słaba informacja jest taka, że w niektórych pozostałych cudach nie każdy efekt zostanie wzmocniony, jednak w każdym na pewno zostanie wzmocniony co najmniej jeden z nich...
@Nusion w tym przypadku inwestycja PW i innych surowców o orkach nie wspomnę, niestety bardzo niekorzystna :)
 

Koval92

Kapłan
Chociaż trzeba zauważyć, że otchłań i hale same z siebie są wzmacniane z każdym rozbudowaniem czegokolwiek za populację.
Jak sie ma na 30 poziomie to daje 15% populacji pracującej.
15% z 50k a 15% z 500k różni się od siebie bardzo.
Ja sam w tym momencie mam 47.5k populacji z otchłani, jak na budynek o rozmiarze 3x3 to ta kwota jest po prostu gigantyczna i nieporównywalna z czymkolwiek innym. Tutaj się im nie dziwię, że to zatrzymali, ale po 30 poziomie mogli po prostu dodać kolejny efekt cudu, bo rozbudowa dla niecałych 100k więcej monet jest bezsensowna...

niekoniecznie, wbrew pozorom może to spowodować zmniejszenie punktów rankingowych, zwiększenie bonusu może skłonić kilka osób do likwidacji manufaktury

Spoko właśnie zobaczyłem, że powyżej 30 poziomu punkty rankingowe za cud też nie wzrastają
:eek:
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3033

Guest
bardzo ciekawie zniszczyli cuda
na mapie w moim obrębie jestem jedną z 10 osób z dość sporą produkcją z manu na jakieś 300 osób
teraz zostaje usunąć manu i budować cuda do woja albo definitywnie zakończyć gre
 

Koval92

Kapłan
Punkty rankingowe wzrastają tylko przy inwestycji PW, a na 30 poziomie (podobnie jak na 10 czy 15) mamy Koło Runiczne.
aha no tak :D moja głupota sorry
biorąc pod uwage ze były budynki ewolucyjne a teraz bedzie zestaw, to niedługo pójdą śladem FOE i zrobią zestaw wielu budynków z dwoma ewolucyjnymi, z których zadnego sie nie ulepszy za darmo na max :D (takie coś tam będzie niedlugo).

A wszyscy i tak sie tylko pytają o studnie :D
 

blazius1

Paladyn
@Shadows Dragon

Jestem wśród tych 10 osób i myślę, że we wspólnym naszym interesie jest nadal produkować wszystko. Z wielu powodów, ale głównie dla tego, że trzeba na produkcję patrzeć przyszłościowo. Tzn. że nie możemy zapominać o efekcie śniegowej kuli.
A także dlatego, że produkujących stale ubywa. I w bractwach i na mapie.

Ja i tak podniosę Hale i będę produkował jeszcze więcej. Pewnie zaraz tyle, co cała nasza wspólna mapa!

Co oznacza potencjalnie niebezpieczną sytuację, że kiedyś stanę się nagle wręcz monopolistą na naszym rynku lokalnym. Z potężnymi halami na 35 poziomie, baterią manufaktur , z niebieskim ptasiorem, którego mi sprezentowano w bonusie ostatnio, a o którym nawet nie marzyłem (!!!), a także z partnerami do handlu, którzy nie będą w stanie zaspokoić mojej podaży. I to z uwzględnieniem, że popyt naszych bractw i bractw sąsiadów jakoś przekłada się na popyt na rynkach lokalnych.

Możesz, jak sądzę, powoli brać pod uwagę, że gra zmierza w kierunku utworzenia się w wielu miejscach na mapie monopoli na rynkach lokalnych. Po prostu kiedyś tak zadziała efekt śniegowej kuli. Taki moment nastąpi prędzej czy później, jeśli twórcy gry nie uwolnią rynków lokalnych, a ja i mnie podobni, nie zmienią strategii obranej np. cztery lata temu. A sorry bardzo, ale ja raczej nie zmienię. Jest nawet za późno raczej, by cokolwiek tu zmieniać. Więc zakładam, że efekt kuli i monopolu, zadziała.

Sądzę, że chora sytuacja, jaką obserwujemy na rynku globalnym żywych będzie możliwa niekiedy i na lokalnych. Tyle że powstanie z leciutko innych przyczyn, za to skutki będą jeszcze bardziej dolegliwe dla mniejszych graczy, jeśli ci zapragną na poważnie wejść w cykl turniejowy, ponieważ monopole będą trwałe. Na rynkach żywych towarów spekulanci nie mają pewnej pozycji, że zawsze będą spekulantami. Tutaj monopole będą już trwałe.
A podniesienie zdolności Hal w tym kontekście oznacza także utrwalenie efektu tej śniegowej kuli.

Jedni podniosą Latające Akademie, a ja Hale. Hal nie zniszczyli. Hale zniszczą (nie tylko one oczywiście, ale dołożą się) równowagę ekonomiczną na niektórych rynkach towarów T1 - T3. Z podkreśleniem słowa "niektórych", ponieważ sama gra i większość graczy, idzie nadal bardziej w kierunku wojskowym. A producentów T1-T3 może nadal ubywać.

I sądzę, że akurat na naszym rynku na mapie na s1. to się wydarzy.

Myślę że powinieneś być na taki scenariusz przygotowany . I raczej nie burzyć zwykłych manufaktur. Podnosić posiadane.
 
Ostatnia edycja:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
@Shadows Dragon

Jestem wśród tych 10 osób i myślę, że we wspólnym naszym interesie jest nadal produkować wszystko. Z wielu powodów, ale głównie dla tego, że trzeba na produkcję patrzeć przyszłościowo. Tzn. że nie możemy zapominać o efekcie śniegowej kuli.
A także dlatego, że produkujących stale ubywa. I w bractwach i na mapie.

Ja i tak podniosę Hale i będę produkował jeszcze więcej. Pewnie zaraz tyle, co cała nasza wspólna mapa!

Co oznacza potencjalnie niebezpieczną sytuację, że kiedyś stanę się nagle wręcz monopolistą na naszym rynku lokalnym. Z potężnymi halami na 35 poziomie, baterią manufaktur , z niebieskim ptasiorem, którego mi sprezentowano w bonusie ostatnio, a o którym nawet nie marzyłem (!!!), a także z partnerami do handlu, którzy nie będą w stanie zaspokoić mojej podaży. I to z uwzględnieniem, że popyt naszych bractw i bractw sąsiadów jakoś przekłada się na popyt na rynkach lokalnych.

Możesz, jak sądzę, powoli brać pod uwagę, że gra zmierza w kierunku utworzenia się w wielu miejscach na mapie monopoli na rynkach lokalnych. Po prostu kiedyś tak zadziała efekt śniegowej kuli. Taki moment nastąpi prędzej czy później, jeśli twórcy gry nie uwolnią rynków lokalnych, a ja i mnie podobni, nie zmienią strategii obranej np. cztery lata temu. A sorry bardzo, ale ja raczej nie zmienię. Jest nawet za późno raczej, by cokolwiek tu zmieniać. Więc zakładam, że efekt kuli i monopolu, zadziała.

Sądzę, że chora sytuacja, jaką obserwujemy na rynku globalnym żywych będzie możliwa niekiedy i na lokalnych. Tyle że powstanie z leciutko innych przyczyn, za to skutki będą jeszcze bardziej dolegliwe dla mniejszych graczy, jeśli ci zapragną na poważnie wejść w cykl turniejowy, ponieważ monopole będą trwałe. Na rynkach żywych towarów spekulanci nie mają pewnej pozycji, że zawsze będą spekulantami. Tutaj monopole będą już trwałe.
A podniesienie zdolności Hal w tym kontekście oznacza także utrwalenie efektu tej śniegowej kuli.

Jedni podniosą Latające Akademie, a ja Hale. Hal nie zniszczyli. Hale zniszczą (nie tylko one oczywiście, ale dołożą się) równowagę ekonomiczną na niektórych rynkach towarów T1 - T3. Z podkreśleniem słowa "niektórych", ponieważ sama gra i większość graczy, idzie nadal bardziej w kierunku wojskowym. A producentów T1-T3 może nadal ubywać.

I sądzę, że akurat na naszym rynku na mapie na s1. to się wydarzy.

Myślę że powinieneś być na taki scenariusz przygotowany . I raczej nie burzyć zwykłych manufaktur. Podnosić posiadane.
Kto dzisiaj burzy manufaktury? Gdy mamy tak banalnie dostepny teleport?
 
Kto dzisiaj burzy manufaktury? Gdy mamy tak banalnie dostepny teleport?
Wielu graczy tak robi. Na s1 nie mam w miescie ani jednej manufaktury, obojetnie jakiego rodzaju. Robienie turnieju surowcami to w wyzszych epokach wrecz ekonomiczne samobojstwo, a przy bardzo dlugim czasie zwiadu, na podboje na mapie spokojnie wystarcza surowcow z budynkow eventowych. W inwentarzu mam tylko manu na zywe i na wszelki wypadek zachowalem doslownie kilka zwyklych manufaktur, a wiekszosc po prostu zburzylem i to bez zalu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry