• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

Koval92

Kapłan
Właśnie się dopatrzyłam że budynek z akademii dający veloranskich strażników w ostatniej rasie daje tylko kulturę:( czyli chyba się z nimi pożegnam na korzyść obozu najemników.

On zawsze dawał kulturę + valorów, w ostatnim rozdziale nic sie nie zmienia, produkuje 17 valorów na godzinę
 

DeletedUser3983

Guest
No właśnie,nic się nie zmienia, dlatego moim zdaniem szkoda miejsca na ten budynek
 

Hassano

Łucznik
iii taamm.... szkoda tylko renowacji ;) bo budynek sam w sobie jest całkiem spoko ;)

Nie chce sie czepiać ale co w tym budynku takiego wyjątkowego??Nie wiem czy to staty dla ostatniej rasy ale jeśli tak to jak lda mnie lipa po całości.. 3x3 a kultury raptem niecałe 6k.. produkcja to śmiech na sali bo nawet gdyby dawał 170 na godzine to jak dla mnie nadal byłby słaby.. Jeśli możecie to wyjaśnijcie mi prosze czym tu sie cieszyć??
 

Hassano

Łucznik
Darmowym wojskiem, czyli takim otrzymywanym poza kolejka szkolenia. Tym bardziej, ze Valoriany na III poziomie sa u elfow znacznie lepsze od Trentow.
Słabe wyjaśnienie bo ilość tego wojska jest znikoma.. Jakieś inne korzyści?? Tak uprzedzę kolejne odpowiedzi związane z wojskiem, gdyby to dawało 2-3 oddziały na dobe ( dla poziomu każdego gracza) to bym jeszcze mógł zrozumieć plus wojskowy ale 17x24h=408 to chyba nawet nie niedorzeczność..
 

mayder

Tancerz ostrzy
Słabe wyjaśnienie bo ilość tego wojska jest znikoma.. Jakieś inne korzyści?? Tak uprzedzę kolejne odpowiedzi związane z wojskiem, gdyby to dawało 2-3 oddziały na dobe ( dla poziomu każdego gracza) to bym jeszcze mógł zrozumieć plus wojskowy ale 17x24h=408 to chyba nawet nie niedorzeczność..

Robisz wyliczenia tylko dla jednego budynku, a z jednym to za dużo tych jednostek nie uzbierasz. Trzeba postawić więcej tych budynków to od razu widać przyrost jednostek. Na pierwszym screenie możesz zobaczyć ile mam postawionych duchów i terenów w mieście (a w inwentarzu mam jeszcze 5 terenów i 3 duchy). Do tego dochodzi bruner który produkuje ciężkie jednostki z obozu i terenów. Dzięki temu tych jednostek nie muszę w ogóle produkować (stratega nawet nie mogę bo ostatnio usunąłem tereny treningowe) przez co nie zajmują mi one kolejki i mogę szkolić coś innego, a samych jednostek używam w turniejach i w iglicy, głównie jako wspomagających choć zdarza się że wystawie 5 oddziałów na raz i mimo walczenia nimi ciągle mi ich przybywa. Aktualny stan możesz zobaczyć na drugim screenie.

Możesz powiedzieć że tyle budynków zajmuje dużo miejsca, ale dają one dodatkowo kulturę, to że możesz równolegle szkolić coś innego przez co tylko zwiekszasz swoją wydajność militarną no i to że same się szkolą, zbierasz dwa razy na dzień i tyle :)

Screenshot_20200605-231534-417-compressor.jpgScreenshot_20200605-232315-922-compressor.jpg
 

Koval92

Kapłan
Teraz pewnie co wyjdzie rozdział to będzie kolejny cud produkujący jednostki z obozu najemników, jeżeli już zaczęli z pszczelimi jeźdźcami.
Szkoda, że ten golem z lipcowego eventu daje podstawowe jednostki, mógłby np dawać banshee, są troche pomijane
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Teraz pewnie co wyjdzie rozdział to będzie kolejny cud produkujący jednostki z obozu najemników, jeżeli już zaczęli z pszczelimi jeźdźcami.
Szkoda, że ten golem z lipcowego eventu daje podstawowe jednostki, mógłby np dawać banshee, są troche pomijane
Dla mnie to dobrze, ja dla Banshee kompletnie nie umiem znaleźć zastosowania.
 

Hassano

Łucznik
@mayder nadal mnie nie przekonałeś.. równie dobrze mogę powiedzieć ze wywale wszystko co sie da postawie manu i też objade turniej i iglice.. Zwiększając ilość budynków nadal robią tyle samo co jeden tylko x10 bo zajmują 10x tyle miejsca.. I powiem wprost nie przekonasz mnie niczym.. bo ani ilość wojska ani tym bardziej kultura nie robią żadnego wrażenia.. niechce pisać od razu co by musiał robić i ile czego dawać żeby mnie zadowolić.. może ktoś sam na to wpadnie
 

mayder

Tancerz ostrzy
@hassano na siłę przekonywać cię nie będę, a co do komentarza na temat manufaktur i robienia turniejów i iglicy surowcami to jeśli robisz tylko 10 prowincji na 5 czy 6 gwiazdek to może ci się to udać, ale jeśli robisz więcej to nie ma obecnie możliwości robić turniejów samymi surowcami i nie ważne ile byś manufaktur nastawiał. I nawet nie wspomniałem nic o orkach, bo nie tylko surowce z manufaktury są potrzebne do negocjacji (w iglicy jeszcze żywe, mana, ziarna no i diamenty jak chcesz dokupić dodatkową rundę)
 
Ostatnia edycja:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Na orka dezertera i skalnego olbrzyma są dobre.
Ja wiem, że na nich Banshee są dobre, tylko że ork dezerter i skalny olbrzym nie występują w naturze same :)
A w tych konfiguracjach, w których występują, to lepiej mi się sprawdzają Kapłani niż Banshee.

Gdyby tak Banshee miała 4 ruchu i 4 ataku, to byłaby nagle super jednostka.
Ale mam też wrażenie, że byłaby może lepsza, gdyby jej - paradoksalnie - obniżyć inicjatywę,
bo z jej obecnym zasięgiem zbyt często nie dosięga wroga od razu, musi podejść i narazić się na atak,
a tak to poczekałaby, az do niej przyjdą :)
 

DeletedUser1775

Guest
Ja czasem gram tym rudzielcem w wiosce elfów, ale faktycznie sprawdza się tylko na "ustawkach", gdzie w przewadze ciężkie strzelające i czasem jakaś ciężka do kompletu. Nie jest całkiem bezużyteczna, tylko wybitnie specjalistyczna ;)
 

Koval92

Kapłan
Przy szczęściu ze skrzynek (kilka +500 i +200 waluty) można spokojnie bez płacenia taki "podwójny" zestaw zrobić z dwoma głównymi portami mającymi 4 połączenia i mieć +6 PW dziennie z tego i tonę surowców, natomiast to zje taką ilość miejsca w mieście, że trzeba na to mieć minimum 6 kratek wysokości i 15 szerokości, żeby to wszystko upchać, więc to ma sens wyłącznie, jeżeli ktoś ma dużo wolnego miejsca i może sobie na to pozwolić. Ale tak jak mówię - budynki z zestawu potem powtarzają się co 3-4 nagrodę główną od nowa.

zestaw.png

Jest to na pewno świetny dopał dla początkujących.
 
Ostatnia edycja:

mayder

Tancerz ostrzy
Przy szczęściu ze skrzynek (kilka +500 i +200 waluty) można spokojnie bez płacenia taki "podwójny" zestaw zrobić z dwoma głównymi portami mającymi 4 połączenia i mieć +6 PW dziennie z tego i tonę surowców, natomiast to zje taką ilość miejsca w mieście, że trzeba na to mieć minimum 6 kratek wysokości i 15 szerokości, żeby to wszystko upchać, więc to ma sens wyłącznie, jeżeli ktoś ma dużo wolnego miejsca i może sobie na to pozwolić. Ale tak jak mówię - budynki z zestawu potem powtarzają się co 3-4 nagrodę główną od nowa.

View attachment 2204

Jest to na pewno świetny dopał dla początkujących.

Miejsce to i bym miał na poczwórny zestaw nawet ale nie opłaca mi się to dla samych PW (bo reszty co daje zestaw mi nie brakuje), a te 6 PW to mam z dwóch drzewek na 10, które zajmują o wiele mniej miejsca. Chyba mistyczne obiekty których mam 30+ na każdym świecie zostawię na następny event z golemem no chyba że i tamten będzie słaby to będę dalej zbierał, aż coś ciekawego się nie trafi :p
 

Koval92

Kapłan
Miejsce to i bym miał na poczwórny zestaw nawet ale nie opłaca mi się to dla samych PW (bo reszty co daje zestaw mi nie brakuje), a te 6 PW to mam z dwóch drzewek na 10, które zajmują o wiele mniej miejsca. Chyba mistyczne obiekty których mam 30+ na każdym świecie zostawię na następny event z golemem no chyba że i tamten będzie słaby to będę dalej zbierał, aż coś ciekawego się nie trafi :p

Prawda, praktycznie każdy ewolucyjny daje PW. Dla samych PW się nie opłaca, ale na jakiś czas jak ktoś ma wolne miejsce... potem można schować :p
Gratulacje 2 drzewek na 10 ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry