• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.25

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1496

Guest
Biorąc pod uwagę, że wszystkie aktualizacje sprowadzają się do wydłużenia czasu wchodzenia do kolejnych rozdziałów i utrudnienia maksymalnie gry, jestem zaskoczona zmianami w turniejach. Jest jeszcze trochę do poprawy, przede wszystkim balans walk !!! Cóż, ze stratą PW powinniśmy się chyba pogodzić, od początku zapowiadanych zmian było wiadomo, że to nastąpi. Ale miłym zaskoczeniem są dla mnie zaklęcia, które robią się zdecydowanie dłużej niż PW, a ja z nich korzystam. Myślę, że również fajnym dodatkiem są odłamki run, dają one możliwość graczom, którzy później rozpoczęli przygodę z Elvenar, jak ja, przynajmniej szansę na postawienie cudów z wyższych rozdziałów. Może nie będę na nie musiała czekać okrągły rok albo i dłużej?
Chciałabym tylko zwrócić się z prośbą o poprawienie balansu walk, bo w obecnym układzie w turnieju liczą się zasoby surowców, a nie wojsko i zdolności taktyczne gracza. Skoro nie możemy zdobywać wojskiem prowincji, chyba twórcy nie powinni sobie pozwolić na to, żeby było bezużyteczne również w turniejach.
Pozdrawiam :)
 

jakub357

Łucznik
możesz wyjaśnić? nagrody na minus, pw na minus, skrzynki (ich atrakcyjność) na minus, poziom walk na minus... "ale tak czy siak jest lepiej"? yyy... nie rozumiam :( Bo naprawdę chciałabym zobaczyć jaśniejsze strony turnieju :(

Skorzystam z wypowiedzi hassano:

@kikimora
- 4 prowincje zamiast 8, nawet jak ktoś negocjuje (ja) idzie 2x szybciej z wiadomych przyczyn :)
- koszty negocjacji są mniejsze nawet w dalszych prowincjach i na 5-6 gwiazdce
- Zdecydowanie więcej run lub odłamków

Oraz, tak jak powiedziała koleżanka wyżej, dodano zaklęcia, które, jeśli umiejętnie się je wykorzysta, są bardzo cenne.
Mechanika walk jest natomiast zdecydowanie na plus, co wyraźnie napisałem - zrobiłem 8 prowincji turniejowych, na, obecnie, max gwiazdek, walcząc tylko na automacie! Wcześniej nie było to możliwe - automat dawał radę tylko w pierwszych 3 prowincjach do, najwyżej, trzeciej czy czwartej gwiazdki.
Napisałem też, że ,,Nagrody za ukończenie prowincji są zdecydowanie gorsze, rozliczając je pod kątem zdobytych PW" - i w takim znaczeniu, rzeczywiście jest na co narzekać. Jednakże z racji tego, że łatwiej jest ukończyć większą liczbę prowincji - PW nie wypadają najgorzej; a dodajmy do tego jeszcze zaklęcia i odłamki...

Problemu związanego z systemem rozbudowy Cudów nie załatwi większa ilość PW, którą równie dobrze można wykorzystać do (nazbyt) szybkiego postępu technologicznego; ale, gwoli prawdzie, winna być możliwość zdobywania odrębnych Punktów Cudów, które miałyby specjalne przeznaczenie do wykorzystania w rozwoju tychże budowli... Ale to już historia na zupełnie odrębny temat ;)

.
 

DeletedUser1550

Guest
tworcy powinni pomyslec o kolejnej nagrodzie glownej,rownie atrakcyjnej, w ostatniej skrzyni,bo wlasnie ja zdobylismy. Wlasciwie to bardziej atrakcyjnej ,niz schemat .
 

DeletedUser110

Guest
A ja właśnie zdobyłem schemat. I gdzie on jest, bo w worku nie widzę?
 

DeletedUser1550

Guest
gdzie jest nasz zdobyty schemat???? To jakas sciema tworcow? Nie przewidzieli zdobycia go ?
 

DeletedUser174

Guest
Skorzystam z wypowiedzi hassano:



Oraz, tak jak powiedziała koleżanka wyżej, dodano zaklęcia, które, jeśli umiejętnie się je wykorzysta, są bardzo cenne.
Mechanika walk jest natomiast zdecydowanie na plus, co wyraźnie napisałem - zrobiłem 8 prowincji turniejowych, na, obecnie, max gwiazdek, walcząc tylko na automacie! Wcześniej nie było to możliwe - automat dawał radę tylko w pierwszych 3 prowincjach do, najwyżej, trzeciej czy czwartej gwiazdki.
Napisałem też, że ,,Nagrody za ukończenie prowincji są zdecydowanie gorsze, rozliczając je pod kątem zdobytych PW" - i w takim znaczeniu, rzeczywiście jest na co narzekać. Jednakże z racji tego, że łatwiej jest ukończyć większą liczbę prowincji - PW nie wypadają najgorzej; a dodajmy do tego jeszcze zaklęcia i odłamki...

Problemu związanego z systemem rozbudowy Cudów nie załatwi większa ilość PW, którą równie dobrze można wykorzystać do (nazbyt) szybkiego postępu technologicznego; ale, gwoli prawdzie, winna być możliwość zdobywania odrębnych Punktów Cudów, które miałyby specjalne przeznaczenie do wykorzystania w rozwoju tychże budowli... Ale to już historia na zupełnie odrębny temat ;)

.

sugerujesz, ze nie umiem grac, bo nie korzystam z czarów??? czy to nie jest trochę naciągana teoria? Bo śmiem twierdzić, ze jest własnie odwrotnie i tylko Ci co nie umieją korzystać z gry to muszą lecieć na czarach (bez urazy).

Jedyne użyteczne czary to te na książeczki. Kto sie pochwali ile ich zdobył na turnieju? Bo ja takiego szczęścia nie miałam. Drugie w kolejności sa na młotki. Faktycznie jak trzeba zdobyć 700k do badania to sie zaczaruje jakiś warsztat, ale to od wielkiego dzwonu. Nawet ich nie produkuję bo i po co? A czary na kulturę? Bez komentarza, bo cenzura obowiązuje, a na określenie ich użyteczności to tylko łacina podwórkowa

a runy i odłamki to są mi na wuja potrzebne. Co mam z nimi robić? Z nudów policzyłam sobie ilość run. Ponad 200 i nawet mi się ich łamać nie chce, bo i po co?

relikty? nie bądźmy śmieszni. Zresztą po tych "dobrych zmianach" to relikty mogą znowu nabrać wartości. Taaa tylko czy mi sie wydaje, ze ich ilość tez została ograniczona??? Współczuję nowym graczom (serio!)

A co do tego "nazbyt szybkiego postępu technologicznego" to przypominam o istnieniu skutecznych spowalniaczy w postaci rasowych produkcji. O ile mnie pamięć nie myli to one dość skutecznie spowalniają postęp na drzewku!

Ceny wykupu prowincji spadły... Nurtuje mnie pytanie: i co z tego? Mam się cieszyć, ze za tak nędzne "nagrody" jest tak tanio???

Po kiego grzyba brać udział w turnieju? Kurczaczek i pomyślec, zę kiedyś to była taka fajna gra!
 

DeletedUser629

Guest
Wydaje mi się ... że twórcy bardziej patrzyli na nowych graczy ... niż na Nas ... My ciągle się o coś spieramy ... i po co ? ... opłacało się to ? ... przecież właśnie przez to dostajemy ciągle po doopce po aktualkach ...
No cóż ja tylko płaczę za mniejszą ilością tomików ... nie mam co już czytać :D....
Ponadto używam w przeciwieństwie do Innych .... czarów ... i u mnie cały czas się produkują ... po to są w grze ... jak tak będziemy pisać ... że to nam nie potrzebne i tamto ...to będą to likwidować ... a i tak nie zwrócą tego co było ... :(
Nasi młodsi poziomowo sąsiedzi ... mają teraz troszkę udogodnienia ... i dobrze ... bo jakby tak dalej poszło to nie mielibyśmy sąsiadów...
Może wreszcie zaczniecie myśleć o Innych nie tylko o Sobie :confused:
Pozdrawiam :)
 

DeletedUser626

Guest
Nie istnieje aktualnie specjalny magazyn dla schematów, jeśli jednak ktoś posiada magiczny budynek do rozbudowy, po najechaniu kursorem na schematy, zobaczy dostępną ilość.
Gdy zostanie rozszerzone ich zastosowanie łatwiej będzie sprawdzić ile ich jest.
 

jakub357

Łucznik
sugerujesz, ze nie umiem grac, bo nie korzystam z czarów???

Nie, to Ty to powiedziałaś.

Jedyne użyteczne czary to te na książeczki.

Bonus do kultury daje większy przychód z podatków. Dziesięć rzuconych zaklęć, daje +50%; czyli 1,5x więcej monet. Podpowiem tylko, że przydatne do zadań cyklicznych.
Do produkcji towarów - nie trzeba tłumaczyć.
Dla aktywnego gracza, te na książeczki są bezużyteczne.

a runy i odłamki to są mi na wuja potrzebne. Co mam z nimi robić?

Już spieszę z odpowiedzią. Są niezbędne przy budowie/rozwoju pewnych tajemniczych obiektów, zwanych Cudami. Cuda, a przynajmniej niektóre, się opłacają. Można dzięki nim np. zwiększyć rasowe produkcje.

relikty? nie bądźmy śmieszni.

Premiowane relikty są niezbędne dla prężnej gospodarki; rzeczywiście niezbyt to śmieszne.

przypominam o istnieniu skutecznych spowalniaczy w postaci rasowych produkcji.

Dla kogo? Balans w grze dotyczy przekroju graczy ze wszystkich er.

nędzne "nagrody"

To Twoje zdanie. Ja uważam, że nagrody są wciąż bardzo atrakcyjne.

Po kiego grzyba brać udział w turnieju?

To nie bierz w nich udziału, skoro sprawia Ci to tak wielki dylemat.


Pozdrawiam rozdartego kocura z krogulczymi pazurami na zdjęciu profilowym - jak się wabi?


#OFF-TOP: Fredzio, Twoja trafna bezpośredniość każdorazowo mnie rozbawia :D
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser626

Guest
@Fredek z Fabryki Kredek Wchodzisz w zakładkę rozbudowy magicznego budynku i kierujesz kursor na ikonę schematu.

schemat2.png
 

DeletedUser1088

Guest
no to super, że można jednak gdzieś znaleźć ten schemat;)
podstawowe pytanie jednak narzuca się inne:

PO KIEGO GRZYBA TAKA SUPER NAGRODA DLA GRACZY NIE MAJĄCYCH MAGICZNYCH WARSZTATÓW I REZYDENCJI???????????????
 

DeletedUser967

Guest
podstawowe pytanie jednak narzuca się inne:

PO KIEGO GRZYBA TAKA SUPER NAGRODA DLA GRACZY NIE MAJĄCYCH MAGICZNYCH WARSZTATÓW I REZYDENCJI???????????????
@sleep2 przecież Drago pisała kiedyś i teraz że Schemat będzie bardziej użyteczniejszy w przyszłości. Z tego co mi wiadomo ma podnosić budynek eventowy o 1 rozdział, ale to było w fazie wstępnej planowania.

@Dragomira coś wiadomo z punktami badań za odblokowanie technolgii: turnieje onegdaj? ja pamiętam :D to było 40 PW :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hassano

Łucznik
Mam takie pytanko czy jest gdzieś lista ile dany cud daje na kolejnych poziomach? Chodzi mi konkretnie o "Kuźnie Bohaterów" Na 1 lv daje 300 mord orków na dobre a warsztat na 23lv 520 na dobe.. Jednak warsztat zabiera sporo ludzi i kultury i jest dosyć drogi w ulepszaniu. Myśle nad tym aby zamienić jeden na Kuźnie. Wielkość ta sama 5x5 ale nie zabiera właśnie kultury i ludzi. Jeżeli chodzi o rozmiar szkolenia to jest mi zbędny w 101% bo i tak nic nie walcze tylko kupuje :) może sie ktoś wypowie czy słusznie kombinuje :)
 

Hassano

Łucznik
Przyznam bez bicia że nie pomyślałem że na wiki to będzie i nawet nie zajrzałem :/ przyjme kare po męsku :D
Zauważam od razu mały błąd bo na wiki jest że zajmuje 5x4 a w grze ewidentnie pokazuje 5x5 :)
Co do ilości to chyba warto zamienić bo na 7 poziomie daje już tyle samo co zbrojownia :) jak uważacie ??
 

DeletedUser1088

Guest
ogólnie orki nie są towarem deficytowym;)
jeśli chcesz budować cud wyłącznie dla orków to szczerze odradzam
po pewnym czasie zaczynają się niemiłosiernie odkładać i nie ma co z nimi robić
mam aktualnie ok 15k zużycie na poziomie 200-500 na 36-40h
jak spadnę poniżej 10k odpalę 1 dniową produkcję w 4 zbrojowniach i mam 2k/dobę
 

Hassano

Łucznik
mam aktualnie ok 15k zużycie na poziomie 200-500 na 36-40h
jak spadnę poniżej 10k odpalę 1 dniową produkcję w 4 zbrojowniach i mam 2k/dobę

Ja mam prawie 90k ale tylko negocjuje nawet turnieje ( bo jestem anty walka po zmianach) i jestem pewien że za aktualizacje albo dwie zwiększą wydatki na negocjacje bo chwilowo jest za łatwo i wtedy orki pójdą szybko :)
I wydaje mi sie że cud nie potrzebuje młotków do produkcji więc to też jakiś bonus i oszczędność
również moja zamiana ma "oddać" ludzi i kulturke ale nadal nie jestem zbyt pewny czy to dobry ruch :)

może ktoś jeszcze sie wypowie?
 
Ostatnia edycja:

Hassano

Łucznik
@sleep2 przecież Drago pisała kiedyś i teraz że Schemat będzie bardziej użyteczniejszy w przyszłości. Z tego co mi wiadomo ma podnosić budynek eventowy o 1 rozdział, ale to było w fazie wstępnej planowania.

@Dragomira coś wiadomo z punktami badań za odblokowanie technolgii: turnieje onegdaj? ja pamiętam :D to było 40 PW :D

Drago czy możesz potwierdzić że schemat będzie podnosił poziomy budynków ewentowych?? Bo jeżeli jest taki plan to trzeba sie poważniej tym zainteresować bo na chwile obecną nawet niema po co go zdobywać
 
Status
Zamknięty.
Do góry