• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

SlodkiElf

Wędrowiec
A po co ona komus ? System zadan, czyli ich liczba i ilosc waluty za nie (wliczajac dzienne nagrody za logowanie i walute w miescie) jest tak dobrana, ze w ostatnich kilku eventach zdobycie nagrody glownej na maksymalnym poziomie nie stanowilo raczej wiekszego problemu, prawda ?

Ponieważ jeśli ktoś nie ma żadnego miśka, to by mu się przydała waluta z AM. Wymiana 2:1 artefaktów, może można się i z tego cieszyć, ale w euforię to niestety nie wpadnę.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Mistyczne Obiekty i waluta eventową to tylko kwestia szczęścia nie ważne ile się ich posiada a i tak ilość waluty może być niewielka, kwestia losowości jak w grze w kości. Eventy faktycznie są łatwiejsze i na szczęście nie kolidują z normalnym rozwojem miasta a zdobycie nagrody głównej jak i artefaktów do niej nie stanowi problemu jak już o tym wspomniano.
Twórcy przyzwyczaili nas do robienia eventów na max jednak obecnie robi się je na zupełnym luzie bez ciśnień a i jak już wspomniano nagrody są adekwatne do włożonego wysiłku. A jeśli komuś brak adrenalinki to jest wiele innych możliwości w grze. Niedługo zapewne wejdzie nowy system robienia turniejów i tutaj będzie można się wykazać wiedzą jak i zaangażowaniem. Dlatego mnie akurat bardzo pasuje taki układ eventów jaki mamy teraz :)
Mamy też możliwość zdobywania artefaktów do feniksów czy miśków co oczywiście każdy może wykorzystać wedle własnego uznania bez względu na stopień zaawansowania. Według mnie to dobry ukłon ze strony IG.
Edit
Dobrze powiecie że tryskam tęcza jednak nie zawsze to co nowe jest z automatu źle ponieważ przyzwyczailiśmy się do starego i jakoś nowe nie kumamy :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3033

Guest
Dobrze powiecie że tryskam tęcza
a tu ci przyznam racje
a co do reszty to nadajesz się do reklamy
nowy system turnieju ?
to stary tylko odrobinę zbalansowany
wykazać wiedzą ?
miśki i feniks dają taką przewagę że niewiele ten nowy system zmieni a raczej nic
 
Wybacz Shadows, ale kazdym swoim postem udowadniasz, ze nie masz w tej grze o niczym pojecia i ze niczego nie rozumiesz ;)
No jak mozna wypisywac takie, nazwijmy to po imieniu, glupoty ?

Zaraz ktos sie przyczepi, ze jest tu jakas grupa, ktora nie toleruje wypowiedzi niezgodnych z ich wlasnymi opiniami. To troche nie tak. Ja sam bardzo szanuje opinie odmienne od moim wlasnych, czesto pozwala mi to wrecz spojrzec na dane zagadnienie z innej strony. Tyle, ze opinie to jedno, a totalne bzdury to zupelnie cos innego.

Jesli ktos twierdzi na przyklad, ze ksiezyc jest zrobiony z zielonego koziego sera, to przepraszam bardzo. To nie jest opinia, to totalna bzdura i wlasnie z wypowiedzia takiego kalibru mamy do czynienia w poscie powyzej.
 

xEasyRiderx

Rycerz
a tu ci przyznam racje
a co do reszty to nadajesz się do reklamy
nowy system turnieju ?
to stary tylko odrobinę zbalansowany
wykazać wiedzą ?
miśki i feniks dają taką przewagę że niewiele ten nowy system zmieni a raczej nic
Posiadanie miśków to jeszcze nie 100% sukcesu ale o tym już wielokrotnie było pisane.
Stary system zaczął być nudny jak flaki z olejem i o tym też wielokrotnie pisano na forum. A na marginesie gdyby @chris07070707 nie udzielał porad na forum to ty też byś cieńko piszczał. Kwestia jak to wykorzystałeś dla własnych celow ;)Najlepiej jest narzekać że niesprawiedliwie zamiast się dostosować. I znowu będzie że owce zjadły wilka ale ty nawet nie jesteś szarą myszką tylko zwykłym oportunistom.
Edit
Jeśli masz jeszcze jakieś ale zapraszam na priv :)
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
a tu ci przyznam racje
a co do reszty to nadajesz się do reklamy
nowy system turnieju ?
to stary tylko odrobinę zbalansowany
wykazać wiedzą ?
miśki i feniks dają taką przewagę że niewiele ten nowy system zmieni a raczej nic

Z dziwnego powodu na forum pieją zachwytem 5 osób tych samych a w grze kogokolwiek się nie spytam to mówi, że eventy, budynki i turnieje żenada, włącznie z betą i us na których też gram. Nie chodzi mi o to, żeby atakować, ale tak jest.
 
Z dziwnego powodu na forum pieją zachwytem 5 osób tych samych a w grze kogokolwiek się nie spytam to mówi, że eventy, budynki i turnieje żenada, włącznie z betą i us na których też gram.
W bractwach, w ktorych gram, tak nie jest, takze zapewniam, ze nie chodzi tylko o "5 osob na forum".

A tak z innej beczki, uzyles pewnego ciekawego, bardzo znamiennego sformulowania, ktore bardzo daje do myslenia, a mianowicie:
na forum pieją zachwytem 5 osób tych samych
Nie znam tu ani jednej osoby, ktora pialaby z zachwytu, czy uprawiala reklame (to z kolei ulubione powiedzenie Shadowsa). Znam za to kilka osob na forum, ktore staraja sie byc obiektywne i dostrzegac obie strony medalu, zamiast skupiac sie wylacznie na negatywach. Jesli cos im sie nie podoba to nie wstrzymuja sie z krytyka, ale jesli dostrzegaja pozytywy, to nie maja tez problemu z wyrazaniem pozytywnych opinii. Mysle, ze to kwestia ogolnego nastawienia. Tyle ze wlasnie, wystarczy napisac cos pozytywnego, by spotkac sie ze stwierdzeniami o rozowych okularkach, pianiu z zachwytu itd.. Na wielu forach panuje obecnie moda na nagatywne emocje i ciesze sie, ze przynajmniej tutaj te kilka osob, o ktorych wspomniales, odwazylo sie z tego schematu wylamac.

Patrzac na eventy, zmiany w turniejach i jeszcze tysiac innych rzeczy w grze, mysle, ze wszyscy sie zgodza, ze prawie nic nie jest tylko czarne, lub tylko biale. To tak, jakbysmy mieli przed soba na stole szklanke do polowy wypelniona woda. Dla Ciebie i jeszcze kilku innych osob ta szklanka jest do polowy pusta, a dla mnie i dla kilku innych do polowy pelna.

Wezmy moze pierwszy z brzegu przyklad, czyli temat usuniecia waluty eventowej z Akademii.

Twoje podejscie wyglada tak:
1. Zabrali nam dodatkowa walute eventowa.
2. Wniosek ? Jest gorzej, niz bylo.

A moje tak:
1. Zabrali walute eventowa.
2. Hmmm, czemu ?
3. Bo waluty z eventu i tak wystarcza do zdobycia nagrod glownych i ta dodatkowa nie jest niezbedna.
4. A czemu teraz jej wystarcza ?
5. Bo znacznie usprawnili system zadan w eventach i prawidlowo zbalansowali ilosc waluty za zadania.
6. Wniosek ? Jest lepiej, niz bylo. Eventy w koncu sa zbalansowane.

Obserwujemy to samo zjawisko, ale wyciagamy skrajnie odmienne wnioski. Jak mowilem, to kwestia podejscia. Zareczam tez, ze nikt "nie pialby z zachwytu", gdyby w poprzednich eventach nie starczalo waluty na najwyzszy poziom nagrod glownych. Wtedy brak dodatkowej waluty w Akademii rowniez odczulbym jako "realna" strate, tylko ze w obecnej formie eventow tak nie jest.

Na koniec taka refleksja :) Real jest juz dostatecznie stresujacy. Gra sie przeciez dla przyjemnosci i zeby sie odprezyc, wiec nie wyobrazam sobie nawet, by z gory do wszystkiego tutaj podchodzic negatywnie. Pol szklanki wody oznacza dla mnie szklanke do polowy pelna, a nie do polowy pusta. Dla innych odwrotnie i to tez jest w sumie OK. Najgorzej jest tylko, kiedy ktos widzac pol szklanki wody i tak twierdzi, ze szklanka jest calkiem pusta...

Zycze wszystkim milego weekendu :)
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
W bractwach, w ktorych gram, tak nie jest, takze zapewniam, ze nie chodzi tylko o "5 osob na forum".

A tak z innej beczki, uzyles pewnego ciekawego, bardzo znamiennego sformulowania, ktore bardzo daje do myslenia, a mianowicie:

Nie znam tu ani jednej osoby, ktora pialaby z zachwytu, czy uprawiala reklame (to z kolei ulubione powiedzenie Shadowsa). Znam za to kilka osob na forum, ktore staraja sie byc obiektywne i dostrzegac obie strony medalu, zamiast skupiac sie wylacznie na negatywach. Jesli cos im sie nie podoba to nie wstrzymuja sie z krytyka, ale jesli dostrzegaja pozytywy, to nie maja tez problemu z wyrazaniem pozytywnych opinii. Mysle, ze to kwestia ogolnego nastawienia. Tyle ze wlasnie, wystarczy napisac cos pozytywnego, by spotkac sie ze stwierdzeniami o rozowych okularkach, pianiu z zachwytu itd.. Na wielu forach panuje obecnie moda na nagatywne emocje i ciesze sie, ze przynajmniej tutaj te kilka osob, o ktorych wspomniales, odwazylo sie z tego schematu wylamac.

Patrzac na eventy, zmiany w turniejach i jeszcze tysiac innych rzeczy w grze, mysle, ze wszyscy sie zgodza, ze prawie nic nie jest tylko czarne, lub tylko biale. To tak, jakbysmy mieli przed soba na stole szklanke do polowy wypelniona woda. Dla Ciebie i jeszcze kilku innych osob ta szklanka jest do polowy pusta, a dla mnie i dla kilku innych do polowy pelna.

Wezmy moze pierwszy z brzegu przyklad, czyli temat usuniecia waluty eventowej z Akademii.

Twoje podejscie wyglada tak:
1. Zabrali nam dodatkowa walute eventowa.
2. Wniosek ? Jest gorzej, niz bylo.

A moje tak:
1. Zabrali walute eventowa.
2. Hmmm, czemu ?
3. Bo waluty z eventu i tak wystarcza do zdobycia nagrod glownych i ta dodatkowa nie jest niezbedna.
4. A czemu teraz jej wystarcza ?
5. Bo znacznie usprawnili system zadan w eventach i prawidlowo zbalansowali ilosc waluty za zadania.
6. Wniosek ? Jest lepiej, niz bylo. Eventy w koncu sa zbalansowane.

Obserwujemy to samo zjawisko, ale wyciagamy skrajnie odmienne wnioski. Jak mowilem, to kwestia podejscia. Zareczam tez, ze nikt "nie pialby z zachwytu", gdyby w poprzednich eventach nie starczalo waluty na najwyzszy poziom nagrod glownych. Wtedy brak dodatkowej waluty w Akademii rowniez odczulbym jako "realna" strate, tylko ze w obecnej formie eventow tak nie jest.

Na koniec taka refleksja :) Real jest juz dostatecznie stresujacy. Gra sie przeciez dla przyjemnosci i zeby sie odprezyc, wiec nie wyobrazam sobie nawet, by z gory do wszystkiego tutaj podchodzic negatywnie. Pol szklanki wody oznacza dla mnie szklanke do polowy pelna, a nie do polowy pusta. Dla innych odwrotnie i to tez jest w sumie OK. Najgorzej jest tylko, kiedy ktos widzac pol szklanki wody i tak twierdzi, ze szklanka jest calkiem pusta...

Zycze wszystkim milego weekendu :)
troszkę dziwny ten balans biorąc pod uwagę fakt że od jego wprowadzenia po zrobieniu wszystkich zadan i zbieraniu z miasta budynek eweluowal na 9 poziom
 

xEasyRiderx

Rycerz
@chris07070707 pisał o balansie w ewencie, nie przygodzie
Zgadza się jednak PB są też częścią gry i tutaj według mnie IG troszeczkę idzie graczom na rękę robiąc przygody zaraz po evencie w którym każdy mógłby zdobyć brakujące artefakty właśnie ze względu na losowość lub czas i inne przypadki losowe uniemożliwiające na zdobycie kompletu dla podniesienia nagrody głównej do 10 poziomu :)
 

DeletedUser3033

Guest
pełna czy pusta ?
1111112.JPG


i taj już rok jakby nie zmieniali kolejności to bym tworzył nawet z zamkniętymi oczami
aj ten pośpiech :)
 

DeletedUser3033

Guest
co ma moje nastawienie pisze jak jest anie próbuje coś ubarwić na siłę
a wiesz coś tam mogę tworzyć :)
najgorszą możliwą kombinacje?
czasami duch walki czy strateg orków i raz na 3 miesiące karma
Twoim przykładzie też miewam czasem
a u mnie prawie norma wręcz przewidywalna tak jak napisałem wcześniej
 

Tajniakos

Paladyn
@chris07070707 pisał o balansie w ewencie, nie przygodzie
@visit0r dwa dodatkowe artefakty, które możemy otrzymać w PB są jakby nie patrzeć częścią zbalansowania eventu. W razie gdyby zabrakło nam 1 czy 2 artefaktów możemy je w łatwy sposób zdobyć. Gdybyśmy w evencie zdobyli 5 artefaktów + 2 z PB wtedy można było by pisać o złym balansie. W tym przypadku w mojej ocenie nie ma się do czego przyczepić. Moim zdaniem połączenie eventu z PB ma za zadanie spowodować większą grywalność i atrakcyjność Przygód.

Tu chyba spore znaczenie miało losowanie i szczęście w nim. Ja nie skończyłem linii zadań. Może z 3/4 zrobiłem tej podstawowej i zebrałem artefakty na ewolucję do 8poziomu, nie wiele zabrakło do 9. Więc robiąc cała linie spokojnie starczyłoby na całość. Losowalem głównie te najdrozsze
W tym evencie losowałem skrzynki z górnej półki. Wykonałem całą linię zadań i brakuje mi tylko jednego artefaktu do 10 poziomu. Do zdobycia ostatniego artefaktu zabrakło mi niewiele bo jednego losowania za 18pkt (17 miałem uzbierane) Gdybym zrezygnował wcześniej z jednej skrzynki za 92pkt i w jej miejsce dokonał wyboru 5 skrzynek za 18pkt ostatni relikt byłby zdobyty. Więc jak by nie patrzeć strategia losowania skrzynek ma w eventach kluczowe znaczenie pomijając losowość ze skrzynek.
Ja jak i wiele osób z bractwa uważamy, że balans eventów wszedł na dobre tory choć i w tej kwestii tak jak i tutaj zdania są podzielone.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Zgodzę się z tym że waluta z zadań i zbiorów wokół miasta jest wystarczająca na zdobycie artefaktów umożliwiających wyewoluowanie budynku na maksymalny poziom to niestety to ile artefaktów zdobędziemy zależy głównie, a nawet skusił bym się na stwierdzenie że tylko od tego jak będziemy losować. Inno postawio graczy przed wyborem, więcej dziennych nagród lub główny budynek podniesiony na maksa. I o ile problemu tutaj nie mają bardziej doświadczeni gracze lub ci nowi którzy są na tyle ogarnięci żeby wejść na forum poczytać lub spytać, tak ci którzy skupiają się tylko na grze mogą tego nie wiedzieć i skończyć z częściowo ulepszoną nagrodą główną (co w niektórych przypadkach jest dobre bo taki gracz znajdzie forum, zapyta dlaczego tak jest i na przyszłość będzie wiedział co i jak na robić żeby zdobyć to co chce)
 

Ludka

Wędrowiec
Gram na trzech światach. Na s1 i s2 zaglądam raz dziennie. Skończyłam wszystkie zadania, na s1 zdobyłam drugiego golema i jeden dodatkowy artefakt, na s2 zabrakło mi może dwóch losowań za 18. Na s3 ledwo mi się udało wyewoluować golema na 10 poziom. Naprawdę dużo zależy od szczęścia w losowaniu
 

BlossomValvi

Łucznik
Ja jestem zadowolony z obecnej formuły ewentowej, jak już pisałem starczy pare kratek przy drodze i ewent sam się robi

Troszkę szkoda ze wszystko zależy od losowości, ale właśnie to załatwia PB które nie ma nic wspólnego z losowoscia

Jako przykład moje 3 światy poziom waluty podobny i efekt bardzo różny tzn mam Golema na 8,9 i 10 poziomie i mógłbym go mieć ale nie warto stawiać. Moim jedynym celem był zastrzyk PW i tutaj wyszło niemal równiutko na każdym ze światów - jestem mega zadowolony

Podobne podejście mam do mgły, z jednej strony szkoda, ale to już nie jest mieć albo nie mieć nagrody, z drugiej strony mam większe szanse na diamenty. Tutaj byłoby bardzo miło by IG określiło swoje zamiary tzn czy choć do końca roku będzie waluta w skrzynkach czy nie?
@jarq wiewiórki o niczym nie szeptają ;)?


Edit:
a tu ci przyznam racje
a co do reszty to nadajesz się do reklamy
nowy system turnieju ?
to stary tylko odrobinę zbalansowany
wykazać wiedzą ?
miśki i feniks dają taką przewagę że niewiele ten nowy system zmieni a raczej nic

A to jest całkowicie błędne w skrócie to jak różnica pomiędzy Krasnoludzkim Bulwarem a Świątynią Wesołych Grzybków, niby oba zwiększają grupę treningową ale podstawa do jej obliczania jest kompletnie różna

Natomiast co do Miśków i Feniksów, już obecnie regularnie jest jojczenie o nie, więc faktycznie nowy system tego nie zmieni ;). Zaznaczam tylko że feniks był do zdobycia w 2020, misiek też będzie więc żeby potem nie było jęków że był ale nikt nie wiedział... kto czyta ten wie, kto myśli też wie jak sobie zorganizować polara i brunera (jeśli nie ma a potrzebuje)

Na koniec w kwestii nowego turnieju, wyraziłem swoją krytykę oraz podkreślam paskudne podejście IG, ale jeśli faktycznie nie będzie wielkim problemem osiągnięcie 2000 (niecałe 10 prowincji na 6 gwiazdek) to dla mnie ok, ponieważ nie tak dawno temu przebiłem barierę regularnego 3000...
Podkreślam tylko, że mam nadzieję że to fundament pod kolejne i powiązane zmiany w sensownych ramach czasowych
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Nowym graczom zablokowali event bo nie zrobią questów z PW do cudów dopóki nie zbadają pierwszych cudów xD
Przemyślane... Szczególnie, że już to raz w maju zrobili. Oni w ogóle nic nie wyciągają wniosków z błędów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry