• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 7

Deleted User - 198835

Guest
Eee tam , ja nie jestem - zbyt dużo już w tej grze zobaczyłem i albo zobaczę koniec tej gry , albo zostawię je bezpańsko , a to oznacza , że puki nie zmieną przepisu u siebie , to będą mieli kłopot , bo do tej pory konta które kupowały diaxy były nienaruszalne :)
 

Nusion

Kapłan
Wiecie może, ile mniej więcej czasu może upłynąć, zanim te zmiany wejdą na live serwery?
Nikt tego nie wie, pewnie nawet Twórcy nie mają jeszcze ostatecznego terminu, to zależy jak przebiegną testy na becie.
Proste zmiany wchodzą zazwyczaj po tygodniu, ale to nie jest prosta zmiana, więc i odpowiedź nie jest prosta :)
 

Ovocko

Rycerz
@KatieKate, zanim Ovocko Ci odpowie, to może ja napiszę słówko do Ciebie i do wszystkich.
Dlatego dobra rada jest taka, żeby poczekać co będzie, a zwłaszcza poczekać z pochopnymi decyzjami żeby usuwać jakieś budynki, co gorsza cuda, albo wręcz miasto i konto :D
Poczekać to najlepsze rozwiązanie teraz!

Dokładnie. Na becie jest bardzo duży ferment, głównie związany z kosztami rozbudowy.

Jak zacząłem to liczyć, to gdyby miał się opierać tylko na katalizatorach z AM (bez wsparcia szkoły w postaci redukcji czasu), a pozostałe źródła (iglica, budynki, etc) przeznaczał na tworzenie, to budowa 1 cudu na maks wymaga zbierania katalizatorów przez ponad pół roku.
Mam 30 cudów, więc wychodzi z tego circa 15 lat zbieraniao_O
Nie wiem kto wymyślił, że to zapewni "stałe" tudzież "sprawiedliwe" wyzwanie, jak dla mnie gracze początkujący, okazjonalni albo tacy, którzy nie są w bractwach będą bardzo mocno tutaj w plecy.

@KatieKate
Jeżeli miałbym coś doradzać, to rozbudować jak najwięcej kluczowych cudów póki się da na starych zasadach.
Natomiast na razie niczego bym się nie pozbywał, bo to można zrobić zawsze w dowolnym momencie. A odbudowa sprzedanego cudu po nowych kosztach będzie (jeśli zostanie jak jest) koszmarnie droga, i nie mówię tu bynajmniej o PW :cool:

Co do kultury: to będzie wypadało różnie u różnych graczy.
Obecnie jest ilość wymaganej kultury (cud na maksymalnym poziomie daje 40% tego)
Po zmianach bazą będzie wielkość oddziału, a mnożnik waha się od 10% (poziom 1) do 1000% (poziom 35).
Maksymalna wielkość oddziału w rozdziale 21 (w innych nie pamiętam) wynosi 10696 (odblokowane wszystkie powięszenia, obowiązkowe i opcjonalne). czyli cud po zmianach da maksymalnie 106 960 kultury - mniej więcej tyle co wspaniała aukcja.

W moim przypadku, przy obecnej konfiguracji miasta, oznacza to spadek o 92% w stosunku do bieżącej wartości. Ale ja mam bardzo dużo zbrojowni, które są bardzo kulturożerne. Jakbym się pozbył wszystkich zbrojowni, spadek mocy cudu wynosiłby "tylko" relatywnie 50%.
No ale wszystkich zbrojowni się nie pozbędę, poza tym będę musiał w ich miejsce wstawić manufaktury (obecnie żywe w całości produkuję z bonusa dawanego przez piramidę, liczonego od produkcji orków w zbrojowniach).
Summa summarum szacuję, że dla przeciętnego miasta będzie to spadek o jakieś 70-80% obecnej mocy cudu.
Trzeba też pamiętać, że w rozdziale 21 powiększenie oddziału się zwiększyło - wcześniej było mniej więcej nr.powiększenia * 3, w rozdziale 21 ten mnożnik wynosi (jeśli dobrze pamiętam) 7. Czyli w niższych rozdziałach maksymalny bonus kultury klasztoru/ruin może po zmianach być mniej korzystny, ale tu musiałbym to policzyć na konkretnych liczbach by powiedzieć coś wiarygodnego.

W każdym razie mnie samemu wychodzi, że po zmianach będę musiał wytrzasnąć circa 10-15 ekspansji na dodatkowe budynki kulturowe (zakładając, że część kultury "odzyskam" usuwając określone budynki z miasta).


Może trochę rozmiar oddziału mi spadnie....

Nie takie trochę, bo (nie wspomniana w ogłoszeniu) zmiana jest taka, że grzybki dają taki sam bonus wielkości oddziału jak bastion.
Chyba że mówisz o wielkości oddziału przeciwnika, ale w kontekście zmiany w grzybkach to będzie raczej pomijalny benefit sprzedaży klasztoru. Przy czym jego moc zwiększono do 40%, budynki z bonusem ataku podskakują do 50%

W dół poleci natomiast Gildia (jescze się nie wgryzałem, więc nie jestem pewien o który z bonusów chodzi, albo o prowizję kupca albo hurtownika (ten pierwszy mnie nie boli, ale drugi już tak)
Czarujący podarunek chyba został taki sam, to bardziej kwestia wyświetlania (obecnie jest +12% w sumie (5% baza +7% bonusa cudu, po zmianach wyświetla tylko bonus cudu: 7%, ale daje podobno tyle samo)
 

KatieKate

Zwiadowca
Dokładnie. Na becie jest bardzo duży ferment, głównie związany z kosztami rozbudowy.

Jak zacząłem to liczyć, to gdyby miał się opierać tylko na katalizatorach z AM (bez wsparcia szkoły w postaci redukcji czasu), a pozostałe źródła (iglica, budynki, etc) przeznaczał na tworzenie, to budowa 1 cudu na maks wymaga zbierania katalizatorów przez ponad pół roku.
Mam 30 cudów, więc wychodzi z tego circa 15 lat zbieraniao_O
Nie wiem kto wymyślił, że to zapewni "stałe" tudzież "sprawiedliwe" wyzwanie, jak dla mnie gracze początkujący, okazjonalni albo tacy, którzy nie są w bractwach będą bardzo mocno tutaj w plecy.

@KatieKate
Jeżeli miałbym coś doradzać, to rozbudować jak najwięcej kluczowych cudów póki się da na starych zasadach.
Natomiast na razie niczego bym się nie pozbywał, bo to można zrobić zawsze w dowolnym momencie. A odbudowa sprzedanego cudu po nowych kosztach będzie (jeśli zostanie jak jest) koszmarnie droga, i nie mówię tu bynajmniej o PW :cool:

Co do kultury: to będzie wypadało różnie u różnych graczy.
Obecnie jest ilość wymaganej kultury (cud na maksymalnym poziomie daje 40% tego)
Po zmianach bazą będzie wielkość oddziału, a mnożnik waha się od 10% (poziom 1) do 1000% (poziom 35).
Maksymalna wielkość oddziału w rozdziale 21 (w innych nie pamiętam) wynosi 10696 (odblokowane wszystkie powięszenia, obowiązkowe i opcjonalne). czyli cud po zmianach da maksymalnie 106 960 kultury - mniej więcej tyle co wspaniała aukcja.

W moim przypadku, przy obecnej konfiguracji miasta, oznacza to spadek o 92% w stosunku do bieżącej wartości. Ale ja mam bardzo dużo zbrojowni, które są bardzo kulturożerne. Jakbym się pozbył wszystkich zbrojowni, spadek mocy cudu wynosiłby "tylko" relatywnie 50%.
No ale wszystkich zbrojowni się nie pozbędę, poza tym będę musiał w ich miejsce wstawić manufaktury (obecnie żywe w całości produkuję z bonusa dawanego przez piramidę, liczonego od produkcji orków w zbrojowniach).
Summa summarum szacuję, że dla przeciętnego miasta będzie to spadek o jakieś 70-80% obecnej mocy cudu.
Trzeba też pamiętać, że w rozdziale 21 powiększenie oddziału się zwiększyło - wcześniej było mniej więcej nr.powiększenia * 3, w rozdziale 21 ten mnożnik wynosi (jeśli dobrze pamiętam) 7. Czyli w niższych rozdziałach maksymalny bonus kultury klasztoru/ruin może po zmianach być mniej korzystny, ale tu musiałbym to policzyć na konkretnych liczbach by powiedzieć coś wiarygodnego.

W każdym razie mnie samemu wychodzi, że po zmianach będę musiał wytrzasnąć circa 10-15 ekspansji na dodatkowe budynki kulturowe (zakładając, że część kultury "odzyskam" usuwając określone budynki z miasta).




Nie takie trochę, bo (nie wspomniana w ogłoszeniu) zmiana jest taka, że grzybki dają taki sam bonus wielkości oddziału jak bastion.
Chyba że mówisz o wielkości oddziału przeciwnika, ale w kontekście zmiany w grzybkach to będzie raczej pomijalny benefit sprzedaży klasztoru. Przy czym jego moc zwiększono do 40%, budynki z bonusem ataku podskakują do 50%

W dół poleci natomiast Gildia (jescze się nie wgryzałem, więc nie jestem pewien o który z bonusów chodzi, albo o prowizję kupca albo hurtownika (ten pierwszy mnie nie boli, ale drugi już tak)
Czarujący podarunek chyba został taki sam, to bardziej kwestia wyświetlania (obecnie jest +12% w sumie (5% baza +7% bonusa cudu, po zmianach wyświetla tylko bonus cudu: 7%, ale daje podobno tyle samo)
Dzięki za odpowiedź, myślę, że też jakieś budynki, pewnie manufaktury niektóre sprzedam :)
 

Koval92

Kapłan
Rozumiem, że graczom z wieloma multikontami którzy sobie specjalnie zrobili (nielegalnie jak pisał mi w tickecie Jarq) 20-50 kont do wbijania PW do cudów, wyzerują cuda i będą wbijać jak reszta graczy, na nowo katalizatorami i innymi takimi?
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Rozumiem, że graczom z wieloma multikontami którzy sobie specjalnie zrobili (nielegalnie jak pisał mi w tickecie Jarq) 20-50 kont do wbijania PW do cudów, wyzerują cuda i będą wbijać jak reszta graczy, na nowo katalizatorami i innymi takimi?
No co ty.
Te zmiany nie są wymierzone w multikonta, ani nie mają na celu balansowanie czegkolwiek. Chodzi o rotację graczy i "zachęcenie" nowych by kupowali więcej. Ale moim zdaniem Inno się na tym przejedzie, już teraz za mocno pushują.

Przy okazji, jest ogłoszenie, że w związku z feedbackiem moc klasztoru/ruin została podwojona (teraz nie 106 tys kultury w rozdziale 21 ale 212, jak rozumiem), oraz będzie można sprzedawać budynki za katalizatory i renowacje.
Niektóre mogą mieć sens (np. wzmocnienia ataku/życia, które po upływie 5 dni są bezużyteczne), ale na liście są też np. elementy składowe biblioteki księżycowej :oops:
 

Steefann

Zwiadowca
Chyba że mówisz o wielkości oddziału przeciwnika, ale w kontekście zmiany w grzybkach to będzie raczej pomijalny benefit sprzedaży klasztoru. Przy czym jego moc zwiększono do 40%, budynki z bonusem ataku podskakują do 50%
Tak chodzi mi o to, że mi spadnie rozmiar to i w turku będzie mi łatwiej, bo mniej woja będzie ginąć.

EDIT: naprawili przynajmniej kolejność ataku, znowu jednostki zaczynają ze skrzydeł i kończy środkowa ale w falach w iglicy dalej miesza jak mieszało...
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Jeśli zamierzają balansować tyle Cudów jednocześnie to nic dobrego z tego nie będzie.
Przeoczą szereg konsekwencji i będzie rebalansowanie tego balansowania.

Obecna ekipa tak dużej reformy jeszcze nie uskuteczniała, więc jestem pełen obaw.

To znowu jest duża reforma, o którą żaden z graczy nie prosił. Wszystkie takie poprzednie uderzyły w małych graczy.

Jest np grzebanie przy ilości kultury i przy premii. Proszę bardzo, ale żeby grzebać przy trzech różnych cudach dających nadwyżki kultury na raz?
Jeśli dobrze rozumiem z Grzybków chcą zrobić w zasadzie drugi Bastion. Czyli jedni będą mieć jeden Bastion, a inni aż dwa.
 

Ovocko

Rycerz
Jeśli zamierzają balansować tyle Cudów jednocześnie to nic dobrego z tego nie będzie.
Przeoczą szereg konsekwencji i będzie rebalansowanie tego balansowania.

Już się tak zapowiada, wychodzi na to, że np. enar po zmianach (mana od kultury i punktów w turnieju, raz w tygodniu), przy niezbyt wygórowanych parametrach (typu 500-600 tys wymaganej kultury i wynik w turnieju na poziomie 8k) będzie dawał 4 mln many tygodniowo. Przy wyniku w turnieju na poziomie 16k dwa razy tyle.


To znowu jest duża reforma, o którą żaden z graczy nie prosił. Wszystkie takie poprzednie uderzyły w małych graczy.

I tak też się zapowiada teraz. Ja se mogę skasować kilka zbrojowni (zwłaszcza po zmianach), ale jak ktoś będzie musiał zdobyć w sumie 630 000 fragmentów do rozbudowy jednego cudu od zera, i będzie miał tych cudów kilkanaście do wybudowania, to życzę powodzenia

Jest np grzebanie przy ilości kultury i przy premii. Proszę bardzo, ale żeby grzebać przy trzech różnych cudach dających nadwyżki kultury na raz?

Cztery. Klasztor. Ruiny, Trony, Źródła młodości (ostatnie dwa z tego co zrozumiałem nieco wzmocniono)

Jeśli dobrze rozumiem z Grzybków chcą zrobić w zasadzie drugi Bastion. Czyli jedni będą mieć jeden Bastion, a inni aż dwa.

Tak, albe będzie się opłacało mieć dwa, bo jeden bastion będzie równoważny około 16 zbrojowniom.
Ponieważ nie będzie bonusa z grzybków, od poziomu zbrojowni, jeśli teraz jedna zbrojownia na maksymalnym poziomie daje około 20 minut wydłużenia czasu produkcji (przy grzybkach na maks) to po zmianach będzie to raptem około 7 minut, czyli 1/3 obecnej wartości.
 

Tolka1345

Zwiadowca
Witajcie nie jestem anglojęzyczna a tłumacz google to porażka wiec mam pytanie jak zgłosić im że nie mogę rozbudować iglicy burzy ponieważ po aktualizacji mam pustą stronę i myślałam dobra komputer chce się zaktualizować po będzie działać ale nadal nie działa:)
oczywiście mówię o Becie gdzie te nieszczęsne zmiany przyszły i wywala tyle błędów że na zwykłych swiatach szybko mam nadzieje nie nastąpi

beta błedy.jpg
 
Ostatnia edycja:

KatieKate

Zwiadowca
Ciekawe, czy każdy poziom Antycznych Cudów nadal będzie premiowany pewną ilością kultury, czy z tego też zrezygnują?
 
Do góry