• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dodatkowy budynek do tworzenia samych artefaktów

Dodatkowy budynek do tworzenia artefaktów


  • W sumie głosujących
    22

syaoran

Wędrowiec
Witam. moja propozycja to stworzenie budynku w którym można tworzyć artefakty dla tych którzy chcą udoskonalać sobie budynki a z eventów nie zdobyli wszystkich bądź maja podstawkę budynku ale artefaktów wcale. Nie zawsze w akademii magii są takie artefakty albo spadają losowo. Czasami są w iglicy a czasami nie. Fajnie by było mieć taki budynek do ich tworzenia osobno.
 

Charlene

Szef kuchni
Jestem na nie. Losowość to element tej gry- nie dostajesz wszystkiego na już i taki budynek kłóci się z podstawami gry.
 
Pomimo ze co do zasady zgadzam sie z powyzsza opinia, to o dziwo bylbym na tak, gdyby taki budynek byl dostepny tylko dla "mlodych" graczy, tak powiedzmy do Lesnych Elfow wlacznie. Zdaje sobie oczywiscie sprawe z tego, ze to przeczyloby zasadzie rownosci itd. itp., a takze ile roznych komplikacji to by ze soba nioslo, jednak przepasc (przede wszystkim czasowa) pomiedzy poczatkiem gdy, a samym koncem drzewka jest obecnie tak kolosalna, ze trudno wymagac od mlodych graczy, zeby wykazali sie az taka cierpliwoscia, zeby poswiecic jakies 2-3 lata (i to przy wysokiej aktywnosci) na wzgledne zrownanie sie z tymi, ktorzy zaczynali cale lata wczesniej. I to na zrownanie sie tylko pod pewnymi, nielicznymi wzgledami. No kurde, nam, starszym, przeciez by przez to nie ubylo...
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
Chętnie zobaczyłabym jakiś mechanizm (może być i budynek), który pozwoliłby na wymianę artefaktów do mało interesujących budynków na takie, które są dla nas wartościowe. Czasem podczas eventów pokazuje się taka opcja zamiany na przykład artefaktów do dwóch starych Feniksów na jeden artefakt do nowego, ale to rzadko i w mocno wybiórczy sposób.
Po ponad dwóch latach intensywnej dość gry i regularnego robienia Iglicy mam magazyn zawalony niepotrzebnymi artefaktami i parę budynków, które chętnie podniosłabym na poziom 10, ale artefaktów brak.
Dlatego jakby taki budynek pozwalał na mielenie artefaktów, w proporcji 2:1 czy nawet 3:1, to ja jestem za :)
 

Charlene

Szef kuchni
trudno wymagac od mlodych graczy, zeby wykazali sie az taka cierpliwoscia, zeby poswiecic jakies 2-3 lata (i to przy wysokiej aktywnosci) na wzgledne zrownanie sie z tymi, ktorzy zaczynali cale lata wczesniej.
Ja poświęciłam 3 lata, żeby się zrównać ze starszymi graczami i z jakiej racji ktoś ma dostać wszystko od tak? Wymagało to zaangażowania oraz nakładów pieniężnych a teraz i tak artefakty na które ja czekałam rok czy 2, są dostępne w AM, więc bez przesady.
 

ryjuwka

Rozbójnik
Witam
zagłosowałem na NIE
ponieważ jestem zdanie, że starsze budynki ewentowe nie są potrzebne.
Jeśli już nie mam jakiegoś starszego budynku to wolę postawić nowy, który zdobędę w ewencie i artefakty uzupełnię podczas Przygody.
 
Ja poświęciłam 3 lata
A teraz gracze maja o 3 lata wiecej do nadrobienia niz Ty mialas... Gra w tym czasie poszla znacznie do przodu i mowimy tu o super trudnych kilku ostatnich rasach, z wylaczeniem XX. Przy czym zaznaczam, ze wcale nie mialem na mysli rozdawnictwa, moze to byc np. mozliwosc wymiany jednych artefaktow na drugie - niech za te dodatkowe mozliwosci mlodzi gracze zaplaca w jakiejkolwiek walucie (czas/kasa/diamenty) i to przy cenach niemalze zaporowych, ale niech takie dodatkowe mozliwosci beda.
Powtarzam, ze nam od tego nie ubedzie, a zanim mlodzi mieliby sie szanse zrownac z Toba lub ze mna, i tak uplynelyby dluuugie lata.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Zgadzam się że można by jakiś taki mechanizm wprowadzić, ale na zasadach zupełnie równych. Tj. artefakty zdobywaliby potencjalnie wszyscy, bez względu na staż, lecz z zachowaniem skali trudności i w zależności od posiadanej epoki. Im wyższa epoka, tym mniej korzystny parytet wymiany. 1:1 tylko w pierwszych epokach.

I z zachowaniem zasady, że dany budynek tylko w jednej sztuce w mieście, z którą to zasadą jest niestety stale w grze krucho. Jest albo łamana, albo nawet jej nie ma, a mi się wydaje że powinna być.

Stale łapię się na myśli, że gdybym dzisiaj wchodził do rozgrywki, to by mi się od razu odechciało.
 

Charlene

Szef kuchni
A teraz gracze maja o 3 lata wiecej do nadrobienia niz Ty mialas... Gra w tym czasie poszla znacznie do przodu i mowimy tu o super trudnych kilku ostatnich rasach, z wylaczeniem XX. Przy czym zaznaczam, ze wcale nie mialem na mysli rozdawnictwa, moze to byc np. mozliwosc wymiany jednych artefaktow na drugie - niech za te dodatkowe mozliwosci mlodzi gracze zaplaca w jakiejkolwiek walucie (czas/kasa/diamenty) i to przy cenach niemalze zaporowych, ale niech takie dodatkowe mozliwosci beda.
Powtarzam, ze nam od tego nie ubedzie, a zanim mlodzi mieliby sie szanse zrownac z Toba lub ze mna, i tak uplynelyby dluuugie lata.
Twórców nie obchodzą gracze powyżej Elvenarów( bo już nie przynoszą dochodu), więc przywoływanie ostatnich epok nie ma żadnego sensu. Wcale nie mają trudniej, tylko łatwiej, wystarczy spojrzeć po zmianach turniejowych czy w Antycznych Cudach. Nie miałeś na myśli rozdawnictwa?! Napisałeś, że gracze do Leśnych Elfów mogliby mieć coś takiego i że tym starszym wcale nie ubędzie - to jest rozdawnictwo.
niech za te dodatkowe mozliwosci mlodzi gracze zaplaca w jakiejkolwiek walucie (czas/kasa/diamenty) i to przy cenach niemalze zaporowych, ale niech takie dodatkowe mozliwosci beda.
Przecież już mają taką możliwość - wystarczy, że pokręcą w AM i zdobędą artefakty, również za diaxy. Co jakiś czas można kupić pełny budynek ewolucyjny. Nie uważam, żeby to było mało a wręcz jest to bardzo duże ułatwienie, bo ja musiałam czekać ROK, żeby w ogóle zdobyć artefakty. Oświeć mnie, bo z tego co kojarzę Ty nie musiałeś czekać na żaden ważny ewolucyjny w swoich głównych miastach i teraz tak łatwo Ci przychodzi mówienie, żeby dać innym tego typu budynek.
 

Serengeti

Szef kuchni
I z zachowaniem zasady, że dany budynek tylko w jednej sztuce w mieście, z którą to zasadą jest niestety stale w grze krucho. Jest albo łamana, albo nawet jej nie ma, a mi się wydaje że powinna być.

To się nie wydarzy, bo IG nie opłaca się taka zmiana. Kolejne podstawki są do nabycia za diamenty/pieniądze i wprowadzenie zasady, że nie można mieć więcej niż jeden budynek byłoby obcinaniem potencjału zarobkowego.
 
Przecież już mają taką możliwość - wystarczy, że pokręcą w AM i zdobędą artefakty, również za diaxy.

Czy Ty @Charlene rozumiesz slowo "dodatkowe" ? Nie ? To lopatologicznie - dodatkowe tzn. takie, ktorych nie ma obecnie, np. wymiana 1:1 jednego artefaktu na dowolny inny. Przy czym nie lap mnie znow za slowka, bo w nastepnym poscie specjalnie dla Ciebie bede musial jeszcze wyjasniac zwrot "na przyklad".
 

Wojtek90

Zwiadowca
Jestem na nie, bo:
1) to tak jakby przyjść na zajęcia i prosić wykładowcę o piątkę za samo przyjście, albo prosić szefa o podwyżkę za samo to że pojawiasz się w pracy - niby można, ale to złudne nadzieje.
2) co jakiś czas są do kupienia podstawki za 1500 diamentów, artefakty w iglicy i akademii non stop aż się już czasami nie chce na nie patrzeć
3) marzyć sobie można a w rzeczywistości już chyba półtora roku jak żaden pomysł nie został od nas nawet zgłoszony, także cały ten dział "Pomysły i propozycje" to bajka i złudzenie dane graczom, że mają coś do powiedzenia w grze, gdy tak naprawdę twórcy mają własną wizję na grę i jej prowadzenie (a mianowicie: zarabiać pieniądze) ;)
 

Charlene

Szef kuchni
Czy Ty @Charlene rozumiesz slowo "dodatkowe" ? Nie ? To lopatologicznie - dodatkowe tzn. takie, ktorych nie ma obecnie, np. wymiana 1:1 jednego artefaktu na dowolny inny. Przy czym nie lap mnie znow za slowka, bo w nastepnym poscie specjalnie dla Ciebie bede musial jeszcze wyjasniac zwrot "na przyklad".
Tak rozumiem i nie wyjeżdżaj mi tu z teksami obrażającymi mój poziom intelektualny, tylko dlatego, że ktoś miał prawo mieć odmienne zdanie od Twojego. Jaka by to nie była forma- podstawowa czy dodatkowa, budynek czy jeszcze inne coś, jest nie do zaakceptowania, bo opcji zdobycia artefaktów jest aż nadto, a Ty jeszcze jesteś za dodatkowymi, tylko dlatego, że nie musiałeś kupować brakujących artefaktów za tysiące diaxów, bo miałeś wszystkie w czasie swojej gry i jeszcze uważasz, że dla starszych to będzie ok. Żadne ok, bo ja i masa innych graczy musieli czekać na możliwość ich zdobycia i z jakiej racji młodzi mają mieć to ułatwione? Młodzi mają wszystko podane jak na tacy - strony z eventami, przygodami, poradniki wszelkiego rodzaju, opracowania szybkiego przejścia ras, ważniejsze artefakty dostępne cały czas w AM, więc już wystarczy tego dobrego.
 

Seviper

Tancerz ostrzy
Jak najbardziej TAK
Czemu by nie dac takiej możliwości mlodszym gracza.
To ze ktos gra od samego poczatku i tych ulatwien nie mial to reszta tez i ma nie miec:D
Ale za to ma po kilka podstaw do budynkow , teraz juz sie nie zdobyc podstaw , jesli jest juz 1szt
 

Koval92

Kapłan
W sumie to nawet jakby były nielimitowane podstawki feniksy ogniste i artefakty do nich to i tak by mega mocno gracze nie skorzystali.

I tak ich ilość karmy zatrzyma.

Coś by się przydało do zdobycia kolejnych podstawek i artefaktów budynków bo iglica i jej losowość i tempo wymiany artefaktów co 6 tygodni jest absolutnie niesatysfakcjonujące. Nim dojdziemy do artefaktów z tego momentu to chyba minie rok czasu a wtedy będziemy do przodu o wiele eventów. A gdzie kolejne powroty tych artefaktów co były na starcie?

W akademii już tyle różnych artefaktów jest że szansa trafić ten potrzebny jest mniejsza i mniejsza co 6 tygodni gdy dochodzi nowy do puli.
Poza tym notorycznie wyskakują tam zwykłe artefakty feniksa i zwykłe artefakty niedźwiedzi które są budynkami limitowanymi tylko do eventu z 2019 roku lub jednej sztuki z akademii i ich obecność tam jest dla wielu graczy niepotrzebna.
 

Ovocko

Rycerz
Jakieś rozwiązanie by się przydało, bo w tej chwili mamy co najmniej kilka problemów.

Przede wszystkim limit budynków sprawia, że w AM zasypani jesteśmy artefaktami, których nawet nie tyle nie chcemy, co nawet nie mamy szans użyć. Bo co mi z kolejnego arfefaktu feniksa czy niedźwiedzia, kiedy jednocześnie wiem, że nie mam nawet do czego ich zużyć?
W ten sposób w AM blokowany jest slot, który można by wykorzystać na tworzenie czegoś innego.

Druga rzecz, to artefakty zdobyte w eventach. Artefakty dostajemy za ligę, dostajemy w przygodach, przez co zdarza się, że dostajemy jeden czy dwa nadmiarowe. Nie wiem jak u innych, ale u mnie takich pojedynczych artefaktów, do budynków, które już mam (zatem te artefakty nie są mi potrzebne) uzbierało się już ponad 60.

Trzecia rzecz, choć tak naprawdę jest to wciąż ten sam problem, tylko w innych miejscach, to artefakty dostępne w iglicy. Część z nich jest owszem, przydatna, ale spora część z nich, podobnie jak w akademii, zmniejsza jedynie szansę na wylosowanie czegoś wartościowego.

Przypuszczam, że najsensowniej by było dopasować artefakty do potrzeb graczy (czyli jeśli już ktoś ma budynek danego typu na 10 poziome, to np. takie artefakty mu się nie pojawiają w AM ani w iglicy), ale to pewnie trudne do osiągnięcia, tym bardziej, że niektórzy mają dwa budynki jednego typu, albo zamiast rozbudowywać jakiś budynek wolą go sprzedać i od nowa wytworzyć w AM.

Może więc jakiś budynek, albo receptura w AM pozwalająca zamieniać artefakty jednego rodzaju na inny? Tego typu receptury już są, tylko działają w mocno ograniczony sposób (tylko w niektórych momentach czasu i tylko niektóre artefakty można tak wymienić)
 

Tajniakos

Paladyn
Strasznie nie lubię jak ktoś zachowuje się jak przysłowiowy pies ogrodnika "Sam nie weźmie i drugiemu nie da"
Ja jestem za pomysłem bo problem z nadmiarem jednych i niedoborem drugich artefaktów wypadało by jakoś rozwiązać.
Argumenty przeciwne nie trafiają do mnie wcale bo mógłbym podać prosty kontr argument ;) Zaczynam nowy 21 rozdział z zaporowymi ilościami surowców itp a po jakimś czasie te wartości zostaja mocno okrojone bo IG dochodzi do wniosku że troszkę ich poniosło... Czy w związku z tym mam sie szajstać o to że ja miałem trudniej a inni mają łatwiej? A niech mają, mi to nic a nic nie przeszkadza :)
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
Z tego co pokazywała Nusion z Bety, to jest już wdrożony pomysł na wymianę artefaktów w AM na karmę. Poczekajmy więc i zobaczmy, czy to rozwiąże nasz problem :)
 

Lanariko

Szef kuchni
przepasc (przede wszystkim czasowa) pomiedzy poczatkiem gdy, a samym koncem drzewka jest obecnie tak kolosalna, ze trudno wymagac od mlodych graczy, zeby wykazali sie az taka cierpliwoscia, zeby poswiecic jakies 2-3 lata (i to przy wysokiej aktywnosci) na wzgledne zrownanie sie z tymi, ktorzy zaczynali cale lata wczesniej
Ale nie rozumiem, po co mają gonić?
Wyścig o złote kalesony?
Jak komuś zależy na intensywniejszej grze, to szuka porządnego bractwa i już tam mu pomogą. Przy taj ilości ułatwiaczy, jakie dzisiaj są wojskowych cudowych, eventowych i wszystkich innych spokojnie można robić dobre wyniki nawet bez fenka. Kilka osób w Dziupli to udowodniło. A jak komuś nie zależy to nie ma problemu z tym ze fenka czy innego budyneczku jeszcze nie posiada.
Jednym słowem jak komuś zależy to spokojnie sie da.
 
Do góry