• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.19

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser449

Guest
Oczywiście, że dyskusja z tobą jest bezprzedmiotowa. Ciężko by dyskutować z kimś, kto nie potrafi zrozumieć prostej rzeczy - badania powiększenia oddziału w żaden sposób nie wpływają na wielkość naszego oddziału w turniejach, a więc nie wpływają również na wielkość oddziału przeciwnika. Jak kiedyś zrozumiesz swój błąd... ależ ci będzie wstyd :)
Choć szkoda że aby sprostować Twoje kłamstwo, musiałem to napisać czwarty raz. Ale nie lubię, jak ktoś kłamie i twierdzi, że nie mam racji, gdy ewidentnie ją mam.
 

DeletedUser1088

Guest
precedensy się zdarzają;)
np. w moim bractwie osoby piszą że ich zwiad idzie ponad 48h przy podbiciu 140-150 wioch, gdy u mnie przy 220 tylko 22h?
to Ci zagadka i dopiero niedawno zacząłem używać orków do podboju a oni zaczynają krasnale a podbijają 14-15 krąg;)

nie ma to jak dobry plan, a potem piszą,że mam ciche kontakty z supportem;)
 

DeletedUser110

Guest
No dokładnie, nie kupując ekspansji za diamenty trzeba tłuc prowincje ile wlezie i mieć ich grubo ponad 300, żeby odblokować całą mapę.
Oj. Chyba grubo ponad 400:
Teren.png


Ekspansje_z_prowincji.png
 

DeletedUser1174

Guest
Gracz o którym konkretnie piszę, nie ma ani jednego antycznego cudu i nigdy nie trwonił na nie PW, czyli kolejna teoria którą można o tyłek potłuc.

Ja mam 310 prowincji i zwiad trwa prawie dwie doby, nie o tym jednak w ogóle była mowa.

Kalart, ja grzecznie prosiłem o wykazanie w liczbach pewnych zależności dotyczących turnieju. Czy skład i liczebność oddziałów własnych i przeciwnika w turnieju dla gracza z powiększeniem oddziału 10 i 30 jest twoim zdaniem jest taka sama? Jeśli tak rzeczywiscie jest, to ja nie mam racji, jeśli nie, to ty się mylisz i tyle. Chcę to na własne oczy zobaczyć, sprawdzę ze swoim bractwem przy najbliższym turnieju. Użycie słowa kłamstwo jest nie na miejscu i mam nadzieję że zdajesz sobie z tego sprawę.
 

DeletedUser449

Guest
Czy skład i liczebność oddziałów własnych i przeciwnika w turnieju dla gracza z powiększeniem oddziału 10 i 30 jest twoim zdaniem jest taka sama?
Tak, jest taka sama - przynajmniej dopóki liczebność oddziału gracza jest większa niż wymagana przez turniej, bo nie wiem jak ta kwestia jest rozwiązana w odległych prowincjach.
Nie napisałeś niestety nic, co stanowiłoby zaprzeczenie mojej tezy,
To kłamstwo. Umyślne czy nie - faktem jest, że to jest kłamstwo i użycie tego słowa jest jak najbardziej na miejscu.

@Fredek z Fabryki Kredek
Nawet 500 podbitych prowincji nie pozwoli na wykupienie wszystkich terenów bez pomocy diamentów. Zabraknie dwóch ekspansji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1174

Guest
Witam, doszedłem wreszcie o co chodzi z wielkością oddziału w turnieju - nieporozumienie wynika ze złego opisu:

  • Turniej - Poziom 1 (0 gwiazdek): wielkość wrogiego oddziału wynosi 85% Twojego własnego
  • Turniej - Poziom 2 (1 gwiazdek): wielkość wrogiego oddziału wynosi 100% Twojego własnego
  • Turniej - Poziom 3 (2 gwiazdek): wielkość wrogiego oddziału wynosi 115% Twojego własnego
  • Turniej - Poziom 4 (3 gwiazdek): wielkość wrogiego oddziału wynosi 130% Twojego własnego
  • Turniej - Poziom 5 (4 gwiazdek): wielkość wrogiego oddziału wynosi 145% Twojego własnego
  • Turniej - Poziom 6 (5 gwiazdek): wielkość wrogiego oddziału wynosi 160% Twojego własnego

Na końcu każdego zdania brakuje słów "oddziału w turnieju".
Pojęcie "wielkość oddziału" ma 2 znaczenia:
a/ wielkość stosowana w walkach na mapie, zależna od nauki Powiększenie Oddziału
b/ wielkość oddziału w turnieju - ustalona z góry i niezależna od nauki

Powyżej podane zestawienie wprowadza w błąd, nie rozróżniając tych dwóch terminów. Aby uniknąć nieporozumień dobrze by było dla wojsk w turnieju używać innego określenia, np. oddział turniejowy, a dla tych na mapie np. oddział podstawowy.
 

astoN-

Rozbójnik
to ze ty nie rozumiesz, nie znaczy ze jest niezrozumiale, masz wyraznie napisane ze chodzi o turniej i o ktory poziom turnieju...
 

DeletedUser626

Guest
Widzę, że temat przerodził się w dyskusję, która dotyczy wszystkich aktualizacji, poza aktualną. ;)

Następna aktualizacja będzie w przyszłym roku, macie więc wyjątkowo dużo czasu na odkrycie nowych badań.

Co do "schematu" - informacja będzie dzisiaj.
 

DeletedUser728

Guest
Widzę, że temat przerodził się w dyskusję, która dotyczy wszystkich aktualizacji, poza aktualną.
Szok i niedowierzanie, bo może tak od kilku aktualizacji gra dla większości graczy straciła sens...

Co wkurza graczy (w większości) :

1. Opcjonalne badania w dziedzinie militarnym gdzie powalczyć można w turniejach, przydatność nowych jednostek nie wiem ile do nich wnosi bo ich nie używam.
2. Zmiana opcjonalności na wymóg ale to już wiemy, nie będę się nad tym rozwodził bo drzewko się posypie i amen
3. Brak zmian w wojskach przeciwnika w prowincjach - jedynie ekonomia jakoś pozwala zdobywać następne ale chyba do czasu co ??
4. Brak zmian w wojskach gracza po wykastrowaniu ich możliwości pare aktualek temu, a nie, sorry czarki też dobito :)
5. Kolejne diamentowe pierdoły aby wszystkim żyło się lepiej


Co do TEJ aktualki - szału nie ma ale nic poważnego nie zepsuła. Kolejne wojsko i naprawiamy błedy zwiazane z wydawaniem diamentów...progres jest, czas do kasy po wypłate.
 

DeletedUser1174

Guest
W aktualizacji 1.15 pojazdowi o nazwie Elvenar odkręcono kierownicę i 4 koła. W aktualizacjach 1.16 - 1.19 oddawano po jednej zabranej części. Z jednej strony każą nam się cieszyć bo to jakiś postęp, z drugiej dalej się nie da tym gratem jeździć jak dawniej .... :p Może wreszcie w 1.20 zespół odniesie się z pokorą do uwag graczy? Pożyjemy, zobaczymy.
 

Midi67

Rozbójnik
@Cruella
Dodam jeszcze, że jest tu kilku takich graczy, którzy wiedzą wszystko najlepiej, głaszczą twórców za zmniany i odnosząc się do Twej wypowiedzi... pomagają swymi opiniami jescze bardziej demontować samochód i jechać "gratem" z zawiazanymi oczami.....

Z ciekawości uruchomiłem konto od zera na innym świecie.... i tak naprawdę już na początku są problemy z rozwojem, ilości wojsk w prowincjach są niewspółmierne do możliwości gracza na początkowym etapie, oczekiwania eventowe :) również dla początkujących graczy jest trudna do przejścia (co dla graczy na poziomie wyższym są łatwiejsze do zaliczenia).

Również mam nadzieję, że w Święta coś olśni Twórców Gry i przywrócą grę dla NORLAMNYCH GRACZY a nie dla tych, którzy poza grą świata nie widzą, bo dla Nich żadna zmiana nie bedzie zła.
 

Mikekun

Rozbójnik
witajcie

W moim wypadku już nie gram w Elvanara na żadnym Polskim świecie, nie dość że odzyskałem takim sposobem płynność forum to jeszcze uważam że moderzy zrobili kilka nie wybaczalnych wtop odnośnie informacji dla nas. Jedną z najważniejszych jest to że nie zaznaczyli właściwie że możliwości rozwoju technologicznego będą teraz zależne od ilości podbitych prowincji. Wiedzcie mi inaczej bym grą wiedzącą o takiej typu ważnej rzeczy, dodatkowo nowy balans gry powoduje to że początkowych gracz jest lekceważony przez Inno w wyniku czego bardzo ciężko mu się w tą grę gra. Sądzę ostatecznie że mogę domagać się odszkodowania od studia, z powodu utraty 10 tys jednostek kawalerii która była we wcześniejszych etapach dostępna jedynie dla ludzi. W zamian nie zaproponowano mi niczego a kazano za cenne PR odblokować jakieś coś co nie nic wspólnego z wojskiem ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser1088

Guest
Dodam , że jest tu kilku takich graczy, którym nic nie pasuje. Cokolwiek by się nie działo, jest na nie. Tu trudno, tam trudniej, to nie do zrobienia/wykonania, itp. Na poparcie swoich tez mają jedno wytłumaczenie, nie mają czasu ne grę, mają rodziny...
Bardzo lubią pisać o innych, generalizować, pisać w 3 osobie liczby mnogiej.

Mam wielką prośbę, piszcie o swoich odczuciach i przemyśleniach, a nie o innych. Ci inni mogą napisać sami;)
 

DeletedUser1174

Guest
Spełniając powyższą prośbę ;) Od listopada 2014 do dnia wypuszczenia aktualizacji 1.15 nawet nie miałem konta na forum, czyli przez prawie 2 lata wszystko było na tak :) Ale jak już kiedyś pisałem, to co zrobiono w 1.15 jest rzeczą na tyle niespotykaną w świecie gier online, że wstyd by było się nie odezwać, dla dobra autorów tej "dobrej zmiany". Midi67 ma jednak rację - ewidentny chór klakierów jest w stanie usprawiedliwić tu każdą zmianę i nikt im nie wmówi że czarne jest czarne a białe jest białe :p Dla mnie osobiście grywalność gry spadła o połowę i część militarna gry leży i kwiczy.
 

DeletedUser1174

Guest
e1.jpg e2.jpg

Czwarty poziom turnieju, 3 mapa, dwa przykłady układu jednostek gdzie wygranie automatem nie jest możliwe, niezależnie co się wystawi ze swojej strony. Ręcznie da się wygrać.
 

DeletedUser1088

Guest
Opowiem Wam bajkę
Było sobie dwóch rolników, jeden wstawał rano, i pracował cały dzień, aż do nocy. Drugi wstawał w południe i stwierdzał, że jest zbyt zmęczony, żeby dziś pracować. I tak było dzień za dniem. Wiecie jaki jest morał??? ten pracujący ciężko dostał zawału i zmarł a ten leniwy nieopatrznie wpadł pod samochód i też zmarł. Wynik końcowy jest taki sam. Ale brednie piszę, aż sam się zastanawiam po co? Bo co innego mam odpowiedzieć? @Cruella??? Nie da się wygrać automatem a ręcznie da się:) znaczy, że system jest do bani? Bo nie rozumiem, skoro można wygrać, to jaki problem? https://pl.forum.elvenar.com/index.php?members/cruella.1174/
 

DeletedUser1216

Guest
View attachment 142 View attachment 143

Czwarty poziom turnieju, 3 mapa, dwa przykłady układu jednostek gdzie wygranie automatem nie jest możliwe, niezależnie co się wystawi ze swojej strony. Ręcznie da się wygrać.
A kto walczy na automacie? Z automatem niestety ale można było walczyć na 1-2 poziomie , gdzie straty były porównywalne, ale dalej? Jak zawalczysz coś więcej samodzielnie, to zobaczysz jak nielogicznie zachowują się NPCe, a w przytoczonym przykładzie, z łuczników zdejmujesz czarodziejki, a resztę orasz Czarodziejkami/Trentami.

I refleksja ogólna, nie wiem czy to zasługa ostatniej aktualizacji, czy zwiadu Leśnych elfów, ale znowu da się walczyć i wygrywać, najnowsze tereny mają tylko 1.5 razy większą liczebność, a nie jak wcześniej 3-4.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1174

Guest
Widocznie mają wpływ na to inne czynniki. Poprzednio (przed 1.15) na automacie jechałem cały turniej (z tym że gram do poziomu 5, nigdy na 6 bo to wymaga grania po nocach). W obecnym turnieju na poziomie 4 nie da się wygrać automatem od 1 do 3 walk na prowincję. Dojechałem tak do ósmej prowincji i koniec wojska. Dlaczego nie ręcznie, a automatem, o tym pisałem w linku który jest w poprzednim poście.

Co do walk na mapie, przy moich 312 prowincjach, powiększeniu oddziału 29 i KSW na 8 poziomie, obecnie można wygrać ręcznie walkę na mapie tylko wtedy, gdy jest korzystny układ jednostek przeciwnika (małe zróżnicowanie bonusów, mało oddziałów i korzystna mapa nie blokująca ruchów) czyli mniej więcej jedną na prowincję.
 

DeletedUser1216

Guest
Widocznie mają wpływ na to inne czynniki. Poprzednio (przed 1.15) na automacie jechałem cały turniej (z tym że gram do poziomu 5, nigdy na 6 bo to wymaga grania po nocach). W obecnym turnieju na poziomie 4 nie da się wygrać automatem od 1 do 3 walk na prowincję. Dojechałem tak do ósmej prowincji i koniec wojska. Dlaczego nie ręcznie, a automatem, o tym pisałem w linku który jest w poprzednim poście.

Co do walk na mapie, przy moich 312 prowincjach, powiększeniu oddziału 29 i KSW na 8 poziomie, obecnie można wygrać ręcznie walkę na mapie tylko wtedy, gdy jest korzystny układ jednostek przeciwnika (małe zróżnicowanie bonusów, mało oddziałów i korzystna mapa nie blokująca ruchów) czyli mniej więcej jedną na prowincję.
Ja akurat mam 322 zakończone prowincje, i kilka czekających na towary, które nie są grywalne, ale dzisiaj bardzo pozytywnie byłem zaskoczony, bo wpadłem na chwilę zobaczyć co tam wczoraj wieczorem odkryłem, zobaczyłem że liczba wrażych jednostek jest może nawet do przejścia, więc stwierdziłem że sprawdzę i wszystkie 8 rozwaliłem na wcale nie jakiś wielkich stratach, największe straty, na mięsku armatnim z 52 oddziałów na 43, a to jest do odrobienia w jedną noc.. i mam ten towar odkryty wcześniej i jednostek jest z 3 razy więcej, więc imho coś zmienili.

A co do robienia turniejów na automacie, to to się kompletnie nie opłaca, śmiem wręcz twierdzić, że na wyższych poziomach, mając Gildię kupiecką w mieście, gdybyś te młotki wsadziła w towary a nie jednostki to taniej wyjdzie.
 
Do góry