• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat Teamu i Forum

Koval92

Kapłan
Mam pytanie dlaczego na forum FOE można dyskutowac o innych grach w odpowiednim dziale a u nas nie ma takiego działu i się zabrania dyskusji o grach innych niż autorstwa IG. Tam mogą dyskutować o innych grach, zabronione jest reklamowanie serwerów gier sieciowych i umieszczanie reflinków.
Nie może u nas coś takiego zaistnieć?
 

Nusion

Kapłan
Mam pytanie dlaczego na forum FOE można dyskutowac o innych grach w odpowiednim dziale a u nas nie ma takiego działu i się zabrania dyskusji o grach innych niż autorstwa IG. Tam mogą dyskutować o innych grach, zabronione jest reklamowanie serwerów gier sieciowych i umieszczanie reflinków.
Nie może u nas coś takiego zaistnieć?
Tak skromnie spytam, po co mamy tu rozmawiać o innych grach??
Ale jeśli jest już taka potrzeba to mamy przecież Karczmę, tam można o wszystkim (ponoć) :)
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Ja bardzo proszę o nie wszczynanie nowej awantury, jeśli się do tego nie zastosujecie to każdy następny post zaczepny będzie karany punktami.
Co do tematu Wyniku w Iglicy to nikt tu niczego nie naciągał ani nie kombinował, czy co tam sobie nawrzucaliście. Zamysł twórców Iglicy był taki aby punkty gracza który opuszcza Iglice zostawały i jak na razie tak będzie, więc każdy ma możliwość wyrobić taki czy nawet lepszy wynik. i tyle w tym temacie.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Chciałbym poinformować że zmieniłem pewne ustawienia na forum, nie wiem dlaczego, ale po przejściu na nową wersję forum ilość minut przez jaką można było edytować własną wiadomość była ustawiona na jakąś dużą liczbę (ponad 2000), zmieniłem to na 30 minut. Uważam że ta wartość nie powinna być zbyt duża, ponieważ może to potem wypaczać dyskusje. Jeśli uważacie że ma to być inna wartość to możemy o tym porozmawiać, natomiast na pewno nie zgodzę się na więcej niż 60 minut.
 
po przejściu na nową wersję forum ilość minut przez jaką można było edytować własną wiadomość była ustawiona na jakąś dużą liczbę (ponad 2000), zmieniłem to na 30 minut... ... na pewno nie zgodzę się na więcej niż 60 minut.
No to szkoda, ze sie nie zgodzisz. Z mojego punktu widzenia wyswiadczasz niedzwiedzia przysluge merytorycznej wartosci wpisow na forum. Wypaczanie dyskusji ? Pewnie, niektore osoby edytuja swoje posty, ale jesli chodzi o zwykle dyskusje, to edycja jakiegos starszego postu nie ma zadnego wypaczajacego wplywu, bo po prostu nawet pies z kulawa noga nie wraca do takich starszych postow.

Tyle, ze od czasu do czasu i inni, i ja sam, zamieszczamy tematy i posty majace charakter poradnikow. Ostatnio kolega z bractwa zapoczatkowal inicjatywe poradnikow przechodzenia poszczegolnych ras i zamierzamy to kontynuowac. Jak to wyglada ? Ano tak, ze pisze sie jakis przemyslany tekst, ktory wydaje sie juz w miare dopracowany. Tyle, ze potem zazwyczaj rozwija sie w miare sensowna dyskusja merytoryczna i po kilku dniach, a czasem nawet kilku tygodniach autor uznaje, ze pierwotna wersje poradnika nalezaloby uzupelnic. Wiem, bo moje wlasne poradniki byly edytowane nawet po kilkadziesiat razy. Po prostu kazda nastepna wersja byla pelniejsza i bardziej dopracowana, uzupelniona o elementy, ktore pojawily sie w dyskusji dopiero po zamieszczeniu pierwotnej wersji.

Zastanowmy sie teraz, jak to do tej pory wygladalo w tym kontekscie z punktu widzenia czytelnikow takich "poradnikowych" tematow, ktorzy trafiaja na forum jakis czas pozniej i nie sledzili dyskusji na biezaco. Wygladalo to tak, ze wlasnie dzieki mozliwosci edycji postow juz w pierwszym poscie w danym temacie maja pelna, dopracowana wersje. O to wlasnie chodzi w poradnikach. Sam doskonale wiesz, jak wygladal proces tworzenia starych poradnikow turniejowych, bo brales w tym przeciez udzial. Ile tam mielismy wersji i poprawek ? Pewnie kilkaset.

Teraz, po Twoich zmianach, czytelnicy beda sie musieli przekopac przez calutka dyskusje, zeby wylowic wszystkie naprawde potrzebne i wartosciowe informacje, przy czym mniej doswiadczeni gracze z oczywistych wzgledow nie beda w stanie odsiac ziarna od plew. Moim zdaniem te zmiany spowoduja, ze przejrzystosc i wartosc merytoryczna forum spadnie. Nie wiem jak innym, ale mi mozliwosc edycji starszych postow byla bardzo potrzebna z wyzej wymienionych wzgledow i to nie po to, by "wypaczac" jakies dyskusje.
 

Lanariko

Szef kuchni
Nie do końca się z tobą zgadzam tym razem @chris07070707
jasne rozumiem twój punkt wyjścia jeśli chodzi o poradniki ale tutaj proponowałabym zamieszczenie ich na jakimś zewnętrznym nośniku (darmowa stronka? googledocs?) a na forum umieszczenie linka z minimalnym opisem co tam można znaleźć i oczywiście możliwość dalszej dyskusji dla graczy. może nawet to i lepiej bo można by dodać grafiki które wielu pomogłyby się lepiej zorientować. Taki pomysł na szybko, być może ktoś ma lepszy.

Natomiast, myślę, ze @jarq bardziej chciał zapobiec sytuacjom gdzie ktoś wchodzi następnego dnia na forum i edytuje post który już jest kilka odpowiedzi do tylu, w sposób zmieniający jego znaczenie. Niestety wielokrotnie takie praktyki tu zauważyłam. Naprawdę wtedy ciężko doszukać się sensu dyskusji.

Chociaż z drugiej strony szukanie sensu w sporej części odbywających się tu dyskusji nawet i bez edycji postów to hmmm... bez sensu :D
(taka dygresja ;P)
 

Nusion

Kapłan
Podpisuję się pod postem @chris07070707 oboma ręcyma.
Oprócz jednego użytkownika, który wszystkim znany jest już z wrzucania nieprzemyślanych postów i edytowania ich później, to od lat nie zauważyłam tu nigdy problemów z tym, że ktoś swój post zedytował i "wypaczył" tym dyskusję.
Ja też potrzebuję tej edycji, żeby np. dopracować post eventowy, zaktualizować zadania i inne informacje (co zajmuje tak tydzień-dwa), i potem wrzucić w bractwie link do JEDNEGO solidnego posta, który będzie zawierał wszystko.
Dla mnie to jest zmiana na gorsze, bez żadnego pozytywu. Nie umiem tu naprawdę znaleźć ani jednego argumentu za.
Mam nadzieję, że jednak to przemyślisz jarq
 

xEasyRiderx

Rycerz
@Lanariko również masz rację tylko jeśli ktoś chce na forum błysnąć i edycję postów traktuje jako kolejną formę do dyskusji taplania się w błocie to rozumiem doskonale że zmiany mogą temu w jakimś stopniu zapobiec jednak tak jak to opisał @chris07070707 czy @Nusion całkowicie dobije to forum zalewem niepotrzebnych dyskusji.

@jarq jakoś do tej pory nikomu nie przeszkadzała ta forma edycji jaka jest a to że zmiany jej w tej formie jaką przedstawiasz całkowicie zmieniają forum na złe moim zdaniem
 

BlossomValvi

Łucznik
Jestem za @chris07070707 i @Nusion poza sporadycznymi wyjątkami nigdy nie było problemów z edycja postow
Natomiast sporadyczne przypadku były łatwe do neutralizacji po prostu je cytując (cytat już nie mógł być edytowany)

przypominam tez ze linki do zewnętrznych źródeł mogą podpadać pod regulamin np. Słynne elvengemsy powinny pod regulamin podpadać...

Edycja (jeszcze mogę):
  • zamieszczania dwóch lub więcej postów bezpośrednio pod sobą; jeśli, po zamieszczeniu wiadomości, Użytkownik chciałby coś jeszcze dodać w danym temacie, powinien skorzystać z opcji "edytuj",
Jeszcze w takim razie wypadało by to zmienić bo zabierasz możliwość edycji
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
jeśli chodzi o poradniki ale tutaj proponowałabym zamieszczenie ich na jakimś zewnętrznym nośniku (darmowa stronka? googledocs?)

Nie zgadzam się z tym. Takie poradniki wręcz bezwzględnie powinny być właśnie na forum. Od tego mamy to miejsce przecież. Już teraz na forum wchodzi tylko niewielka część graczy. A na jakieś zewnętrzne strony? Wejdzie garstka.
Raczej powinno się możliwie ułatwić dostęp do informacji, a to niestety utrudni.
 

Tajniakos

Paladyn
Rozumiem w tej kwestii obie strony. Skrócony czas edycji postu ma za zadanie zmusić nieliczne osoby aby zaprzestały ich pisania pod wpływem emocji bo faktycznie przy dłuższej wywiązującej się dyskusji podczas edycji jednego czy kilku postów można było mieć wrażenie, że jedna ze stron albo jest przewrażliwiona albo co gorsza się kogoś bezpodstawnie uczepiła. Nie raz i nie dwa były tu temu podobne sytuacje, jednakże nie może być też tak, że przez takie osoby pozbawiani są możliwości edycji postu autorzy potrzebnych i pomocnych graczom poradników. Gra ewoluuje i zachodzą często zmiany w grze, które te edycje wręcz wymuszają.
Nawet w sytuacji zalinkowania na stronach hostingowych np gazetki czy też innych rzeczy zdarzało się tak, że linki z różnych względów wygasały a ja po ponownym zalinkowaniu edytując post wstawiałem działający już link. Nie wyobrażam sobie sytuacji o, której nadmienił @chris07070707 aby teraz użytkownicy forum musieli przedzierać się pomiędzy linkami szukając tego aktualnie aktywnego. To tylko jeden z następnych przykładów optujących za tym abyśmy mogli edytować swoje posty w każdym momencie.
 

Lanariko

Szef kuchni
to może z innej strony
argumenty i za i przeciw, maja swoje niezaprzeczalne racje. Do tego juz doszliśmy.
Co zrobić żeby wilk był syty i owca cała?
@jarq czy jest możliwość nadania niektórym postom możliwości edycji?
np. po złożeniu takiej prośby przez twórcę postu?
łatwe do zweryfikowania zasady - poradnik dla graczy wymagający dopracowania. żaden inny post, tylko poradniki?
Nie żadne tam pomocne dłonie gdzie ktoś na szybko odpowiada na pytanie, poradnik dotyczący stałej części gry dokładnie to co robi @Nusion o eventach czy @chris07070707 o walkach.
pomysł do dopracowania oczywiście, jeśli w ogóle możliwy....
ktoś? coś?
 
możliwość nadania niektórym postom możliwości edycji?
np. po złożeniu takiej prośby przez twórcę postu?
W ostatecznosci byloby to do zaakceptowania, choc nie wydaje mi sie, zeby to bylo mozliwe z technicznego punktu widzenia. Poza tym to wciaz byloby jednak pewne utrudnianie w porownaniu do stanu obecnego, a raczej stanu "do dzisiaj".

A tak z innej beczki - juz mam przyklad tego, jak brak edycji przeszkadza nawet w zwyklych, "nieporadnikowych" postach. Chetnie zedytowalbym moj poprzedni post skierowany do @jarq, ktory on przeczyta i tak dopiero jutro. Wpadlo mi do glowy pewne uzupelnienie i przyklad do tego, co juz tam napisalem, tyle ze postu juz nie moge zedytowac. Pewnie, ze moge to dopisac w osobnym poscie, tyle ze na nowo musialbym wyjasniac kontekst, zamiast w poprzednim poscie wstawiac tylko 2 zdania w odpowiednim miejscu. Wiec wole sobie taki spam darowac... Problem w tym, ze wielu uzytkownikow sobie tego nie podaruje w podobnej sytuacji, a skutkiem tego bedzie wiecej spamu, przez ktory trudno bedzie sie przekopac.
Coraz bardziej mi sie ta zmiana nie podoba, tym bardziej, ze jak juz kilku poprzednikow napisalo, jakos nie bylo zbytnich problemow z wypaczaniem dyskusji na skutek pozniejszych edycji. A przynajmniej nie przeszkadzalo to w jakims zauwazalnym stopniu. Natomiast brak mozliwosci edycji bedzie mi bardzo przeszkadzal.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
czy jest możliwość nadania niektórym postom możliwości edycji?
np. po złożeniu takiej prośby przez twórcę postu?
nie wydaje mi sie, zeby to bylo mozliwe z technicznego punktu widzenia.

Kiedyś dawno, dawno temu, jeszcze za czasów Dragomiry, starałam się raz o takie właśnie jednorazowe pozwolenie edycji starszego postu, który stracił tą możliwość i wtedy nie było technicznie takiej możliwości. Musiałyśmy kombinować inaczej
 

BlossomValvi

Łucznik
Zwracam uwagę ze @jarq pisze o nowej wersji forum, wiec pewniej nowe funkcje są dostepne

Jest jeszcze jeden aspekt użytkownicy smartfonów - 90% mojej treści i gry pochodzi obecnie z tej platformy. Możliwość edycji postów jest bardzo istotna bo np ja wielokrotnie swoje edytuje, w większości jest to korekta po autokorekcie a i tak czasem bugi przechodzą ;)

Drugim aspektem jest problem z duża ilością treści, pisanie tego na raz jest problematyczne już nie raz”udało” mi się skasować ściany tekstu przed zapisaniem

Pomijajac już narzędzia. Uważam ze takie ograniczenia z uwagi na sporadycznisc generowania problemów jest niepotrzebne i będzie powodem robienia gorszych problemów jak:
- piętrusy, chyba ze mam czekać na odpowiedz w wątku? No nie, zwłaszcza ze liczba aktywnych użytkowników jest mniej więcej stała i znana nawzajem ;)
- pojawia się krótsze wypowiedzi x więcej, czy to nie będzie spam?

Bardziej popieram pociągnięcie do odpowiedzialności użytkownika (np tygodniowy brig) który wywoła flame na forum poprzez modyfikacje postów niż zapobiegawczo ograniczyc wszystkich użytkowników.

Starczy mi ze w życiu są właśnie takie zasady wprowadzane z powodu nieodpowiedzialności innych ;)
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Dobrze, zapoznałem się z Waszymi argumentami w pewnym sensie mnie przekonaliście, może faktycznie te kilkadziesiąt minut to jest zbyt mało, więc co proponujecie. ile będzie dobrze?

A może dla każdego działu inne ustawienie tak tez może być.
 
co proponujecie. ile będzie dobrze?
Przynajmniej pol roku.
Z punktu widzenia "wypaczania" dyskusji nie gra zadnej roli, czy bedzie to tydzien, czy 10 lat, Nikt nie bedzie przeciez edytowal tresci tak starych "zwyklych" postow, bo po co ? Nawet gdyby to sie komus zdarzylo, to przeciez i tak nikt by ich juz nie czytal.

Natomiast z punktu widzenia, ktory przedstawilismy my, to skoro pozwolisz na tydzien czy miesiac, to dlaczego nie pol roku ? A po co az tyle ?
Poniewaz wbrew pozorom to i tak niedostatecznie dlugo. Niektorym postom "poradnikowym" przydalaby sie edycja nawet po jeszcze dluzszym czasie, np. w tematach dyskusyjnych dotyczacych nowych turniejow czy robienia 2 iglic i turniejow na jednych wzmocnieniach. Takze pol roku byloby w miare optymalne, a miesiac uwazam za absolutne minimum (chocby ze wzgledu na mniej wiecej trzytygodniowy poslizg miedzy naszymi serwerami a beta).

EDIT: jesli chodzi o dzialy, to na pewno potrzebujemy tego w temacie Spoilerow i w dziale "Dyskusja o grze".
 
Ostatnia edycja:
Do góry