• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.25

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1088

Guest
@Alex35
Polska jest pępkiem Świata, i ani waż mi się zaprzeczać;):)
co do tabletów się nie wypowiadam bo nie lubię ich używać, natomiast smartfon non stop. Tylko, że ta gra nie działa na smartfonach. Chyba;)
 

Hassano

Łucznik
A ja mam tylko nadzieje że przy okazji aktualizacji nie naprawią małego błędy( ale choć raz sprzyjającemu graczom) a mianowicie pojawianie sie skrzyneczek za dzienną premke w jednym miejscu :) taka mała rzecz a cieszy bo wcześniej rzadko kiedy ją zbierałem bo umówmy sie nagrody są raczej słabe żeby nie powiedzieć beznadziejne :p ale z racji że nie musze jej szukać bo pojawia sie zawsze w tym samym miejscu to zbieram ją odkąd jest taka możliwość :)
 

DeletedUser1088

Guest
to na pewno naprawią, przecież skrzynka uwielbia chować się pod napisami i jest jej źle, że tak na widoku stoi;)
 

DeletedUser1088

Guest
@hassano
nadzieję trzeba mieć, może przeoczą;)
@Dragomira
bardzo dziękuję za rozpiskę punktów turniejowych
widzę, że po staremu czyli zwiększamy zwiększamy, żeby było trudniej

na minus:
do otwarcia wszystkich nagród potrzeba było:
stary turniej 138 prowincji 6 gwiazdek
nowy turniej 148 prowincji 6 gwiazdek

przy podwyższeniu ilości armii dwukrotnie, każda porażka na automacie będzie kosztowała nas teraz 2x więcej, więc też to traktuję na minus, ponieważ możliwości rekrutacji nie wzrosły w ogóle.

na plus
osoby grające tylko 5 gwiazdek (na 6 brak czasu) będą miały teraz więcej punktów, więc będą mniej poszkodowane bo różnica pomiędzy prowincją 5 a 6 gwiazdek w nowym wynosi raptem 23% gdy w starym była na poziomie 100%.

tyle na teraz, reszta wyjdzie w praniu:);):)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser80

Guest
Praktycznie każdy człowiek korzystający z internetu posiada zarówno smartfon jak i tablet. Zatem zrozumiałe jest i całkiem oczywiste, że twórcy gier dostosowują interfejs do potrzeb użytkowników z całego świata. Polska nie jest pępkiem świata

Wszystko się zgadza tylko mniejsze zainteresowanie grą z tabletu czy smartfonu nie wynika z ich braku ale z komfortu grania.
Urządzenia mobilne używane są raczej w sytuacjach awaryjnych (brak dostępu do normalnego kompa a potrzeba działań o określonej porze) dlatego w niektórych przypadkach (grach) urządzenia mobilne będą tą niszą, potrzebną ale nie odgrywającą większego znaczenia.
 

DeletedUser626

Guest
Nie jest to temat związany ze zmianą stylu forum, tym bardziej, że nie została ona nawet na Elvenarze.pl ogłoszona. Skoro jednak ktoś już to wyciągnął - tak, jest w planach zmiana stylu forum i tak, głównie chodzi o dostosowanie go do urządzeń mobilnych. Nie jest prawdą, że w Polsce użytkownicy mobilni są niszą - owszem, nie mamy takiego rynku tabletów jak inne kraje, ale współczesne smartfony spokojnie pozwalają grać i przeglądać internet, a niemal każdy z nas takie urządzenie posiada.
Na wszystkich naszych grach, na których została wydana aplikacja, istnieje spora grupa Graczy, którzy nigdy nie logują się z komputera, a ponad połowa korzysta z aplikacji do gry poza domem. Elvenar aplikacji nie ma, co nie znaczy, że mieć nigdy nie będzie. Na forum wielokrotnie były narzekania i skargi, że nie da się go wygodnie przejrzeć z telefonu. Prędzej czy później, forum musi zostać dostosowane do mobilnego świata.
 

DeletedUser967

Guest
Szkoda, że najpierw pochylają się nad mobilnym forum niż nad mobilnym Elvenar ;)
 

DeletedUser626

Guest
Nie potwierdzę i nie zaprzeczę. Nie wiesz nad czym kto się pochyla ; )
 

Hassano

Łucznik
Nie potwierdzę i nie zaprzeczę. Nie wiesz nad czym kto się pochyla ; )

Ehh drago mydlisz oczy i tyle.. prawda jest taka że powinnaś nam(polakom) powiedzieć o ich planach zanim one nawet na bete weszły.. I albo oni nie mówią Ci co robią ( czyli nie szanują Ciebie i twojej charytatywnej pracy) albo Ty nie mówisz nam wszystkiego co wiesz i tu trzeba by wykropkować :p mnie zmiana wyglądu forum nie interesuje bo aż tak ono nie jest użytkowane.. Bardziej mnie zastanawia po jakiego grzyba robią nową grafike podczas ładowania zamiast zrobić coś pożytecznego.. Pewnie zaraz przyleci Kalarepa i znowu mnie liczbami zabije ale co tam :)
Zrobili nowy obrazek a ciekawe jakie błędy przy okazji wrzucili :D

Edit:
Już widze pierwszy problem.. po aktualce źle wyświetla sie poziom kultury bo bonusach.. zostałem na tym samym poziomie 125% a licznik już przeskoczył na następny poziom i pokazywał ponad 14k do następnej.. Pierwszy relog o dziwo nie pomógł dopiero za drugim razem przeskoczyło na 150%..
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
@hassano Drago nie pracuje tu charytatywnie. To czy pracuje dobrze i uczciwie zarabia na swoje pieniążki to inna rzecz, ale pracy za którą otrzymujemy wynagrodzenie nie jest wolontariatem.
Oczekiwanie, ze będzie nam przekazywać informacje planach zmian jest niewykonalne i raczej tego się nie doczekasz :p To, ze gdy już są ogłoszone zmiany to wszystkie! informacje (staty jednostek, budynków, info o rasach) itd powinny być dostępne (tu lub na wiki). A nie wiki jest uzupełniania po roku!!! bo żaden idiota nie chce tego za darmo robić - no aż dziwne...

ale ten ekran ładowania miał ładnie wyglądać. A ja mam pytanie ta elfia pani to na dragach jest czy ma tylko jakąś chorobę? A jak to choroba to czy na pewno nie jest zaraźliwa? A skoro choruje to pewnie nie powinna pić, bo na trzeźwo to ona tam raczej nie stoi.... chociaż kto na trzeźwo by się chciał logować na elv?

I drago jak możesz to przekaż tym ciołkom na górze, ze jak juz cos zmieniają to przynajmniej niech to zrobią dobrze. Portrety tych od zadań to tak podrasowali że aż żal na nich patrzeć. Teraz jeszcze zabrali nam (elfom) najładniejszy portret i wstawili tam jakiegoś maszkarona. Pewnie to rzecz gustu, ale mi osobiście pijackie zaćpane mordki średnio leżą estetycznie

Ale ekran potwierdzający nagrodę to im ładnie wyszedł. To można pochwalić (podpowiedź: to jest właśnie dobry kierunek zmian)

@sleep2 jak turniej się robi dla pw to nie ma znaczenia ile trzeba prowincji do otwarcia skrzynek. A przeciez zawsze tak było, że każda zmiana (a przynajmniej zdecydowana większość) była na minus. Pytanie nie brzmi "czy". Można się jedynie zastanawiać jak bardzo będzie źle

A kupca drodzy Panowie i drogie Panie to zapomnijcie że zmienią. Pierwszy płacz przeczekali a skoro teraz ludzie już nawet o tym nie piszą to z punktu widzenia IG zmiana jest dobra... no skoro nie ma protestów?
 

DeletedUser80

Guest
Już ja widzę, jak ktoś walczy na smartfonie:)
Są gry które spokojnie mozna obsłużyć na smartfonie, są gry dla których smartfon czy nawet tablet nie wystarczy.
Według mnie, elvenar należy do tych drugich.
Jako narzędzie "awaryjnego" wejścia w grę owszem, ale nic więcej.
Co nie oznacza, że jestem przeciwny mobilnej aplikacji, po prostu w naszym przypadku uważam ją za mało przydatną.
Forum to oczywiście zupełnie inna sprawa.
 

DeletedUser1088

Guest
podziwiam
wasza pomysłowość przeraża;)
start 12 jednostek i + 100% od podstawy na każdy nowy poziom;)
widzę, że niektórzy polecieli w 17 prowincji, ciekawe ile armii zostało im;)

piszę oczywiście o moich odczuciach, a aktualnie są takie, że zaczynam grać bez spiny. Nie ma sensu czekać na coś lepszego, każda aktualka rzuca nowe kłody pod nogi. Topka oczywiście to przeżyje, ale inni??? pożyjemy, zobaczymy;)
 

DeletedUser1449

Guest
liczba konfliktów spadła 2-krotnie , w związku z czym koszt negocjacji został do tego "dostosowany" -.-
w ostatnim turnieju za 1 gwiazdki w pierwszej prowincji płaciłem po 10 szt drewna/marmuru/stali co za całą prowincje dawało te ~80 szt
teraz za tę samą prowincję zapłaciłem po ok. 50szt za konflikt *4 konflikty daje 200, przy czym nie był to ma towar 1 klasy a 2- mianowicie kryształ
i tak koszt mi wzrósł z tych przykładowych 80szt drewna na 200 szt kryształu, korzystając z przelicznika gry (kryształ 4 razy droższy) wzrost jest 10-krotny
a to dopiero pierwsza gwiazdka z pierwszej prowincji- co będzie przy szóstej ?
już nawet nie pytam co brał gość, który uznał, że pomieszanie nagród to był dobry pomysł
zakładka pokazuje tylko nagrodę za następną gwiazdkę, i teraz trzeba zgadywać, czy robić jakąś gwiazdkę z beznadziejną nagrodą, bo może następna gwiazdka będzie miała lepszą nagrodę- co było nie tak z wcześniejszym systemem? był przejrzysty i człowiek wiedział na czym stoi
jakby nie bractwo dawno by mnie tu nie było -.-
ps. skrzynki wchodzą łatwiej, ale jak taki wzrost kosztów będzie się utrzymywał na kolejnych gwiazdkach, to to niewiele zmieni, zwłaszcza, że przez pomieszanie nagród gracz będzie zdobywał teraz mniej pw na turniejach, a dla wielu były one jedynym powodem do udziału w nich
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1067

Guest
Dostrzegam jednak pewną sekwencję w pojawiających się nagrodach. Dla zainteresowanych:

1 gwiazdka.jpg
 

DeletedUser1445

Guest
zrobilam 8 prowincji w turnieju, dostalam stos reliktow krysztalu do niczego mi niepotrzebnych, na 9-tej prowincji mam oddzial mniejszy o 50% od przeciwnika, szkoda czasu, o_Oo_Oo_O
a po co komu odlamki run jak nie ma miejsca na ich postawienie, ani PW, zeby je rozbudowac,
zreszta po co mi cuda podnoszace minimalnie wartosc wojska, jak nie nie bede go uzywac, bo nagrody kiepskie
 

DeletedUser995

Guest
Pytanko do tej aktualizacji . Posiadam uszkodzone odłamki run - 1 brakuje mi do przekucia na pełna runę . W czasie turnieju uda mi sie zdobyć 2 uszkodzone odłamki . Co sie stanie z tym jednym odłamkiem ? Zostaje wysłany w niebyt *puff i ni ma* czy może przechodzi na nowe juz uszkodzone odłamki ?
 

DeletedUser110

Guest
Dostrzegam jednak pewną sekwencję w pojawiających się nagrodach. Dla zainteresowanych:

Ciąg dalszy:
Zrzut_ekranu_2017_03_15_o_21_31_11.png
 
Status
Zamknięty.
Do góry