• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.23

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1496

Guest
Hej :)
Mam pytanie związane pośrednio z ostatnią aktualizacją. Czy jest zadanie: sprzedaj Leśną polanę?
Pozdrawiam :)
 

DeletedUser1088

Guest
@mirage
co do Placu mądrości to jest ciekawie;)
początkowo produkuje 6 uczniów na 24h (zbiórka 1 szt po 4h) ale jak zbierzesz po 6-7h to również dostajesz 1 szt a zegar się zeruje więc wtedy lepiej poczekać na zebranie 2 szt po 8h.
i jak zbudujesz wydział to za każdy wybudowany wydział dostajesz dodatkowych 6 uczniów
aktualnie mając plac + 2 wydziały alchemii i 2 wydziały nekromancji mam 30 uczniów na 24h
 

DeletedUser1445

Guest
@mirage
co do Placu mądrości to jest ciekawie;)
początkowo produkuje 6 uczniów na 24h (zbiórka 1 szt po 4h) ale jak zbierzesz po 6-7h to również dostajesz 1 szt a zegar się zeruje więc wtedy lepiej poczekać na zebranie 2 szt po 8h.
i jak zbudujesz wydział to za każdy wybudowany wydział dostajesz dodatkowych 6 uczniów
aktualnie mając plac + 2 wydziały alchemii i 2 wydziały nekromancji mam 30 uczniów na 24h

to ze zbiórką to się połapałam, to taka zmyłka, prawie jak zbiórka many a jednak robi dużą różnice,
można prawie 8h w plecy zarobić
odbieram rano komplet i święty spokój,
czy do produkcji na wydziałach potrzebna jest też mana?
 

DeletedUser1088

Guest
tak;)
ok 200 many na 5h budowę/akademię
najlepiej zebrać uczniów po wybudowaniu nowych wydziałów
np rano mam zebrać 30 uczniów ale w nocy wybuduję następne 2szt wydziałów więc podejrzewam, że rano będę miał do zbiórki 42 uczniów;)
 

DeletedUser1445

Guest
acha, rozumiem, bo zaczne dzis wydzialy tez, czyli poranny mój zbiór pasuje,
dzięki
 

Hassano

Łucznik
to ze zbiórką to się połapałam, to taka zmyłka, prawie jak zbiórka many a jednak robi dużą różnice,
można prawie 8h w plecy zarobić
odbieram rano komplet i święty spokój,
czy do produkcji na wydziałach potrzebna jest też mana?

Możesz rozwinąć myśl :) czemu nie opłaca sie zbierać po 8h (chyba tyle w wierzbach jest) jakoś sie nad tym nie zastanawiałem i zawsze zbierałem jak tylko było możliwe :)
I ty Kalarepa nie waż sie mi odpisywać!!
 

DeletedUser1445

Guest
@hassano
w przypadku many to obojetne, chodzi nam o plac madrosc i zbiorke uczniow, sleep2 opisal wyzej,

opis tego budynku sugeruje podobny zbior jak przy manie, ale jest jednak troche inaczej
 

Christo

Rozbójnik
tak;)
ok 200 many na 5h budowę/akademię
najlepiej zebrać uczniów po wybudowaniu nowych wydziałów
np rano mam zebrać 30 uczniów ale w nocy wybuduję następne 2szt wydziałów więc podejrzewam, że rano będę miał do zbiórki 42 uczniów;)
Tak nie będzie. Miałem aktualnie 3 uczniów do zebrania i po wybudowaniu wydziału liczba się nie zmieniła. Gdyby było prawdą to co napisałeś to powinienem mieć do zebrania 6 uczniów, ale nie dam ręki uciąć! Możliwe, że mogłem źle spojrzeć, dlatego daj rano info czy tak się stało jak napisałeś :)
 

DeletedUser449

Guest
Zbiór jest DOKŁADNIE taki sam jak z przypadku many. Tylko że many w wierzbach jest 2800, więc strata 1 many przy zbiórce jest niezauważalna - gdy strata takiej samej liczby (1 ucznia) przy sześciu w przypadku placu mądrości to inna bajka.
Z kolei w przypadku uczniów jak w przypadku poziomu kultury - liczy się obecny poziom. Tak więc po wybudowaniu oddziału nagle można mieć 6 uczniów więcej znikąd.
 

DeletedUser1088

Guest
mogę potwierdzić, że wczoraj wieczorem plac pokazywał 30 uczniów, natomiast po wybudowaniu w nocy 3 dodatkowych wydziałów, zebrałem rano 48 uczniów;) (6szt za plac +42 za 7 budynków wydziałowych;)

a i jedno z zadań wymagalnych brzmi:
posiadaj po 2 wydziały każdego rodzaju;)
więc szukajcie miejsca na min po 2 wydziały
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1445

Guest
mogę potwierdzić, że wczoraj wieczorem plac pokazywał 30 uczniów, natomiast po wybudowaniu w nocy 3 dodatkowych wydziałów, zebrałem rano 48 uczniów;) (6szt za plac +42 za 7 budynków wydziałowych;)

witam o poranku,
potwierdzam,
odebralam 2 wydzialy wlasnie, odswierzylam stronke i na placu zamiast 5/6 zrobilo sie 16/18
 

DeletedUser1088

Guest
podniesienie wydziału o poziom również zwiększa o 6szt;)

a i jeszcze jedno
jeśli podniesienie kampusu nie zwiększy produkcji adeptów to żeby przejść drzewko to będziemy się bujać min 4 miesiące (raczej pół roku)
hehe, nowa rasa pewnie przed wrześniem nie wejdzie;)
(nie piszę o diaxach oczywiście)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
Dlaczego tak sądzisz? W przypadku uczniów mamy pomnożone poziomy wszystkich wydziałów - jeśli są czteropoziomowe, to można mieć nawet 222 uczniów na dobę. Nawet bez zwiększania produkcji adeptów przejście drzewka nie trwałoby zbyt długo. Jako że w przypadku czarowników nie tworzono nowego systemu tylko podpięto budynki pod stary, kampus jak najbardziej powinien zwiększyć produkcję adeptów.
 

DeletedUser1088

Guest
@Kalart
jeśli masz nieograniczoną przestrzeń budowlaną to rzeczywiście można ten proces przyspieszyć do 294 uczniów na dobę. (12x4 poziomy +plac)
wtedy i tak potrzeba na przejście drzewka ok 3 miesięcy bo przy maksie to 85 dni wychodzi. a wiadomo, że nie startujemy od max budynków.
tylko żeby robić to tym systemem to potrzebujemy 16 wolnych ekspansji;)
 

Mikekun

Rozbójnik
siemanko

AI (Sztuczna inteligencja wykorzystywana w automatycznych walkach) otrzymała ważną aktualizację i powinna być teraz "mądrzejsza" w czasie prowadzenia walk. Zmiana ma wpływ na jednostki wroga, ale również nasze, w czasie używania automatycznej walki do zakończenia konfliktu w prowincji.

Oznacza to w prostej linii że teraz będą dostępne tylko negocjacje aby móc podbić prowincje bowiem wojska wroga będą zawzięcie unikać możliwości dania nam szansy zadania obrażeń. Muszę przyznać że teraz wygranie jakiejkolwiek bitwy przeciwko komputerowi równa się całkowitemu zeru. Komputer zamiast zostać na pozycji i unikać walki co dwie tury cały czas jej unikał więc dla mnie takie zachowanie jest mało potrzebne.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

Hassano

Łucznik
"AI (Sztuczna inteligencja wykorzystywana w automatycznych walkach) otrzymała ważną aktualizację i powinna być teraz "mądrzejsza" w czasie prowadzenia walk. Zmiana ma wpływ na jednostki wroga, ale również nasze, w czasie używania automatycznej walki do zakończenia konfliktu w prowincji "

Z tego wynika że nic sie nie zmieni.. Gdyby wróg został po staremu a nasze jednostki stały by sie bardziej inteligentne to można by powiedzieć że zmiana na plus (oczywiście gdyby w praktyce to jeszcze działało) a tak to wychodzi na to że oni lepsi i my lepsi czyli wszystko po staremu..
 

jakub357

Łucznik
"AI (Sztuczna inteligencja wykorzystywana w automatycznych walkach) otrzymała ważną aktualizację i powinna być teraz "mądrzejsza" w czasie prowadzenia walk. Zmiana ma wpływ na jednostki wroga, ale również nasze, w czasie używania automatycznej walki do zakończenia konfliktu w prowincji "

Z tego wynika że nic sie nie zmieni.. Gdyby wróg został po staremu a nasze jednostki stały by sie bardziej inteligentne to można by powiedzieć że zmiana na plus (oczywiście gdyby w praktyce to jeszcze działało) a tak to wychodzi na to że oni lepsi i my lepsi czyli wszystko po staremu..

No nie powiedziałbym! Może w walce przeprowadzonej automatycznie siły obu armii wzrosły równomiernie, ale jeśli chodzi o walkę ręczną, to wrogie jednostki są po prostu cwańsze... a przecież my, jako osoby fizyczne, nie dostaliśmy aktualizacji - dalej jesteś tym samym taktykiem.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry