• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

BlossomValvi

Łucznik
Jak dla mnie to wynika z tego ze gra zaczyna zbyt dużo uwagi poświęcać turniejowi i iglicy (walki) niż tym czym powinna być czyli city builderem

W tym kontekście cały turniej powinien wyglądać jak kupiec z nowymi towarami tj kupujesz „armie ekspedycyjna” o pewnej pojemności i wysyłasz wojsko, następnie po x czasie dostajesz wyniki (łupy wojenne) i po zabawie
A tak to mamy kilka-kilkanaście godzin tygodniowo poświęcone na temat średnio związany tematycznie z grą :/ ja czekam by dozbierać ze 20 ewolucyjnych co da 3pw/AW na dobę i nie mam zamiaru wychodzić poza 10-20 prowincji turniejowych

A jak będę chciał pograć w coś strategiczno-taktycznego to są dużo lepsze tytuły ;)
 

Steefann

Zwiadowca
No niezupelnie @Steefann , bo ta zmiana dziala w obie strony, a w tym konkretnym przypadku dziala bardziej na nasza korzysc moim zdaniem. Naszym ciezkim bedzie wprawdzie trudniej utluc lekka strzelajaca czy magiczna przeciwnika, ale za to o wiele latwiej bedzie utluc ciezkie strzelajace i lekkie. Uderzenie lekkiej strzelajacej nie zada naszym ciezkim wiekszych strat, niz dotychczas, bo sila ataku tej lekkiej strzelajacej sie przeciez nie zmienila, prawda ? To tylko nam bedzie trudniej ja utluc. Za to nasze ciezkie poniosa o wiele nizsze straty na skutek atakow ciezkich strzelajacych i lekkich w trakcie zblizania sie do nich, co moim zdaniem z naddatkiem zrownowazy wieksza trudnosc utluczenia lekkiej strzelajacej, bo po prostu nasze ciezkie dotra do celu w pelniejszym skladzie. Przewiduje wrecz, ze w tego typu walkach, ktorych przyklad podales, nasze ciezkie beda sie sprawdzac lepiej, niz do tej pory, szczegolnie Valoriany z wysokim bonusem obrony przeciwko ciezkim strzelajacym. Zdarzylo mi sie w tej Iglicy puscic bez wzmocnien 5x Valorian na 3 fale przeciwnika, gdzie w 2 z nich przciwnik mial 2 magiczne i Valoriany sobie poradzily.

Zacząłem klepać kryształ to podzielę się później wrażeniami czy faktycznie w takich kombinacjach valorian sobie teraz radzi lepiej czy gorzej, o ile przeciwko ciężkim strzeleckim faktycznie będzie miał łatwiej, bo kanonierzy będą robić jeszcze mniej teraz to przeciwko lekkim ma słabe bonusy.

EDIT:
A co do psów i kwiatków to nigdy nie wystawiałem samych kwiatków przeciwko nawet 1 oddziałowi psów, zawsze ze wsparciem żaby/zwiadowców a combo 2 kwiatki + 3 żaby to jedno z moich ulubionych. Sporo map w różnych turniejach jest, że 4 oddziały pasują pod kwiatki (nawet z 1 lekką ale z zastrzeżeniem, że są to albo zielony ork albo złodziej, bo nie mają obrony przeciwko magom i niski zasięg) plus 1 pies, wtedy 3 żaby nawet do około 80 prowincji ubijają w 1 turze psa a 2 kwiatki z 6-8 kapliczkami mordują resztę zanim zdążą dojść, oczywiście wszystko na manualu. Na automacie żaby biją ciężką strzelecką, ignorując psa co jest kolejnym przykładem jak debilny jest automat :)
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
Te nasze powyzsze rozwazania dotycza raczej wysokich prowincji, w ktorych ciezkimi tak czy inaczej trudno by bylo sobie pohulac ze wzgledu na brak wzmocnien ataku dla ciezkich. Przypuszczam, ze Valoriany bedzie mozna stosowac w troche wiekszej ilosci walk, niz dotychczas, ale wciaz beda to stosunkowo nieliczne, zeby nie powiedziec sporadyczne przypadki. Tereny Stratega i Valoryjskie duchy walki mozna miec w niskich epokach i w poczatkowych rasach goscinnych, ale w pozniejszych epokach wciaz raczej beda strata miejsca w miescie.
Tak masz rację tylko ja się trochę nieprecyzyjnie wyraziłem ponieważ chodziło mi bardziej o graczy w wyższych rozdziałach ale nie robiących aż tylu powiedzmy +30 prowincji i więcej gdzie faktycznie Strateg jak i Valorian mają duże problemy a raczej powiedzmy dla graczy którzy nie robią więcej jak 20 prowincji :)
 
A co do psów i kwiatków to nigdy nie wystawiałem samych kwiatków przeciwko nawet 1 oddziałowi psów, zawsze ze wsparciem żaby/zwiadowców a combo 2 kwiatki + 3 żaby to jedno z moich ulubionych. Sporo map w różnych turniejach jest, że 4 oddziały pasują pod kwiatki (nawet z 1 lekką ale z zastrzeżeniem, że są to albo zielony ork albo złodziej, bo nie mają obrony przeciwko magom i niski zasięg) plus 1 pies, wtedy 3 żaby nawet do około 80 prowincji ubijają w 1 turze psa a 2 kwiatki z 6-8 kapliczkami mordują resztę zanim zdążą dojść, oczywiście wszystko na manualu.
Dokladnie taki sposob walki mialem na mysli, wspominajac o walce manualnej na jedwabiu :) Dodatkowo jesli byl jakis Mgielnik, to Zaby ustawialo sie tak, zeby tylko one byly w zasiegu, a nie kwiatki. Walka taka kombinacja Zab i kwiatkow jest fajna, bo pozwala na walke manewrowa, w ktorej w wielu przypadkach kwiatki czasem posuwaja sie do przodu, a czasem cofaja lub chowaja za przeszkodami. Bardzo czesto nawet w bardzo wysokich prowincjach konczy sie taka walke z zerowymi stratami.

O rozstrzeliwaniu psa/psow kwiatkami na dopalaczach pisalem w kontekscie walk na automacie, bo tam praktycznie nie bylo alternatywy. W ktoryms turnieju jedwabiu zrobilem porownanie, na jednym swiecie walczylem wylacznie na auto, a w drugim miescie w ramach testow po raz pierwszy od wiekow calutki turniej przeklikalem na manualu. Straty na automacie nie byly moze jakies koszmarne, choc juz dosc znaczace (nie pamietam dokladnie, ale cos okolo 3000 oddzialow, przy czym nie przesadzalem z iloscia swobodnych), za to na manualu robiac 24k z identycznymi wzmocnieniami straty mialem ponizej 900 oddzialow. Teraz ta przepasc niestety jeszcze sie powiekszy, bo ta ostatnia zmiana nie bedzie miala zadnego negatywnego wplywu na ten akurat typ walki manualnej, za to na auto przy walce jednorodnym skladem straty beda o wiele wyzsze, niz wczesniej. Dlatego pisalem, ze moze sie okazac, ze pomimo glupoty automatu byc moze sklady mieszane poradza sobie teraz na auto lepiej od jednorodnych, oczywiscie w tych wyzszych prowincjach. Ale to sie oczywiscie dopiero okaze, trzeba to wszystko dopiero przetestowac.
//
Przewiduje wrecz, ze w tego typu walkach, ktorych przyklad podales, nasze ciezkie beda sie sprawdzac lepiej, niz do tej pory, szczegolnie Valoriany z wysokim bonusem obrony przeciwko ciezkim strzelajacym.
Zacząłem klepać kryształ to podzielę się później wrażeniami czy faktycznie w takich kombinacjach valorian sobie teraz radzi lepiej czy gorzej
Przetestowalem to wlasnie wielokrotnie i rzeczywiscie - Valoriany spisuja sie w takich walkach lepiej niz dotychczas, nawet w bardzo wysokich prowincjach. Screeny z takiej walki na auto powyzej prowincji nr.100:

t2.jpg

t3.jpg

W takich walkach i w podobnych (rowniez z psem, ale np. z lekka strzelajaca zamiast magicznej) Valoriany byly przewaznie bardziej efektywne na automacie, niz 5x kwiatek na wzmocnieniach, a nie mam nawet Kuzni. Przy 2 psach roznica bylaby jeszcze wieksza. Na manualu robiloby sie taka walke oczywiscie Zabami i kwiatkami. Przy przewadze psow puszczalem w tego typu walkach nawet 5x Wojownik Orkow i tez w miare sobie radzil, a przed zmianami byl praktycznie bezuzyteczny w wysokich prowincjach.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
na tej walce co pokazales - jakie wystawiles wzmocnienia z am i ile
Ta informacja prawie nikomu nic nie powie, bo ciezko sobie wyobrazic walke z taka dysproporcja oddzialow, z jaka walczy sie powyzej setnej prowincji. Lepiej to przeskalowac. Ta walka odpowiadala mniej wiecej walce z 3x swobodne w dwudziestej szostej prowincji lub z 4x swobodne w trzydziestej piatej.
 

Ovocko

Rycerz
Teraz na apce to już tylko brutalna siła z wzmocnień zostaje żeby wykręcić solidny wynik w turnieju.

Nie powiedziałbym. Po prostu większe znaczenie będzie miał dobór jednostek a nie tylko brute force ze wzmocnień.
Mnie się to podoba bo ja od początku korzystam ze wszystkich typów wojska i bardziej opieram się na właściwym ich doborze do walki niż dostawianiu coraz większej ilości wzmacniaczy.
Owszem, np. z żabami trzeba bardziej uważać, za to lekkie i zwłaszcza ciężkie dostały teraz w pewnym sensie drugie życie.
 

Magyrna

Zwiadowca
ja od początku korzystam ze wszystkich typów wojska i bardziej opieram się na właściwym ich doborze do walki niż dostawianiu coraz większej ilości wzmacniaczy.

No nie wiem... Ja gram wyłącznie automatem, bo na telefonie i jak dla mnie jest trudniej. Wczoraj zrobiłam Iglice w jednej z moich wioseczek iglicowych, zamrożonych w rozwoju i parametrach, na gołym fenku +35%, bo mam tam nadmiar wojska i mogę poeksperymentować. I musiałam negocjować znacznie częściej niż normalnie, gdy szłam samym fenkiem, jedyne co dawało radę wygrać zawsze to wystawiając samych paladynów vs ciezkie+ciężkie strzelajace+lekkie przeciwnika. Inne składy bardzo różnie - przegrałam dużo walk, w niektórych wygrałam dostając tęgie lanie, ogólnie trup się ścielił gęsto bo sprawdzałam, czy jak pomieszam bardziej składy żeby lapiej dopasować się do wroga to efekt będzie lepszy niż dawać jednolity skład przyjazny dla automatu. Niestety - u mnie nadal lepiej było wystawiać prostszy skład nawet kosztem mniej optymalnie dobranych jednostek. Faktycznie lekka piechota sprawdziła się lepiej niż przedtem, ale ogólnie - jak dla mnie jest trudniej, bo dużo jest mocno mieszanych składów wroga, których nie ma już jak teraz ugryźć a brute force, jak pisała @Aslana - będzie wymagał więcej dopalaczy. Czyli koszt walki wojskiem, w przypadku moich miast, wzrósł.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Niekoniecznie ponieważ iglica iglicy nie jest równa są owszem łatwiejsze ale są też trudniejsze niektóre walki tzn. nie każda iglica jest taka sama pod względem trudności i tak było od zawsze a że akurat trafiła się kombinacja iglicy z trudniejszymi walkami to już nie jest koniecznie wina zmian :)
 

Ovocko

Rycerz
No nie wiem... Ja gram wyłącznie automatem, bo na telefonie

Ja również gram wyłącznie automatem.
Turniej zrobiłem na nieco ponad 10k punktów, czyli w okolicach swojej typowej "normy", wzmocnień zużyłem też w okolicach swojej normy (4 swobodne, dodatkowo jeden ulepszacz magów i jeden oświecony strzelec)
Miałem ze dwa lub trzy przypadki w których uciekłem się do negocjacji, (wszystkie powyżej 40-tej prowincji, jeśli dobrze pamiętam), bo walkę przegrałem.
Ale jako że gram wyłącznie automatem nie jestem w stanie powiedzieć czy była to kwestia zmian, czy np. wybitnie niekorzystnego układu terenu.

Trudno mi komentować Twoje wrażenia, bo nie wiem ani na jakim poziomie masz wojsko (jak przypuszczam nie wszystkie jednostki masz na 3***), ani jakie konkretnie jednostki wystawiałaś przeciwko jakim.
Samo podanie typów niewiele mówi, bo wynik walki zależy od parametrów konkretnych jednostek (a nie tylko typu), zarówno naszych, jak i przeciwnika.

Zupełnie inaczej będzie wyglądał wynik gdy wystawię ciężkie gdy przeciwnik ma w składzie np. 2 wiedźmy (duży bonus na ciężkie strzelające a mały na ciężkie), a zupełnie inaczej gdy będzie to np. 2 magów kolczastej róży (duży bonus na ciężkie a mały na ciężkie strzelające). W pierwszym przypadku przy dobrych wiatrach da się taki układ przejść z minimalnymi stratami (sprawdzone), natomiast w drugim magiczne prawdopodobnie rozbiją te ciężkie w pył.

Dlatego pisząc, że większe znaczenie będzie miał dobór jednostek mam na myśli nie tylko kwestię doboru typów, ale tego, że bardziej trzeba będzie patrzeć na indywidualne parametry jednostek w składzie przeciwnika oraz własnych. Przynajmniej jeśli nie chce się zwiększać ilości używanych wzmocnień ;)
 

Koval92

Kapłan
Części zestawu czerwcowego

Dwa wejścia oraz Galaxy Plaza
Ss0dP3p.png
pxZuwVn.png
SsuiRxD.png


Budynki od stali, marmuru i drewna
UCOGyrq.png
9TzosSu.png
ag5lyAL.png


Główny budynek zestawu
yKCtEQE.png

Jakieś nowe daily
N0nZHqF.png
gk5SYUe.png
vXPIHNH.png
lm1nRb4.png


Animacje od Karvest z beta forum
 

Charlene

Szef kuchni
Muszę przyznać, że zaskoczyła mnie grafika, taka w stylu szalonych naukowców :p ta skrzynia z jęzorem to jest dopiero HIT:D przebija mankę zwojów z 18 rodziału oraz kwitnącego ziemniaka z obecnego eventu. Nie ważne co to daje, ale wylosuje choć 1 sztukę :D gorzej jak to pop-kul w stylu jeźdźca feniksowego czy nowej latarni, bo wtedy bym to miała x10 XD
 
Status
Zamknięty.
Do góry