• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.15

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1089

Guest
Ja mam do zbadania 2 powiększenia oddziału - 7 i 8, i Czarodziejki...a byłam już kawałek dalej...
Jestem "młodym graczem". Dużo tu czytałam, kto ma lepiej, kto gorzej....Powiem tylko, że w bractwie lekka panika. Obrane przez nas taktyki nie mają racji bytu. Trzeba przeorganizować produkcje - już było trudno zdobywać teren, a teraz to graniczy z cudem - albo negocjacje z przeciwnikiem, albo rozbudowa miasta, na wszystko nie starczy. Bo przecież o walkach nie ma już mowy...Czy mam się zacząć pozbywać zbrojowni? Czy mam wywalać to co z takim trudem budowałam?! Jestem bardzo rozczarowana i to własnie wtedy, kiedy zaczęłam się poważnie angażować w grę.
Podejrzewam, że aktualizacja miała na celu zwiększenie zysku dla firmy - kupowanie diamentów - bo na pewno nie dla polepszenia gry. Efekt może zaskoczyć: rezygnacja dużej ilości graczy i duża ilość graczy-widm, bo postęp będzie bardzo trudny i ludzie się zniechęcą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Christo

Rozbójnik
Mi się nie widzi siedzieć nad wszystkimi bitwami by mieć jak najmniejsze straty.. teraz nawet ręcznie nie da się tego zrobić z wyjątkiem dobrze dobranego przeciwnika. Ja po prostu nie mam na to czasu. Jestem osobą pracującą i przynajmniej przez 9-10 godzin nie mam dostępu do gry, dochodzi do tego też czas spania 6-8 godzin i również życie prywatne. Jakieś kpiny z ludzi robią Twórcy Gry? Na obecną chwilę mój maksymalny ciąg produkcji w koszarach to 3h i 42min czarek, więc moje koszary po tym czasie nie rekrutują kiedy jestem w pracy bądź śpię. Często rozgrywałem bitwy ręcznie, ale kiedy czasu było mało to leciał automat. A teraz? O automacie mogę zapomnieć, bo tracę więcej jednostek niż ich produkuję. Teraz to nawet produkcja się nie opłaca, bo nie starczy mi młotków na ciągłą produkcję jednostek.
Zamiast robić nowy system walk czy tak zwany "balans" to powinni zająć się mapą świata czy czymś innym, a jeśli już wprowadzacie ten nowy system walk to przynajmniej pozostawcie takie same wartości jednostek (czyli po staremu).
@Dragomira
Programiści będą mieć łatwiej przy nowym systemie walk, tak? W innym temacie mi zacytowałaś coś co już wiem, ale Ty nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi. Może zadam tym razem pytanie. Czy nie można było zostawić tych samych wartości typu, atak i życie, premia ataku i obrony itd.? Jeśli tak to nie można byłoby lekko je zmienić, a nie wprowadzać zupełnie nowy styl walk? Czyli tak zwany balans? Bo obecny "balans" nie zalicza się do balansu. -.-

To jest gra, która ma dać frajdę, a nie denerwować ludzi. Świat fantasy, który można cholernie urozmaicić... Może jakieś przygody, nowa jednostka - bohater, który by uczestniczył w walkach, miałby jakieś cechy, poszukiwanie skarbów - np. legendarnych reliktów dla bohatera itd. itp.? Nad czymś co by przyjemnie się siedziało przy grze :)

Pozdrawiam
Christo
 

Hassano

Łucznik
Jak słusznie zauważyłeś ta gra niema na celu urozmaicać dnia graczom tylko klepać kasiore.. System walk jest chory wcześniej przy dobrze dobranym wojsku straty były minimalne albo zerowa ( tak dało sie tak robić) a teraz zapomnij o tym żeby padło mniej niż POŁOWA przy dobrym układzie twojego wojska.. Totalna porażka podparta oklepanym "balansem" tylko na naszym forum codziennie pojawia sie kilka pomysłów na ulepszenie/wprowadzenie czegoś do gry a oni na chama wciskają coś co graczom do niczego nie jest potrzebne i powtarzają w kółko że to dla dobra graczy.. dla mojego dobra by było gdyby za frajer dali mi choć jednego diamenta a nie gadanie że to co teraz robią jest dla mnie...
 

DeletedUser1175

Guest
Witam,
Jako nowy gracz w tej grze, gdzieś 3 tyg temu zacząłem swoją przygodę, chciałbym powiedzieć że nowa aktualizacja strasznie popsuła grę. Do tej pory jakoś udawało mi się podbijać prowincje , raz łatwiej raz trudniej, duży nacisk kładłem w walki w prowincjach i było zabawnie. Podbijanie, odbudowa wojsk, budowanie miasta... Teraz... Nie dość że moja "próba" walki skończyła się jak chyba u wszystkich - 1 strzał i leżę, to od aktualizacji nie biłem się nic bo to nie ma sensu... Ktoś z graczy wspomniał o cofnięciu "powiększenie oddziału"... też się zdziwiłem gdy nagle prawie 60pkt mi przepadło (2x powiększenie oddziału) Bo przecież już to miałem... Dlaczego mam robić to samo jeszcze raz?! Z tym że teraz już nie mogę walczyć bo wszystko mnie zabija na strzała. A jeśli kupiłem chociaż 9 pkt wiedzy za diamenty i wydałem je właśnie w te dwa badania?? Czy to nie jest wtedy kradzież prawdziwej kasy?? 57pkt wiedzy (tyle kosztuje "powiększenie oddziału 5 i 6 ) ... 57x45(cena za 1 diamentu za pkt wiedzy) = 2565diamentów.... 80zł kosztuje 3000 diamentów. A co w przypadku gdy wydałem te 80zł akurat na te 2 badania? Jestem zdegustowany i liczę że szybko wyjaśnicie to.
 

DeletedUser1031

Guest
Hassano :)

Trzeba zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi
(przeszedłem podobnych gier parę w tym jedna która był w grywalności i grafice w 90 % taka sama jak ta, padła po 2 latach, a pomysły z tej gry są tutaj w 70 %)
Wszystkie zmiany po ostatniej aktualce są tylko i wyłącznie dla dobra firmy i tej gry nie dla gracza, jest to związane z grafiką, ilością graczy,
środowiskiem flesh a przepustowością serwerów ( na 99 % wynajmowanych przez firme a nie ich własnością)
Ruch ze strony firmy jest prosty, trzeba ograniczyć na maksa grywalność a co za tym idzie ilość grających jednocześnie ludzi. W innym przypadku gra zacznie zwalniać i robić upsy aż do całkowitego zablokowania I TO JEST GŁOWNY CEL zmian
Poczytałem trochę forów z innych krajów i wszędzie jest tak samo, lecą po firmie jak po burym psie i tu w tym miejscu jest mi zal tylko moderatorów bo to Oni obrywaj a nic nie mogą zrobić.
Słowo zbalansowanie jest dość łatwo nadużywane przez firmy robiące gry mmo, ale 90 % programistów nie wie co to znaczy, więc poniżej wklejam definicję z SJP
ZBALANSOWANIE
doprowadzić do stanu równowagi, wyrównać działanie jakiejś siły, utrzymać w równowadze; zrównoważyć, wyważyć

I tu poproszę kogoś o wyjaśnienie co ma definicja do wprowadzonych tu zmian :)

Pozdrawiam
 

DeletedUser174

Guest
@ajos123 w Twojej definicji brakuje tylko kilku wyrazów. Należy dodać określenie "stan konta bankowego IG" i wszystko się zgadza prawda?

wprowadzili kilka diamentowych pokus rujnujących balans gry i musza teraz to jakoś odbić. O zgrozo ludki się połapały, że o ile nie wyłożą kilku stów miesiecznie nie mają szans na rywalizację z topowymi graczami. To na pewno jest jakiś przeciek z fiormy, bo przecież przeciętny gracz z założenia jest upośledzony umysłowo i na pewno sam się nie zorientowałby w tej sytuacji. Niestety idioci teraz wiedzą, że nie ma co się kopac z koniem i nie dają nam dudków wcale. No to ich zmusimy! i zmienimy im system walk na całkowicie niegrywalny. Zresztą prosty rachunek ekonomiczny: mamy do wyboru utrzymywac tysiące kont nie dających nam kasiorki czy pilnować tych kilkset pakujących kaskę. Prawda, zę łatwiej jest upilnować tą mniejszą grupkę? A ta liczniejsza nie jest nam potrzebna, a że nie możemy ich oficjalnie wywalić to przekonamy ich, ze jednak nie powinni grać. Przecież to proste jak budowa cepa

a moderatorów to faktycznie szkoda :( już się nawet zastanawiam, kiedy bedziemy miec nowego CM-a, bo nikt normalny przeciez tego nie ogarnie

juz wcześniej bywały aktualki wprowadzające zmiany na drzewku. Czy wtedy już zbadane technologie wymagały ponownego ich odkrywania? Bo wydaje mi sie, ze to działało. Ale głowy nie dam. Ta gierka nie jest tego warta
 

DeletedUser626

Guest
Odpowiem w tej chwili tylko na kwestie związane z drzewkiem badań, bo w kwestii walk mamy osobny temat i chciałabym się go trzymać (tam też postaram się dziś odpowiedzieć na Wasze pytania).

Gwarantuję, że nikt nie stracił PR ani surowców wydanych na drzewko badań. W ogłoszeniu o aktualizacji zostało wypisanych tylko kilka przykładów, podczas gdy drzewko zostało tak naprawdę przebudowane na niemal całej długości. Naszym błędem było, że nie zakomunikowaliśmy tego dokładniej i za to przepraszam. Zapewniam jednak, że wszystkie technologie, które pojawiły Wam się jako niezbadane zostały przesunięte z innych części drzewka badań, zmieniły się lokalizacje, kolejność, coś co wcześnie było opcjonalne mogło stać się obowiązkowe, stąd tyle zamieszania i nieporozumień, nic jednak nie zostało Wam odebrane.

już się nawet zastanawiam, kiedy bedziemy miec nowego CM-a, bo nikt normalny przeciez tego nie ogarnie
Normalność to pojęcie względne, ale nigdzie się nie wybieram. :)
 

DeletedUser1175

Guest
Dla mnie to jest dalej niezrozumiałe... Jak mogłem "nie stracić" np. 27 pkt za "powiększenie oddziału 5" skoro mam rozdane dalej ?? Piszesz o przeniesieniu badań itp. Staram się zrozumieć :) Dajmy na to że faktycznie nie miałem "Powiększenia oddziału 5" znaczy że wtedy na "4" miałem 60 jednostek w sumie, a teraz na 4 mam 36 ? czyli że obniżyliście wartość "powiększenia oddziału" ? Bo tylko w ten sposób jestem w stanie uwierzyć że nie odebrano mi moich 57pkt.

Edit: Ok... Chyba Cię zrozumiałem z tym przeniesieniem i zmianami w "powiększenie oddziału"... hmm lipnie to wymyśliliście. Sory. Trzeba się będzie zastanowić nad dalszą grą w to jeśli nic nie zmienicie.
2312.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1089

Guest
Zresztą prosty rachunek ekonomiczny: mamy do wyboru utrzymywac tysiące kont nie dających nam kasiorki czy pilnować tych kilkset pakujących kaskę.

Tak sobie myślę, że gracze "mali" i "zwykli" , od czasu do czasu też coś tam dokupują. Nie jest to może parę setek w miesiącu, a parę dyszek, ale chyba lepszy systematyczny, mały dochód niż wcale - a obawiam się, że do tego dojdzie. Gorzej tylko, że ci co wysupłali ciutkę kasy - własnie ją stracili.


No to ich zmusimy! i zmienimy im system walk na całkowicie niegrywalny.

To był jeden z pierwszych moich pomysłów - tylko handel i całkowita rezygnacja z wojska, ale nie da się usunąć koszar, a to już mnie denerwuje, bo przecież to mój teren i mogę ich nie chcieć...


Naszła mnie jeszcze taka jedna myśl...Jeśli ktoś się reklamuje - darmowa gra - to niech taką zostanie, a jeśli ktoś chce mieć grę płatną - proszę bardzo - tylko wymagam uczciwego podejścia do sprawy! Strasznie mnie wkurza, jak ktoś chce być cwańszy niż jest i traktuje mnie jak debila.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Christo

Rozbójnik
Odpowiem w tej chwili tylko na kwestie związane z drzewkiem badań, bo w kwestii walk mamy osobny temat i chciałabym się go trzymać (tam też postaram się dziś odpowiedzieć na Wasze pytania).
@Dragomira
Nic do Ciebie nie mam, ale proszę nas nie zbywać do innego tematu jeśli chodzi o system walki. Aktualizacja jest powiązana z tym tematem, więc mamy prawo również i tutaj wypowiadać się, pytać i otrzymywać w razie możliwości odpowiedzi w tym temacie.
 

Hassano

Łucznik
Dragomira
Jeżeli jest to możliwe to chętnie dam mały pomysł ale nie chce mi sie tego robić w innym temacie ankiety itp
Mianowicie chodzi o to aby wprowadzili zmianę aby tylko ratusza i robotników nie dało sie sprzedać. Reszta budynków MUSI być sprzedawalna.. Jeżeli drago nie może tego sama zgłosić to może sie ktoś na szybko szarpie i zrobi temat w odpowiednim dziale.. Jest jeszcze jedna ciekawa kwestia którą warto poruszyć a mianowicie klasztor sztuk walki. Postawiłem go z myślą że daje coś tam hp i kulture ( kultury nikt mi nie zabierze ale po tej aktualizacji na pewno nie zdecydowałbym sie go budować ani tym bardziej inwestować w niego tyle PW a mam go na 11 poziomie.. ) Zwróci mi ktoś je a budynek sobie zabierze??
 

DeletedUser110

Guest
To i ja się dopiszę.
Dotychczas moja gra wyglądała tak: zwiad dochodzi nowej prowincji. Z uwagi na to, że wojsko oszczędzałem na turnieje, nową prowincję przejmowałem zwykle systemem 4+3+1 - czyli zadanie "rozwiąż 4 konflikty" (negocjacje), "walcz i zwycięż w 3 konfliktach", + "ukończ prowincję" (zależnie od składu wojsk przeciwnika i moich chęci walka albo negocjacje). Oczywiście na kryształach zadania ustawiałem tak samo, ale była sama walka, co dawało dużo radości odkąd zbadałem Trenty III.
Właściwie nie było ograniczeń. Poza czasem zwiadu. Zresztą, można powiedzieć, że to było "zbilansowane", bo w czasie zwiadu spokojnie powstawały Towary do negocjacji.
Kiedyś zgłosiłem pomysł, aby powstał czar, który skraca czas zwiadu. To było w odpowiedzi na post Dragomiry, gdzie pytała graczy, jakie czary i jakie zastosowanie Akademii Magii widzielibyśmy.
No dobra. Można powiedzieć "a po co mi tyle tych prowincji?"
Nie dla Reliktów. Po wejściu Turniejów już od dłuższego czasu mam 700% bonusu. I zapas na tyle, żeby nie zwracać uwagi przy podnoszeniu poziomu Cudów.
Otóż skończyłem drzewko badań i koniec ekspansji z badań. Pozostają mi ekspansje z prowincji. Mam jeszcze 13 możliwych ekspansji z podbojów (właściwie od wczoraj: z negocjacji).
Aktualnie mam 329 zdobytych na 331 wymaganych. Przy czym właściwie od dawna - albo i od zawsze - nie miałem przestoju polegającego na braku kasy na kolejny zwiad, pomimo braku kultury (tj. od bardzo dawna tylko 100%)
I teraz o co mi chodzi:
Dragusiu, nie przyjmuję do wiadomości argumentów, że "gracze poszli za bardzo do przodu w podbojach". Bo chyba nikt nie poszedł. Owszem, są rozszerzenia miasta za Diamenty, z tym, że Gracze, którzy pokupowali sobie rozszerzenia nie są miarodajni. Czytałem o problemach z kumulującymi się rozszerzeniami z prowincji, których nie ma gdzie umieścić. Ale: wychodząc z założenia, że problemem jest, że ktoś za dużo pieniędzy wydał i nie ma co zrobić z Diamentami, bo rozszerzył maksymalnie miasto i zbudował wszystko co można, dławi się "przy okazji" Graczy nie kupujących Diamentów.
Według mnie zasadniczym celem każdego Gracza jest rozwijanie = rozszerzanie powierzchni miasta. Wszystko, co robimy: Towary, Wojsko, Monety i Zasoby służą przecież do tego, żeby więcej zbudować i podnieść poziom budynków już zbudowanych. Każdy prędzej czy później dozna ograniczenia polegającego na braku miejsca w mieście. Więc naturalnym dążeniem jest powiększenie tego miejsca.
Dlatego Dragusiu pisanie, że "wykroczyliście za daleko" uważam za zabijanie ducha gry. Równie dobrze można wstawić wyskakujące okienko z treścią: "Zaszedłeś w tej grze za daleko. Twoje konto zostaje tymczasowo zablokowane. Prosimy wrócić do gry za miesiąc."
 

DeletedUser174

Guest
o tak!!! te okienko byłoby super. Tylko może warto troszeczkę go zedytować
"Zaszedłeś w tej grze za daleko. Twoje konto zostaje tymczasowo zablokowane. Prosimy wrócić do gry... nidgy"
 

DeletedUser1178

Guest
Patch to klęska która o 180 stopni odwróci grywalność a co za tym idzie będzie punktem zwrotnym. od tego momentu gracze zaczną masowo odchodzić. Mimo że minęło już kilka dni a 100% komentarzy na forum jest wybitnie negatywnych Wy cały czas chcecie nam wmówić że to fajny patch... żenada
1. Turnieje, które były fajnym pomysłem stały się bezużyteczne i monotonne, straty są chore i nieadekwatne, brak sensownych korzyści, a fakt żę nie można już zdobyć odłamków cudów na 3 i 5 lvl to gwóźdź do trumny..
2. Niedopracowany balans jednostek, brak niektórych jednostek, różnice w wielkości i straty. masakra co za chaos

Poczekam jeszcze parę dni ale pora się rozglądnąć za czymś nowym bo wygląda na to że nie wybrniecie z tego...
 

DeletedUser1031

Guest
ZNALAZŁEM DUŻY POZYTYW PO AKTUALIZACJI.

Proszę się dobrze przyjrzeć poniżej

dzieje się tak od czasu do czasu a na składzie mam : 10x staw, 1 skałę I i pare drobiazgów
A tu taka niespodzianka, kultura na maksa i dodatkowo 99 900 pomocy od sąsiadów
cuda, cuda :):)
Powinienem maksymalnie przy rzuceniu czarów ( których i tak nie używam) 145 % i to z biedą
I co można znajdować pozytywy tutaj :):):)
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu elvenar.jpg
    Zrzut ekranu elvenar.jpg
    892,4 KB · Wyświetlenia: 28

Christo

Rozbójnik
ZNALAZŁEM DUŻY POZYTYW PO AKTUALIZACJI.

Proszę się dobrze przyjrzeć poniżej

dzieje się tak od czasu do czasu a na składzie mam : 10x staw, 1 skałę I i pare drobiazgów
A tu taka niespodzianka, kultura na maksa i dodatkowo 99 900 pomocy od sąsiadów
cuda, cuda :):)
Powinienem maksymalnie przy rzuceniu czarów ( których i tak nie używam) 145 % i to z biedą
I co można znajdować pozytywy tutaj :):):)
Nie zgodzę się z tym. Też tak miałem (tylko raz na początku), ale zebrałem bodajże młotki z bonusem 125% choć widniało 170%, więc uważam, że to jakiś niechciany bug. :p
 

DeletedUser

Guest
Gram sobie na luzie tydzień (jestem "nowy") i nagle trach,część tego co się nauczyłem o grze mogę wywalić do śmieci...A co dopiero "starzy" gracze...
Nie będę tu płakał nad tą pseudo aktualizacją, bo mi to zwisa co zrobicie (IG) z grą, bo ja tu nawet grosza teraz nie dołożę
Grubo ponad 10 lat śmigam po grach i nigdzie nie spotkałem się żeby mi grę w trakcie jej trwania zmieniono,bo to coś, to przebudowa gry a nie poprawki. A przyzwoitość nakazuje żeby takie operacje wprowadzać na nowo otwieranych "światach"
Podsumowując : szczają na nas, wmawiając że to wiosenny deszcz i jeszcze dudków za to żądają
No, to dołożyłem swoje "trzy grosze" ;)
 

Midi67

Rozbójnik
Czytając wypowiedzi graczy oraz odczuwając skutki wprowadzanych zmian w aktualizacjach, nasuwa się jedna konkluzja.... Twórcy gry generalnie maja w poważaniu większość graczy a Ich działania prowadzą wyłącznie do "specyficznej formy zachęcenia" ludzi do kupowania diamentów. Uważam, że to zła droga i docelowo Oni sami "zamordują" tą grę, która stała się ciekawa.

Wg. mnie Twórcy powinni graczy wciągać fabułą, kusić do zakupu diamentów poprzez wprowadzanie budynków specjalnych (tak jak to zrobili w przypadku magicznego warsztatu i rezydencji), innych "specjalnych udogodnień" a nie podbijać stawki i utrudniać grę. Niestety zmiana "balansu" związanego z wojskiem i całokształt wprowadzonych zmian uważam, za zły i działający na niekorzyść graczy i nie zmienią w tej kwestii mego zdania wyjaśnienia Dragomiry, która przecież nie może przyznać racji niezadowolonym graczom.
Dla IG liczy się tylko kasa... (pokazali to w Plemionach w które grałem ponad 8 lat a teraz robią to samo tylko dużo szybciej.. tutaj). Wg. mnie wybierają złą drogę do jej pozyskiwania - graczy należy zachęcać :) a nie zniechęcać i denerwować oraz zmuszać do siedzenia na grze przez kilkanaście godzin.... a do tego zaczyna się to wszystko sprowadzać.....

Może niech Dragomira użyje jakiegoś zaklęcia i przekona Twórców do wsłuchania się w głos ludu :) bo nie zawsze Ci u góry wiedzą lepiej... tym bardziej, że to Im zależy na Naszej kasie ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser449

Guest
Cóż, należy pamiętać że twórcy gry mają inną perspektywę. Pewna rotacja graczy jest nieunikniona. Czasami lepiej jest nawet stracić połowę graczy, jeśli zmiany spowodują że rozwój gry stanie się perspektywiczny, a w ciągu miesięcy/lat nowi gracze zastąpią zniechęconych zmianami.
Sama zmiana systemu walki to pomysł na plus. Problemem jest tylko fakt, że postanowili drastycznie podwyższyć poziom trudności walk - i przesadzili. Nie wiem co ich testerzy i inżynierzy robili, skoro w turniejach są aktualnie walki nie do wygrania (choć @Dragomira ma inne informacje), a prowincje potrafią straszyć armiami, których gracze nie pokonają nawet za pięć kolejnych rozdziałów przy spodziewanych powiększeniach oddziału i wzmocnień jednostek. Dobry gracz wykorzystując teren i błędy w AI przeciwników może pokonać silniejszą armię - lecz nie kilkanaście razy silniejszą!
Jeszcze tylko czekać na kolejną podwyżkę negocjacji (o podobnym stopniu co podwyższenie trudności walk) i zdobycie tylu prowincji, co teraz posiadają najlepsi z najlepszych będzie już niemożliwe - o dalszym rozwoju nie wspominając.
 
Do góry