• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

Koval92

Kapłan
Marindor na becie napisał, że powiększenie dotyczy też żywych towarów i "to zamierzone"
Trochę myliło określenie "Basic goods" bo "zwykłe towary" to można różnie określać, a T2 i T3 mają w questach osobne określenia
 

Nusion

Kapłan
Dziś na becie podwójna produkcja T2 i T5 i na jutro zapowiedziane to samo dla T3 i T6 :)

1589876769270.png

Promocje trwają 24h od 7:00 do 7:00
Liczy się czas zbioru, a nie tak, jak to było kiedyś ze skróceniem czasu, gdzie liczył się czas nastawienia produkcji.

Ciekawe, czy to już koniec atrakcji, czy coś jeszcze wpadnie na kolejny dzień ;)
 

DeletedUser2262

Guest
Niedługo pojawią się obchody 5-tych urodzin a mi w nich (na podstawie wersji beta) brakuje specjalnych ofert do tworzenia w AM. Fajnie byłoby gdyby pojawiły się: rzadkie budynki (z pierwszych eventów) na które wiele osób czeka z utęsknieniem od dawna, budynki z zestawów oraz oczywiście zegar AM który zmienia rotację np. co godzinę żeby faktycznie tych receptur pojawiło się wiele w różnorakiej bogatej ofercie.
Na ten czas wyeliminowałbym wszystkie aktualne receptury dostępne "na co dzień" - żeby nie psuły zabawy.

PS I to byłby bardzo dobry sposób na pozbycie się przyspieszaczy z inwentarzy na produkcję zarówno budynków jak i katalizatorów :cool:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4295

Guest
rezydencje magiczne sa w miare oplacalne dopiero od 15 rozdzialu
 

DeletedUser2262

Guest
rezydencje magiczne sa w miare oplacalne dopiero od 15 rozdzialu
@Sliterio2019 Dlaczego? Bo ja uważam że od III rozdziału - gdzie koszt wynosi 330 diamentów za Rezydkę, a nie jak 1400 w XV rozdziale. (między pierwszym a trzecim rozdziałem różnica w diamentach wynosi równo 40 sztuk diamentów do czwartego należałoby już dopłacić dodatkowo 360 czyli ponad 2x tyle co koszt w III rozdziale, później już to jest coraz to mniej opłacalne - dot. oczywiście osób które zdobywają w bractwie 10 skrzynek wraz ze schematami oraz mają źródło dochodu diamentów / lub kupują)
 

Hassano

Łucznik
@Mighty Garoth mam takie pytanie czy dało by rade abyś dzielił budynki z eventów na konkretne eventy?? Bo czasem trzeba przeskoczyć 2-3 strony żeby sie dowiedzieć jakie staty ma budynek. Chodzi mi o to żeby było np temat/zakładka Święto Majowe 2020 i tam dzień po dniu budynek wrzucony nawet jak już sie wcześniej gdzieś powtarzał bo czasem ciężko znaleźć to co nas interesuje
 

DeletedUser2262

Guest
@Mighty Garoth mam takie pytanie czy dało by rade abyś dzielił budynki z eventów na konkretne eventy?? Bo czasem trzeba przeskoczyć 2-3 strony żeby sie dowiedzieć jakie staty ma budynek. Chodzi mi o to żeby było np temat/zakładka Święto Majowe 2020 i tam dzień po dniu budynek wrzucony nawet jak już sie wcześniej gdzieś powtarzał bo czasem ciężko znaleźć to co nas interesuje
Celowo nie dzieliłem budynków na poszczególne eventy ponieważ budynki się powtarzają i w kolejnych wydarzeniach trzeba by robić tzw. kopię-kopii.
W celu szybkiego odnalezienia pożądanych nagród dziennych w poście [NIEOFICJALNE] Evnety i Wydarzenia znajduje się pełna rozpiska - tabela z nagrodami na każdy dzień eventu wraz z bezpośrednimi linkami do tych nagród.
 
@Sliterio2019 Dlaczego? Bo ja uważam że od III rozdziału - gdzie koszt wynosi 330 diamentów za Rezydkę, a nie jak 1400 w XV rozdziale.
Niska cena rezydek jest bardzo kuszaca, ale ten ich pozornie niski koszt to bardzo zludne wrazenie. Za chwile wyjasnie.
rezydencje magiczne sa w miare oplacalne dopiero od 15 rozdzialu
W pelni sie z tym zgadzam. Juz od bardzo dlugiego czasu probuje przekonywac kolegow i kolezanki w bractwach, w ktorych gram, by nie ulegali pokusie kupna tanich rezydek w nizszych epokach. To istna pulapka, z ktorej bardzo ciezko sie wydostac. Sam w taka pulapke raz wpadlem. Wiedzialem, ze robie blad, ale mimo wszystko zupelnie swiadomie chcialem sprawdzic to na wlasnej skorze.

Efekt kupna magicznych rezydek w tych nizszych epokach jest taki, ze bardzo szybko zaczyna brakowac schematow na ich podnoszenie w miare postepu w epokach. Nawet, jesli gra sie w dziesiecioskrzynkowym bractwie. Wiekszosc schematow idzie na podnoszenie magicznych warsztatow, ktore sa nieporownanie wazniejsze od rezydek. Na produkcje dodatkowych zaklec renowacji tez juz niewiele tych schematow zostaje, a na rezydki nie zostaje praktycznie nic. W moim konkretnym przypadku kupilem 4 magiczne rezydencje w III epoce. W miare uplywu czasu podnioslem je o kilka poziomow, ale i tak zostaly daleko w tyle za warsztatami, ktore byly dla mnie priorytetem i na ktore szla wiekszosc schematow. Kiedy bylem w Czarownikach i Smokach, magiczne rezydki byly na poziomie Krasnoludoiw. W koncu nastapilo nieuniknione, czyli najnormalniej w swiecie po prostu je wywalilem, wiedziac, ze w zadnym razie nie poswiece kilku schematow na jedna rezydke, by dociagnac ja do aktualnego poziomu.

Dlatego pisze, ze to pulapka, bo sa tylko 3 mozliwosci, kazda zla:
- albo sie te magiczne rezydki trzyma na nizszych poziomach, bo szkoda je wywalic, choc nie sa juz wiele warte (no bo przeciez za nie zaplacilem !)
- albo w koncu trzeba je wywalic, co z ekonomicznego punktu widzenia jest sluszne, ale tez jest marnotrastwem, bo ponioslo sie juz pewne koszty
- albo jako ostatnia mozliwosc zostaje ciagle inwestowanie diamentow w podnoszenie rezydek, co dzieje sie kosztem np. dodatkowych ekspansji premium lub dodatkowych zaklec renowacji

Mamy teraz w grze eventowe budynki pop/kul, ktore tylko niewiele ustepuja wydajnoscia magicznym rezydencjom, a sa o niebo wydajniejsze od zwyklych.
Poza tym latwo mozna je wymienic w nastepnych eventach. Kupno magicznych rezydek w nizszych epokach jest kuszace ze wzgledu na ich niska cene, ale w efekcie koncowym to po prostu studnia bez dna... Kolezanka z bractwa, ktora przestrzegalem przed taka pulapka juz chyba z rok temu tez sie ostatnio przekonala o tym, ze w miare postepu w epokach te starsze rezydki zaczynaja byc bardziej kula u nogi i problemem, zamiast czyms, co pomaga. W koncu schowala je po prostu do inwentarza, bo nie chciala ponosic ciaglych kosztow ich podnoszenia.
 

DeletedUser2262

Guest
@chris07070707 - po części masz rację. Wszystko zależy od ilości rezydek jaką ktoś chce sobie "sprezentować". Bo jeśli to będzie 4-5 sztuk to bez problemu podniesie schematami. Jeżeli dużą ilość to czysto teoretycznie masz rację - ale to jest tzw np efekt telewizora - nie kupuj teraz bo za pół roku wyjdzie lepszy model i szkoda na ten co jest teraz dostępny wydawać $$$.
A najprawdziwsza prawda leży po środku. Czyli trzeba byłoby długofalowo przewidzieć na wszystkie aktualne rozdziały do przodu - ile rezydek / warsztatów będzie komuś potrzebne, część z nich zakupić w "niskiej cenie diamentów" - np. 6 sztuk zakładając że co 2 miesiące średnio będzie robić kolejny rozdział, a na pozostałe magiczne budynki zbierać aż do momentu wejścia w ostatni rozdział.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
@chris07070707, wywód jest słuszny, ale... tylko dla części graczy.
Po pierwsze i najważniejsze, to trzeba mieć tych magicznych rezydek i warsztatów przynajmniej kilka, żeby mieć taki problem.
Faktem jest, że obecnie trochę łatwiej jest wejść w ich posiadanie nawet bez kupna, jeśli się robi regularnie Iglice choćby na I poziomie.
Ale wówczas koszt ich pozyskania jest dużo mniej zauważalny (jeśli nie używamy diamentów w Iglicy, rzecz jasna) i mniejszy żal wyrzucić,
a poza tym prędzej czy później znowu wpadnie z Iglicy coś na aktualnym poziomie.

Mamy teraz w grze eventowe budynki pop/kul, ktore tylko niewiele ustepuja wydajnoscia magicznym rezydencjom, a sa o niebo wydajniejsze od zwyklych.
Poza tym latwo mozna je wymienic w nastepnych eventach.
To też prawda, ale magiczne rezydki nie mają zastępować tych budynków, tylko zwykłe rezydencje, więc dopóki mamy zwykłe, to jest sens zastępowania ich zarówno magicznymi, jak budynkami z eventów. A tych drugich ostatnio nie jest łatwo zdobyć taką ilość, jaką by się chciało.
Zaś ekpansje premium stają się w pewnym momencie takie drogie, że chyba bardziej się opłaca dźwigać budynki za diamenty, niż kupować ekspansje.

P.S. Widzę, że @Mighty Garoth napisał coś podobnego w tym samym czasie :)
 
To, co napisalem, to nie tylko moje teoretyczne rozwazania. Po prostu nie znam ani jednego gracza, ktoremu nawet przy tylko 4-5 magicznych rezydkach, zakupionych we wczesniejszych epokach, nie zaczeloby w ktoryms momencie brakowac schematow do ich podnoszenia. Ktory nie musialby z powodu tej "kuli u nogi" rezygnowac z czegos innego, co pod kreska daloby mu wiecej, niz ten zastrzyk dodatkowej populacji z magicznych rezydencji. Na przyklad z podnoszenia warsztatow albo z tworzenia zaklec renowacji w Akademii. Albo (posrednio) z zakupu dodatkowych ekspansji premium, jesli na podnoszenie rezydek musial wydawac diamenty. Co do cen ekspansji premium, to do pewnego progu kosztow ekspansje sa jednak bardziej oplacalne od rezydencji.

Swoj wlasny eksperyment z czterema magicznymi rezydencjami przeprowadzilem w czasach, kiedy mielismy jeszcze sporo studni, wiec stac mnie bylo, by w tej nowej wiosce na s2 zastawic magicznymi rezydkami cale miasto, a nie postawic tylko 4 sztuki. Wedlug moich teoretycznych wyliczen przy 4 rezydencjach schematow powinno wystarczyc na wszystko, zarowno na magiczne warsztaty, jak i rezydencje. Wyliczenia to jedno, a praktyka to jednak co innego. Chyba zgodzimy sie, ze magiczne warsztaty daja wieksze zyski i oszczednosci, niz magiczne rezydencje, niezaleznie od epoki ? Tak wiec 5-6 magicznych warsztatow zawsze bedzie mialo priorytet, przynajmniej u wiekszosci graczy. Do tego dochodzi fakt, ze schematy potrzebne sa takze do tworzenia zaklec renowacji. Oplaca sie podnosic sety, miski czy Feniksy, ktore oprocz swietnej bazowej produkcji (czy bonusow) daja tez populacje i kulture. I tu moje teoretyczne wyliczenia szlag trafil, tu kolko sie zamyka - nawet przy srednim tempie przechodzenia epok schematow na podnoszenie nawet tylko kilku rezydencji jest po prostu za malo.

Tak pod kreska, moze nie uwazam kupna magicznych rezydencji we wczesniejszych epokach za jakis straszliwy blad, ale w wiekszosci znanych mi przypadkow to sie po prostu na dluzsza mete nie sprawdza u graczy free2play. Co innego, jesli ktos rzeczywiscie zupelnie swiadomie zamierza inwestowac diamenty w rozbudowe rezydek. Tyle, ze musi miec swiadomosc, ze beda to koszty stale. Dopiero w XV epoce (jak napisal @Sliterio2019 ) zaczyna to wygladac troche inaczej. Jesli ktos wtedy kupi magiczne rezydencje, to przy srednim tempie wchodzenia nowych ras co 6 miesiecy, spokojnie da sobie rade z podnoszeniem magicznych budynkow za same schematy.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Po prostu nie znam ani jednego gracza, ktoremu nawet przy tylko 4-5 magicznych rezydkach, zakupionych we wczesniejszych epokach, nie zaczeloby w ktoryms momencie brakowac schematow do ich podnoszenia. Ktory nie musialby z powodu tej "kuli u nogi" rezygnowac z czegos innego, co pod kreska daloby mu wiecej, niz ten zastrzyk dodatkowej populacji z magicznych rezydencji. Na przyklad z podnoszenia warsztatow ...
@chris07070707, ale ja własnie o tym pisałem. TYLKO ;) 4-5 rezydencji oraz zapewne TYLKO 4-5 warsztatów (jakieś są, skoro trzeba rezygnować z ich podnoszenia) - no to jednak nie jest powszechny problem większości graczy. Same argumenty są słuszne, ale nie dotyczą wszystkich i to warto wyraźnie zaznaczyć.
Problem z niewystarczającą ilością schematów do podnoszenia magicznych budynków zaczął się rzeczywiście od czasu, jak pojawiły się zaklęcia renowacji, wystarczy zajrzeć do postów sprzed tego czasu, żeby zobaczyć narzekania graczy na zalegające w inwentarzu schematy (oczywiście, znowu tylko części graczy, większości nic nie zalegało :)). Więc te Twoje wyliczenia niekoniecznie były złe, ale po prostu zmieniły się uwarunkowania. Znaczy, jest ...za bogato ;)
 

Koval92

Kapłan
W 16 rozdziale to z 15 rozdziału magiczne wystarczają bez problemu, zastanawiam się, czy nie schowac jednego z czterech jeżeli je podniosę do 16 rozdziału... Natomiast to też zależy od tego ile kto robi prowincji w turnieju co tydzień na jedną gwiazdkę chociaż, żeby nachapać kilkadziesiąt zaklęć produkcji młotków, oraz od poziomu wież dobrobytu.

No i czy kiedyś wrócą te wymogi do questów, co magiczne warsztaty liczyły się podwójnie...
 

gural92

Wędrowiec
Trafiła się komuś chatka z piernika, platforma walentynkowa albo bażant w akademii? Tajniakos pisał 15 maja że zostały dodane a nie widziałem żadnego z nich na żadnym świecie mimo że nawet mieszałem diamentami sporo razy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry