• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

xEasyRiderx

Rycerz
@Ovocko okey tylko jeśli na apce klikniemy w Grzybki -> Produkcja -> to w nowym okienku mamy od góry:
Rozmiar grupy szkoleniowej (wartość wyrażona w jednostkach nie mylić z oddziałem), niżej Produkcja liczba /3h (wartość wyrażona w oddziałach) a po klikniąciu w to -> Jednostek na oddział.
Różnica jest tylko w mierzonych wartościach jednostek lub oddział.

Bonus z Simy czy brunera po nakarmieniu jest widoczny tylko podczas zbioru wojska czyli jak zbierasz produkcje to widzisz ile zbierasz natomiast nie jest na stałe wpisany w wartościach wyżej opisanych można to tylko sobie policzyć :)
 

Charlene

Szef kuchni
Na apce też można sprawdzić wielkość oddziału. Wchodzimy z apki poprzez Świątynię Wesołych Grzybków klikamy Produkcja w nowym okienku u góry Rozmiar grupy szkoleniowej to jest ta sama liczba która pojawi się nam jeśli klikniemy w Koszary i zakładke Armia.
Ale o tym to pewno już wiesz :)
Powiedz mi po co mi ta informacja? Co mi to niby daje? Nic. Do sprawdzenia pojedynczych jednostek musze wchodzić w każdą oddzielnie na komputerze, bo tylko tam jest ilość przypadająca na oddział- to jest potrzebne do budynków dających jednostki wojskowe, żeby określić ile czego trzeba postawić albo czy się w ogóle opłaca. W turnieju i Iglicy nie sprawdzę tego na apce a nie jestem na tyle szalona, żeby siedzieć 2h nad turniejem/Iglicą na kompie i spisywać wielkość oddziału tych znaczących prowincji.
 

xEasyRiderx

Rycerz
@Charlene oczywiście masz racje tylko odniosłem się do twego poprzedniego postu że da się sprawdzić wielkość oddziału szkoleniowego bez wchodzenia w koszary w trakcie trwania produkcji, oczywicie ta wielkość nie ma żadnego związku z wielkością oddziału iglca/turniej bo jak sama zauważyłaś to są dwie różne wartości.
Po prostu źle się zrozumieliśmy :)
 

Ovocko

Rycerz
@Ovocko okey tylko jeśli na apce klikniemy w Grzybki -> Produkcja -> to w nowym okienku mamy od góry:
Rozmiar grupy szkoleniowej (wartość wyrażona w jednostkach nie mylić z oddziałem), niżej Produkcja liczba /3h (wartość wyrażona w oddziałach) a po klikniąciu w to -> Jednostek na oddział.

No przecież sam to powyżej napisałem. Z tą małą różnicą że Produkcja/3h jest również w sztukach a nie oddziałach.


Różnica jest tylko w mierzonych wartościach jednostek lub oddział.

Ale różnica między czym a czym?
Żadna z wartości podawanych w grzybkach czy zbrojowniach nie jest wyrażona w oddziałach.

Produkcja/3h w grzybkach również jest w sztukach, chyba że moje grzyby produkują 13k oddziałów co trzy godziny (byłbym więcej niż zadowolony gdyby tak było) ;)

Bonus z Simy czy brunera po nakarmieniu jest widoczny tylko podczas zbioru wojska czyli jak zbierasz produkcje to widzisz ile zbierasz natomiast nie jest na stałe wpisany w wartościach wyżej opisanych można to tylko sobie policzyć :)

Nie tylko. Podczas nastawiania produkcji także. Każda wartość którą widzisz w oknie produkcyjnym koszar/terenów/obozu uwzględnia simię i brunatnego. Przynajmniej na apce, bo w przeglądarce to nie wiem.

Powiedz mi po co mi ta informacja? Co mi to niby daje? Nic. Do sprawdzenia pojedynczych jednostek musze wchodzić w każdą oddzielnie na komputerze, bo tylko tam jest ilość przypadająca na oddział

Każda jednostka ma stały przelicznik określający jego "wielkość"
Np. Tancerz ostrzy, łucznik - 1; Driada, strateg - 2; Banshee, kwitnący - 3 itd.
Jeśli wiesz że slot produkcyjny to np. 100 000 jednostek, to wystarczy podzielić przez wielkość jednostek by wiedzieć ile sztuk danego rodzaju wyjdzie. (przy slocie wielkości 100 000 jednostek wyjdzie 50 000 driad, 33 334 kwitnące itd - zaokrąglenia są w górę)

Gra wszystkie wartości (slot produkcyjny, wielkość oddziału koszarowego itd.) podaje w jednostkach o rozmiarze "1" (tancerz, łucznik), wystarczy więc tylko wiedzieć jakie są rozmiary innych jednostek. Albo sprokurować sobie prosty kalkulator w excelu, który sam to przelicza
 

Charlene

Szef kuchni
Każda jednostka ma stały przelicznik określający jego "wielkość"
Np. Tancerz ostrzy, łucznik - 1; Driada, strateg - 2; Banshee, kwitnący - 3 itd.
Jeśli wiesz że slot produkcyjny to np. 100 000 jednostek, to wystarczy podzielić przez wielkość jednostek by wiedzieć ile sztuk danego rodzaju wyjdzie. (przy slocie wielkości 100 000 jednostek wyjdzie 50 000 driad, 33 334 kwitnące itd - zaokrąglenia są w górę)

Gra wszystkie wartości (slot produkcyjny, wielkość oddziału koszarowego itd.) podaje w jednostkach o rozmiarze "1" (tancerz, łucznik), wystarczy więc tylko wiedzieć jakie są rozmiary innych jednostek. Albo sprokurować sobie prosty kalkulator w excelu, który sam to przelicza
Serio?! Naprawdę uważasz, że nie wiem tak podstawowych rzeczy o tej grze?! Poza tym zboczyłeś totalnie z tematu, ponieważ pisałam jasno i wyraźnie, że nie jestem w stanie sprawdzić tego na apce a Ty mi rzucasz wartościami z komputera i próbujesz mnie edukować. @xEasyRiderx także totalnie nie zrozumiał o co chodzi.

Wracając do tematu, bo chodziło o działanie nowego Feniksa.
Udało mi się odgrzebać stare screeny z komputera i weszłam teraz na apkę. Wielkość oddziału jest zawsze pokazana na apce jak i komputerze, ale na apce nie mamy podglądu ile jednostek wchodzi w skład oddziału z budynków wojskowych.
Znalazłam screeny, które robiłam pod budynki dające jednostki, żeby sprawdzić czy opłaca mi się coś stawiać:
Zrzut ekranu 2022-03-22 o 15.27.32.png
Przykład Iglicy. W tym momencie mam 1259 oddziałów Zwiadowcy (3 455 955 jednostek), natomiast w Iglicy wielkość oddziału już jest taka:
Zrzut ekranu 2022-03-22 o 15.43.28.png
Oddział w Obozie ma wielkość 2745, natomiast w Iglicy już ta wielkość wynosi 4950. Oznacza to, że nie mam 1259 oddziałów do walki, tylko 698.
Wystawiam do walki w każdym slocie Zwiadowcę, czyli 5 oddziałów( 5x 4950 jednostek= 24 750). Załóżmy, że w tej walce tracę 2 oddziały czyli 9900 jednostek( w Obozie to już strata 3,6 oddziału) a 3 oddziały są nietknięte. Do akcji wchodzi Feniks ze swoim 5%, czyli odzyskuje 2x (5% z 4950) =2x 247,5= 495 jednostek. Wg oddziału Iglicowego to odzyskanie 0,1 oddziału a wg Obozu 0,18 oddziału.
Dodam, że dla turnieju te proporcje między rozmiarem wystawianego wojska do walki a rozmiarem tego, co mamy w budynkach wojskowych są jeszcze większe, dlatego trzeba by było sprawdzić w najdalszej naszej prowincji jaka jest wielkość oddziału, ile straciliśmy tam jednostek a następnie przeliczyć, ile Feniks nam oddał i jak to się ma do wartości z budynków wojskowych.
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
Serio?! Naprawdę uważasz, że nie wiem tak podstawowych rzeczy o tej grze?! Poza tym zboczyłeś totalnie z tematu, ponieważ pisałam jasno i wyraźnie, że nie jestem w stanie sprawdzić tego na apce a Ty mi rzucasz wartościami z komputera i próbujesz mnie edukować. @xEasyRiderx także totalnie nie zrozumiał o co chodzi.

Wracając do tematu, bo chodziło o działanie nowego Feniksa.
Udało mi się odgrzebać stare screeny z komputera i weszłam teraz na apkę. Wielkość oddziału jest zawsze pokazana na apce jak i komputerze, ale na apce nie mamy podglądu ile jednostek wchodzi w skład oddziału z budynków wojskowych.
Znalazłam screeny, które robiłam pod budynki dające jednostki, żeby sprawdzić czy opłaca mi się coś stawiać:
View attachment 5001
Przykład Iglicy. W tym momencie mam 1259 oddziałów Zwiadowcy (3 455 955 jednostek), natomiast w Iglicy wielkość oddziału już jest taka:
View attachment 5002
Oddział w Obozie ma wielkość 2745, natomiast w Iglicy już ta wielkość wynosi 4950. Oznacza to, że nie mam 1259 oddziałów do walki, tylko 698.
Wystawiam do walki w każdym slocie Zwiadowcę, czyli 5 oddziałów( 5x 4950 jednostek= 24 750). Załóżmy, że w tej walce tracę 2 oddziały czyli 9900 jednostek( w Obozie to już strata 3,6 oddziału). Do akcji wchodzi Feniks ze swoim 5%, czyli odzyskuje 2x (5% z 4950) =2x 247,5= 495 jednostek. Wg oddziału Iglicowego to odzyskanie 0,1 oddziału a wg Obozu 0,18 oddziału.
Tak teraz rozumiem o ci chodziło i przepraszam że nie trafiłem w sens - wybacz :)
To pokazuje że faktycznie nowy fenek na racje bytu.
 

Charlene

Szef kuchni
Tak teraz rozumiem o ci chodziło i przepraszam że nie trafiłem w sens - wybacz :)
To pokazuje że faktycznie nowy fenek na racje bytu.
To tylko totalna podstawa do wyliczeń jego działania. Czy ma rację bytu, to ciężko określić, bo bym musiała mieć dane po konkretniejszych walkach i falach (zobaczenie ile się oszczędza jednostek podczas walk i całej Iglicy) a tego nie zrobię z braku czasu - iglicę bardzo szybko przeklikuje, z turniejem mi schodzi godzina i jakbym miała wszystko zapisywać, to bym siedziała nam nim dobre 3 godziny. Natomiast każdy będzie mógł sam sprawdzić, czy mu się opłaca stawiać i karmić nowego Fenka czy nie.
 

Ovocko

Rycerz
No dobrze, ale po co Ci właściwie przeliczenie mocy feniksa na oddziały?
W turnieju ilość wojska (a co za tym idzie wielkość oddziału) będzie różna w każdej prowincji a de facto w każdej walce (na kolejnych gwiazdkach tej samej prowincji też rośnie), więc karkołomne jest już wyliczenie ile to będzie jednostek, choć te dane masz podane na tacy.

Od biedy korzystając z kalkulatora Minmaxa można by wyestymować ile jednostek potrzeba w każdej walce w każdej prowincji i to sobie przemnożyć przez moc feniksa, tylko że to i tak nie ogarnie wszystkich niuansów - w niektórych walkach strat nie będzie w ogóle, w niektórych np. będzie tak że stracisz 100% jednego oddziału a pozostałe będą nietknięte (czyli wskrzeszonych będzie tylko 5% a nie 5x5% jednostek); w jeszcze innych straty będą poniżej wartości dawanej przez feniksa, czyli znowu odzysk będzie niższy od teoretycznego.
Sytuacji takich, że masz straty we wszystkich oddziałach i we wszystkich są one powyżej 5% (zakładając 1 feniksa rozbudowanego na maks) nie będzie wbrew pozorom aż tak dużo.
Im więcej feniksów tym mniejsza będzie ich sumaryczna efektywność (np. przy trzech feniksach najprawdopodobniej w większości walk realna ilość wskrzeszonych jednostek będzie grubo poniżej 15% per oddział, a tam gdzie osiągnie ten pułap straty będą na tyle duże, że feniks najprawdopodobniej nie zrobi istotnej różnicy).
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
No dobrze, ale po co Ci właściwie przeliczenie mocy feniksa na oddziały?
W turnieju ilość wojska (a co za tym idzie wielkość oddziału) będzie różna w każdej prowincji a de facto w każdej walce (na kolejnych gwiazdkach tej samej prowincji też rośnie), więc karkołomne jest już wyliczenie ile to będzie jednostek, choć te dane masz podane na tacy.

Od biedy korzystając z kalkulatora Minmaxa można by wyestymować ile jednostek potrzeba w każdej walce w każdej prowincji i to sobie przemnożyć przez moc feniksa, tylko że to i tak nie ogarnie wszystkich niuansów - w niektórych walkach strat nie będzie w ogóle, w niektórych np. będzie tak że stracisz 100% jednego oddziału a pozostałe będą nietknięte (czyli wskrzeszonych będzie tylko 5% a nie 5x5% jednostek); w jeszcze innych straty będą poniżej wartości dawanej przez feniksa, czyli znowu odzysk będzie niższy od teoretycznego.
Sytuacji takich, że masz straty we wszystkich oddziałach i we wszystkich są one powyżej 5% (zakładając 1 feniksa rozbudowanego na maks) nie będzie wbrew pozorom aż tak dużo.
Im więcej feniksów tym mniejsza będzie ich sumaryczna efektywność (np. przy trzech feniksach najprawdopodobniej w większości walk realna ilość wskrzeszonych jednostek będzie grubo poniżej 15%, a tam gdzie osiągnie ten pułap straty będą na tyle duże, że feniks najprawdopodobniej nie zrobi istotnej różnicy).
A na co innego mam przeliczać jego moc ?! Jak jakiś budynek dający wojo, np. Chatka Wiedźmy jest w jednostkach, to patrzę ile z tego mam oddziału na dobę/ tydzień. Koniec tematu z mojej strony, niech każdy sobie robi co chce- stawia, nie stawia, liczy nie liczy. Nie potrzebna była ta dyskusja i @Urdur możesz skasować moje posty, bo nic nie wnoszą.
 

Ovocko

Rycerz
A na co innego mam przeliczać jego moc ?! Jak jakiś budynek dający wojo, np. Chatka Wiedźmy jest w jednostkach, to patrzę ile z tego mam oddziału na dobę/ tydzień.

No tak, ale to w zasadzie to samo czy sobie to policzysz w oddziałach czy jednostkach, choć rozumiem, że oddziały są bardziej ogarnialne.

Ale np. ja takie rzeczy liczę wg czasu, tzn. sprawdzam ile czasu zajęłoby wyprodukowanie takiej samej ilości wojska w koszarach/obozie/terenach.
Czyli np. w przypadku Chatki wiem, że jej dobowa produkcja w XIX r. wynosi mniej więcej tyle, co 41 min. produkcji obozu (uwzględniając oczywiście bonus brunatnego i simii)

Wydajność cudów typu ropuchy porównałem sobie kiedyś jako procent wydajności odpowiedniego budynku koszarowego (uwzględniając rozmiary, oczywiście wraz z pełnym zapleczem dla tego budynku).
Więc można sobie róźnie kombinować, co komu wygodniej.

W przypadku feniksa największym wyzwaniem jest w miarę rzetelne oszacowanie ile realnie strat da się odzyskać, w jakich to będzie jednostkach to kwestia wtórna.
Dość trudno będzie wyliczyć wydajność, bo tu jest dość dużo zmiennych. Najprościej pewnie będzie zrobić to na piechotę, policzyć realną ilość wojska wskrzeszonego np. w 10 prowincjach w turnieju (gdzieś ze środka stawki) i na tej podstawie oszacować ile to circa będzie sumarycznie dla X prowincji.
 

Charlene

Szef kuchni
No tak, ale to w zasadzie to samo czy sobie to policzysz w oddziałach czy jednostkach, choć rozumiem, że oddziały są bardziej ogarnialne.

Ale np. ja takie rzeczy liczę wg czasu, tzn. sprawdzam ile czasu zajęłoby wyprodukowanie takiej samej ilości wojska w koszarach/obozie/terenach.
Czyli np. w przypadku Chatki wiem, że jej dobowa produkcja w XIX r. wynosi mniej więcej tyle, co 41 min. produkcji obozu (uwzględniając oczywiście bonus brunatnego i simii)

Wydajność cudów typu ropuchy porównałem sobie kiedyś jako procent wydajności odpowiedniego budynku koszarowego (uwzględniając rozmiary, oczywiście wraz z pełnym zapleczem dla tego budynku).
Więc można sobie róźnie kombinować, co komu wygodniej.

W przypadku feniksa największym wyzwaniem jest w miarę rzetelne oszacowanie ile realnie strat da się odzyskać, w jakich to będzie jednostkach to kwestia wtórna.
Dość trudno będzie wyliczyć wydajność, bo tu jest dość dużo zmiennych. Najprościej pewnie będzie zrobić to na piechotę, policzyć realną ilość wojska wskrzeszonego np. w 10 prowincjach w turnieju (gdzieś ze środka stawki) i na tej podstawie oszacować ile to circa będzie sumarycznie dla X prowincji.
Masz jakieś dziwne i nie potrzebne kalkulacje odnośnie gry. Nie rozumiesz o czym ja piszę. O wyższych prowincjach w turnieju nie masz totalnie pojęcia i pisanie, żeby brać 10 prowincji ze środka nie jest miarodajne. Każdy sam musiałby policzyć jakie ma straty jednostek w rundach turniejowych ( jak daleko dochodzi) i zobaczyć czy mu się to kalkuluje. Ja tylko mogę gdybać, że im wyższa prowincja, tym lepszy efekt Feniksa, ze względu na wielkość oddziału i tego jak się zachowują jednostki, ale to tylko założenie, bo jak wspomniałam liczyć tego nie będę z braku czasu. Nie będę się wdawała z Tobą w dalszą dyskusję- wywlekasz rzeczy nie na temat.
 

Poziomek

Rycerz
to ja sie zapytam tak wprost: jezeli macie juz fenka ognistego ktory jest chyba kazdy przyzna podstawowym fenkiem dla kazdego (kto gra turniej i iglice wojskiem). Ktory nastepny .? Ten a moze popielaty (bo o nim myslalem) ze wzgledu ze eventy sa praktycznie co miesiac i mozna cos konkretnego zyskac.
 

Wewe1

Zwiadowca
Pytanie tylko czy z tym nowym Feniksem warto badania powiększenia oddziału robić czy to wszystko jedno?
 

Poziomek

Rycerz
widze ze niektorym (przed rozpoczeciem przygody) pojawiaja sie feniksy na wymiane w AM. Ciekawe kiedy ta zmiane wrzucili
 
Status
Zamknięty.
Do góry