• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.15

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser626

Guest
Zapraszamy do dyskusji o nadchodzącej aktualizacji 1.15

Wcześniejsze ogłoszenie o aktualizacji jest odpowiedzią na Wasze uwagi dotyczące zbyt późnego informowania o zmianach, jednocześnie jednak liczymy na Waszą wyrozumiałość, jeśli konieczne będzie wprowadzenie zmian w ogłoszeniu po jego publikacji.
 

DeletedUser48

Guest
Ale nadal nie wprowadzono przesuwania miasta strzałkami i ostrzeżenie o tym, że ratusz nie zmieści towaru, gdy na ten ratusz się kliknie przez przypadek, np zmieści się jeszcze 10000 monet a z motywacji jest na ratuszu 7 milionów i po kliknięciu fruuu i reszta poszła się kąpać. Ale o tych sprawach piszę od około roku i jak grochem o ścianę.
 

DeletedUser192

Guest
wojska się pozbyłem, zdobyte wszytko co mogłem: 311 i 280 prowincji. a jak pacz będzie taki jak mówi beta to z grą będzie trzeba się pożegnać o_O
 

DeletedUser37

Guest
Cześć ;)

Z racji tego że aktualizacja była "odkładana" to pomyślałem że devsi poszli po rozum do głowy (patrząc na wypowiedzi graczy z bety) to jednak nie wprowadzą zmian w systemie walk (a przynajmniej nie w takim wydaniu).

Jednak się myliłem, według mnie to nie jest już strzał sobie w stopę/kolano ale dokonanie egzekucji...

Czemu devsi nie wstrzymali się przed wprowadzeniem zmian, zanim wszystko (wszystko w sensie cały system a nie tylko część) nie zostanie przetestowane na Becie? Teraz to My będziemy (darmowymi) królikami doświadczalnymi, tylko co z tego? Jak już znają opinię o nowym systemie.
 

DeletedUser580

Guest
Testowanie to jedno, ale wszyscy, którzy grają długo w zasadzie stracą możliwość walki i jest to zamierzone działanie.
Według twórców powinniśmy mieć odkrytych niewiele więcej prowincji niż wymaga skrzynia przypisana do początku rozdziału, w którym jesteśmy.

Leśne Elfy będą miały skrzynię zawieszoną na poziomie 190 prowincji. Rozdział ma być zbalansowany do poziomu 210/220 prowincji.
Ja już teraz mam o ponad 100 więcej. Żebym mogła znowu walczyć, to musiałabym przestać puszczać zwiad i dostać do odkrycia kilka nowych rozdziałów, więc cóż... Pogodziłam się już, że dla mnie negocjacje będą jedyną opcją. Na zawsze (?). Może to i dobrze, bo i tak zupełnie nie mam ochoty na naukę wszystkiego od nowa. ;)

Po przygodach na Becie:
  • Turnieje mnie martwią
  • Zbrojownie wkurzają (i uważam, że to strasznie nie fair, że ich osłabienie zostało zrobione 'cichaczem')
No to teraz czekam na to, co się stanie jak przyjdą tutaj ci, co zaczną przegrywać walki (bo nie śledzą forum i żyją w nieświadomości), wojo im się skurczy 4x, zauważą nowe-stare błędy, itd. Popcorn... Dużo popcornu...
 

DeletedUser878

Guest
Ale jaja, szkolenie w koszarach trwa teraz 3/4h max. :D

-
Drzewko znów mnie zablokowało, ugh.
 

DeletedUser1050

Guest
Całkowita porażka po tej aktualizacji!!!!
Po co budowałem manufaktury żeby je teraz kasować marnujecie czas doświadczonym graczom....
 

DeletedUser979

Guest
Czy zostaną mi zwrócone surowce i punkty badań które zużyłem na zbadanie powiększenia oddziału 9 i 10?

ponieważ bezprawnie badania te zostały mi ukradzione a surowce zawłaszczone.



napisałbym tu pewne słowa wypowiedziane przez marszałka, ale nie bd się niepotrzebnie narażać na bana.
 

DeletedUser449

Guest
ponieważ bezprawnie badania te zostały mi ukradzione a surowce zawłaszczone.
Nic nie zostało ukradzione ani zawłaszczone. Jeśli ktoś przesunie miotłę z jednego końca szopy na drugi, to znaczy że ją ukradł? Opisz szerzej w czym tkwi problem bo nie wiem czy zgłaszasz błąd, czy nie rozumiesz zmian.
A dlaczego dyskryminujecie starszych graczy ?
W jaki sposób? To młodsi gracze mają pod górkę.

Zmiany - cóż, trzeba czasu i chęci by je szczegółowo omówić. Niemniej, jest lepiej niż opisywali to czarnowidze z bety.

1. Szkolenie w koszarach trwa teraz krótko (w moim przypadku ~8 godzin zamiast doby!) głównie dlatego, że czas szkolenia jednostek trzeciego stopnia został drastycznie skrócony. Wcześniej podstawowy czas tancerza ostrzy III trwał 4 min, a czarodziejki III.... 39 min. Teraz w przypadku obu jednostek jest niemal taki sam.
Ale fakt jest taki, że trzeba teraz więcej zbrojowni, by utrzymać przyzwoitą długość szkolenia podczas naszej nieobecności. W zamian można wyszkolić o wiele więcej trentów, golemów czy czarodziejek na dobę w stosunku do wielkości oddziału.
Niemniej zwiększyłbym korzyści ze zbrojowni. Wcześniej pięć zbrojowni na 23 lv dawało mi 435 grupę szkoleniową na 336 wielkości oddziału. Teraz to 800 grupa szkoleniowa na 1140 wielości oddziału. Co dziwne, bazowa grupa szkoleniowa z koszar spadła z 12 na 6, zamiast wzrosnąć.

Chyba że naprawią to leśne elfy - ich zbrojownie powinny być odpowiednio silne, by dostosować się do technologii powiększenia oddziału, która działa znacznie silniej dla rozwiniętych graczy. Aktualnie w rozwoju zbrojowni nie widać takich zmian, stąd są zbyt słabe dla pewnych etapów gry.

2. Większe wojsko jest potrzebne.
W przypadku turnieju straty są większe. Choć nie tak większe, jak się spodziewałem. Nadal zdarzają się udane walki, gdzie straty są prawie zerowe. Za to nasze jednostki spisują się o wiele gorzej, jeśli wśród przeciwników znajduje się "niewłaściwa" jednostka. Mieszanie wojsk tego nie naprawia; straty ciągle są w takich przypadkach duże. To kwestia AI mobów, a tu już by trzeba analizować dziesiątki walk by określić gdzie tkwi problem. Ale to praca inżynierów i testerów, prawda? Chyba jakiś macie? Ktoś w ogóle walczy z twórców gry?
Niemniej, puszczanie walk z automatu staje się już dużym ryzykiem; a przecież nie będę codziennie ręcznie prowadził setki walk na turniejach!
Walk w prowincjach nie miałem okazji sprawdzić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
Cóż, zamiast przez miesiąc lub dwa po prostu nie wprowadzać aktualizacji (ew. zrobić tylko z leśnymi elfami i bugfixami), to wolą wprowadzać balans w kawałkach. Zasada "aktualizacja co dwa tygodnie" z jakiegoś powodu stała się święta. Skutek jest taki, że mamy zmieniony system i w takim systemie musimy walczyć, ale wiele kluczowych zmian, czyli dodanie nowych jednostek [zwłaszcza moździerzy dla ludzi] oraz zmiana AI (inteligencja jednostek naszych i przeciwników to podstawa walk, decydująca o naszych stratach! Prawie tak ważna jak zmiana statystyk) będzie wprowadzonych za dwa tygodnie lub miesiąc.
Brakuje też szczerości odnośnie decyzji podjętej z prowincjami, a mianowicie drastyczne podwyższenie trudności walk dla graczy z 250+ prowincjami (o ile tak jest). To nie jest przypadkowy zabieg i nie ma prawa zostać niezauważony - a jest ważny dla graczy. Zabrakło odwagi, by stanąć przed graczami i wyjaśnić powody takiej decyzji?
 

astoN-

Rozbójnik
najgorszy update jaki byl, mieliscie zwiekszyc oddzialy, aby zminiejszyc dysproporcje po miedzy tym co mamy a tym co jest na mapie swiata, a teraz zrobila sie przepasc, nie jestem w stanie wygrac zadnej walki na prowincjach 17-18 od miasta, mam oddzial 190 golemow a u przeciwnika po 2000 i po 20k lucznikow....
 

DeletedUser1050

Guest
Dokładnie i dlatego pisałem czy to nie jest dyskryminacja starszych graczy skoro mniej rozwinięci gracze mogą podbijać następne prowincje a starsi już nie? Główny filar tej gry czyli podbijanie kolejnych prowincji dla ekspansji i punktów rankingowych został praktycznie zredukowany do zera.
Kolejna sprawa skąd brać ludność do następnych zbrojowni bo produkcja wojska została tak przyspieszona że na dobrą sprawę wystarcza na parę godzin-wnioskuje jedynie że pozbyć sie manufaktur które budowałem mnóstwo czasu i to kolejne pytanie czy to nie jest dyskryminacja starszych graczy?
Wyrażam tylko swoja opinie i myślę wielu sie ze mną zgodzi..
Niestety ale tak diametralne zmiany dla starszych rozwiniętych graczy nikomu nie są potrzebne bo ktoś co gra kilka lat i musi nagle pokasować wiele budynków co się naprodukował nie jest ok.
Tyle w temacie mam prawo powiedzieć co myślę i nikogo tym nie obrażam.
 

DeletedUser580

Guest
To nie do końca jest tak, bo cośmy się "nażarli" to nasze. Młodsi stażem gracze jak będą się za bardzo spieszyć, to będą mieć taki sam problem z walkami w prowincjach jak my, a jak się będą upierać z negocjacjami, to rozbiją się o ścianę Orków.

Nas nic nie blokowało i blokować nie będzie, bo nawet wyższy koszt negocjacji zaawansowany gracz udźwignie. Nowy towar? Najszybciej będziemy zdolni go produkować, itd. Tylko pojemność ratusza mogłaby nas skutecznie zastopować, a nie jest to opcja rozważana.

Gracze z długim stażem są kilkanaście ekspansji do przodu, co nie oznacza, że uważam, że te zmiany są dobre. Nie są i w dodatku sposób ich wprowadzania jest fatalny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
@traska79
Oczywiście że masz prawo mówić co myślisz. Nawet jeśli mówisz bzdury. Tylko nie oczekuj że inteligentni ludzie się tym przejmą.
Nie istnieje żadna dyskryminacja starszych graczy pod tym względem. Jest dokładnie przeciwnie. Jak wspomniała @ag123 starsi gracze zdobyli mnóstwo prowincji, których teraz młodsi gracze nie wywalczą. Aby osiągnąć to, co teraz masz będą musieli włożyć w to o wiele więcej pracy niż ty, bo jest po prostu trudniej.
Tak samo ze zbrojowniami. Młodsi gracze też potrzebują ich znacznie więcej, by utrzymać długie szkolenia. Im nie jest łatwiej, tylko jeszcze trudniej. Choć biorąc pod uwagę że wojsko można praktycznie wykorzystywać tylko w turniejach, to spodziewałbym się że gracze będą usunąć zbrojownie i stawiać manufaktury, niż budować kolejne zbrojownie. Choć osobiście nie zamierzam rezygnować z turniejów.
Prowincje możesz zdobywać dalej. Po prostu teraz pozostają tylko negocjacje. One (jeszcze?) nie zostały zmienione.
Zmiany polegają tylko na tym, że od pewnego momentu bardzo trudno osiągać więcej, ale mimo to wcale nie muszą spowalniać dobrych graczy. Mając wystarczająco dużo manufaktur, zbierzesz towary by negocjować prowincje co 2-4 dni (czyli aż skończy się zwiad). Niektórzy w ogóle nie walczą, a mimo to na bieżąco zdobywają prowincje - możesz wziąć z nich przykład.
 
Do góry