• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

Charlene

Szef kuchni
Marindor własnie napisał, że każdej godziny system lig w evencie jest aktualizowany i jednak jest rywalizacja między graczami.
Tylko 1% zgarnie najlepsze nagrody.
Minimum, żeby wejść do wyższej ligi będzie się zmieniać dynamicznie, np. minimum do tego 1% to będzie wynik ostatniego gracza tam się mieszczącego. Kto go przeskoczy i wywali z tego 1 procenta ten wejdzie za niego.
Nagrody oczywiście tylko za jedną ligę, w której się skończy event.

Ostatnia kalkulacja będzie na 1 godzinę przed zakończeniem eventu i kto wtedy mieści się w danej lidze, ten dostaje za nią nagrody.
Co Ty mówisz :O czyli tak chcą wyciągnąć diamenty od graczy, bo z tego co widziałam w systemie losowania na Becie, to trzeba mieć po prostu sporo waluty, żeby mieć mieć więcej lasek i tym samym awansować do tej najlepszej. Tylko nie wiem czy konieczny jest awans do najwyższej, jeśli ktoś chce tylko 1 zestaw, bo potem są po prostu zdublowane budynki (to jeszcze sprawdzę, ale wydawało mi się, że są powielone gdyby ktoś chciał stawiać drugi zestaw)
 

Koval92

Kapłan
Co Ty mówisz :O czyli tak chcą wyciągnąć diamenty od graczy, bo z tego co widziałam w systemie losowania na Becie, to trzeba mieć po prostu sporo waluty, żeby mieć mieć więcej lasek i tym samym awansować do tej najlepszej. Tylko nie wiem czy konieczny jest awans do najwyższej, jeśli ktoś chce tylko 1 zestaw, bo potem są po prostu zdublowane budynki (to jeszcze sprawdzę, ale wydawało mi się, że są powielone gdyby ktoś chciał stawiać drugi zestaw)

Ci co będą mieli szczęście i trafią dużo bonusowej waluty + kupią to wejdą do 1% i dostaną najlepsze nagrody bonusowe + avatar
Też nie wiem czy jest sens się ścigać, bo sam zestaw zajmuje 8x5 i jest ładny prostokącik, a to drugie co dostaniesz to nijak z niczym połączysz, chyba że aż tyle waluty wykosisz/wykupisz, że postawisz cały drugi zestaw.
 

Charlene

Szef kuchni
Pewnie padnie pytanie odnośnie tego zestawu, czy jest lepszy/gorszy od Biblioteki dla graczy początkujących, ze względu na to, że także daje katalizator. Sprawdziłam dane dla VI rozdziału (Krasnoludy)

Biblioteka(24 kratki) daje surki:
Zwoje 2020/21h ( przelicznik na 24h- 2308)
Pył 696/21h (przelicznik na 24h- 795)

Zestaw (40 kratek) daje surki:
T1 3670 drewna, 3670 marmuru , 3080 stali
T2 3410 (nasz bonusowy)

Sumując całkowitą ilość surowców otrzymywanych z pól mamy na 24h:
Biblioteka - 3103:24=129, 29 surki na kratkę
Zestaw - 13 830: 40= 345,75 surki na kratkę

Od razu mówię, że pod kątem T2 ten zestaw nie zastąpi Sowy, ponieważ:
Sowa (16 kratek) - 5796 T2 (nasz bonusowy oraz +1 łącznie)
Zestaw(40 kratek) - 3410 T2 (bonusowy)

Patrząc na T1:
Syrenka 24h - 1476 marmuru / 1394 stali / 1312 drewna na kratkę- 92,25 / 87,12 / 82
Złoty Feniks 24h - 2040 marmuru oraz stali i drewna na kratkę- 127,5 we wszystkich
Zestaw 24h - 3670 marmuru, 3080 stali, 3670 drewna na kratkę- 91,75 / 77/ 91,75
Całkowita ilość surki z budynków:
Syrenka 4182:16= 261,37 surki na kratkę
Złoty Feniks 6120:16= 382,5
Zestaw (T1 + T2) 13 830:40= 345,75

Jak widać ten zestaw bardziej zyskuje w dalszych epokach, ponieważ tam wypada prawie na równi ze Złotym feniksem a na początkowych jest troszeczkę gorszy, ale nadal to w moim odczuciu dobry budynek patrząc na porównanie z tymi 2 najlepszymi ewolucyjnymi pod kątem T1. Na pewno jeśli ktoś nie miał szczęścia do Syrenki w obecnej Iglicy, to może się skupić na zestawie, ponieważ wypada od niej lepiej.
Co do Biblioteki, to jak dla mnie ten nowy zestaw daje fajne korzyści i jest jakąś dla niej alternatywą.
EDIT:
Rozdział X Czarownicy i Smoki

Biblioteka daje surkę oraz manę:
zwoje - 5340 (w przeliczeniu na 24h- 6102)
mana- 5222 ( w przeliczeniu na 24h- 5968)

Zestaw daje surkę oraz manę:
T1- 12 600 drewna oraz marmuru, 10 500 stali
mana- 11 000

Całkowita ilość surki na 24h/kratkę:
Biblioteka 6102: 24= 254,25
Zestaw 35 700: 40= 892,5
Ilość many na 24h/kratkę:
Biblioteka - 248,6
Zestaw - 275

Porównanie T1 ze Złotym feniksem i Syrenką:
Syrenka - 4140 marmuru, 3910 stali, 3680 drewna
Złoty feniks - 4800 marmuru, drewna oraz stali /24h
Zestaw - 12 600 marmuru i drewna, 10 500 stali

Całkowita ilość surki na 24h/kratkę:

Syrenka 11730:16= 733,12
Złoty feniks 14 400:16=900
Zestaw- 35 700:40= 892,5

* Sprawdziłam z ciekawości jak wypada Zestaw Karnawałowy z tym nowym:
Karnawałowy - 24 150 surki oraz 42 600 many /54 kratki czyli 447,2 surki i 788 many na kratkę
Nowy zestaw- 35 700 surki oraz 11 000 many/ 40 kratek czyli 892,5 surki i 275 many na kratkę

Znowu widać jak Zestaw wypada lepiej od Biblioteki oraz jest bardzo bliski wydajności Złotego feniksa.
Nie wiem czy porównywać XV rozdział pod kątem Biblioteki, ponieważ ona daje już żywe towary a te mają inną wartość niż zwykłe towary, więc jest to bardziej złożona sprawa( np. oszczędność nasion) a patrząc pod kątem T1 to pewnie zestaw wypadnie tak samo dobrze jak Złoty feniks a lepiej od Syrenki.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
18 rozdział, cały zestaw w 24h:
33300 marmuru
33300 drewna
28200 stali
49950 many
1 katalizator
3 różne relikty (te od katalizatorów w akademii)

14100 populacji
19280 kultury (tylko poszczególne części mają jej stosunkowo mało więc pomoc sąsiedzka odpada)
 

Nusion

Kapłan

Charlene

Szef kuchni
No właśnie wychodzi na to, że do obu...

Też nie wiem, jak to ma działać, będą losowo wpadać albo jeden, albo drugi? Chyba nie. Albo będzie z każdego o połowę mniej.. też źle, mniejsze szanse na miśki. Okaże się w niedzielę na becie
Już była taka akcja, że ponownie miały być dostępne artefakty feniksa w ogłoszeniu a potem się okazało, że to błąd i wylądowały w Akademii, więc może będzie tak samo- oby.
 

Wojtek90

Zwiadowca
Hmm, ale każdy gracz będzie miał szanse zdobyć wszystkie budynki z zestawu podczas eventu prawda? A Ci co będą najlepsi w "ligę" to po prostu dostaną dodatkowe nagrody tak?
 

Charlene

Szef kuchni
Hmm, ale każdy gracz będzie miał szanse zdobyć wszystkie budynki z zestawu podczas eventu prawda? A Ci co będą najlepsi w "ligę" to po prostu dostaną dodatkowe nagrody tak?
Tak :) losowanie jest jak zwykle, tylko w innej kolejności:
Zrzut ekranu 2021-05-18 o 15.59.03.png
Tak było w tamtym roku i teraz znowu się powtarza schemat budynek, 2x inna nagroda, budynek itd.
Nagrody z tej całej Ligi to dodatkowe budynki, także na spokojnie można zdobyć zestaw.
 

BlossomValvi

Łucznik
Czerwcowy ewent
W sprawie lig to mam mieszane uczucia tj. rozumiem potrzebę zarobku firmy z drugiej strony uważam ze to wprowadzi zbędna rywalizację w ewentach

Tak czy inaczej jeśli utrzymają % graczy w danej lidze to ja tam widzę renesans mini-kont :) bo jednak % z 100 graczy a z 10000 graczy jest różnicą
 

Charlene

Szef kuchni
Event Powrót Pielgrzymów
Ilości przedstawione poniżej są standardem, natomiast po / zostaną dodatkowo wytłumaczone, ponieważ wynikają z opcji ,,lub" w zadaniach.

Główna linia zadań
Warsztaty:

Trunki - 8x (2-5min)
Chleb - 6x (1h)
Zaawansowane narzędzia - 6x (3h)
Kosz zakupów- 8x (9h) / +4 ( w zadaniu 5. mamy wyprodukować 2 kosze, następnie w 9. 4 kosze lub 4 manufakturowe (9h) a zaraz w 10. są 2 kosze; moim zdaniem lepiej jest zrobić 4 kosze i 4 manufakturowe na te zadania, ponieważ zajmie to mniej miejsca jak ustawienie 8 warsztatów, ale jeśli ktoś chce kosze to musi doliczyć te dodatkowe 4 sztuki i wtedy nie musi stawiać dodatkowych manufaktur)

Manufaktury:
drewno/marmur/stal 3h- 18 / +8 (w zadaniu 22. mamy do wydania 12 PW albo produkcję manufakturową 8x (3h)
drewno/marmur/stal 9h- 2 / +5 ( dodatkowe 4 sztuki wynikają z zadania 9. jeśli ktoś woli manufakturę; w zad. 15 jest zebranie jednostek wojskowych lub manufakturowa 1x( 9h)

Rozbudowa budynków do 5 poziomu i wyżej: 5

Mini manufaktury i warsztaty są potrzebne do 28 zadania z linii głównej :)

UWAGA!
Zadanie 6. i 8.
- w obu jest produkcja z manufaktur (3h) 4x +4x czyli warto mieć od razu 8 sztuk
Zadanie 9. i 10. - jeśli ktoś woli stawiać warsztaty jak manufaktury, to powinien mieć 6 koszy (4x+2x) albo jeśli woli manufaktury to wtedy z nich 4x(9h) i 2 kosze
Zadanie 13. i 14. - w obu jest produkcja z manufaktur(3h) 2x + 4x czyli warto mieć od razu 6 sztuk
Zadanie 32. 33. i 35. - czarna seria zebrania w każdym zadaniu odpowiedniej ilości dowolnych surowców T1,T2, T3
Zadanie 40. 41. 44. 45.- kolejna czarna seria z surowcami T1,T2, T3
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Czy zestaw Pielgrzymowy daje w epoce Wróżek mniej więcej to samo, co zestaw Karnawałowy?

Czyli T3+1, T3+2, narzędzia, złoto + wisienka na torcie, czyli w tym wypadku, Katalizator?
 
Status
Zamknięty.
Do góry