• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.22

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Mikekun

Rozbójnik
witajcie

Sytuacja jest prosta do wyjaśnienia - Inno chce zamknąć na dobre Elvenar i psuje wszystko co w nim dobre jak PiS Polskę. Kupiec w obecnej chwili to tragedia grecka. Praktycznie nic nie idzie w nim załatwić bądź kupić. Chyba ktoś stracił kontakt z graczami. Proponuję zamknąć grę.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

Hassano

Łucznik
A tak dla przypomnienia zobaczcie w zakładce "pomysły i propozycje" ile rzeczy jest zaznaczone jako "zgłoszone" od x czasu które naprawdę by sie przydały a tego nie robią tylko takie gówna wsadzają w gre.. A to tylko polskie forum przypuszczam że na świecie jest masa pomysłów które widzieli by gracze :)
 

Azulena

Rozbójnik
"Zmiana polega na ilości towarów dostępnych w handlu, która zależy teraz od poziomu naszego Ratusza (im wyższy poziom, tym większe ilości można kupić u Kupca), można ją również zwiększyć przez budowę i modernizację Antycznego Cudu - Kwitnącej Gildii Kupieckiej. Po każdym zakupie towar będzie nieco droższy. Ten wzrost cen będzie resetowany każdego dnia."

Kiedy się czyta, to wydaje się to w miarę normalne, ale z praktyką dużo gorzej.

Po pierwsze - jakieś cudaczne ilości towarów, zamiast "okrągłych" liczb (100, 200, 500), to nasuwa podejrzenie o jakieś krętactwo...

Po drugie - pomysł ze wzrostem ceny po każdym zakupie - no normalnie szlag może trafić...
Nie wiem jak w innych światach, ale na Arendyll z handlem jest bardzo marnie, szczególnie ze stalą (wymiotło wszystkich Graczy z tym towarem), ale z innymi nie wiele lepiej, trudno jest kupić to, czego się potrzebuje. A teraz jeszcze to utrudnienie z zakupami u kupca! Czemu ma to służyć??

Po trzecie - żeby rozbudować ratusz, potrzeba coraz większych ilości złota. A teraz złota będzie mniej, bo trzeba wydać więcej na towary niebonusowe.
A jednocześnie żeby można było kupić więcej towaru, potrzebny większy ratusz - istna "kwadratura koła" ta zmiana!

Coś mi się widzi, że znowu służy to wyłącznie temu, żeby wydłużyć czas gry na kolejnych etapach.
Tak to jest, jak się założyło liniowy postęp gry, bez żadnych odmian dla indywidualnych preferencji Graczy, bez żadnych atrakcji "z boku" - niby są eventy, ale zimowy był tak fatalny, że ja już nie chcę nawet zaczynać. :(
Długo nie zapomnę tamtego rozczarowania - event "ukończyłam" tydzień przed czasem, a nagroda główna nie była nawet w średnim zasięgu.
 

DeletedUser1298

Guest
Zaobserwowałem zmianę pozycji w rankingu po tej aktualizacji. Co jest tego przyczyną?

Ponawiam to pytanie. Utraciłem 5000 pkt
Na tą okoliczność napisałem zgłoszenie a support milczy. Mam nadzieję, ze nie jest to nabijanie graczy w butelkę ponieważ takie praktyki z wieloma błędami doprowadzą firmę do utraty potencjalnego źródła utrzymania.
 

DeletedUser967

Guest
Jedyny rozsądny pomysł to jaki mi przychodzi teraz do głowy to przy nadmiarze monet i młotków wykupić po 1 ofercie ze wszystkiego i wymienić w Bractwie... Prowizja 50% z monet i młotków na kolejne towary tej samej wielkości to porażka....
 

DeletedUser967

Guest
Ponawiam to pytanie. Utraciłem 5000 pkt
Na tą okoliczność napisałem zgłoszenie a support milczy. Mam nadzieję, ze nie jest to nabijanie graczy w butelkę ponieważ takie praktyki z wieloma błędami doprowadzą firmę do utraty potencjalnego źródła utrzymania.
przeczytaj kilka postów wyżej, ale dla leniuszków niech zostanie napisane jeszcze raz:
punkty rankingowe zostały odebrane, ponieważ błędnie zostały dodane punkty za wybudowanie cudów budynków eventowych z zimy. Dali, a teraz zabrali. Z tymże nie wszystkim dali.
 

DeletedUser1298

Guest
przeczytaj kilka postów wyżej, ale dla leniuszków niech zostanie napisane jeszcze raz:
punkty rankingowe zostały odebrane, ponieważ błędnie zostały dodane punkty za wybudowanie cudów budynków eventowych z zimy. Dali, a teraz zabrali. Z tymże nie wszystkim dali.

Napisał o tym gracz a ja chciałbym przeczytać informację od supportu, chyba że chowają głowę w piasek. Za błędy trzeba ponosić odpowiedzialność, ja popełniam błąd ja ponoszę odpowiedzialność, niemcy popełniają błąd odpowiedzialność ponoszą POLACY. Niebawem może się okazać, że błędnie zarejestrowano mnie w grze i zlikwidują mi konto. Szanowny supporcie prawo nie może działać wstecz.
 

DeletedUser1445

Guest
Napisał o tym gracz a ja chciałbym przeczytać informację od supportu, chyba że chowają głowę w piasek. Za błędy trzeba ponosić odpowiedzialność, ja popełniam błąd ja ponoszę odpowiedzialność, niemcy popełniają błąd odpowiedzialność ponoszą POLACY. Niebawem może się okazać, że błędnie zarejestrowano mnie w grze i zlikwidują mi konto. Szanowny supporcie prawo nie może działać wstecz.
Takiej odpowiedzi udziela wlasnie support w mailach. Tylko pewnie jest tyle zgloszeń , że odpowiedzi będą przez najbliższy tydzien pisali. a tutaj to najwyżej admin/ moderator forum cos powie, jak będzie wiedział. Ale widać niewiele wie.
 

DeletedUser626

Guest
Przeliczenie rankingu jest efektem naprawienia błędu, który powodował niesłuszne naliczenie punktów, za budynki dające zarówno kulturę jak i populację (czyli generalnie z zimowego eventu). Ranking został przeliczony według tego samego systemu, według którego był zawsze naliczany, a więc składa się z użytej w mieście populacji i kultury, rozwiązanych konfliktów w prowincjach oraz punktów za postawione Antyczne Cuda. Zdaję sobie sprawę, że u wielu osób zmiana w rankingu była dotkliwa i może być frustrująca, niestety błąd dotyczył tak dużej liczby Graczy, że nie mogliśmy zignorować tysięcy błędnie naliczonych punktów. Ranking u wszystkich jest teraz zgodny z faktycznym stanem miasta i osiągnięciami na mapie, i postaramy się aby taki pozostał. W imieniu firmy, bardzo Was wszystkich przepraszam za zamieszanie i problemy, jakie z powodu tego błędu się pojawiły.

Na wszelkie pozostałe pytania dotyczące wersji 1.22 odpowiem, gdy tylko ogarniemy sytuację ze zgłoszeniami w supporcie.
 

DeletedUser995

Guest
Kupilem przed chwilą partię 1000 drewna . Oto co mi wyszło :
Wczesniej - za 1000 drewna zapłaciłem 400 000 sztuk złota (2x 500 drewna za 200k )
Teraz - za 1050 drewna zapłaciłem 1 365 000 sztuk złota ( 42000,63000,84000,105000,126000,147000,168000,189000,210000,231000 sztuk zlota za każdą partie 105 drewna )
Nie skomentuje tej zmiany bo dostane bana za nieprzyzwoity język . Wnioski pozostawiam wam . Pozdrawiam .
 

DeletedUser1220

Guest
Przeliczenie rankingu jest efektem naprawienia błędu, który powodował niesłuszne naliczenie punktów, za budynki dające zarówno kulturę jak i populację (czyli generalnie z zimowego eventu). Ranking został przeliczony według tego samego systemu, według którego był zawsze naliczany, a więc składa się z użytej w mieście populacji i kultury, rozwiązanych konfliktów w prowincjach oraz punktów za postawione Antyczne Cuda.

Ja to wszystko rozumiem, tylko że ta informacja powinna się pojawić już dawno. Najlepiej w momencie gdy się zorientowano, że został popełniony błąd, ostatecznie w informacji o aktualizacji 1.22. To co się stało i jaką przyjęto taktykę świadczy o jednym, że nie szanujecie graczy.

A swoją drogą dlaczego punkty rankingowe nie są naliczane od wykonanych badań? Przecież to też ma wpływ na stan faktyczny miasta.
 

DeletedUser1412

Guest
Chciałam teraz rozegrać kolejną rundę turnieju, ale od wczorajszej aktualizacji nie jestem w stanie tego zrobić:confused:. Wojsko przeciwnika oczywiście ma lepsze staty ode mnie (na moim poziomie tylko łucznik, lekka jednostka i drzewo są II stopnia, a przeciwnika prawie wszystkie). Nie wspominając już o wielkości oddziału przeciwnika i jego ilości miejsc dla poszczególnych oddziałów. Normalnie kupiłabym za kasę towary na "negocjacje", ale nie jestem w stanie nakupić tyle ile potrzeba!
Gra mi się podoba bardzo, ale tą aktualizacją naprawdę jestem zniesmaczona. W sumie nie zniesmaczona, jest mi przykro, że można stosować tak złośliwe zagrywki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mikekun

Rozbójnik
Gra mi się podoba bardzo, ale tą aktualizacją naprawdę jestem zniesmaczona. W sumie nie zniesmaczona, jest mi przykro, że można stosować tak złośliwe zagrywki

Od jakiegoś czasu Inno straciło kontakt z graczami i zaczęło dodawać zmiany które w żaden sposób nie poprawiają balansu gry a psują go. Zacznijmy od tego że mamy w sumie aż 3 rodzaje obozów treningowych w grze zamiast jednego co kompletnie i bezczelnie psuje klimat gry. Dodatkowo sama liczba jednostek już nie wystarcza do samego pokonania jednostek przeciwnika trzeba mu doszczętnie rozwalić siłę aby go wyeliminować. Nawet jak osoba zaczyna grę gra na automacie jest praktycznie nie opłacalna. No i jak najbardziej doszedł teraz nieszczęsny kupiec który całkowicie zablokuje świeżym graczom możliwość rozwoju bowiem im dalej jesteś w badaniach tym potworna ilość surowców jest potrzebna.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser626

Guest
W kwestii Kupca....
Stary Kupiec miał stałe ilości towarów, które na początku gry były dość duże i drogie, natomiast dla zaawansowanego konta były śmiesznie małe i względnie tanie, mogły więc być kupowane na potęgę w razie potrzeby. Zmiana wartości zależnie od poziomu Ratusza ma na celu dopasowanie ilości do poziomu rozwoju gry, tak żeby po prostu Kupiec oferował sensowne ilości względem rozwoju Gracza. Tutaj, chyba nie ma przeciwników zmiany, ale jeśli się mylę to dajcie znać.

Drugą kwestią, jest sposób wykorzystania Kupca. W zamyśle twórców, miał on być "ostatnią deską ratunku" już po handlu z innymi Graczami, jednak ze względu na sytuację na mapie przed utworzeniem systemu przenosin, stał on się dla wielu Graczy głównym źródłem towarów i nigdy nie skorzystali oni z wymiany handlowej z innymi Graczami, nawet gdy już mieli taką możliwość. Wzrost ceny wraz z zakupem ma zachęcić do bardziej korzystnych wymian z sąsiadami i z Bractwem. Aby Kupiec pozostał dostępny w razie potrzeby, ceny są codziennie resetowane. I tu po Waszych postach wnoszę, że leży główny problem.

Jak niektórzy z Was wiedzą, w listopadzie została na becie podjęta pierwsza próba zmiany Kupca, która spotkała się z bardzo negatywnym odzewem i tamta wersja nigdy nie trafiła na nasze serwery. Na podstawie wtedy zebranych opinii Kupiec został dopracowany i uzyskał obecny kształt. Nie oznacza to, że kwestia Kupca jest zamknięta - chcielibyśmy wiedzieć co w nim poprawić, aby bardziej Wam odpowiadał, jednak chcielibyśmy również uniknąć przywracania starej wersji. Jak wspomniałam wyżej, Wasze posty głównie dotyczą zbyt gwałtownego skoku ceny. Czy jest coś jeszcze? Albo chcielibyście u Kupca zobaczyć element zupełnie nowy?
 

DeletedUser1491

Guest
Wieeeeelkie dzięki za takiego Kupca!!!
Do tej pory można było jakoś sensownie wydać nadmiar młotkówi złota teraz to zupełnie nieopłacalna loteria.
Przyjdzie rozstać się z gra jeśli za produkowanie i zaliczanie zadań wymiana nadal będzie na takich lichwiarskich warunkach.
Najagorzej jak się ktoś nudzi i psuje co było dobre.
 
Status
Zamknięty.
Do góry